Maske Tarifleri Doğal Nemlendiriciler ve Tavsiyeler..!

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

Sonsuzzzz

Guru
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2011
3.934
333
evdenemlendiricikremyap.jpg

Her ne kadar cildiniz yağlı, kuru, ıslak, canlı veya ne olursa olsun mutlaka yüzünüz için nemlendirici kullanmalısınız :KK31: Sebebi ise gayet açık ve net; gün boyu cildiz çeşitli sebeplerden dolayı deforme olmaktadır :KK43: Cildinizi bozan bu sebepler arasından en başta trafik ışıkları, soğuk, hava kirliliği, insan nefesi,yağmur, rüzgar gibi etmenler yatmaktadır :KK53: Bundan dolayı da her cildin nemlendirici kullanmaya ihtiyacı vardır.

Bir koruyucu krem kullanarak cildinizi güneşin zararlı UV ışınlarından koruyabilirsiniz. Eğer bunu yapmazsanız ilerde geri dönüşü olmayan bir yola girebilirsiniz. En önemlisi CİLT KANSERİ TEHLİKESİ :18: Çünkü devir eski devir değil kızlar, çevremizde çok tehlikeli araç gereçler, radyasyonik makineler,aletler bulunmakta :26:

Bayanlar için nemlendirici krem kullanmanın en önemli faydası nedir? hemen cevabını vereyim :) Bayanları UV ışınlarında koruyan nemlendirici kremler aynı zamanda makyajın zararlı etkilerini de minimuma indirmektedir. Bundan dolayı özellikle makyaj yapan kadınların mutlaka ama mutlaka nemlendirici kullanması tavsiye edilir :KK34:

Peki nemlendiriciyi ne zaman sürmeliyiz ? :44:

Nemlendiriciyi cilde sürmek için en uygun zaman sabahtır. Sabah kalkıp önce yüzümüzü yıkıyoruz sabunla veya özel bişey kullanıyosanız onunla :KK1: Sonra kağıt havluyu yüzümüze koyuyoruz suyu çeksin diye. ( Havlu konusunu konuşmuştuk. Yüzümüzü normal havluyla silmiyoruz. :KK20: ) Sonra nemlendiriciyi uyguluyoruz. Cilt emene kadar hiçbir işlem yapmıyoruz :KK20:

Gece vakti yararlı olan kremler veya kırışıklık giderici kremler olmalıdır. Fakat kırışıklık giderici krem kullanmıyorsanız, gece makyajınızı yada makyaj kullanmıyorsanız günboyu hava kirliliğinden dolayı kirlenen cildimizi sabunla yada özel temizleyiciyle yıkıyoruz. Sonra dediğim gibi kağıt havluyla kuruluyoruz. Ve nemlendiriciyi uyguluyoruz. Fakat bir dipnot geçmek istiyorum. Gece kullandığınız nemlendiricinin içerisine 1 ampul E VİTAMİNİ koyup karıştırın. Eczanelerde E VİTAMİNİ bulabilirsiniz. Fakat e vitaminli nemlendiriciyi gece kullanacaksınız. Gün ışığında kullanmayın leke yapar. E vitamini cildi parlatır ve besler. Birde canlandırır :21: Sabah kalkınca yine sabunla yada nemlendiriciyle yıkayıp kağıt havluyla kuruladıktan sonra normal nemlendiriciyle nemlendirin.

Ve birde makyaj yapacaksanız fondöten sürmeden önce nemlendirici uygularsanız cildiniz daha az etkilenir makyajdan ve makyaj cildinizde daha bi dayanıklı olur. Cildiniz fondöteni değil nemlendiriciyi emer :KK34: Yani nemlendirici koruyucu kalkan görevi görür.

Şimdiiiiii gelelim yapabileceğimiz nemlendiricilere.

1 NOLU NEMLENDİRİCİ FORMÜLÜ

-Kayısı Çekirdeği Kremi ( Aktarlarda satılır. Benim kullandığım MECİTEFENDİ markalı. En tanınan bu marka. Çok güzel ve hoş kokulu :KK19: )
-Kara üzüm çekirdeği kremi ( Aktarlarda satılır. Yine bu kremde MECİTEFENDİ markalı. İllaki bu marka olması şart değil. Ama bu markayı da bulursanız kaçırmayın :KK34: )

Yapılışı : Bu iki kremi aynı oranda karıştırıyoruz ve nemlendirici kremimizi elde ediyoruz. Hem doğal hem hoş kokulu hemde cildi çok güzel besliyor. Işıl ışıl oluyorsunuz :KK19:

2 NOLU NEMLENDİRİCİ

-Gülsuyuuuuuu :KK23: nemlendiricim bitince kullanıyorum genelde bunu. Gece nemlendirici yerine kullanacaksanız normal uygulayın. Gülsuyuna E VİTAMİNİ hiç denemedim. Sizde denemeyin :KK9:

Ama mümkün olduğunca 1 nolu nemlendiriciyi kullanın. Dediğim gibi gülsuyunu nemlendirici bitince kullanın :KK34:

HADİ KOLAY GELSİİİİİN :)

E tabi bu bakımı DOĞRU ZAMAN'da uygulamak daha olumlu sonuçlara sebep olacaktır.

NOT : ALINTIDIR..

