2014 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• kızımız geliyor

OY: 221 45,4%
  • oğlumuz geliyor

OY: 251 51,5%
  • ikiz kızlarımız olacak

OY: 4 0,8%
  • İkiz oğullarımız olacak

• ikiz; bir kızımız, bir oğlumuz olacak

• üçüzlerimiz olacak

OY: 3 0,6%

• Ankete Katılan
    487
Kızlar merhaba :KK54:
Biz bugün keselendik çok şükür :nazar:
haftaya cumartesi 6+3 olunca kalp atışı için gidicez :18:
doktor bol kalsiyum dedi günde 1 yumurta 1 kase yoğurt ve 1 bardak süt ayrıca sebze ağırlıklı beslen dedi
pasta börek çörek pilav azaltılacak falan filan size de söyleyim dedim.

hayırlı olsun rimel allah da seni güldürsün kız çatlak :KK52:
dimit diye bi yiyeceğimiz de oldu bu arada :KK1:

:) dimi güzel oldu çaktırmadan :), sen de benden eksik değilsin :) baksana günümüz bile aynı :) inşallah sıra kalp atışlarını duymaya, darısı başımıza :)

yok canımya arkadaşın ona benzesin diye kapak yaptım bakıp duruyorum benim ilk olacak :)

bende bu ay, eşimin ve benim en güzel özelliklerimizi alabilecek bi bebiş fotoşu bulmustum.. telime bakıp bakıp sevdım onu.. Allahım da bana hediyemi gönderdi bu ay çok şükür,çok olmasada epey bekledik susamımı :)

bende yeni üye oldum herkese sağlıklı hamilelik dönemi sonucunda sağlıklı bebekler diliyorum

benimle aynı zamanlarda bebek bekleyenler ne zaman ilk doktor randevusuna gitmeyi düşünüyor ya da gidip sonuç alanlar var mı

benimle aynı zamanlarda bebek bekleyenler ne zaman ilk doktor randevusuna gitmeyi düşünüyor ya da gidip sonuç alanlar var mı

canım aynı zamanlarda değil aynı günde doğurcaz galiba seninle :)) bende kalp çarpıntısı vardı o yüzden gittim doktora kan aldı sonuçlar için yarın gidicem...ama sen daha gitme bence erken çünkü keseyi falan göremedim daha...bakalım yarın görebilcez mi...ayrıca sağlık ocağındaki kan testinde öğrendim ben gebeliğimi 6 mayısta git kalp atışlarını duyarsın bi sorun yoksa dedi...mayısın ikinci haftası kalp atışlarını dinlemeye gidicem... sen ne durumdasın?

Ben ocakta 7 haftalik bebegimi dusurdum ins bu sefer hersey yolunda gider kontrole gitmek icin 13 mayisi beklicem stres yapmak istemiyorum kese gorunmedi diye

ben bugün kan verecektim dayanamadım doktora bakalım dedim degerim 2800 oldugunu düşünüyordum hesabıma göre baktık ve gördük şükür darısı görmeyenlerin başına ...

sende mi ümit beye görünceksin :) ne güzel..folik asit olarak folbiol kullanıorum,ama folbiol un içinde folik asit mıktarı fazla oldugundan 6 ya bölüorum, uzun süre gider bu kutu bana.. kan değerim 4+3 de 2320 4+5 de 4155 cıktı canım.. erken döllenme olabılır.. ya da bazı bayanlarda birden pik yapabılıomus.. sat a göre cmtsi 5+3 olucam biraz erken gibi ama umarım sağlıkla görürüz kesemizi :)

ben yerleşmeden sonra 3. gunden ıtıbaren hissetmeye başladım.. önce bazı şeylere midem bulanır oldu şimdi artarak dewam edio, kokulara karşı hassasiyetim artarak dewam edio, önceden göğüslerimi hissetmeyen ben şimdi onlara dokunmakta zorlanıorum,ağır ve dolular sanki.. rahımde hafıf kramplar.. arasıra başım ağrıo, hafif sırt ve bel agrılarım olabılıo.. tatlı canım istemıo, buna bağlı olarak yavaş bi şekilde kilo veriorum, bir de aşırı su ihtiyacım oluo..

sen ne gibi değişiklikler yaşıosun ?

merhaba arkadaşım bende folbiol kullanıyorum folik asit miktaı yüksek demişsin zararı olurmu acaba birde o hap çok ufak zaten nasıl 6 ya bölüyorsun onu?

