2014 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• kızımız geliyor

OY: 221 45,4%
  • oğlumuz geliyor

OY: 251 51,5%
  • ikiz kızlarımız olacak

OY: 4 0,8%
  • İkiz oğullarımız olacak

• ikiz; bir kızımız, bir oğlumuz olacak

• üçüzlerimiz olacak

OY: 3 0,6%

• Ankete Katılan
    487
Kızlar uykudan gözümü açamyorum istediğiim zaman uyuma şansımda yok ,çalışıyorum çünkü nasıl geçicek bakalım bu günler benim gibi çok uykusu gelen varmı aranızda :KK43: bulantım falan yok çok şükür ama uykuda zorluyor, çalışınca baya zor dayanıyorum birde sigarayı birden bırakınca hepsi üstüste geldi Allah yardımcımız olsun hepimizinde :)

aynen surekli olmasada arada bi bastırıyorki gözlerimi zor açıyorum aynı sekilde bende sigarayı bıraktım şükür iyiyim ama

mide sorunum yok tatlım bunlar doktorların klasik tavsiyeleri hepsinin bir nedeni var aslında kim kansızlık yapıyor kim yapay şeker içeriyor kimi katkı maddesi içeriyor kimi fazla tuzlu vs vs................ bunları çok isterseniz yiyin ama aşırıya kaçmayın özellikle tüketmeyin diyor... yoksa kim dayanır 9 ay tatlı yemeden

hımm bize kimse bişe vermedi sadece sut yogurt yumurta ye hamur işi ve gazlı içiceklerden uzak dur dedi seninkisi baya kapsamlı anlatmış

aynen surekli olmasada arada bi bastırıyorki gözlerimi zor açıyorum aynı sekilde bende sigarayı bıraktım şükür iyiyim ama

Çalışıyormusun evdemisin , evde olanlar daha kolay geçirir tabi ben masaya kafamı koysam kapanacak gözlerim günde 3 -4 kez bu kriz geliyor uykucu bebişler bizimkiler ozaman :)

LİMONLU MADEN SUYU YÜZÜNDEN kalp krizi geçiren bir müsterisi vardı nisantasında dükkanı olan arkadasımın luzumu yok bence içmenin anlamı yok..içine limon sıkın için bence cola mesela hormonları alt üst ediyor ...portakal suyundada çok asit var bilginize kızlar

Anne adayımız:KK49:YaşKaçıncı bebişŞehirSon Adet Tarihi:21:BDT:emir_bebek:Cinsiyetimiz:KK69:
pufpuff26İlkİstanbul13 mart8 ocak
melek282828İlkKayseri23 mart28 aralık
mutluluk_uzak30İkinciİstanbul23 mart1 ocak
buschy22İlkBursa25 mart31 aralık
cage5429İlkYozgat27 mart31 aralık
miniiikkelebek28İlkİstanbul27 mart1 ocak
seryybr28İlkAnkara27 mart1 ocak
karla3838İkinciİstanbul27 mart1 ocak
fizyo26İlkEskişehir27 mart2 ocak
rimel_8429İlkAnkara28 mart30 aralık
aymugoksu26İkinciMardin29 mart3 ocak
sevgul.can29İkinciTunceli29 mart3 ocak
unlugul32İlkAnkara30 mart4 ocak
nurvey5827İlkSivas31 mart5 ocak
gul5129İkinciİstanbul1 nisan6 ocak
garfielddd27İlkİstanbul1 nisan6 ocak
eerdgn33İlkAnkara2 nisan7 ocak
demetaylin36İkinciİstanbul3 nisan7 ocak
egumus34İlkAnkara4 nisan8 ocak
deniz201026İkinciAdıyaman/Antalya4 nisan9 ocak
MorTutkusu27İlkErzincan5 nisan11 ocak
sahil218528İlkİzmir7 nisan12 ocak
hafsa2328ÜçüncüAnkara7 nisan12 ocak
deryadeniz838030İkinciNevşehir9 nisan14 ocak
alisya0130İlkİstanbul9 nisan15 ocak
ttmm21İlkHakkari/İzmir10 nisan15 ocak
zuhalzerrin26İlkKütahya13 nisan18 ocak

