2014 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• kızımız geliyor

OY: 221 45,4%
  • oğlumuz geliyor

OY: 251 51,5%
  • ikiz kızlarımız olacak

OY: 4 0,8%
  • İkiz oğullarımız olacak

• ikiz; bir kızımız, bir oğlumuz olacak

• üçüzlerimiz olacak

OY: 3 0,6%

• Ankete Katılan
    487
kaç kilo doğmuştu ki biz 50 günlükken 4800 falandık 3 kilo doğdu nasıl bi rejim verdi ki

iyide kaç kilo doğdu ki bebeğin. benim kızım da suan 6 civarında 3630 doğdu ama her ay 1 kilo almışsa normal birde sadece anne sütü almıyormu mama mı veriyosun?

kızımın gözünün biri sürekli çapak oluyor çay pansumanı yaptım olmadı serum fizyolojikle temizliyorum onunda çok yararı yok hastaneye 18 martta gitcez ondan öncede mikrop alır belki diye götürmek istemiyorum ama ne yapsam bilemedim ya

allah iyiliğini versin çok güldüm canın tak ettiğini biliyomu kocan biz hamileykende birlikte olmamıştık ikimizde soğumuştuk birden bebeğimize zarar vercez sanıyoduk yani nerdeyse 1 sene oldu :KK70::KK76:

5-6 ay olmuştur bizimde milli takım forması giymeyeli :KK43: tabiki biliyo tak ettiğini konuşuyoruz ama icraat yok

kızımda 3500 doğdu, 53 günlüğüz banada 6000 olduk gibi geliyor, evde kendi tartımda tarttığımda. ama bazende 5700 gibi çıkıyor. 1buçuk saate bir emziriyodum, iki gündür 2 saate bir emziriyorum. napiyim ben şimdi açmı kalsın yavrucak:) boşver kilo kaybetse daha mi iyi. hareketlenince atar kilolalrını. mamadan dolayı olsa takalım kafaya ama anne sütüyle böyle napalım Allahtan herşey:)

benimki de tutmuyor, bu ayda tutabilirler mi ki? benimki beni, dönenceyi bile zor takip ediyo. yaklaşmam lazımki görsün beni.

canım sütün yetiyo mu bilemem ama ben kendi rutinimizi anlatayım sana ona göre bi bak bakalım.
bizde çok kusuyoruz. eğer çok emerse özellikle gece uyku sersemi çok emiyo. bi 5-10 dk sonra süt gibi çıkarıyo fazlasını. çoğunlukla kesik gibi kusuyo, dediğin gibi gazını çıkarırken kustuğuda çok oluyor. dr bana avuç içini geçmeyecek şekilde kusuyosa normal demişti 10-15 günlükken gittiğimde. ben hala her bezini kakalı alıyorum bu arada. emmek istediği zaman farklı ağlıyor, naz yapar gibi. gazda çığlık atarak ağlıyor. bide eğer gazdan ağlıyosa iki elimide karnına koyup kucaklarsam susuyo biraz. tabi çoğu zman bende senin gibi neyden ağladığını çözemiyorum.
emerken yutkunuyor mu dikkatli dinle bakalım. tam emerken parmağınla bebeğini memeden ayırıp ağzında süt oluyo mu diye bakabilirsin. bunlar beni,m yöntemler, ne kadar doğru bilemem. tecrübeli anneler daha iyi bilir. göğüslerin şiş olmasa bile süt olabilir, benim sadece uyandığımda çok şiş oluyo onun dışında gün içinde yumuşak dediğin gibi ama ağzında süt görüyorum emerken. inşallah yardımcı olabilmişimdir.

Bilmiyorum unuttum oğlum neler yapıyordu ama 3,5 aylıkken dönüyordu erken başlamıştı, sizleri merak ettim bende

emdikten sonraa
emzdikten sonra sütünü sağan oldu mu kızlar olduysa kaç ml çıktı.

inanılmaz bi şekilde dün değil önceki gün mastit gibi bişey olmuştıum sağdım sütü iki memeyide 125 ml den fazla çıktı. ağrı gün boyu ve akşamda devam etti.
sabah kalktığımda mememde ağrı yoktu ancak bir baktim ki balon söner gibi sönmüş.
ikidebir emiyor ayça. ama çok inik gece uykudan sonra hafifte olsa şişkin olurdu şimdi
fss. caok canımsıkıldı.
birazz önce sağayım dedim 10-15 cc ancak çıktı..onun öncesinde emmişti ama.ama çok zevkli zevklide değildi. hani sütü bitirdi desem..