Gunaydin kizlar
Nisan 6 sat im
Bu ay 4-6 arasinda bekliyorum ama bugun su gibi azicikkk kahverengi bi leke vardi sabah ama inanilmaz silik az bi leke
Ya gelio kirmizilar yada bebis ne dersiniz bekleyip gorucez tabi :))

bu lekelenme çok hamiş arkadaşta görülen şey canım :) bekliyoruz haberini :)

canım bende 3 aydır folbıol kullanıyordum gebe kalınca 2 doktora sordum folıc pluss ageçirdiler fazla gelebilir riskli gebeliklerde folbıolmuş.gebelik öncesi uygunmuş ama.gebeysen folıc plusss ama doktorada sor çünkü folıc pluss ta kalsiyum ve d vitaminide var.

merhaba arkadaşım bende folbiol kullanıyorum folik asit miktaı yüksek demişsin zararı olurmu acaba birde o hap çok ufak zaten nasıl 6 ya bölüyorsun onu?

toxo ıgm
toxo ıgg
rubella ıgg
rubella ıgm ne demek

canım toxo ıgm ve ıgg çiğ et kedi köpek ve çiğ yediğin besinlerden geçen bir tür hastalık hamilelikte mutlaka bakılması gerekiyor ıgm daha önce geçirip geçirmediğini ıgg ise şuan hastalık sende varmı yokmu nu gösteriyor
rubella ise kızamıkçık sonuçların nedir

pazartesi yaptıracam canım.bugün ölesine tıp merkezine gittim keseyi görürmüyüm diye kendi doktorumla pazartesi ilk randevum :))) oda ister heralde.yapılınca yazarım

canım toxo ıgm ve ıgg çiğ et kedi köpek ve çiğ yediğin besinlerden geçen bir tür hastalık hamilelikte mutlaka bakılması gerekiyor ıgm daha önce geçirip geçirmediğini ıgg ise şuan hastalık sende varmı yokmu nu gösteriyor
rubella ise kızamıkçık sonuçların nedir

canım bi sürü şey yazmıştım, ama nasıl yaptımsa silinmiş.. folbioldeki miktarın 1/5 ini dr. önerisi olmadan geçmemek gerek onu bılıorum.. ama folik plustakı d vitamnide fazla gelıo bana, çarpıntı ve mıde bulantımı artırıo.. onu baska bi üründen gebelere uygun mıktarını alıorum.. sorun olmuo canım.. 6 ya bolme işinide meyve bıçağıyla halledıorum :)

6 ya bölüncede az canımya günlük 4 mg alman gerek değilmi?

canım bi sürü şey yazmıştım, ama nasıl yaptımsa silinmiş.. folbioldeki miktarın 1/5 ini dr. önerisi olmadan geçmemek gerek onu bılıorum.. ama folik plustakı d vitamnide fazla gelıo bana, çarpıntı ve mıde bulantımı artırıo.. onu baska bi üründen gebelere uygun mıktarını alıorum.. sorun olmuo canım.. 6 ya bolme işinide meyve bıçağıyla halledıorum :)

Kizlar merhaba. Ben de donmus embriyoyla hamile kaldim, yarin kese gormeye giddcegim. Izmirdeyim, satim 2 nisan, ilk bebegim olacak, 54 kg, 5 ocak ta da hayirlisiyla bat'im. Umarim firesiz bu zorlu maratondan galip geliriz

X