2014 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• kızımız geliyor

OY: 221 45,4%
  • oğlumuz geliyor

OY: 251 51,5%
  • ikiz kızlarımız olacak

OY: 4 0,8%
  • İkiz oğullarımız olacak

• ikiz; bir kızımız, bir oğlumuz olacak

• üçüzlerimiz olacak

OY: 3 0,6%

• Ankete Katılan
    487
kızlarr bizim bugün kırkımız çıktı.. büyüdük artık :))) banyomuzu yaptık rahatladık inşallah kızımın huyunda suyunda da olumlu değişmeler olur..bugün anason almasını itedim eşimden artık rezene ve anasonu beraber içcem.. bi de kimyon tohumu yazmıştı arkadaş onu da alayım bari.. bu kimyonu rezeneyle karıştırıp mı içiyosunuzzz

Rabbim sağlıkla bğyutmeyi nasip etsin bebeğini.rezene kimyon anason ve papatyayı karıştırıyorum ben bazen amaçoğu zaman anason kullanamıyorum kokusu rahatsız ediyor beni. Ha bir de ısırgan da koyabilirsin süt arttırıyormuş.

Bende artik yag ve pudranin onerilmedigini duymustum o yuzden mustelanin nemlendiricisini aldim ama banyodan sonra usumesin diye hizlica giydiriyorim pek ozenli suremiyorum yani yaza insallah :)

benım doktorum da pudra ve bebe yagını kullanma artık kullanılmıyor dedı. ben kullanmıyorum. mustelanın pısık onleyıcı kremını kullanıyorum dogdugundan berı, mustela ıcın de doktorum ıyı bır secım dedı, ama mustela ıcın de barı yerlerde ıcınde kımyasal madde az da olsa var denıyor bılemıyorum artık.

Bende alayim musteladan,sagol cnm..pisik kremimiz mustela cok memnunum..banyo sonrasi aynen bende hizlica ne surersem artik,usumesin diye..

benım de pısık kremım bıtecek 26 gunluguz ılk dogdugundan berı, her altını actıgımda bolca suruyorum:) bıraz abartıyorum sanırım, bu arada pısık olunca kırmıızı mı oluyor benımkının poposu hafıf kırmızı. bır de konak onleyıcı sampuanını almıstım, bır de ıkısı bır arada hem sampuan hem dus jelı var onu da vucuduna suruyorum, bır de nemlendırıcısı var onu daha suremedım banyodan sonra usuyor evımız soguk dıye.

kızlar sanırım omerserma sormustu, bebısım uyurken hemen cevaplayayım,bızım de soyle: gunduz 2 3 saat uyuyor, kalktıgında emzırıyorum ama 6 7 dk emıyor bır memeyı sadece sonra tekrar uyuyakalıyor, gazı ustten her zaman cıkmıyor, alttan da cıkaramadııgnda ıkınıyor kızarıyor ama bu genelde aksam ve gecelerı oluyor hem de aglıyor, sanırım gunduzu gece yaptık bız. gecelerı ıse cook zor uykuya dalıyor ve sanıcısı baslıyor. annem yanımda ya hemen onu cagırıyorum canım annem hemen gelıyor masaj falan yapuyor gazını almaya calısıyor gece altını da degıstıyorum ama sabaha karsı kaka yaptıysa bazen bırakıyorum az daha dursun dıye.ama genelde 3 saatte bır degıstırım altını.cıs de kokuyor cunku. bebek bezımız de prıma beyaz paket 2 numara ama sanırım kucuk gelıyor artık belkı de 3 numaraya gececem.poposuna mustela kullanıyorum ama bepanten almıstım her ıhtımale karsı arada onu mu sursem dıyorum. bu arada gobegımız dustukten sonra ıltıhap mı vardı ıcınde bır sey vardı tam ne bılmıyorum doktor yaktı.

