2014 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• kızımız geliyor

OY: 221 45,4%
  • oğlumuz geliyor

OY: 251 51,5%
  • ikiz kızlarımız olacak

OY: 4 0,8%
  • İkiz oğullarımız olacak

• ikiz; bir kızımız, bir oğlumuz olacak

• üçüzlerimiz olacak

OY: 3 0,6%

• Ankete Katılan
    487

pufpuff

Tam bir terazi ♎️ Serdar Ortaç delisi 🎧
Pro Üye
21 Aralık 2012
10.874
5.410
36
Merhaba değerli anne adayları,

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfasında (tıklayın) hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebilceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiyede bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 01-01-2014

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebilceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından (tıklayın) da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Anne adaylarımıza şimdiden bebeklerini sağlıkla kucaklarına almalarını dilerim.

Saygılarımla

Anne adayımız:KK49:YaşKaçıncı bebişŞehirSon Adet Tarihi:21:BDT:emir_bebek:Cinsiyetimiz:KK69:
seey30İkinciBursa12 mart5 ocakErkek :KK55:
pufpuff26İlkİstanbul13 mart8 ocakDÜŞÜK :KK5:
mecik30ÜçüncüYurtdışı19 mart23 ocakDÜŞÜK :KK5:
nhrt26İlkİstanbul20 mart1 ocakKız :KK31:
melek282828İlkKayseri23 mart28 aralıkKız :KK31:
mutluluk_uzak30İkinciİstanbul23 mart1 ocak
nazugur28İlkDüzce24 mart29 aralık
ECRINFATIMA23İkinciİstanbul26 mart9 ocak
pretty7129İlkRize26 mart13 ocak
buschy22İlkBursa25 mart31 aralıkErkek :KK55:
zeytin030326İlkMalatya/Mersin26 mart2 şubatErkek :KK55:
cage5429İlkYozgat27 mart31 aralıkErkek :KK55:
miniiikkelebek28İlkİstanbul27 mart1 ocakErkek :KK55:
seryybr28İlkAnkara27 mart1 ocak
karla3838İkinciİstanbul27 mart1 ocak
sango24İlkMersin27 mart1 ocak
fizyo26İlkEskişehir27 mart2 ocak
rimel_8429İlkAnkara28 mart30 aralık
AyseColak21İlkBursa28 mart2 ocak
aymugoksu26İkinciMardin29 mart3 ocak
sevgul.can29İkinciTunceli29 mart3 ocak
07ebruli27İlkAntalya29 mart4 ocak
unlugul32İlkAnkara30 mart4 ocak
pamnida34İlkAnkara30 mart4 ocakKız :KK31:
umutguzel29İkinciİstanbul30 mart7 ocak
notrino31İlkİzmir31 mart1 ocak
inci61inci25İlkAntalya31 mart1 ocak
nurvey5827İlkSivas31 mart5 ocak
colaksln27İlkİzmir31 mart6 ocak
akinciyldz38İlkİstanbul31 mart16 ocak
zizih32İlkİstanbul31 mart6 ocak
zeynebnur26İlkAnkara31 mart6 ocak
gul5129İkinciNiğde1 nisan6 ocak
mat_sen29İlkİzmir1 nisan6 ocak
melababebek34İlkAnkara1 nisan6 ocak
aysekayra20İkinciAnkara1 nisan6 ocakErkek :KK55:
garfielddd27İlkİstanbul1 nisan6 ocakKız :KK31:
eerdgn33İlkAnkara2 nisan7 ocak
cimcimexxx32İlkİstanbul2 nisan7 ocakErkek :KK55:
greeneyes8726İlkKocaeli2 nisan10 ocakErkek :KK55:
demetaylin36İkinciİstanbul3 nisan7 ocak
egumus34İlkAnkara4 nisan8 ocakErkek :KK55:
deniz201026İkinciAdıyaman/Antalya4 nisan9 ocak
menevisseyym28İlkİstanbul4 nisan11 ocakKız :KK31:
falean31İlkİstanbul4 nisan11 ocak
Evli_Mutlu_Huzurlu24İlkİstanbul4 nisan12 ocakDÜŞÜK :KK5:
zemheri_zemheri30İlkUrfa5 nisan10 ocak
misaaaa27İlkIğdır5 nisan11 ocakErkek :KK55:
MorTutkusu27İlkErzincan5 nisan11 ocak
sahil218528İlkİzmir7 nisan12 ocak
annesinincicisi34İlkAnkara7 nisan12 ocak
hafsa2328ÜçüncüAnkara7 nisan12 ocak
cancon23İlkMardin7 nisan12 ocak
seda__2229İlkEdirne8 nisan14 ocak
deryadeniz838030İkinciNevşehir9 nisan14 ocak
tutku201226İkinciİstanbul9 nisan14 ocak
bebe201426İlkİstanbul9 nisan18 ocakErkek :KK55:
chevrefeuille31İlkBursa9 nisan15 ocak
kurt38İkinciİstanbul9 nisan14 ocakErkek :KK55:
periprenses25İlkKocaeli9 nisan14 ocakErkek :KK55:
alisya0130İlkİstanbul9 nisan15 ocak
konya8726İkinciKonya9 nisan16 ocak
cikolta26İlkAdana9 nisan15 ocakDÜŞÜK :KK5:
ttmm21İlkHakkari/İzmir10 nisan15 ocakErkek :KK55:
flzask200328İlkİstanbul10 nisan15 ocak
juuliieet27İlkİstanbul10 nisan15 ocakKız :KK31:
hayalot24İlkİstanbul10 nisan15 ocak
camdankalppl29İkinciİstanbul10 nisan15 ocakKız :KK31:
nilepis26İlkİstanbul11 nisan16 ocak
empress3436İlkİstanbul11 nisan17 ocak
SizBiz33İkinciKonya11 nisan16 ocakErkek :KK55:
seaflower30İkinciİstanbul12 nisan17 ocak
suus30İkinciKırıkkale12 nisan17 ocak
zozer29İlkİstanbul12 nisan17 ocak
egete31İkinciAntalya12 nisan17 ocakErkek :KK55:
nurcan_8825İlkİstanbul12 nisan18 ocak
crocus5526İlkSamsun12 nisan18 ocakErkek :KK55:
zuhalzerrin26İlkKütahya13 nisan18 ocakKız :KK31:
sukran8825İlkİstanbul13 nisan18 ocak
darkwolf24İlkİstanbul13 nisan18 ocak
asyanill28İlkVan/Ankara13 nisan18 ocak
tomurcuk98231İlkİstanbul14 nisan19 ocak
dilzar28İkinciÇorum14 nisan19 ocakKız :KK31:
sifresiz28İlkAdana14 nisan20 ocakErkek :KK55:
masal_naz26İkinciİstanbul15 nisan20 ocak
mirage_8033İkinciMersin15 nisan20 ocak
dendenn25İlkİstanbul15 nisan21 ocak
smallbird29İlkİstanbul16 nisan22 ocak
lex31İlkİstanbul16 nisan22 ocakErkek :KK55:
azrasercem26İlkİstanbul16 nisan21 ocak
susev27İkinciAnkara17 nisan23 ocak
merakliminik26İlkAnkara17 nisan23 ocak
mayd29İlkMardin/İzmir17 nisan27 ocakKız :KK31:
ozlleemmm30İkinciİstanbul18 nisan28 ocak
mmmelekkks26İlkİstanbul18 nisan29 ocakKız :KK31:
minnakkkedi26İlkİstanbul20 nisan26 ocakErkek :KK55:
orkide231İlkİstanbul20 nisan22 ocak
bilscream29İlkİstanbul20 nisan26 ocak
alya3528İlkErzurum/İzmir21 nisan26 ocak
ben06629İlkAnkara21 nisan28 ocak
Directories34İkinciİstanbul22 nisan13 ocak
naz03431İlkİstanbul22 nisan28 ocakKız :KK31:
dazzle27İlkİstanbul22 nisan28 ocak
mehel29İlkManisa22 nisan28 ocak
missya29İlkİstanbul23 nisan28 ocak
afis25İlkİstanbul23 nisan28 ocak
tobeguk29İlkAnkara25 nisan8 ocak
Iwanttobaby22İlkKonya26 nisan31 ocak
pasam340533İlkİstanbul26 nisan31 ocak
iklim25İkinciİstanbul26 nisan1 şubat
makma29İlkAdana27 nisan30 ocak
nurayturhan25İlkBursa30 nisan4 şubat

