El emeği sevgiliye hediyeler :)

Zeyno61

♥ Bi bedende ; üç kalp ! ❤
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2013
7.374
552
Sadece ben değilim bu konularda zorlanan internetten araştırdım ve bulduklarımı sizinle de paylaşmak istedim. Fikir olur :KK31:

$38280665552543958_rUbv6rl5_c.jpg

Bir kutu bul ve renkli kartonları kalp şeklinde kes. İçine ona bu zamana kadar söyleyemediğin tüm tatlı cümlelerini yaz.

$dggfd.jpg

İlk konser bileti, ilk otobüs bileti, ilk sinema bileti. Eminim sende ilk bileti saklıyorsundur. Heh işte onu yastık olarak bastırabilirsin.

$220324606740458964_Iwyc8JI2_c.jpg

En sevdiğiniz fotoğrafınızı canvas tablo olarak bastırabilirsin. Ona evinde baktıkça seni hatırlayacağı şık ve romantik bir hediye vermiş olursun.

$242561129900117999_KBrnsBWm_c.jpg

Kitap okumayı ve instagram kullanmayı seven sevgiline süper bir hediye fikrim var. İnstagram fotoğraflarını photoshop’da yukarıda göründüğü gibi sırala ve print et. Sonra kalın bir kartonun üzerine yapıştır ki hemen yıpranmasın.

$253186810271516505_uV1QImWr_c.jpg

Yine ihtiyacımız olan internette sosyal bir sevgili. İnstagram fotoğraflarınızdan yastık yaptırabilirsin.

Devamıı Geleceeekkk :KK31:

bende sihirli kupa yaptırmıştım sevgililer gününde bayılmıştı bu foto netten benim ki kırıldı bile :KK43:
$indir.jpg

bende sihirli kupa yaptırmıştım sevgililer gününde bayılmıştı bu foto netten benim ki kırıldı bile :KK43:
Eki Görüntüle 671040

Ah canıımm gitmiş güzelim şey olsun bi daha yaptırırsın :KK31: Bende yaptırmştım sevgililer günü için, o askere gittiği için bende şuan birşey olmasın diye aldım malum evlerinde iki tane erkek kardeşi var. :KK9:

konu ilgimi çekti :) bende eşime bildiğimiz ilaç kapsüllerinin içini boşaltıp ,içlerine güzel notlar yazıp cam bir kavanozu güzelce süsleyip içine doldurmuştum ,30 adet civarı ..çok tatlı ve güzel olmuştu .en azından emek verilmiş bir armağan

Ah canıımm gitmiş güzelim şey olsun bi daha yaptırırsın :KK31: Bende yaptırmştım sevgililer günü için, o askere gittiği için bende şuan birşey olmasın diye aldım malum evlerinde iki tane erkek kardeşi var. :KK9:
aynen yaa taşınırken olmuştu daha nişanlıydık onu yaptırdıımda nişan resmimiz vardı üzerinde de ama gitti işte ne yapalım dediğin gibi bi daha yaptırırım

konu ilgimi çekti :) bende eşime bildiğimiz ilaç kapsüllerinin içini boşaltıp ,içlerine güzel notlar yazıp cam bir kavanozu güzelce süsleyip içine doldurmuştum ,30 adet civarı ..çok tatlı ve güzel olmuştu .en azından emek verilmiş bir armağan

varsa bi resmini falan atarmısın canım merak ettim tam anlayamadım çünkü

$280771357990070032_ypi1O875_c1.jpg

Ona ellerinizle kupa kılıfı örün..

$522453_553151268050994_1181664417_n.jpg

Büyükçe bir kutuya renkli renkli balonlar.
(Ben yapacağım bunu kendi yaptığımında resmini paylaşırım.)

$01--600x474.jpg

Eski bir çervenin arkasından ipler geçirin, tahta küçük mandallarla ya resimlerinizi yada sevgi sözcüklerini mandallayın.

$2ffdc012f57ac55d7dfc1afe6f5e13a4.jpg

Hediyelerin amacı kendini hatırlatmak değil mi? İşte sizi devamlı ona hatırlatacak bir fikir. Farklı renkte ve desenlerde kumaşlar alın. Her kumaştan aynı şekilde iki tane kesin. İçine pamuk koyun ve dıştan dikin. Kavanoza “Beni hatırla. Seni seviyorum” yazılı bir kart iliştirin. Bu güzel anıları nerede kullanacağı ona kalmış.