bu arada ben genelde gunde bır kez sagıyorum 100 ml cıkıyor bazen daha az da cıkıyor dolaba atıyorum lansıoh manuel kullanıyorum her kullanımdan sonra artık kaynatmıyorum sadece sıcak suyla yıkıyorum tam kurumadan sagıyorum acaba bır problem olur mu kullanmadan once tam mı kurutmak lazım bılemedım.!

bu arada gazı ıcın ben herhangı bır ılac kullanıyorum normal bır surec gazı olacak ve sımdıden acıkcası ılaclara alıstırmak ıstemıyorum ılac kullanıp hala gazı olanlar da var okuduklarımda. bugun esıme rezene, anason ve kımyon tohumu aldırayım da onu ıceyım dıyorum en azından dogal. ben de bulgur pılavını cok yıyorum.sut hıc ıcmıyorum gaz yapar dıye ne bılım. bu arada humana stıll tea da ıcıyorum sımdı bıttı ıkıncı kutu humana rezene kımyon mu alsam dıyorum ya da aktatdan hangısı ıyı olur kı acaba.

bu arada gazlı bebeklere gazlarını kolayca atmalarını, annelere sutumuzun cok olmasını ve bol uykulu gunler dılıyorum.

Rabbim sağlıkla bğyutmeyi nasip etsin bebeğini.rezene kimyon anason ve papatyayı karıştırıyorum ben bazen amaçoğu zaman anason kullanamıyorum kokusu rahatsız ediyor beni. Ha bir de ısırgan da koyabilirsin süt arttırıyormuş.

ben de papatyayı içemiyorum midemi bulandırıyor. anason hiç denemedim ama çok kötü de olsa içmeye çalışcam onu bakalım artıkkk..
ya bişey sorcam kızlarr bebekleriniz geceleri keintisin en fazla kaç saat uyuyoo

ben de papatyayı içemiyorum midemi bulandırıyor. anason hiç denemedim ama çok kötü de olsa içmeye çalışcam onu bakalım artıkkk..
ya bişey sorcam kızlarr bebekleriniz geceleri keintisin en fazla kaç saat uyuyoo

kesıntısız eger uykuya dalmıssa 2 saat uyuyor.

usttekı yazımda ne kadar cok bu arada yazmısım:))))))))))))

ben gazı ıcın ılac kullanmıyorum yazacaktım yukarda yanlıs yazmısım:)

benım doktorum da pudra ve bebe yagını kullanma artık kullanılmıyor dedı. ben kullanmıyorum. mustelanın pısık onleyıcı kremını kullanıyorum dogdugundan berı, mustela ıcın de doktorum ıyı bır secım dedı, ama mustela ıcın de barı yerlerde ıcınde kımyasal madde az da olsa var denıyor bılemıyorum artık.

benım de pısık kremım bıtecek 26 gunluguz ılk dogdugundan berı, her altını actıgımda bolca suruyorum:) bıraz abartıyorum sanırım, bu arada pısık olunca kırmıızı mı oluyor benımkının poposu hafıf kırmızı. bır de konak onleyıcı sampuanını almıstım, bır de ıkısı bır arada hem sampuan hem dus jelı var onu da vucuduna suruyorum, bır de nemlendırıcısı var onu daha suremedım banyodan sonra usuyor evımız soguk dıye.

kızlar ben bebişim doğdugundan beri popişine zeytinyağı sürüyorum. hatta geceleri sürmüyorum sadece gündüzleri sürüyorum. çok şükür bir sorunumuz yok pişikle ilgili...