Son düzenleme:
ah ahh nemlendirici sürme alışkanlığım hiç yok :KK5:Eskiden vardı aslında güneş kremi kullanırdım,cildimi temizlerdim,peeling,maske her bir şeyi yapardım ama bir zamanlar işte :KK31:....hatta yaşı 45 olupta 35 gösteren bir iş arkadaşım vardı.aferin geleceğe yatırım yapıyorsun ihmal etme derdi bak ben genç gösteriyorsam sebebi cildimi ihmal etmemem derdi :KK23: ah ah sonra bir bıraktım pir bıraktım.elimi ayağımı çektim bunlardan:KK53: bu el ayak çekme dönemim evlilik dönemime rast geliyor.farklı giderler çıkınca listede kendimle alakalı olan sadece parfüm kullanmak kaldı :KK53:

ah ahh nemlendirici sürme alışkanlığım hiç yok :KK5:Eskiden vardı aslında güneş kremi kullanırdım,cildimi temizlerdim,peeling,maske her bir şeyi yapardım ama bir zamanlar işte :KK31:....hatta yaşı 45 olupta 35 gösteren bir iş arkadaşım vardı.aferin geleceğe yatırım yapıyorsun ihmal etme derdi bak ben genç gösteriyorsam sebebi cildimi ihmal etmemem derdi :KK23: ah ah sonra bir bıraktım pir bıraktım.elimi ayağımı çektim bunlardan:KK53: bu el ayak çekme dönemim evlilik dönemime rast geliyor.farklı giderler çıkınca listede kendimle alakalı olan sadece parfüm kullanmak kaldı :KK53:

ay canım kıyamaaaam:KK43: artık dikkat et olur mu, çünkü çok önemli bilgiler bunlar. İleride iş işten geçince çok pişman olursun:KK31: artık bu bilgileri ay ile yaşam başlığımdaki tarihlere göre uygulayacağız. sende uyarsan bakımların düzene girmiş olur:KK54:

1. nemlendirici her cilt için uygulanabilir mi?

evet canım uygun. asidik bir özellik taşımıyor. Mesela ablamın cildi aşırı derecede kurudur ve hassastır. onda kesinlikle bir yan etki göstermedi, benim cildim karmadır. bende de bir sorun çıkarmadı. ortanca ablamın cildi de yağlıdır. onda da bir sorun çıkarmadı. :KK54:

benim birkaç sorum daha olacak:)) bugun gidip kremleri aldım bu akşam uygulayacağım inşallah:) el ve ayak için de kullanılır mı bu krem? bir de kuru el-ayak vs. içi gliserin önermişsin. gliserini el ve ayağa nasıl uygulayacağız.

benim birkaç sorum daha olacak:)) bugun gidip kremleri aldım bu akşam uygulayacağım inşallah:) el ve ayak için de kullanılır mı bu krem? bir de kuru el-ayak vs. içi gliserin önermişsin. gliserini el ve ayağa nasıl uygulayacağız.

ya şimdi bana kalırsa bu hoş kokulu kremi sadece yüzüne kullan derim , yani ben kıyamam :KK1: gliserini de normal krem sürer gibi süreceksin

Merhaba; kremi hazırlarken e vitaminini ne kadar kreme koymalıyız. belli bir ölçüsü var mı?

melekcim alakasıs olabilir ama bulamadım havlu konusunu nerde konuştuğunusu, neden kullanmamıs gerekiyor öğrenmek istiyorum bende, bu arada bilgiler için teşekkrler

canım bu kremi her cilt tipi için kullanabiliyormuyuz ? Benim cildim karma şuan kremim var ama bitince denemek isterim :)

rosense nin gül özlü nemlendiricisi de oldukça iyi kızlar. makyaj bazı olarak kullanıyorum ve çok memnunum öneririm :KK34:

perişkom ben iki kremi karıştırmadan sadece kayısı çekirdeği kremini kullanmak istiyorum. yağlı ciltler için de uygun mu? bazı kremlerle çok parlıyor benim yüzüm :26: bir de tüyleri falan beslemez değil mi, kurtulalım derken beslemeyelim :KK52:

perişkom ben iki kremi karıştırmadan sadece kayısı çekirdeği kremini kullanmak istiyorum. yağlı ciltler için de uygun mu? bazı kremlerle çok parlıyor benim yüzüm :26: bir de tüyleri falan beslemez değil mi, kurtulalım derken beslemeyelim :KK52:

bacım benim cildim karma ve bana hiç bir şekilde parlama yapmadı. ablamın cildi yağlıdır onda da böyle bir sorunla karşılaşmadım. düzenli şekilde cilt temizliğini yaparsan ( sabah kalkınca ve akşam yatınca sabunla veya cilt temizleyicinle temizlersen ) yağlanma bile yavaş yavaş geçer bacım sen al kullan :KK54:

bacım benim cildim karma ve bana hiç bir şekilde parlama yapmadı. ablamın cildi yağlıdır onda da böyle bir sorunla karşılaşmadım. düzenli şekilde cilt temizliğini yaparsan ( sabah kalkınca ve akşam yatınca sabunla veya cilt temizleyicinle temizlersen ) yağlanma bile yavaş yavaş geçer bacım sen al kullan :KK54:

aldım bile şekerim bugün :KK8: ama kayısı yağı kremi dedim, kayısı kremi verdi. aynı şey mi? :26:

aldım bile şekerim bugün :KK8: ama kayısı yağı kremi dedim, kayısı kremi verdi. aynı şey mi? :26:

kayısı çekirdeği kremi diyecektin delii :KK1: üzerine bak belki kayısı çekirdeği kremi yazıyodur, başka türlü yazıyorsa bilmiyorum bacım ya hiç kullanmadım. eğer açmadıysan da gidip değiştir :26:

kayısı çekirdeği kremi diyecektin delii :KK1: üzerine bak belki kayısı çekirdeği kremi yazıyodur, başka türlü yazıyorsa bilmiyorum bacım ya hiç kullanmadım. eğer açmadıysan da gidip değiştir :26:

pardon yanlış yazmışım buraya. kayısı çekirdeği kremi dedim evet. ama üstünde kayısı kremi yazıyor sadece :26:

X