bu arada aralik annesiyim.
kuzim 13 aralijta dogdu

Emdikten sonra sağmadım ama normal memeden 70 cc civarı çıkıyor yani toplamda 150 cc yi geçmez, birini emer bırakır benimki, 17 ocak doğumlu bu arada

kırkımız çıktığında kızmın gaz sancıları da tavan yapmıştı. sonraki günler de hiç kolay geçmedi ama zamanla azalıyor tabi. sabret canım zamanla düzene girer inş. mama konusuna gelince doktoruna danışmadan başlama derim. inan aç olunca ortalığı inletiyor zaten. kilo alımı normalse bezlerizi dolu dolu alıyorsan yeterlidir heralde kuzum

sağol canım biraz rahatladım bu günde gaz sorunumuz tam gaz devam ediyo 3-4 gün önce bundan iyiydi 40 ını iple çekerken hüsrana uğradık yani ama inş dediğin gibi olur birkaç güne kalmaz rahatlar

Herkesin sıkıntısı farklı, ben de emsin diye uğraşıyorum, o da acıkmıyor herhalde iki çekiyor tam süt geliyor bırakıyor... Maşallah bebişie, ugurbcğnşn de bebeği kiloluydu, annesütü alıyorsa korkmayın, yürümeyebaşlayınca gidiyor kilolar..

kızımda 3500 doğdu, 53 günlüğüz banada 6000 olduk gibi geliyor, evde kendi tartımda tarttığımda. ama bazende 5700 gibi çıkıyor. 1buçuk saate bir emziriyodum, iki gündür 2 saate bir emziriyorum. napiyim ben şimdi açmı kalsın yavrucak:) boşver kilo kaybetse daha mi iyi. hareketlenince atar kilolalrını. mamadan dolayı olsa takalım kafaya ama anne sütüyle böyle napalım Allahtan herşey:)

benimki de tutmuyor, bu ayda tutabilirler mi ki? benimki beni, dönenceyi bile zor takip ediyo. yaklaşmam lazımki görsün beni.

canım sütün yetiyo mu bilemem ama ben kendi rutinimizi anlatayım sana ona göre bi bak bakalım.
bizde çok kusuyoruz. eğer çok emerse özellikle gece uyku sersemi çok emiyo. bi 5-10 dk sonra süt gibi çıkarıyo fazlasını. çoğunlukla kesik gibi kusuyo, dediğin gibi gazını çıkarırken kustuğuda çok oluyor. dr bana avuç içini geçmeyecek şekilde kusuyosa normal demişti 10-15 günlükken gittiğimde. ben hala her bezini kakalı alıyorum bu arada. emmek istediği zaman farklı ağlıyor, naz yapar gibi. gazda çığlık atarak ağlıyor. bide eğer gazdan ağlıyosa iki elimide karnına koyup kucaklarsam susuyo biraz. tabi çoğu zman bende senin gibi neyden ağladığını çözemiyorum.
emerken yutkunuyor mu dikkatli dinle bakalım. tam emerken parmağınla bebeğini memeden ayırıp ağzında süt oluyo mu diye bakabilirsin. bunlar beni,m yöntemler, ne kadar doğru bilemem. tecrübeli anneler daha iyi bilir. göğüslerin şiş olmasa bile süt olabilir, benim sadece uyandığımda çok şiş oluyo onun dışında gün içinde yumuşak dediğin gibi ama ağzında süt görüyorum emerken. inşallah yardımcı olabilmişimdir.

benimki emmeye yeni başladığı için mamada veriyordum ben. sütümde az. bakalım şimdi bırakmayı denicem mamayı....

kızımın gözünün biri sürekli çapak oluyor çay pansumanı yaptım olmadı serum fizyolojikle temizliyorum onunda çok yararı yok hastaneye 18 martta gitcez ondan öncede mikrop alır belki diye götürmek istemiyorum ama ne yapsam bilemedim ya

Gecmis olsun cnm,oglumdada olmustu iki aylikken onun damlasi var,hemen gecmisti..bence doktorunu arayabiliyorsan adini ogrenip al,daha bir haftaniz varmis kontrole..

