2014 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• kızımız geliyor

OY: 221 45,4%
  • oğlumuz geliyor

OY: 251 51,5%
  • ikiz kızlarımız olacak

OY: 4 0,8%
  • İkiz oğullarımız olacak

• ikiz; bir kızımız, bir oğlumuz olacak

• üçüzlerimiz olacak

OY: 3 0,6%

• Ankete Katılan
    487
bende yazılanlara göre huggies alsammı diyodum. vazgeçtim ozaman. prima premium oglusuma da yapısıyor bazen. peki yeşil olanı sulu kakayı da emiyor mu canım ??

bende vazgeçtim almaktan. ben premiumdan hiç memnun kalmadım yapıştığı için kızardı derisi tahriş olcak die korktum..
benim oğlum genellikle sulu kaka yapıyo canım şimdiye kadar bi sıkıntı olmadı bi kez sızdırdı onda da iyi bağlamamışım bezi

kızlar yardım lütfen 2 gündür kafayı yiycem oğlum resmen huy değiştirdi 45 günlük oldu bugün ve 2 gündür uyku adına bir şey yok oysa hiç böle diğildi kucağımda uyuyor yatağına veya koltuğa bırakınca basıyor çığlılğı bu gün sadece 2 saat uyudu ve saatlerdir uyanık kucağımda uyuduğundada dalgın dalgın uyumuyor emmeside sıkıntılı zar zor sinirleniyor bir sıkıntısı mı var yoksa başka bişey mi anlamadım ama cidden çok zorlanıyorm

gunaydin kizlar :KK54: yine depresyona gircem sanirim iyice bunaldim.esim bebek konusunda hep karisiyo,yaptiklarimi begenmiyo oyle yapma boyle yap niye onu giydirdin yok oraya yatirma yok buraya getirme :84:
kendimi anne gibi degilde isini yapamayan bakici gibi hissediyorum.daha oncede aynisini hem k valide hem esim yapti soyledim ama ayni devam ediyo.
dun aksam oglani saat 9 da yikadim.saat 8 de yikayacaktik uyudu 9 da yikadik.gec olmus hasta olurmus usurmus.bi saat fark var bidi bidi edip duruyo.
banyodan sonra oglani salladim uyudu bi yandan arkadasimla konusuyodum.sinirli sinirli suratima bakiyo karsi koltuktan.kafasindakini cikar diyo bilmemne soylenip duruyo.
cay iciyo cikolata yiyo bana sormuyo yermisin diye.
sinirden kivrildim tekli koltukta yattim gece kaldirdi yerime yattim.sabah da soguktum.
isi birakip evde cocuk bakicam madem begenmiyo beni.calisirken daha iyi bakamicama gore isi birakirim ne hali varsa gorsun maddi olarak.cok sinirliyim ates cikiyo tepemden!!!

off seni anliyorum benim esimde sevmiyo hicbirini.bende sevmiyorum akrabalarimi fesatlar cunku.annemde okutucam bende ama teyzemle kvalide papazlar nasil olcak bilmiorum :KK43:

masallah canancim cok tatli oglusun.ustundeki tulumdan efedede var.cok yakisiyo

$DSCF3523.jpg

Buda benim efe'm canım, rabbim acılarını göstermesin

Bu arada ayrıca gögüslerim de ağrıyor yani yara değil damarların olduğu yerler sert değil dokununca bile ağrıyor nasılll Off saçma sapan yazdım ya umarım anlatabildim

Bende de daha önce bu şekilde olmuştu. Ateşim çıkmıştı ben grip olacağım sanmıştım ama bir yandan da göğsüm ağrıyordu sonradan farkettim göğsümde kızarıklık da vardı mastit olmuşum . Sen de bi kontrol et bence.

bende tam açtım neti kocamı şikayet edecektim kiiii bide baktım benden önce yazanlar var.

