özel hastane ve normal dogum ücretleri hakkında bilgisi olan

enesibel

2 prens annesi
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2012
1.228
2
37
Kızlar ben istanbul avrupa yakalsında oturuyorum 4 hastanenin fiyatını biliorum sadece
medilıfe beylikdüzü 420 tl miş
anadolu hastanesi avcılar 450 tl
yeni hayat hastanesi kıraç 150 tl
doga hastanesi esenyurt 150 tl

ben büyük oglumu doga hastanesinde dogurmuştum 3 sene önce.hala aynı doktorlar o zamnki adı medicıty di şimdi doga olmuş
şayet ben ordan memnundum ama şu son zamanlarda dogum yapan yakınlarınız varmı

Ben çamlıca erdem hastanesinde doğum yapacağım
normal doğum :600
sezeryan doğum :1000
epidural sezeryan doğum :1200 tl.

ümraniye afiyet hastanesi normal doğum :400 tl

medipol hastanesi koşuyolu normal doğum :1800 tl
sezeryan doğum :2600 tl

Ben çamlıca erdem hastanesinde doğum yapacağım
normal doğum :600
sezeryan doğum :1000
epidural sezeryan doğum :1200 tl.

ümraniye afiyet hastanesi normal doğum :400 tl

medipol hastanesi koşuyolu normal doğum :1800 tl
sezeryan doğum :2600 tl

oww çok pahalıymış ya napıolar yatagımı satıyorlar hastane.:KK1:
kusura bakma ama ben o kadar o parayı vermem.sonucta agrıları ben cekiyorum bence daha uygun hastane bul derim o parayla bebegine bir şey alırsın

özel kolan hastanesi silivri

normal doğum:400 tl
zorunlu sezeryan:600
isteğe bağlı sezeryan:100 tl dediler fakat kamu personeline bu fiyat üstünden yüzde yirmi indirim varmış:)

kızlar ankaradan yazıyorum doktoruma doğum nasıl ve nerde olcak die ancak sorabildim ve malesef şok oldum bu arada 30. haftamın içindeyim. Ben aşılama yoluyla hamile kalmıştım şimdide safra taşı çıktı doktorumda beni kandırmak için mi söyledi bilmiyorum sezeryan olur büyük ihtimalle dedi ve 4500 tl istiyo gülüyümmü ağlıyımmı bilemedim :KK70: bu saatten sonra başka yerde gidemem ayyyy içim daraldı Allah yar ve yardımcımız olsun

kızlar ankaradan yazıyorum doktoruma doğum nasıl ve nerde olcak die ancak sorabildim ve malesef şok oldum bu arada 30. Haftamın içindeyim. Ben aşılama yoluyla hamile kalmıştım şimdide safra taşı çıktı doktorumda beni kandırmak için mi söyledi bilmiyorum sezeryan olur büyük ihtimalle dedi ve 4500 tl istiyo gülüyümmü ağlıyımmı bilemedim :d bu saatten sonra başka yerde gidemem ayyyy içim daraldı allah yar ve yardımcımız olsun

o ne beee o fiyata ilk defa senden duyuyorum dogum...canım sen araştır sadece 1 doktora baglı kalma yazık ya o kadar para verilirmi

Acıbadem Bakırköy' den fiyat aldım, çok fazla. 10-12 bin liraymış.
Beylikdüzü Medicana' da 4-6 binden bahsediyorlar.

kusura bakmayın ama doguma o kadar para veririseniz enayisiniz özür dilerim...ya o sancıyı o acıyı ben çekiyorum ve ıkına ıkına ben doguruyorum..paranızı çöpe atmayın

kızlar ankaradan yazıyorum doktoruma doğum nasıl ve nerde olcak die ancak sorabildim ve malesef şok oldum bu arada 30. haftamın içindeyim. Ben aşılama yoluyla hamile kalmıştım şimdide safra taşı çıktı doktorumda beni kandırmak için mi söyledi bilmiyorum sezeryan olur büyük ihtimalle dedi ve 4500 tl istiyo gülüyümmü ağlıyımmı bilemedim :KK70: bu saatten sonra başka yerde gidemem ayyyy içim daraldı Allah yar ve yardımcımız olsun

Canım merak ettim ankarada hangi hastaneden bahsediyosun medicana falanmı? En başında konuşmak lazım doğum ücretlerini ben hepsini araştırıp öyle karar verdim. Ankarada en uçuk rakamı veren hrs kadın hastanesi 8000 tl falan bu arada:))

esenler avicenna 400 olmalı normal doğum
beylikdüzünde medilife hastanesinde yanılmıyosam burcu özmen demirkaya olmalı uzman doktor orada yoksa bile avrupa yakasında farklı bi hastanede çalışıyo olmalı benim doğumumu o yaptı şiddetle tavsiye ederim tereyağından kıl çekermiş gibi 25 dk da gerçekleştirdi doğumu çok bilgili çok ilgili güleryüzlü bi doktorda olması gerekn her özellik mevcut o kadında tekrar hamile kalırsam şeyet istanbuldada olursam o olmalı tekrar doktorum..onu bi düşün canım internetten bul sıkı takipçileri var zaten ben internetten bulmuştum şükürler olsun RABBİM e..çokda şanslıydım ben