İyi aksamlar herkese..biz bugun gezmeye gittik ,e bebek magazasina,ne zamandir istiyordum..bebek pamugumuz bitmisti,baby me markasi cok guzel..,birkac sey daha aldik.cikasim gelmedi magazadan..donence baktik ama cesit yoktu,netten alcaz..kullanan varmi,hangi marka ve model,memnunmusunuz..ben hem ana kucagina olsun istiyorum hende yatagina..
Ordan avm ye gittik,dolastik baya,emzirdim birara,esimde oturdu bir cafede bakti,ben gezdim:-) kiyafet baktim birtek pant.aldim 38 beden,ins.zayiflarim da giyerim:-) :-) iyi geldi bana dolasmak..cikmayan varsa gidin arkadaslar,emzirme odalari var rahat oluyor,sonrada uyuyorlar zaten:-)

Ben sutumu sikmistim capakli gozune dene istersen canim

slm kızlar biz annemlerdeyiz. dün eşimle eve gelmeden avmye gittik. avm açık alanda ama kapalı değil. kızı da sardık sarmaladık. liseden bi arkadaşı gördük. erkek. bu çok küçük niye çıkardınız, hasta edersiniz vs. dedi durdu. bi erkeğin böyle demesi de dokundu. kendimi kötü hissettim biraz. gelince vicdan azabı hissettim ama çok şükür kızıma bişi olmadı. araba yolculuğunda sallandığından sanırım gece patır patır çıkardı gazları. rahatça uyudu:KK1: bugün de anneme bırakıp gittik gezmeye. ben hala 28 beden kotlara sığmaya çalıştım ama sonunda durumu kabullenip 30 beden bi kot aldım. iyi geldi gezmek gerçekten. 2,5 aylık çocuğumu anneme bırakıyorum sütümü vs de bırakıyorum ama aklım hep evde. devlet de bana diyor ki 3 aylık çocuğunu bırak işe git. oldu canım...

3500 doğdu canım. rejim işin şakasıda, 2saate bir yedir her istediğinde verme dedi.

bebeğin kaç günlük canım? biz 2,5 aylık olduk sanırım 75 günlüğüz. ben artık pek saat tutmuyorum. gündüz 3 saati buluyor bazen. hele gece bazen çok uzun uyuyor uyandırmıyorum bi süre. çünkü emdikten sonra rahat uyuyamıyor sancıdan.

Gecmis olsun cnm,oglumdada olmustu iki aylikken onun damlasi var,hemen gecmisti..bence doktorunu arayabiliyorsan adini ogrenip al,daha bir haftaniz varmis kontrole..

damlanın adı ne biliyor musun canım? biz de kullanıyoruz adını şimdi hatırlmıyorum. ama bakıcam aynı mı diye

İyi aksamlar herkese..biz bugun gezmeye gittik ,e bebek magazasina,ne zamandir istiyordum..bebek pamugumuz bitmisti,baby me markasi cok guzel..,birkac sey daha aldik.cikasim gelmedi magazadan..donence baktik ama cesit yoktu,netten alcaz..kullanan varmi,hangi marka ve model,memnunmusunuz..ben hem ana kucagina olsun istiyorum hende yatagina..
Ordan avm ye gittik,dolastik baya,emzirdim birara,esimde oturdu bir cafede bakti,ben gezdim:-) kiyafet baktim birtek pant.aldim 38 beden,ins.zayiflarim da giyerim:-) :-) iyi geldi bana dolasmak..cikmayan varsa gidin arkadaslar,emzirme odalari var rahat oluyor,sonrada uyuyorlar zaten:-)

bizim park yatakta vardı kraftın. keyfi yerindeyse duruyor dönence ile. ben de uzaktan dinliyorum hem de konuşur gibi sesler çıkarıyor. hu, hi, egu falan diyor. artık kendince ne anlatıyorsa yavrum:KK9::KK9:

kızlar gece emzirmek için bebeğini uyandırmayan var mı? ben uyandırmıyorum o kendisi uyanıyor. yani ıkıldamaya falan başlıyor acıkınca öyle tamamen uyanmıyor da ben anlıyorum uyanmaya çalıştığını alıyorum hemen.

bu arada 2,5 aylık olduk. 1-2 hafta öncesine kadar uyandırıyordum yani 1 hafta bile çok önemli şu anda onların gelişimde. benimkinin uyandırmama aşamasına geldiğini düşünüyorum?