[/tr]

[/tr]

[/tr]

[/tr]

http://www.kadinlarkulubu.com/ocak-...rinin-ultrason-goruntulerii.html#post30953486

Son düzenleme:
bende bende yazmak istiyorummmm...Allahım nolursun gebe kalayımmm

ben de 2014 ocak annesi olmak istiyorumm, ve bu topicte olmak istiyorummmm:KK52:

Gecen yil bu zamanlar ben de heyecanla bekliyodum acaba mi diye bhcg degerleri midem bulaniyomus gibi gelmeler kasikta agri hissetmeler:)) hey gidi heyyy simdi icerde cadi kizim babasiyla oynuyo 3 aylik oldu bile. Allah isteyen herkese nasip etsin bu duyguyu ve ocak annesi olmayi, kis bebegi iyidir:KK66:

önümüzdeki 9 ay adet göresim yok :) inşallah şu mayıs çabuk gelir de test yaparım biran evvel :) içimden bi ses oldu diyo ama hadi hayırlısı

önümüzdeki 9 ay adet göresim yok :) inşallah şu mayıs çabuk gelir de test yaparım biran evvel :) içimden bi ses oldu diyo ama hadi hayırlısı

inşallah canım..satın ne acaba?benim adetim bugün itibarıyla bitti..bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek..istediğim tek şey eli ayağı düz sağlıklı evlat..Rabbim cümlemize nasip eder inşallah

Son düzenleme:
bende geldimmmmmmm
2014 ocak ayında inşallah bebeğimizi kucağımıza alırız.

bunun için mayısta çoook çalışmak lazım çooooookkk :KK16:

inşallah canım..satın ne acaba?benim adetim bugün itibarıyla bitti..bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek..istediğim tek şey eli ayağı düz sağlıklı evlat..Rabbim cümlemize nasip eder inşallah

satım 25 mart :)23 nisanda gelmesi lazım eğer normal adetim gelecekse ama gelmesin yaa :) dediğin gibi inşallah sağlıklı bebişlerimiz olur canım allah herkese gönlüne göre evlat nasip etsin :)

benım yenı bıttı ınsallah bu ve onumuzdekı hafta calısmalar var :)

sonucu hep bırlıkte 6 mayısta goruruz ınsallah

2013 ocak annesiyim. sağlık açısından zararları olmasa bu topikte de olmak isterdim :KK1:

satım 25 mart :)23 nisanda gelmesi lazım eğer normal adetim gelecekse ama gelmesin yaa :) dediğin gibi inşallah sağlıklı bebişlerimiz olur canım allah herkese gönlüne göre evlat nasip etsin :)

ayyy heyecan dorukta desene..bende dün başladım çalışmalara...daha yolun başındayım yani..hayırlı haberlerini bekliyoruz canım..benim ilk hamileliğim adetime 3 gün kala kanda belli oldu..ne bileyim içime doğdu gittim kan verdim..annelik iç güdüleri işte..bakalım bunda ne olacak :)

ayyy heyecan dorukta desene..bende dün başladım çalışmalara...daha yolun başındayım yani..hayırlı haberlerini bekliyoruz canım..benim ilk hamileliğim adetime 3 gün kala kanda belli oldu..ne bileyim içime doğdu gittim kan verdim..annelik iç güdüleri işte..bakalım bunda ne olacak :)

ya benim daha ilk :) ama olucak ya olmalı hemen hemen hiç bir günü boş geçmedim nisan 2-3-4-5- 9-10-11- 14-15 birinden biri tutmuş olmalı bayağı yoğun çalıştık yani :) sata göre ilk benden haber bekliyosunuz galiba kızlar :)

Yazık ki kötü haber; Oğlak burcunda doğan çocuk, küçüklüğünde oldukça sık hastalanır. Kızamık, su çiçeği, kabakulak gibi hastalıkları sırayla geçirme ihtimalleri vardır. Ancak bu dönemi atlattıktan daha sonra hemen hemen hiç hastalanmaz ve çok sağlıklı olurlar.