biz karı koca koptuk galiba. kaç zamandır soğuğuz. konuşmalarımız soğuk soguk. tartışır gibi.eve geliyo telefonla oyun oynar bilgisayarla uğraşır kumanda elinde tv izler... bu saydığım üç şeey de aynı anda ama tek tek değil.... ben de çocukla uğraşıyorum. ağlıyo sızlıyo ben bakıyorum... kocada tık yok... elinde tlfn oyun oynuyo.elindeki tlf ayfon bide. istese heran internet vb elinin altında istediği an girebilir...zaten o telefonu almasına izin vermiyordum yalvardı bana evde nete girmeyecem falan filan iye ama nerdeee. unutuldu o sözler.... dün akşam çocuk tavan yaptı resmen durmuyo ne yapsam boş ...en sonunda aşkım ilgilenecekmisin cocukla diye sesimi yükselttim bastı bagırdı bana .... kalbimi kırdı... sonra gelmiş ayagımı okşuyo falan çektim bende sinirli sinirli ayagımı..aldım çocugumu gittim yattım...üstelik dün çok da hastaydım. gün boyu yattım... umru değil adamın...

bu gün de yine aynı ruhsuz soğuk... ben de konuşalım artık dedim ne bu tavırların ne oluyo dedim diyo ki benim rahat etmem batıyo sana. oturmamı istemiyosun. işten eve geliyorum kendime özel bi zaman ayırmak istiyorum diyo :KK43: sanki ben yabancıyım da benden başka özeli olacak....sinir oldum. çok bozuk moralim çooooooookkkk.....daha birçok şey var ama şimdilik bu kadarı yeter......
Canım, her evlilikte böyle zamanlar yaşanıyor... Kendini üzüp bebeğini de huzursuz etme, inan onlar huzursuzluğu bizden iyi anlıyorlar...

Eşinin işi ağır mı, zihnen çok yoruluyor mu, gerçi bu onu asla haklı göstermez ama hafifletici sebep sayılabilir...:KK14: bence ondan isteklerini bir mektupla anlatabilirsin, bebek bakımının çok yorucu olduğunu, sürekli evde olmanın yoruculuğunu analtabilirsin, amacım seni rahatsız etmek değil, biraz dinlenmek de mesela... Bence aranızda sadece yanlış anlaşılma var, çabuk düzelebilir...

Ayrıca benden başka ne özeli olabilir deme, ben de özel vakit istiyorum ama bulamıyoru o ayrı... :KK9::KK9:

eşim ne zamandır kendi için bir şeyler yapıyor... Önce eğitimi için şehir dışına çıktı, sonra ailesi geldi, iki hafta sonu onları şehir dışına çıkardı, onu kıskandığımı hissettim, insan eşini kıskanır mı, kıskandım gerçekten... ben evde tıkılıp kaldım, kendim için yaptığım tek şey arada süslenmek... Bunu da açıkça söyledim, ama onu yargılamadan... Sen de hissettiklerini sözle yahut yazıyla anlat.. İçimize ata ata şişeceğiz yoksa...

kızlar yardım lütfen 2 gündür kafayı yiycem oğlum resmen huy değiştirdi 45 günlük oldu bugün ve 2 gündür uyku adına bir şey yok oysa hiç böle diğildi kucağımda uyuyor yatağına veya koltuğa bırakınca basıyor çığlılğı bu gün sadece 2 saat uyudu ve saatlerdir uyanık kucağımda uyuduğundada dalgın dalgın uyumuyor emmeside sıkıntılı zar zor sinirleniyor bir sıkıntısı mı var yoksa başka bişey mi anlamadım ama cidden çok zorlanıyorm

benimkide öle gaz sancısı sıcak tut rezene kimyon çayı ver

bende tam açtım neti kocamı şikayet edecektim kiiii bide baktım benden önce yazanlar var.

biz karı koca koptuk galiba. kaç zamandır soğuğuz. konuşmalarımız soğuk soguk. tartışır gibi.eve geliyo telefonla oyun oynar bilgisayarla uğraşır kumanda elinde tv izler... bu saydığım üç şeey de aynı anda ama tek tek değil.... ben de çocukla uğraşıyorum. ağlıyo sızlıyo ben bakıyorum... kocada tık yok... elinde tlfn oyun oynuyo.elindeki tlf ayfon bide. istese heran internet vb elinin altında istediği an girebilir...zaten o telefonu almasına izin vermiyordum yalvardı bana evde nete girmeyecem falan filan iye ama nerdeee. unutuldu o sözler.... dün akşam çocuk tavan yaptı resmen durmuyo ne yapsam boş ...en sonunda aşkım ilgilenecekmisin cocukla diye sesimi yükselttim bastı bagırdı bana .... kalbimi kırdı... sonra gelmiş ayagımı okşuyo falan çektim bende sinirli sinirli ayagımı..aldım çocugumu gittim yattım...üstelik dün çok da hastaydım. gün boyu yattım... umru değil adamın...