Canım merak ettim ankarada hangi hastaneden bahsediyosun medicana falanmı? En başında konuşmak lazım doğum ücretlerini ben hepsini araştırıp öyle karar verdim. Ankarada en uçuk rakamı veren hrs kadın hastanesi 8000 tl falan bu arada:))

Doktorumun özel muayenehanesi var ama koru hastanesinde yaptıracak ve fiyatı ilk duyunca çok şok olmuştum ama yavaş yavaş alışıyorum galib a:) Ayrıca benim ilk doğumum ve malesef acı çekerken bi taraftan da azarlanmak istemiyorum özel bi an benim için nede olsa tabi tercih meselesi imkan meselesi ama sen nereyi düşünüyosun bu saatten sonra doktor değiştirmek de pek doğru olmaz dimi :)

Doktorumun özel muayenehanesi var ama koru hastanesinde yaptıracak ve fiyatı ilk duyunca çok şok olmuştum ama yavaş yavaş alışıyorum galib a:) Ayrıca benim ilk doğumum ve malesef acı çekerken bi taraftan da azarlanmak istemiyorum özel bi an benim için nede olsa tabi tercih meselesi imkan meselesi ama sen nereyi düşünüyosun bu saatten sonra doktor değiştirmek de pek doğru olmaz dimi :)
canım tabiki sen bilirsin yine de ama şuan doğum iiçin riskli bi durum sözkonusu değilse kesinlikle değmez, o paraya bebişine neler alırsın ya, imkan meselesi tabiki de çok şükür bizim de imkanlarımız müsait ama riskli bi durum olmadığı sürece o kadar para sarfetmeyi düşünmem , hele ki normal doğum düşünüyosan zaten bişekilde o acıyı cekiceksin, o an azarı mı düşünceksin, azar filan da öyle eskisi gibi değil ya, dosyan senden önce ellerinde oluyor zaten, konumunu durumunu biliyorlar, onlar eskidenmiş, şimdi ufacık bişeyde deli gibi şikayetler sözkonusu, hemen maaş kesimi cezası filan... birdaha düşün derim ben...

Eskidenmiş o azarlamalra gercektende.hem azarlasa ne olurki 20 dakika sonra sen onu görmüycen o seni görmüycek :)
ıkınmak ve nefes alıp vermek yerine avazın cıktıgı kadar bagırırsan tabiki azarlarlar
ben özel hastanede dogum yapmıştım bende anca bagırıyordum ebe kızdı napıosun sen dedi bebegini öldüreceksin nefes alıp ver bagırmak yerine dedi.ben o an bagırmayı kesip sadece nefea alıp verip sürekli dua aokudum.tabi ıkın ıkın diye onlarda heycanlı bişekilde bagırıyorla ama bu dogum bi an önce saglıklı olsun diye sakın öyle düşünmeyin
yanlış düşünüyorsunuz

ne alakası var safra kesesiyle doğumun ben her hafta acil servisteyim benim safra kesemde taş varmış gebelikde öğrendim ama doktorum normal doğum diyor hem kadın doğum uzmanı mı alıcakmısş safra keseni ne alaka canım kandırılmana izin verme

Ben Avrupa Yakası'nda ikamet ediyorum.
Özel Gazi Osman Paşa Hastanesi Sezeryan 2.250TL

Medicina Plus Sultangazi

Normal: 450TL
Sezeryan:650TL

Eğer kendi doktorunuzun mesai saatleri dışında doğum yapacaksanız ve doktorunuzun doğuma girmesini istiyorsanız +150TL ek ücret isteniyormuş.

Ben henüz hamile değilim, bu ay başladık denememize. Medicina Plus'ta Dr. Şirin Ceylan' a muayene oluyorum uzun süredir (evliliğimden itibaren periyodik muayenelerim) doktordan çok memnunum açıkçası ama hastane konusunda endişelerim var. Doktorum daha önce Duygu Hastanesi'ndeydi buraya yeni geçti.

canım bende yeni değiştirdim,eski doktorum ssk doktoru gibiydi,şeker yüklemesini bile ben hatırlattığım halde son haftaya bıraktı,şimdiki doktorum a'dan z'ye herşeyle inceden inceye ilgileniyor ve normal doğum yanlısı,böbreklerimde de taş olduğu halde.beğenmiyosan iyice araştır ve değiştir doktorunu derim sana..