Oğlak çocukları genelde sessiz, sakin, akıllı çocuklardır. Uslu ve düzenli bebeklerdir. Mama saatleri geciktiği zaman o sessiz çocuk bir anda
çehre değiştirip, huysuzlaşabilir. Duygularını gözyaşlarıyla belli ederler. Eğer onları rutin bir düzene alıştırırsanız, uykunuzun sıkça bölünmeyeceğine emin olabilirsiniz.

Bu burçta doğan çocuk, çekingen, içine kapalı, kolay kolay gülmeyen bir karaktere sahiptir. Zaten bu burçta doğanlar, çocukluk çağlarından itibaren olgunlaşırlar ve orta yaştan sonra da gençleşmeye başlarlar.

Zeki Oğlak çocuğunu oyalamak çok kolaydır. Renkli oyuncaklarla dolu bir oda onlar için yeterli olacaktır. Dakikalarca hiç sesi çıkmadan oynayabilirler. Küçük gülücüklerle etrafa mutluluk saçarlar. Söz dinleyen Oğlak çocuğu, anne-babasının sözünden çıkmamaya
özen gösterir. İletişim konusunda herkese sevecen olmayan bu çocuklar, sevdikleri kişilere karşı açık ve güler yüzlü olurlar.

Biraz içine kapanık Oğlak çocukları bazen bir çocuk için fazla ciddi görünürler. Oynamaya, paylaşmaya, eğlenmeye teşvik edilirse, daha sosyal bireyler olurlar. Genelde kendisinden büyük çocuklarla oynamayı tercih ederler. Bu çocuğun hislerini anlamak, onu duyduğu güvensizlikten kurtarmak gerekir. Anne ve baba, ona sevgi, anlayış ve şefkat göstererek her problemiyle ilgilenirse çocuk değişebilir. Hislerini daha kolay açıklayabilir.

Hırsları inanılmazdır, daha küçük yaşta, gelecek ve kariyer planları yapmaya başlarlar. Oğlak çocuğu okumaya çok heveslidir. Yeni bir şey öğrenmekten zevk alırlar. Oldukça hırslı ve sabırlıdırlar. Bu yüzden de derslerine çok dikkat eder ve sabırla çalışır. Bu tutumuyla kendisinden daha zeki öğrencilerden daha da fazla başarılı olur. Yaşı büyüdükçe de daha planlı ve metodlu hareket etmeye başlar. Çünkü zamanı iyi kullanır.

Büyümeye fazla heveslidir. Ergenlik döneminde ikilemlere düşebilir ama bu dönemi atlatmaları zor olmayacaktır. Arkasına ailesinin desteğini alan Oğlaklar daha başarılı olurlar. İyi bir arkadaş grubu ve yeteneklerini gösterebilecek bir alanda yetiştirilirse, kendine olan güvenleri artar. Şımarmaya çok meyilli, özellikle kız Oğlaklar çok konuşkan olabilirler.

Oğlak burcu çocukları içe dönük ve çekingen olurlar. Kontrol altına almaya çalışıldıkça, evde gergin bir ortam yaratabilirler. Onlar büyüklerine karşı söz söylemektense surat asıp küsmeyi tercih ederler. Bu davranışları karşısındakileri bir süre sonra çileden çıkarabilir. Daha çok burunlarını kitaplara gömmeyi tercih ederler.

İnsanlarla sessiz, nazik bir ilişki kurmaya özen gösterirler. Konu ne olursa olsun sıkı bir destekleyicidirler. Sadıktırlar.

Sevgi ve saygıya dayalı geleneksel aile ortamını ararlar. Hassas bir dayanışma içinde hem kendilerine hem de ailelerine büyük saygı gösterilmesini isterler. Oğlak çocukları küçük yaşlardan itibaren aile kökenlerini araştırıp, ortaya çıkarmaya hatta görüşmedikleri akrabalarına bile ulaşmaya çabalayabilirler. Büyüdükten sonra aile toplantılarına ayrı bir önem verir bunu bir mirasın paylaşımı olarak görürler. Aynı zamanda aile kavramının büyüklüğüne ve devamına yürekten inanırlar.