bu gün de yine aynı ruhsuz soğuk... ben de konuşalım artık dedim ne bu tavırların ne oluyo dedim diyo ki benim rahat etmem batıyo sana. oturmamı istemiyosun. işten eve geliyorum kendime özel bi zaman ayırmak istiyorum diyo :KK43: sanki ben yabancıyım da benden başka özeli olacak....sinir oldum. çok bozuk moralim çooooooookkkk.....daha birçok şey var ama şimdilik bu kadarı yeter......
Bizi anlatmissin sanki cnm,esimde ayni isten geli elinde I phone,iki kelime etmez benimle.bugun naptin ettin kız nasildi diye sormasini beklerim ama nerdeee..bende o böyle yapinca kuserim ama yinede umru olmaz,hicbirsey yokmus gibi davranir bana..offf zor su herifler anlamak..biraz ilgi,gosterseler yeticek bizeama o da yok..bende kuserim kendimi yerim ama mecbur konusuyorum tabii cocuklarla ilgili.insallah duzelir cnm sizinde araniz,.Allah sabir versin hepimize..

Benim kizda ayni cnm,gundüz hic uyumaz memede dalar birakirim uyanir.gaz sancisi var bence seninkinde,benim kizda aynï cünkü,emmesi bile gazdan zor oluyor..bugün aci elma yagı aldırdim,ins.faydası olur,.

Kızlarr hasta oldumn üşüttüm galiba her yerim kemiklerim nasıl ağrıyor üşüme geliyor ateş oluyor Oturma odasında yatıyorduk yatak odasına taşındık orası biraz soğuk ben de yatarak emziriyorum bi iki kez öylece uyumuşum Bugün sonuç ortada Şimdi ıhlamur kuşburnu çay yapcam İnşallah bebeğime geçmez ve yarın da karma aşısı var benim kollarımda derman yok yiğiti taşıyacak neyseki babamız yanımıZda Bu arada hazırladığım çaya zencefil eklesem bi zararı olur mu siZCE
Gecmis olsun cnm.
Maşallah canım, çok yakışıklı bir delikanlı olacak, allahım nazarlardan saklasın....

Maşallah oglusuna cnm,çok tatliymis..

dilzar cım eşimin işi rahat çok şükür...memur kendisi... ancak benim yapmam gereken şımarıklığı o yapıyor bana işte.... konuştum anlattım ona..lohusalık bile yapmadım ona karşı o derece yani..kaprislerim hiç yoktur....bazen yapmak gerek demek ki...

konuşmuyorum surat yapıyorum gelip saçma sapan sorular soruyo sırf konuşmak için...

ya dilzarcım ben fazla bişey istemiyorum kiiiii oturup konuşalım muhabbet edelim istiyorum...özel zaman istiyo ben zaten arkadaşlarıyla gezmesine bişey demyorum. haftada bir gitsin....zaten iş arkadaşlarıyla hergün dışarıdalar amv lere gidiyorlar yemek yiyorlar vb birçok şey yani.evde biraz ilgi istiyorum o kadar. akşama kadar evde olup insan yüzü görmeyen benim.... kv geldi şimdi ona bile sevindim düşünün o derece yani :KK1:

doktora gitmekten başka dışarı çıkmıyorum...bunaldıııııım yaaaaaaaaaaaaaaaaa....

