manyetik koşu bandı

sonsuzluk0607

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2011
514
102
canlarım internetten araştırırken manyetik koşu bandına rastladım.insanın kendi enerjisiyle çalışıyrmuş.motorsuzmuş.yazılanlar hep çok olumluydu.motorsuz olduğu içinde fiyatı düşük.e ben öğrenci oldğmdan öyle 1000-2000tl veremem dye alaym dedm ama almadan sormak istedim.sizce alayım mı kullanan var mı bu tarz?

bende manyetik koşu bandı almıştı. fazla para vermek istemiyordum. çünkü uzun süre kullanılmayacağını biliyordum. uygun fiyata aldım. çok terletiyor. normalde terleyen biri değilim ama yarım saatte baya bir ter döktürüyor. spor ayakkabıyla yapınca dengeyi sağılıyor insan. ayakkabısız dengeyi tutturamıyon. çünkü kendi hızınla çalışıyor. bazen hızlı bazen yavaş oluyor. spor ayakkabı kullanınca aynı hızda tempoyu tutturuyorsun. bende birkonu açmıştım. benimde dizimden aşağıda bir sertlik oldu. bacağım taş gibi. bu yürüyüş bandının manyetik olmasındanmı kaynaklanıyor. yoksa ısınmadan spor yapıyorum ondanmı kaynaklanıyor bilemiyorum. bununla ilgili yukarıda bir konu açmıştım bende. bilgisi olanlar vardır belkide. onun dışında ben memnunum. bacakları hemen toparlıyor incelme oluyor. bunu kendim deneyerek gördüm. zaten uzun süre yürüyemiyorsun yarım saat ideal.

bende manyetik koşu bandı almıştı. fazla para vermek istemiyordum. çünkü uzun süre kullanılmayacağını biliyordum. uygun fiyata aldım. çok terletiyor. normalde terleyen biri değilim ama yarım saatte baya bir ter döktürüyor. spor ayakkabıyla yapınca dengeyi sağılıyor insan. ayakkabısız dengeyi tutturamıyon. çünkü kendi hızınla çalışıyor. bazen hızlı bazen yavaş oluyor. spor ayakkabı kullanınca aynı hızda tempoyu tutturuyorsun. bende birkonu açmıştım. benimde dizimden aşağıda bir sertlik oldu. bacağım taş gibi. bu yürüyüş bandının manyetik olmasındanmı kaynaklanıyor. yoksa ısınmadan spor yapıyorum ondanmı kaynaklanıyor bilemiyorum. bununla ilgili yukarıda bir konu açmıştım bende. bilgisi olanlar vardır belkide. onun dışında ben memnunum. bacakları hemen toparlıyor incelme oluyor. bunu kendim deneyerek gördüm. zaten uzun süre yürüyemiyorsun yarım saat ideal.

sen her gün mü yaptın canım ben her gün yapamıyorum ama ben daha ancak 20 dk yürüyebiliyorum.ölüyorum ama o kadar zamanda bile dehşet terletiyor.bende beğendim kullanırım artık hep gibi geliyo . her gün yapamıyorum gerçi:) yinede mutlu oluyor insan spor yapınca.sen zayıflayabildin mi kalçadan filan?

ben de yeni aldım.aslında motorlu istiyordum ben ama çok pahalıydı benim şu an. bir de acaba çok elektrik yakar mı diye de düşünürken manyetik koşu bandını gördüm. hakkında yazılanlar hep olumluydu onlara dayanarak aldım zaten motorlunun yarı fiyatının da altında. her neyse dün geldi kullandık falan ailecek. motorlunun konforunu beklemeyin derim öncelikle. insanı gerçekten çok fazla yoruyor (bu iyi mi kötü mü bilemedim) o yüzden aralıksız 2o dk dan fazla yürüyemedim ben. ve önceki yazılanlarda olduğu gibi fazla terletiyor. iyi ya da kötü diyemeyeceğim şimdilik ama 10 güne kadar belli olur sanırım :130:

tekrar sonuçlarını yaz e mi canım.ben 10dk yürüyorum sonra bacak hareketleri yapıyorum daha sonra tekrar 10dk yürüyüp yine bacak hareketi yapıyorum:)

ben yarım saat falan yürüyorum bi de sopalı bel hareketi var ya ondan yapıyorum onun dışında mekik çekmeye bile üşeniyorum :130:
sonuçları paylaşalım hepimiz merak ediyorum ben de

kızlar ben manyetik koşu bandımı satmak istiyorum. ilgilenen olursa görüşebiliriz

Bu tip koşu bantlarını tavsiye etmem. 3 yıl boyunca spor salonu çalıştırdım manyetik olanını da denedim motorlu olanını da ama manyetiğin daha çok geliştirilmesi lazım.