$IMG_1998.jpg

Dikdörtgen şeklinde kesilmiş tahtayı beyaza boyayın. Üstüne baş harflerinizi yazın ve evinin baş köşesine koymasını isteyin.

$vdaybouquet10.jpg

Bir sopaya ya da kalın ipe sıcak tutkalla kalpler yapıştırın ve bu kalpleri bir şişenin içine koyun.

$sdfsdfsd.jpg

Kibrit kutularını renklendirerek içlerine mini mini sürprizler koyabilirsiniz.

$f6921b29acfa855b41168013a0f5edc8.jpg

Onu ne kadar sevdiğinizi ya da onu neden sevdiğinizi anlattığınız bir mektup yazın. Sonra böyle şirin bir şişe içinde ona verin. Şişenin içinde mesaj fikri hem gizemli hem sevimli.
(Böyle birşey bende yapacağım yapınca kendi yaptığımın resmini çeker atarım.)

ayy bunlar çok güzel balonlu olanı bende deneyeceğim balonları şişirip bağlayıp kutya dolduruyoz o da açıyo ki bi sürü balooooon güzel miş bi de kavanozluyu beendim :)

$kalp_kutu.png

Sevgilinize 8 Adımda Romantik Kalp Kutu Yapın!
Ahşap malzemeler satan kırtasiyelerden,yapı marketlerden ve internet üzerinden boyasız ahşap kalp kutunuzu,kırmızı ahşap boyanızı,kalın ve ince fırçanızı,maket bıçağınızı,beyaz ve kırmızı karton kağıtlarını alıyorsunuz.
Ahşap boyama konusunda herhangi bir deneyiminiz yoksa internet üzerinden bilgi alabilirsiniz fakat ilkokulda suluboya yaptıysanız bu eğitime gerek dahi yok:)
Ahşap kutumuzu boyamak için gerekli olan bütün malzemelerimizi tamamladıysak, masamızın başına geçerek kalp kutumuzu sevgililer gününde vericekseniz, kırmızı boyayla, doğum günü veya diğer özel günlerde vericekseniz sevgilinizin hoşlandığı renkte boyayın.
Kutumuzun boyama ve kuruma aşamasını tamamlandıktan sonra en zor ve en önemli kısım yaratıcılık aşamasına geliyor.
Her ne kadar kutunuz bu haliyle bile gözünüze çok romantik olduğu ve emek verdiğinizi göstersede,sevgilinizi etkilemek ve kutunuzun daha anlamlı hale gelmesi için içerisine bazı şeyler koymak gerekir.
Peki kutunuzun içerisine ne koyabilirsiniz?
6.1-öncelikle sevgililer gününde vericeğiniz çok romantik bir kutu hazırlıyorsanız, malzemeler kısmında belirttiğim kırmızı ve beyaz kartonları kullanın. kartonları kalp şeklinde keserek içerisine internette bulabileceğiniz romantik aşk sözlerini el yazınızla yazıp koyun.Çicekçiden yaklaşık 5 liraya alabileceğiniz kırmızı ve beyaz gül yapraklarını da kutunuzun içerisine serpiştirirseniz kutunuz çok daha romantik olacaktır.
6.2-Sevgilinize doğum gününde kalp kutu hediye edecekseniz,kırmızı veya sevgilinizin hoşlandığı bir renge boyadığınız kalp kutumuzun üzerine,beyaz kartonu kullanarak;
Karton üzerine sevgilinizin adını,iyi ki doğdun dileklerinizi, 25. yaş günün kutlu olsun yada sevgilimin 25 yaşında…
gibi yazılar yazarak,her harfin içini maket bıçağıyla kesip şablon haline getirin. kutunuzun üst kapağına şablonu beyaz boya veya tercih ettiğiniz herhangi bir boya ile uygulayın.kutunuzun içerisinede pek çok pastaneden bulabileceğiniz çikolatalar ile süsleyin ve internetten bulduğunuz veya kendinizin yazdığı romantik doğum günü ile ilgili bir şiir koymayı da unutmayın.
Kalp kutunuzun içerisine benim önerilerim haricinde sevgilinizin hoşlandığı herhangi bir eşyayı da koyabileceğiniz gibi , diğer tüm süsleme işlemlerini de kendi hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı kullanarak doldurabilirsiniz.
Son olarak kalp kutunuzun dışına beyaz bir kurdele ile fiyonk yapıp kutunuzu bağlıyabilirsiniz.Unutmayın ki sevgiliniz, el emeğinizi vererek yaptığınız bu kutuyu görünce çok duygulanacak ve Boynunuza atlamamak için kendini zor tutacaktır.