Merhaba kizlar doktora gidip geldim sancisi icin anlattim derdimi ustten cokariyo ama altan gaz cikaramiyordu kakasini yapmakta zorlaniyordu bizim bebisler anne karnini ozluyorlarmis meger 4 ay bu ozlem surer dedi doktor battaniyeyi bile yuvarlak yapip icine sokmak lazimmis kendini orda hissedecekmis pasalarimiz prenseslerimiz sancisi icin bagirsak duzenleyici surup verdi vericem mecbur napiyim kivrim kivrim kivraniyor iyi gelir insallah

kızlar biz bugün kalça ultrasonuna gittik. çok ağladı bebeğim o sırada gaz sancısı tuttu.. neyse sonucu eşim gösterdi geldi çünkü ben arabaya koştum ezirmeye. doktor iki kat bez sarın demiş. 1 ay sonra tekrar gelin mutlaka demiş. size ne dediler?
bebeğimin boynunda ve bileklerinde boğumlarının olduğu yerlerde genelde kırmızı kuruluklar var, kesik gibi. sizde de var mı bepanten sürsem diyorum. burda çocuk doktoru yok, perşebeleri başka ilçeden geliyor. zaten olsada yalnızım götürmek zor oluyo,soğuk gaz sancısı vs. sizdede var mı gittinizmi doktora diye soırayım dedim.
bebeğin makatında iki kırmızı nokta oluşmuş sanırım ıkınmaktan, hemoroid olabilir mi ki?
bugün bezini değiştirirken kakasını yaptı, sarı köpük şeklinde çıkıyo. sıvı oluyodu bezinde kakası zaten ama bu bildiğiniz baloncuk baloncuk köpüktü. gaz olduğu içinmidir?
bi de bi arkadaşım gece lambasının bebeğin büyüme hormonlarını etkilediğini bu yüzden kullanılmasının önerilmediğini söyledi. siz kullanıyor musunuz? ben kullanıyorum, pimpirikliyim biraz gece uyanır uyanmaz görmeliyim bebeği. hem ışık kapalıyken bi anda açınca irkiliyor bebek.

canım geçmiş olsun..
1) iki kat bez kullanan arkadaşlarım var sorun olmuyo merak etme düzeliyo yanı
2)boyun ve bileklerindeki kesikler için nemlendirici kullan banyo sonrasında bol bol nemlendir bu bolgeleri..
3)benim oğlumun da poposunda sivlce gibi şeyler var keşke doktora gösterseydin bende merak ettim şimdi
4)kakaları zaten çok cıvık.. çıkarken bu yüzden köpüklü çıkıyo. biz görmüyoruz böyle olduunu
5)gece lambası mecbur oluyo ama hemen görmek gerekiyo... ben kullanıyorum.. araştırmak lazım..

Canım akşam eşime sordum internettede baya aradık hatırlıyamadık theraline ismi internette bakınca düzkafa.com diye bi sitede satılan eczaneler yazıyo canım onu gördük ama biz nerden aldık inan hatırlamıyom o kadar çok şey aldıkki netten karıştı yardımcı olamadım pardon tatlım ya!
Çok sağol canım, o kadar uğraştırdım sizi... O sitedeki hehangi bir online mağazadan alayım...
kızlarr bizim bugün kırkımız çıktı.. büyüdük artık :))) banyomuzu yaptık rahatladık inşallah kızımın huyunda suyunda da olumlu değişmeler olur..bugün anason almasını itedim eşimden artık rezene ve anasonu beraber içcem.. bi de kimyon tohumu yazmıştı arkadaş onu da alayım bari.. bu kimyonu rezeneyle karıştırıp mı içiyosunuzzz

Hadi bakalım, büyümüş artık bebiş ,bizim de cuma günü, çıkıyor...

Ben rezene anason beraber içiyorum, birer tatlı kaşığının üstüne iki bardak kaynamış suyu döküyorum, onbeş dk, çoğunlukla daha fazla sürüyor malum bebiş durmuyor, içiyorum günde iki kez.... Kimyon ben de aldıracağım, bir de gaz olmasın diye yapılan diyet sütü azaltıyor, ben iki gündür burdaki arkadaşlarda aldığım cesaretle herşeyi yemeye başladım, sanki daha iyi sütüm....

Evet canım, biz Biraz geç kaldık, düz değil kafası da tek tarafına biraz fazla yatıyor korkuyorum...

Ben int alacağım da sen de mi int almıştın, eğer int aldıysan hangi site...