Son düzenleme:
Isınmadan koşu bandında yürüyüş yapmamalısınız. Çünkü bu koşu bandı roller-lardan oluşuyor. Yani yürüdüğünüz band kısmın altında uzun silindirler var. Sizin hareket gücünüzle hareket kazanıyor. Aslında manyetiklikle hiç bir alakası yok.İnsanlara cazip gelsin diye bu ismi takmışlar bence. Kısacası sabit olmayan bir şeyin üzerinde kendinizden hareket gücü vermeye çalısarak yürümek diz eklemini ve bacağı yorar. kalçayı da aynı şekilde. Bacağınız zaten sinyali vermiş. Yorma beni fazla diyor. Bak şiştim anla beni diyor. :mad:Siz en iyisi akşamları 20 dakika bulunduğunuz binanın etrafında yürüyüş yapın.
Eğer fazla uzaklaşamam diyorsanız. İnanın daha çok faydasını göreceksiniz. Dışarıda soluduğunuz oksijenle vücudunuza kazandırdığınız hareket bütünleşecek. Eğer kilo vermekse hedefiniz yemeklerinizi 4/1 e düşürün. Kahvaltınızı sıkı yapın. Her gün 1 yumurta haşlayıp kahvaltıda tüketin. Yeşillik ve domates de şart tabi. Çayda şeker kullanmayın. Her akşam yemekten sonra da min. 20 dakika yürüyün. Orta tempoda. İnanın ben böyle yaparak 4 ayda 10 kilo verdim. Ama her şeyden de yiyorum ama az.Şuan kilomu koruyorum. 76 dan 66 ya düştüm. Hedefim 60 ama yavaş yavaş. Birden kilo vermek iyi değil. Sonra az yemeye ve yürüyüşe alışıyorsunuz benimsiyorsunuz. benden söylemesi.

Meraba ben manyetik koşu bandını alalı 1ay oldu bacaklarim çok kalın olduğu için aldım acaba kaç dakika yurursem etki eder?

Bende dün manyetik koşu bandı aldım ama 3 haftadır da zumbaya gidiyorum ve diyet yapıyorum. Bandı bugün kullandım motorlu olana kıyasla çok daha yorup aşırı terletiyo ( terim banta aktı baya o derece :-)) ilk 1-2 hafta vücunuz ham ise yarım saat yapın ama başka hareketlerle birlikte o zaman faydası olur bende bir ay sonra tekrar yazıcam inşallah herkes incecik zayıf olur :KK45:

Bende dün manyetik koşu bandı aldım ama 3 haftadır da zumbaya gidiyorum ve diyet yapıyorum. Bandı bugün kullandım motorlu olana kıyasla çok daha yorup aşırı terletiyo ( terim banta aktı baya o derece :-)) ilk 1-2 hafta vücunuz ham ise yarım saat yapın ama başka hareketlerle birlikte o zaman faydası olur bende bir ay sonra tekrar yazıcam inşallah herkes incecik zayıf olur :KK45:
Bende kendimce evde Zumba yapiyodum ama koşu bandı alınca bıraktım bide 15 aylık bi oğlum var fırsat bulursam yuruyebiliyorum :-)

Bende kendimce evde Zumba yapiyodum ama koşu bandı alınca bıraktım bide 15 aylık bi oğlum var fırsat bulursam yuruyebiliyorum :-)
Allah analı babalı büyütsün öncelikle :anneadayı: koşu bandını düzenli kullanmak ve diyet önemli ama çocukla zor olduğunu tahmin etmek zor değil en azından her gün yarım saat yapsan bi süre sonra beynin onu alışkanlık haline getirir ve rutine döner :) :eek:

UOTE="soslusarma, post: 31032668, member: 452422"]kızlar ben manyetik koşu bandımı satmak istiyorum. ilgilenen olursa görüşebiliriz[/QUOTE]

merhaba..Ben 29 yaşındayım ama 104 kiloyum 3 çock annesiyim.3 üde iki yıl arayla ve sezaryenle oldu kilom aldı başını gitti :KK14:oğlum bir yaşını doldurdu artık harekete geçme vakti.dışarda spora gitme imkanım yok.koşu bandı aldm nasıl kullanmalıyım öneriniz yokmu:KK52:

X