Bu da kurabiye yapımı :KK17:

[video=youtube_share;AM4fJeQ6B38]http://youtu.be/AM4fJeQ6B38[/video]

$fotograf.jpg

Şıpsevdi sakızlarıyla sürpriz yapılır mı demeyin. seven insan yapar
Hepinizin bildiği gibi şıpsevdi sakızları;
Aşk sadece birlikte olmaktır. gibi gibi yazılar vardır.
şimdi 2-3 kutu şıpsevdi sakız kutusu alıyoruz ve bunların içinden yaklaşık 30 tane farklı şıpsevdi resimi çıkarıyoruz. sonrasında ise hepsinin arkasına öndeki resimle ve yazıyla alakalı ama sevgili ile yaşanmış özel bir anıyı hatırlatıcı şeyler yazıyoruz.
örneğin; aşk… sonucunu bile bile oyun oynamaktır. (bunun arkasına “aşk… birlikte kordonda bisiklet sürmektir…” gibi birşey yazılabilir)
böyle hepsini dolduruyoruz ve bir zarfın içine koyuyoruz. ayrıca bunun yanında zarfın içine ufak bir mektup tarzı birşey de konulabilir. sonra bunu sevgilinin evine yada iş yerine postalıyoruz.

$sevgilime1.jpg $sevgilime-2.jpg

İhtiyacınız olanlar iğneler ve renkli bir ip ve tabi zemin için bir pano.

$kutu4sürprizimnet.jpg $kutu9sürprizimnet.jpg

Hediyemiz şöyle;
Öncelikle 365 tane kalp kesiyoruz. hatta bunu farklı renkteki kağıtlarla yapıyoruz. her bir kalbin üstüne, sevgilinizin kalbini okşayacak sözler yazıyoruz. ve bunları güzel bir kutunun içerisine koyuyoruz. içerisine isteğe göre belki bir çikolata veya çiçek de konulabilir. Bunun sayesinde sevgiliniz değerinizi daha iyi anlayacak. Manevi bir hediye yaparak kalbini kazanmış olacaksınız.

Eki Görüntüle 671238

Karı-koca arasında doğum günü, evlilik yıldönümü veya sevgililer günü hep problem olmuştur. genellikle çiftler evde oturup kutlamak isterler. ve gördüğüm kadarıyla çoğu çift bunu tercih ediyor. işte basit ve lezzetli yemekler, standart sohbet vs vs.. ama sizin yemeğinizin hem yaratıcı hem de lezzetli olma ihtimali var! işte bunun için süper bir fikir!
şimdi öncelikle süpperrr bir sofra ayarlıyoruz. güzel güzel ev yemekleri, el emeği tatlılar, güzelce bir sofra(bu noktada kadınlar daha şanslı sanırım).
sonrasında uçan balonlar alıyoruz. ve bunu odanın çeşitli yerlerine; yoğun olarak masanın etrafına doğru konumluyoruz. ve bu balonlardan ip sarkıtarak hepsine güzel güzel fotoğraflarımızı asıyoruz. ( isteğe göre fotoğrafların arkasına minik minik güzel sözler de yazılabilir )

$IMG_4432.jpg

Bu kartı, fotoblok, kalp şeklinde delgeç ve asetatlı kalem yardımıyla hazırlanır.

Daha bulursam, devamı geliir :KK17:

varsa bi resmini falan atarmısın canım merak ettim tam anlayamadım çünkü

http://www.buldumbuldum.com/hediye/yazisiz_canim_annem_ve_ask_dolu_kavanozlari/?ref=308 bu link ten bakabilir misiniz bilmiyorum ama buna benzer şekli var
yaptığımın resmi malesef bilgisayarımda yok , hani şu plastik içi toz dolu haplar var ya onların içinde ki tozları çöpe boşattım ,2,5 cm e 2,5 cm renkli not kağıtları kestim .üzerlerine güzel aşk sözleri yazdım .ayrı ayrı .. onları tane tane rulo gibi yapıp tek tek hapların içine koydum .. 35 adet filan ,sonra boş bal kavanozunu güzel bir kumaşla süsledim kapağıda dahil..ve hapları içine atıp hediye ettim .. :)

canım bu kupa ne kadar günde ve nekadara mal oldu ?

Bu soruya bende cevap vereyim :KK31:
Ben kupayı 1 günde yaptırmıştım 25 tl karşılığında fotoğrafçıya gittim fotoğrafları seçtim ve bir iki de söz söyledim. Ertesi gün gidip aldım.

X