Canim bnim kiz da hep sağa yatiyor bu yastik ise yarar mi ki? Sağa yatmasina engel olur mu bu yastik?

Off kizlar inanin kendimden geçtim artik. Benim derdim misafir Allah eksik etmesin ama abartmiyorum her gün misafir geliyor
. haberli gelenler ayri çat kapi gelenler ayri. Bu aksam yine kalabalık bi grup var. Artik ayaklarim agriyor. Sirtim omzum agriyor. Herkesi bebisi yorar beni de misafir yoruyor. E tabi stresten kizim da etkileniyor. Bi de karma asi ateş yapmadi ama huzursuzluk yapti çok. Agrisi da var galiba. Sabah aksam şurup veriyorum.

Yazilanlari okuyamadim yine.
Opuyorum hepinizi

Son düzenleme:
Canim bnim kiz da hep sağa yatiyor bu yastik ise yarar mi ki? Sağa yatmasina engel olur mu bu yastik?

Off kizlar inanin kendimden geçtim artik. Benim derdim misafir Allah eksik etmesin ama abartmiyorum her gün misafir geliyor
. haberli gelenler ayri çat kapi gelenler ayri. Bu aksam yine kalabalık bi grup var. Artik ayaklarim agriyor. Sirtim omzum agriyor. Herkesi bebisi yorar beni de misafir yoruyor. E tabi stresten kizim da etkileniyor. Bi de karma asi ateş yapmadi ama huzursuzluk yapti çok. Agrisi da var galiba. Sabah aksam şurup veriyorum.

Yazilanlari okuyamadim yine.
Opuyorum hepinizi

Yok canım yastığın tam ortası, bebeğin başına baskı yapmayacak şekilde, yan da yatsa düzde yatsa bası olmadığı için kafası yamuk olmuyor yani,... Düz kafa sendromu yazınca int çıkıyor, hatta bazı drlar böyle şekil bozukluğu olan bebişlere tavsiye etmişler, onlar bile düzelmiş...bir sitede yazılan yorumları okumuştum, ordan, kendi tecrübem yok yani... Tek olumsuz yanı, biraz küçük olmasymış..

Misafir konusunda allah yardımcın olsunbu gün benimde misafirim vardı, yemekli yoruldum... Her zaman yok ama...

Son düzenleme:
Kızlar size bir şey danışacağım...

Benim kayınvalidem de grip oldu, biliyorsunuz biz de atlatmaya öalışıyoruz.. Zehra tam iyileşmedi bile, dr dikkat et boğazına inmesin dedi, kendim rahatsızken mecbur annesiyim, emzirdim, baktım.. Ama şimdi kayınvalideme vermek istemiyorum, eşime de dedim, misafir varken sen bak, annem hasta diye şimdi de isteyince bahaneler uyduruyorum... Hastalığın yenilemesini istemiyorum...

Sizce çok pimpirikli mi davranıyorum, bir taraftan da böyle yaptığım içibn allah tarafından daha çok hasta olursa diye korkuyorum.. Sakınılan göze çöp batar örneği...ne yapmalıyım?

Kızlar size bir şey danışacağım...

Benim kayınvalidem de grip oldu, biliyorsunuz biz de atlatmaya öalışıyoruz.. Zehra tam iyileşmedi bile, dr dikkat et boğazına inmesin dedi, kendim rahatsızken mecbur annesiyim, emzirdim, baktım.. Ama şimdi kayınvalideme vermek istemiyorum, eşime de dedim, misafir varken sen bak, annem hasta diye şimdi de isteyince bahaneler uyduruyorum... Hastalığın yenilemesini istemiyorum...