Tatlım benim de ilk doğumum ben fatihte(turgut özalda) doğum yapıcam Allah kısmet ederse. Azarlama kısmı devlet hastanelerinde oluyor diye biliyorum, özel doktora o kadar para veriyoruz, sıkıyosa azarlasın, koru da yenidoğan servisi varmı onu öğren bence, o kadar para vericeksem ben medicanayı tercih ederdim, anlaşmalı olduğu başka bir hastane vardır belki, bu saatten sonra doktor değiştirmek tabiki olmaz eğer doktoruna da güveniyosan. Hakkımızda hayırlısı

Tatlım benim de ilk doğumum ben fatihte(turgut özalda) doğum yapıcam Allah kısmet ederse. Azarlama kısmı devlet hastanelerinde oluyor diye biliyorum, özel doktora o kadar para veriyoruz, sıkıyosa azarlasın, koru da yenidoğan servisi varmı onu öğren bence, o kadar para vericeksem ben medicanayı tercih ederdim, anlaşmalı olduğu başka bir hastane vardır belki, bu saatten sonra doktor değiştirmek tabiki olmaz eğer doktoruna da güveniyosan. Hakkımızda hayırlısı

Canım hiç sorm akafam allak bullak oldu fiyat fazla ewet ve biçok kişi olayı abarttığımı düşünüyo ama zaten doğumdan korkuyorum ve 3 gün hastane de yatmak zorunda kaldım orda gördüklerim ve yaşadıklarım bence yeterince abartılacak şeylerdi tabi bana göre bir başkası önemsemeyebilir yada olması gerekenin o olduğunu düşünebilir. ( herşey küçükken iiimiş :KK70: ) doktoruma güveniyorum ama endişelerim var oktorumla ilgili deil bizimle ilgili :) benm safram da taş var ve bebğimde de 1 arter 1 ven dedikeleri olay çıktı herkezde olabiliyormuş yani benim şansıma çıktı riski erken doğum olabiliyomuş Allah şükür bebeğimde en azından şimdilik görünen bir sıkıntı yok fetus kardiyolojisine de gittik Şimdi dıkıntı burda başlıyo zaten tedavi ile hamile kaldım, en başından beri beni takip eden doktoru değiştirme kararı almak çok zor aynı zamanda tam karar veriyorum forumlarda bişiyler okuyorum sonra vazgeçiyorum. Dün akşamda fatih hastanesini araştırmaya karar vermiştim ama hiç güzel şeyler okumadım ama yine de bir bilene sormak lazım. Senin doktorun kim ve doğum maliyetin ne kadar olucak yazarsan çok memnun olurum.

Son düzenleme:
Canım hiç sorm akafam allak bullak oldu fiyat fazla ewet ve biçok kişi olayı abarttığımı düşünüyo ama zaten doğumdan korkuyorum ve 3 gün hastane de yatmak zorunda kaldım orda gördüklerim ve yaşadıklarım bence yeterince abartılacak şeylerdi tabi bana göre bir başkası önemsemeyebilir yada olması gerekenin o olduğunu düşünebilir. ( herşey küçükken iiimiş :KK70: ) doktoruma güveniyorum ama endişelerim var oktorumla ilgili deil bizimle ilgili :) benm safram da taş var ve bebğimde de 1 arter 1 ven dedikeleri olay çıktı herkezde olabiliyormuş yani benim şansıma çıktı riski erken doğum olabiliyomuş Allah şükür bebeğimde en azından şimdilik görünen bir sıkıntı yok fetus kardiyolojisine de gittik Şimdi dıkıntı burda başlıyo zaten tedavi ile hamile kaldım, en başından beri beni takip eden doktoru değiştirme kararı almak çok zor aynı zamanda tam karar veriyorum forumlarda bişiyler okuyorum sonra vazgeçiyorum. Dün akşamda fatih hastanesini araştırmaya karar vermiştim ama hiç güzel şeyler okumadım ama yine de bir bilene sormak lazım. Senin doktorun kim ve doğum maliyetin ne kadar olucak yazarsan çok memnun olurum.

canım benim doktorum Fatma Bolkan, kendi muayenehanesi var 100. yılda, rahat bi doktor, o rahat olunca ben de rahatım, fatih hastanesiyle ilgili ben de olumsuz şeyler duydum ama, doğumuma kendi doktorum gireceği için sıkıntı yapmıyorum. hastanenin artısı yenidoğan servisinin olması ve diğer lerine göre daha uygun geldi bana. 2013 ücretlerini bilmiyorum, 2012 ekim gibi sorduğumda 1200 ile 1800 arasında doğum ücreti demişlerdi, bu sene için zam yapılmıştır mutlaka, doktorum da ekstra 800 tl doğum ücreti alıcak. fatihin kendi doktorlarından iyi olan yüksel hanımla aylin hanım var fakat full dolu oldukları için yeni hasta almıyorlar, diğerleri de çok iyi değil. maddi açıdan sıkıntı çekmesem doğumumu medicanada yapardım, doktorumun medicana, fatih ve etlik lokman hekimle anlaşması var.

X