Kardeşleriyle ilişkileri çok olumludur fakat şakalara tahammülleri yoktur. Gururlarıyla oynandığını zanneden bu çocukların
hayatta her şeyin onların istediği gibi gitmeyeceğini öğrenmeleri biraz zaman alacaktır. Oğlak çocukları hayatta karşılarına çıkan her fırsatı değerlendirmek isterler. Zaten ebeveynler de onların eğitimine ayrı bir özen gösterirler. Oğlak çocuğunun babası çok dikkatli olmalı ve fazla sert davranmamalıdır. Zamanla aile içi problemler çözülecek ve ilişkiler daha iyi bir hal alacaktır. Bunun için ebeveynler hatalardan ders almalı ve anlayışlı davranmalıdır.

ocak ayın olması için nisan ayının 28 kadar mı çalışma bilginiz varsa yazarmsınız
genel anlamda gun gun hesaplayıcılara bakmak lazım ama son adetınız nısanda olursa ocaga gelır
son adet mayıssa subata gelır
herhalukarda ayın bası yada sonu olacaksa sapabılır cocuk erken dogar gec dogar bı yada oncekı aylara gelebılır
benım son adet 6 nısan olursa ocagın 12 sı falan olur gıbı ama dogarken erken gelırse aralık sonuda olabılır mesela anlatabılmısımdır ınsallah

ben 2013 ocak annesiyim, geçen yıl bu zamanlar hamile kalmıştım ve eşimin doğum gününde ona müjdeyi verdim, 10 mayıstı...şimdi oğluşum 3 aylık oldu...zaman çok çabuk geçiyor, her anın değerini bilmek lazım...bitmek bilmeyen bulantılar bile ayrı bir güzeldi, sonrasında rahata erdim bi süre, ağırlaşıtım son aylarda ve mide yanmaları, sancılar...derken oğlum geldi...her zorluk unutuluyor...allah isteyen herkese versin çok güzel bir duygu...aranızda olup deneyimlerimi paylaşabilirim... herkesten güzel haberleri bekliyorum...stres yapmayın...

hayatımda hiç bu kadar adet olmayı beklememiştim inşallah yarın olacağım veeee sonra 2014 ocak annesi olup bebeğimi kucağıma alacağım inşallah :KK52:

bende geldimmmmmmm
2014 ocak ayında inşallah bebeğimizi kucağımıza alırız.

bunun için mayısta çoook çalışmak lazım çooooookkk :KK16:

Gecen yil bu zamanlar ben de heyecanla bekliyodum acaba mi diye bhcg degerleri midem bulaniyomus gibi gelmeler kasikta agri hissetmeler:)) hey gidi heyyy simdi icerde cadi kizim babasiyla oynuyo 3 aylik oldu bile. Allah isteyen herkese nasip etsin bu duyguyu ve ocak annesi olmayi, kis bebegi iyidir:KK66:

ben de 2014 ocak annesi olmak istiyorumm, ve bu topicte olmak istiyorummmm:KK52:

bende ocak ayı ıcın sonuc bekleyecegım mayısta hayırlısı olsun

bende bende yazmak istiyorummmm...Allahım nolursun gebe kalayımmm

benım yenı bıttı ınsallah bu ve onumuzdekı hafta calısmalar var :)

sonucu hep bırlıkte 6 mayısta goruruz ınsallah

ocak ayın olması için nisan ayının 28 kadar mı çalışma bilginiz varsa yazarmsınız

genel anlamda gun gun hesaplayıcılara bakmak lazım ama son adetınız nısanda olursa ocaga gelır
son adet mayıssa subata gelır
herhalukarda ayın bası yada sonu olacaksa sapabılır cocuk erken dogar gec dogar bı yada oncekı aylara gelebılır
benım son adet 6 nısan olursa ocagın 12 sı falan olur gıbı ama dogarken erken gelırse aralık sonuda olabılır mesela anlatabılmısımdır ınsallah

hayatımda hiç bu kadar adet olmayı beklememiştim inşallah yarın olacağım veeee sonra 2014 ocak annesi olup bebeğimi kucağıma alacağım inşallah :KK52:

ooo iyi açmıışım ayağımı ne kadar çoğaldık... isteyen çok RABBİM VER inşallah...
kızlar iyi çalışın veee çok dua edin.. enbiya 89. ayeti okuyun bol bol...
benimde sat. 27 mart.. bakalım nolacak..
2010 nisan annesiyim dünyalar güzeli bir kızım var.. bir yıldır çok istiyoruz ama olmuyor işte.. bakalım nedense bu ay umutlandım
çokta çalışmadık ama hayırlısı

X