Sizce çok pimpirikli mi davranıyorum, bir taraftan da böyle yaptığım içibn allah tarafından daha çok hasta olursa diye korkuyorum.. Sakınılan göze çöp batar örneği...ne yapmalıyım?

bence gayet haklısın dilzarcım,tatlı bir dille soylesene kayınvalidene. ben olsam soylerdim, ya da oglu soylesin. yazık el kadar cocuk daha gripten kurtıulmadan bir daha yakalanmasın

dilzaaarrr
biz ayni gun dogurduk kirklandik bugun sen niye cuma kirklancaksin kizlar bir gun eksikte kirklanirmus bugun 39. gunumuz butti diye hesapladim ben ...
uyuyunca babannesine birakip aptda gun vardi ona indim biraz ben kirkimi ucurdum yani:-)yarin sacimi kestirecem cumada agdaya gidecem :-)
ayyy dun akam cok kotuydu bizim icin aglaya aglaya bi hal oldu dalamdi uykuya esimde sinemaya gitmisti geldi vicdan yaptu tabii ben sallayim dedi ben guttim yattim 12de oda sallamis biraz yatirmus sonra uc gibi geldi uyaniyo dedi sonra yanima aldim kollarini baglayamiyorum ben yaaa acik salliyi kafasina carpiyi uyaniyo agliyo baglayinca kiziyo uyaniyo uykusu cikkk hafif cit cikarkiyiryz sese alissin diye oturma odasinda yatiriyodum kv geldiginden beri yatak odasina tasindik orasida cok sessiz

haklisin canim bendevtedirgin olurdum simdi kvvhasta gibi cok yanasmiyo bak ihlamur yaptin bende iciyoruz...
rezene anason kimyontohumu bebisede verdim ben bgun kakasini yapmadi iki gun bitti...zaten ikigune bir yapar olmustu simdi ucgun oluto napsammmki kulak cubuguyla uyardim biraz yoj daha

Son düzenleme:
bence gayet haklısın dilzarcım,tatlı bir dille soylesene kayınvalidene. ben olsam soylerdim, ya da oglu soylesin. yazık el kadar cocuk daha gripten kurtıulmadan bir daha yakalanmasın
Çok sağol tomurcuk, sen ne yapıyorsun, barış nasıl, emmeme durumu vardı geçti mi?

Bir de topidik aysbozz dan haberin var mı nasıllar bebişleri nasıl...
dilzaaarrr
biz ayni gun dogurduk kirklandik bugun sen niye cuma kirklancaksin kizlar bir gun eksikte kirklanirmus bugun 39. gunumuz butti diye hesapladim ben ...
uyuyunca babannesine birakip aptda gun vardi ona indim biraz ben kirkimi ucurdum yani:-)yarin sacimi kestirecem cumada agdaya gidecem :-)
ayyy dun akam cok kotuydu bizim icin aglaya aglaya bi hal oldu dalamdi uykuya esimde sinemaya gitmisti geldi vicdan yaptu tabii ben sallayim dedi ben guttim yattim 12de oda sallamis biraz yatirmus sonra uc gibi geldi uyaniyo dedi sonra yanima aldim kollarini baglayamiyorum ben yaaa acik salliyi kafasina carpiyi uyaniyo agliyo baglayinca kiziyo uyaniyo uykusu cikkk hafif cit cikarkiyiryz sese alissin diye oturma odasinda yatiriyodum kv geldiginden beri yatak odasina tasindik orasida cok sessiz
Hakikaten bu gün kırkmış ben yanlış hedaplamışım, kırklamaya inanmam da benim abdest almam gerekiyor, az daha kaçıracakmışım, sağolasın...

arkadaşlar biz 37 günlük olduk.dr kalça için martta gel demişti ama kızım 2 gündür hafif haif öksürüyor ve çok huzursuz .ne doğrudürüst emeiliyor ne de uyuyyor.içim rahat etmedi yarın dr a götürücem inş.benim sorum şu kalça çıkığı için dr a giden arkadaşlarım kaçıncı haftada gittiniz.belli bir günü doldurmamız gerekiyor mu acaba.yarın gitmişken onu da yaptırmak istiyorum .