[/tr]

[/tr]

[/tr]

[/tr]

[/tr]

beni de ekler misiniz :)
Son adet tarihi 10 Nisan 2013
Beklenen doğum tarihi 15 Ocak 2013 :)

aynı durumdayım canım. uyku çok kötü. bide bacaklarım çok ağrıyor. şöyle bi yatasım geliyor ama çalışınca zor. akşamdan akşama kocamın yüzünü görüyorum ondada tavuk gibi uyuyorum. özledim vallahi adamı :KK70:

aynı durumdayım canım. uyku çok kötü. bide bacaklarım çok ağrıyor. şöyle bi yatasım geliyor ama çalışınca zor. akşamdan akşama kocamın yüzünü görüyorum ondada tavuk gibi uyuyorum. özledim vallahi adamı :KK70:

Artık saat 12 nasıl bişey unuttum ben 22,30 da engeç 23.00 de yatakta eşlerle kardeş olma yönündeilerliyoruz zaten :)

kızlar doktorumdan geldimm çok çabuk oldu bu defa aslında yine full ama hamileyim muhtemelen test yapılacak deyince sekreteri iletti hemen beni aldı sağolsun =) testler yapılmadı zaten cumarteside testi o hastanede yaptırdığım için değerimi hemen gördü ekranından........ bat henüz 2 gün geçtiği için değerin iyi başlamış sen iki gün sonra geleceksin hem değerine tekrar bakacağız artışı kontrol amaçlı hemde diğer değerlerini kontrol edeceğim artık sıkı takiptesin dedi.birkaç test söyledi ama anlamadım ondan sonra başka şeylere devam edebiliriz vs. dedi........sabah erken gideceğim bu defa çünkü testler zaman alabilirmiş..çarşamba günü hastanedeyim yinee. ilaçlar verdi. daha önce kürtaj yaşadığım için progeston,folbiol yerine folidoce ve coraspin........ yiyip içmem ya da yasak şeylerin yer aldığı listelerr uzun uzadıya klasik öneriler vs vs............çok olumlu şeyler söylüyor rahatıyorum açıkcası bu çok öenmli hamilelikte doktorumdan memnunum,,, inşallah herşey yolunda gider sağlıkla kavuşurum bebeğime...

Herşey gönlünce olsun inşallah olumlu düşün olumlu olsun herşey çok güzel olacak :)

bulantı başlarsa uyukuya şükredersin canım ben ölüyorum :KK43:

Kızlar uykudan gözümü açamyorum istediğiim zaman uyuma şansımda yok ,çalışıyorum çünkü nasıl geçicek bakalım bu günler benim gibi çok uykusu gelen varmı aranızda :KK43: bulantım falan yok çok şükür ama uykuda zorluyor, çalışınca baya zor dayanıyorum birde sigarayı birden bırakınca hepsi üstüste geldi Allah yardımcımız olsun hepimizinde :)

Çalışıyormusun evdemisin , evde olanlar daha kolay geçirir tabi ben masaya kafamı koysam kapanacak gözlerim günde 3 -4 kez bu kriz geliyor uykucu bebişler bizimkiler ozaman :)

malesef çalışıyorumm uykumda agırlaştı kuş uykusu vardı tık sese uyanırdım şimdi eşim sabah zor uyandırıyo beni :KK1:

LİMONLU MADEN SUYU YÜZÜNDEN kalp krizi geçiren bir müsterisi vardı nisantasında dükkanı olan arkadasımın luzumu yok bence içmenin anlamı yok..içine limon sıkın için bence cola mesela hormonları alt üst ediyor ...portakal suyundada çok asit var bilginize kızlar

en iyisi suu ozamann

bulantı başlarsa uyukuya şükredersin canım ben ölüyorum :KK43:

Allah yardımcın olsun canım haklısın tabi bulantı dha zor ama ben ilk hamileliğimdede böyleydim bulantı hiç olmadı hep uykuyla geçti ozamanda çalışıyordum masa başında çok uyuyup kaldım ilk çocugumla bu hamilelik arasında 15 yıl var benim :)oğlum şuan 15 yaşında ama belirtiler aynı ,Allah sabır versin hepimize....

aynen nolcak bizim bu halimizz adamlarda yazık daha tık yok anacımm

hahahaha herkes aydı durumda demekki... biraz romantizm yaşayalım dedik film koyduk ışık kapadık falan ışık kapandı ya anında görüntü kaymışım. filmin başını bile hatırlamıyorum :KK70: garibim tek başına izlemiş filmi benimde üstümü örtmüş.. :KK70::KK70:

hahahaha herkes aydı durumda demekki... biraz romantizm yaşayalım dedik film koyduk ışık kapadık falan ışık kapandı ya anında görüntü kaymışım. filmin başını bile hatırlamıyorum :KK70: garibim tek başına izlemiş filmi benimde üstümü örtmüş.. :KK70::KK70:

Kaç aydır gün aşırı şimdi herhalde 3 ayda bir ancakkk :) :) korkudan ,uykudan :)

hahaha bak çok guldum şimdi hepimiz aynı durumdayız biraz bizimkisi geç oldu kızlar 3 yılı geçti ben korkudan yapamıyorum doktorumun haftada 2 yapabilirsiniz sözlerine ragmen napım yaa

kardeş gibi yaşayıp gidiyoruz garbim eşim sabah ben ondan önce çıkıyorum eşofmanlarıma sarılıp uyuyor :)))

hahaha bak çok guldum şimdi hepimiz aynı durumdayız biraz bizimkisi geç oldu kızlar 3 yılı geçti ben korkudan yapamıyorum doktorumun haftada 2 yapabilirsiniz sözlerine ragmen napım yaa

Son düzenleme:
mrb zuhal-zerrin maden suyunu neden yasakladı anlayamadım. benim bulantılarıma iyi geld. için içiyodum. önceki hamileliğimde doktoruma sormuştum bir sakıncası yok demişti. Hatta internette gebelere madensuyu tavsiye eden yazılar okumuştum. içime kurt düştü şimdi.

maden suları,turşu ve salamura yiyecekler,tavuk-et suyu gibi bulyonlar,hazır çorbalar,salam sosis,sucuk tüketimi en az seviyeye inecek hatta mümkünse olamayack,baharatlı yiyeceklerden uzak durulacak,aşırı yağlı ve tatlılar bulantı arttırabilir uzak durmakta fayda var,kahve çay tüketimi toplamda iki fincanı geçmeyecek,katı yağ tüketilmeyecek.Asitli içecekler,enerji içecekleri ve hazır meyve sularından uzak durulacak,sakatat ürünleri yenmeyecek...özellikle bunları söyledi listede de yazıyor.......

faydalı olanlar peynir ,süt ,yoğurt ,ayran .....günde 1 yumurta.....günde 3-5 porsiyon meyve sebze çok renkli sebze meyve tüketilmeli,,,günün bir öğününde kırmızı veya beyaz et. haftada 2 kez kırmızı diğer günler beyaz et (tavuk,balık) olabilir hazır ton balığı tavsiye edilmiyor,tahıllı yulaflı yiyecekler yenecek..............
aklıma geldikçe de yazarımm

aynı durumdayız canım ölüyorum resmen :KK43:(((

sorma canım bende böyle nasıl anlatsam bilmiyorum ki midem ağzımda kokular desen hemen burnumun dibinde tiksinme seviyesine kadar geldim:KK43:( bir de hiç mi birşey burnuma güzel kokmaz anlamıyorum ki neyse anormal değilmişim en azından halimi anlayanlar var :))

X