Ah kızlar herkes kocasını şikayet etmiş bende geri kalmıyım dedim, bizde sabah kapıştık, büyük oğlum 6 yaşında ve anaokuluna gidiyor, sabah 6 da küçüğü kalkıyor ve yatmıyo saat 10 a kadar, büyüğün kahvaltısı kıyafeti derken küçüğe bakamıyorum ağlıyor, çünkü 2 tane kolum var, oda yattığı yerden bi işi beceremiyorsun diye bağırıyor, tabi bende altta kalmıyorum sabah sabah kavga :KK43:

dilzar cım eşimin işi rahat çok şükür...memur kendisi... ancak benim yapmam gereken şımarıklığı o yapıyor bana işte.... konuştum anlattım ona..lohusalık bile yapmadım ona karşı o derece yani..kaprislerim hiç yoktur....bazen yapmak gerek demek ki...

konuşmuyorum surat yapıyorum gelip saçma sapan sorular soruyo sırf konuşmak için...

ya dilzarcım ben fazla bişey istemiyorum kiiiii oturup konuşalım muhabbet edelim istiyorum...özel zaman istiyo ben zaten arkadaşlarıyla gezmesine bişey demyorum. haftada bir gitsin....zaten iş arkadaşlarıyla hergün dışarıdalar amv lere gidiyorlar yemek yiyorlar vb birçok şey yani.evde biraz ilgi istiyorum o kadar. akşama kadar evde olup insan yüzü görmeyen benim.... kv geldi şimdi ona bile sevindim düşünün o derece yani :KK1:

doktora gitmekten başka dışarı çıkmıyorum...bunaldıııııım yaaaaaaaaaaaaaaaaa....

Tamamen haklısın canım, ben de senin yanındayım... Havalar da soğudu iyice içerde kaldık, buraya yazdığın gibi ona da anlatsan anlamaz mı... İşi de rahatsa geziyorsa senin yükünü azaltması gerek,..

Erkekler çok rahatlarına düşkün....

İyi aksamlar arkadaslar. Kizim 55 gunluk oldu ama auv agu gibi sesler cikarmiyo hatta bilincli gulmuyo kendi kendine guluyo bazen. Beni takip ettigi falan yok ama donencesini takip ediyo. Genelde emip uyuyo bazen etrafa bakiyor okadar. normal mi acaba bunlar? Baya kafama taktim :-(

Kizlar su kari koca sorunu bendede var sanirimbizden de kaynaklaniyo sogudugumuzi dusundum beni sevmiyor artik sogumus silmis beni tlf nu karistirmaya basladim aramalara bakiyorum hatta gizli numaradan birini.aradim ustelik arkadsi cikti ben hala supeleniyorum hormonlardan sanirim onceden hic aklima gelmezdi boyle seyler simdi en ufak seyden bisry cikarmaya calisiyorum sanirim bu kadar ayri kalmaya ben tahammul edemedim o alistui galiba bir kere cikistim ben senin sadece cocugunun annesi deilim oykeyse gider baska yerdede bakarim ben ogluma gelir gorursun istedigin zaman.dedim oda ogluna donup oglum ne diyo bu anan diyip guluyodu :) bide isin kotusu morelik bozuk olunca sutum azaliyo cocuk durmuyo ben mutlu huzurlu oldugumda daha kolay buyuyo bebegim sut sorunumda olmuyo annemdeydim bir kac gun gec oldu biraz ama 40 kuranimizi okuduk yorulduk biraz.ama guzel oldu annemlerdeyken cok rahatim zaten 4 kisi var evde her biri. Az sevip konustumu vakit geciyo hemen bazen babam salliyo ayaginda :) coj uzak olmadikca disarida cikiyorum kardesimle suan en cok alisverise eczaneye gidiyorum kalabalik ailede cocuk buyutmek rahat olsa gerek ama tabi kendi aileniz olucal annenize babaniza rahAt rahat istemediginiz seyleri soyleyebiliyosunuz bu.arada ben bu ay ayna koyun besigine diyodu bende aynaya baktirdim kendiyle gozgoze gelince gulmeye basladi her seferinde kendine bakinca guluyo artik :) artik kendine gore bir arkadas buldugunu saniyor galiba

İyi aksamlar arkadaslar. Kizim 55 gunluk oldu ama auv agu gibi sesler cikarmiyo hatta bilincli gulmuyo kendi kendine guluyo bazen. Beni takip ettigi falan yok ama donencesini takip ediyo. Genelde emip uyuyo bazen etrafa bakiyor okadar. normal mi acaba bunlar? Baya kafama taktim :-(

Canım hiç ir bebekle bebeğini kıyaslama, hepsi farklı oluyor... Benim büyük kızım da kırkından sonra gülmeye başladı, ama genelde çok ciddiydi... Agulaması çok çok geç olmuştu...hZehra da tam tersi, kardeşler aradında bile çok fark oluyor yani...