he bir de bugün huggies aldım daha kullanmadım. bebeğim 5-5 buçuk kilo arası 3 numara aldım. prima bitsin ona başlıycam. prima 3 almıştım yeşil, şu anda biraz büyük geliyor. o bile kakayı szdırdı sırtına çıkardı pes dedim.

primadan pahalı olduğunu görünce eşim huggiesin daha iyi olduğuna karar verdi.:KK37:

Kızlar bu diş olayı kafama takıldı iyice. Hala erken olduğunu düşünüyorum ama belirtiler onu gösteriyor. Kızım çok huzursuz gündüzleri düzenli uyurdu şimdi uyuyamıyor. Sürekli salyası akıyor omzuma aldığımda omzumu ıslatıyor kıyafetimin yakasını emiyor. Emzirirken de acıtıyor. Şimdi o kadar çok ağladı ki. KKontrol amaçlı parmağımı vermiştim ağzına hem ağladı hem ısırdı sonra da rahatladı heralde sustu durdu çok şükür. Gün boyu hiç uyumadı kuzum

Hayır o değil daha çok küçük. Hadi büyük olsa diş kaşıyıcısı verirsin eline ağzına götürür rahatlatır biraz. Ama şimdi çok çaresiz. İnş yanılıyorumdur da zamanını bekler :-(

kızlar oğlum çok fena oldu acile gittik daha şimdi geldik ateşi var grip olmuş peditus verdi kullanmasam mı bide balgam söktürücü verdi bide fitil verdi burnunu temizlediler evde devam dediler 1 hafta dikkat etcez bide dişlerimizi erken çıkartıcakmışız

kızlar gece emzirmek için bebeğini uyandırmayan var mı? ben uyandırmıyorum o kendisi uyanıyor. yani ıkıldamaya falan başlıyor acıkınca öyle tamamen uyanmıyor da ben anlıyorum uyanmaya çalıştığını alıyorum hemen.

bu arada 2,5 aylık olduk. 1-2 hafta öncesine kadar uyandırıyordum yani 1 hafta bile çok önemli şu anda onların gelişimde. benimkinin uyandırmama aşamasına geldiğini düşünüyorum?

he bir de bugün huggies aldım daha kullanmadım. bebeğim 5-5 buçuk kilo arası 3 numara aldım. prima bitsin ona başlıycam. prima 3 almıştım yeşil, şu anda biraz büyük geliyor. o bile kakayı szdırdı sırtına çıkardı pes dedim.

primadan pahalı olduğunu görünce eşim huggiesin daha iyi olduğuna karar verdi.:KK37:

oğlum 6 haftalık oldu. geceleri senin dediğin gibi mızırdanınca alıp emziriyorum. 1 hafta öncesine kadar ben uyandırıyordum. kendisi rn fazla 3 saat uyuyor ve mırıldanmaya başlıyor. sabaha karşı daha fazla uyanıyır. mesela 6 da 7bckta 8bckta gibi.

ben de huggiese geçtim. memnunum. kilomuz 4900g ve 3 beden kullanıyorum.

bugün kalça uktrasonu ve işitme testini yaptırdık. genel bir kontrol. herşey iyi çok şükür. ardından ilk gezmemizi yaptık. önce alışveriş merkezine sonra , eşimin annanesine. o da bize harçlık verdi, un sürdü ve yumurta verdi:) bazı adetler çok komik. :)

kızlar oğlum çok fena oldu acile gittik daha şimdi geldik ateşi var grip olmuş peditus verdi kullanmasam mı bide balgam söktürücü verdi bide fitil verdi burnunu temizlediler evde devam dediler 1 hafta dikkat etcez bide dişlerimizi erken çıkartıcakmışız

geçmiş olsun canım. bebeğin kaç aylıktı? en kısa zamanda iyileşir umarım.

Canım bizde aynı durumları yasadık öksürüğümüz gitgide arttı 5.gununde yatış yapıldı mecburen 5gun hastanede yattık sadece ventolin vermişti doktor bize antibiyotik verseydi keşkede yatış olmasaydı cok şükür gecti öksürüğü azalmazsa hemen gidin bide medicalcilerden nebuluzator temin edin doğrumu yazdım bilmiyorum oksijenler cok çabuk atlatirsiniz cok gecmis olsun

X