rota virüsü aşısı

bu aşıyı yaptıran var mı .ben ilk kızıma yaptırmamıştım.bunda da kararsızım .aşının içeriğini araştırmak gerekiyor.özel bir marka falan isteyipde mi alıyorsunuz aşıyı yoksa piyasada tek tip mi var.cvplarsanız sevinirim.6. aydan önce bütün dozları yaspılmalıymış.yoksa hiç başlanılmamalıymış

bir de öksürüğümüz az ama korkuyorum ya umarım antibiyotik falan başlamayız.sağlıkla kalın

Son düzenleme:
arkadaşlar biz 37 günlük olduk.dr kalça için martta gel demişti ama kızım 2 gündür hafif haif öksürüyor ve çok huzursuz .ne doğrudürüst emeiliyor ne de uyuyyor.içim rahat etmedi yarın dr a götürücem inş.benim sorum şu kalça çıkığı için dr a giden arkadaşlarım kaçıncı haftada gittiniz.belli bir günü doldurmamız gerekiyor mu acaba.yarın gitmişken onu da yaptırmak istiyorum .

rota virüsü aşısı

bu aşıyı yaptıran var mı .ben ilk kızıma yaptırmamıştım.bunda da kararsızım .aşının içeriğini araştırmak gerekiyor.özel bir marka falan isteyipde mi alıyorsunuz aşıyı yoksa piyasada tek tip mi var.cvplarsanız sevinirim.6. aydan önce bütün dozları yaspılmalıymış.yoksa hiç başlanılmamalıymış

bir de öksürüğümüz az ama korkuyorum ya umarım antibiyotik falan başlamayız.sağlıkla kalın

Ben bir aylikkken kalca usg si yaptirdim

Merhaba kizlar doktora gidip geldim sancisi icin anlattim derdimi ustten cokariyo ama altan gaz cikaramiyordu kakasini yapmakta zorlaniyordu bizim bebisler anne karnini ozluyorlarmis meger 4 ay bu ozlem surer dedi doktor battaniyeyi bile yuvarlak yapip icine sokmak lazimmis kendini orda hissedecekmis pasalarimiz prenseslerimiz sancisi icin bagirsak duzenleyici surup verdi vericem mecbur napiyim kivrim kivrim kivraniyor iyi gelir insallah

battaniyeyi kıvırıp u şeklinde yapıcaz, içine bebeği mi yatırcaz? doğru mu anladım?

canım geçmiş olsun..
1) iki kat bez kullanan arkadaşlarım var sorun olmuyo merak etme düzeliyo yanı
2)boyun ve bileklerindeki kesikler için nemlendirici kullan banyo sonrasında bol bol nemlendir bu bolgeleri..
3)benim oğlumun da poposunda sivlce gibi şeyler var keşke doktora gösterseydin bende merak ettim şimdi
4)kakaları zaten çok cıvık.. çıkarken bu yüzden köpüklü çıkıyo. biz görmüyoruz böyle olduunu
5)gece lambası mecbur oluyo ama hemen görmek gerekiyo... ben kullanıyorum.. araştırmak lazım..

çocuk doktoru yok burda da o yüzden gösteremiyorum. ama bizim sivilce gibi değil.tam makatın olduğu yerde iki kırmızı nokta. gittikçe de büyüyo sanki. ama aile hekimi ve ebeye göstercem inşallah şöyle hava azıcık düzelsin, bide yalnızız. dışarıda ağlayınca çok panik oluyorum. eşimde öyle :) ultrason çekilirken çok zorladı beni.

rota virüsü aşısı

geçmiş olsun. biz 43 günlükken gittik usg ye. 6 haftalıkken gidin demişlerdi doğumda. bi kaç gün geç gitsen bişey olmaz heralde. ama bi sorun varsa önlem için ne kadar erken o kadar iyi.

ben de ne kadar cok kirklanmak demisim msjda :-)bizde bisey bildigimuzden degil kv duymus kirk tas attik suya okadar abdest aldim Kuran i Kerim okudum kizimin yaninda ya banyo sonrasi yada oyuzden iyi uyumustu masallah simdi yine dellendi bu saatleri sevmiyorum ya offff bana da gecenin sikintisi geliyo

X