Geç güldü de ne oldu, şimdi susturamıyoruz... Bir misafir gelsin, kırk yıldır tanıyormuş gibi davranıyor.... Peşlerinden ağlıyor, eve gelince,off bugünde mi misafir yok diyor, çok sosyal bir çocuk oldu...Vakti geldiğinde hepsini yapıyorlar, hiç kafana takma... Takip ediyorsa, duyuyorsa problem yok demektir...

Canım hiç ir bebekle bebeğini kıyaslama, hepsi farklı oluyor... Benim büyük kızım da kırkından sonra gülmeye başladı, ama genelde çok ciddiydi... Agulaması çok çok geç olmuştu...hZehra da tam tersi, kardeşler aradında bile çok fark oluyor yani...

Geç güldü de ne oldu, şimdi susturamıyoruz... Bir misafir gelsin, kırk yıldır tanıyormuş gibi davranıyor.... Peşlerinden ağlıyor, eve gelince,off bugünde mi misafir yok diyor, çok sosyal bir çocuk oldu...Vakti geldiğinde hepsini yapıyorlar, hiç kafana takma... Takip ediyorsa, duyuyorsa problem yok demektir...
Cevabin icin cok tesekkur edderim dilzarcim. Rahatladim biraz. Bliyorum kiyaslamamak lazim hepsi farkli ama insanin aklina tajikiyo iste bide internette 2. Ayda sesler cikarmaya baslar diyor benimki 2 ayi bitiriyo.

Bisey daha sorucam kizlar; gece nasil yatiriyorsunuz bebeginizi ne giydirip ne ortuyorsunuz? Ben uzun kol citcitli badi ustune hastane cikisi alta da 2 kat pantolon giydiriyorum. Battaniye ye sarmiyordum ama bugun yanimda yatirdim. Soguk diye sardim ama yavrum nasil terlemis degistirdim ustunu ama cok korktum hasta olur diye terle sogu. Kis bebegi zormus gercekten. Bebeklerimizi hasta etmeden kis bitsin artik insallah. Allah hepimizin yavrusuna saglik sihhat versin.

Kızlarrr gunaydınn moralım çok kötüüü gece hıç emmek ıçın yuyanmadıı oğlum bır gözümü açtım 5 saat geçmiş en son emdiğinden ..sonra kaldırdım zoprla ıkı çektıı uykuya yenık düştüüü uyudu sabah yıne verdım yıne kavgayla emdı çok az acaba o kadar yetecekmı maama kesınlıkle vermedım bu zamana kadar vermıcemde aç sa benı emecekk nolur yardım edın kızlar

bisey daha sorucam kizlar; gece nasil yatiriyorsunuz bebeginizi ne giydirip ne ortuyorsunuz? Ben uzun kol citcitli badi ustune hastane cikisi alta da 2 kat pantolon giydiriyorum. Battaniye ye sarmiyordum ama bugun yanimda yatirdim. Soguk diye sardim ama yavrum nasil terlemis degistirdim ustunu ama cok korktum hasta olur diye terle sogu. Kis bebegi zormus gercekten. Bebeklerimizi hasta etmeden kis bitsin artik insallah. Allah hepimizin yavrusuna saglik sihhat versin.

ben bır bedi çıtçıtlı altına, kılotlu corap ,üstumuzede penye takımm ..üstumuzede ınce penye battanıyee.yanımda hıç yaturmadım ama besiğini hep yanıma getırıyorum gece hep onda ağlayınca da bır ıp bagladım besığine kalkmadan yatakta sallıyorm ben böle çözüm buldum hem çaprazımda yatırıyom her daım yuzunu göruyrm bişiktenn... Ne cok sar nede cok ınce olsun odan ıyı ısınıyosa çok sarma derım benn

X