resim yapmak

ellabella

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2011
704
10
kızlar merhaba

ben resim kursuna baslayacagım. bugun biyerle konustum karakalem donemı bıttıgı ıcın yaglıboyadan benı baslatacagını soyledı. kopyalama teknıgı kullanıyorlarmıs yanı resım hazır oluyor, sen boyamasını renklendirmesini yapıyorsun. resim hakkında hic bilgim yok fakat yetenegım az da olsa var. sızce bu kopyalama teknıgı dogru mu? yaglıboyadan resme baslamak dogru mu? ben hep karakalemle baslamalı dıye bılıyorum. once karakalemı ogrenıp kopyalama teknıgı gıbı seyler kullanmadan yaglı boya tablo yapmak benım dusuncem. ama çok iyi bilmiyorum dediğim gibi.

beni aydınlatırsanız cooooook sevınırım. resım yapmayı cok ıyı ogrenmek ıstıyorum cunku.

Ben soyut resim kursuna gitmistim. Yagli degil de , akrilik boya kullanmistik. Pek bir zorlugu yok, cokta eglenceli. Bana gore karakalem apayridir. Senin neye yetenegin varsa ona odaklan. Denemeden de bilemezsin. Bu kursa bir basla , anlarsin zaten.

benim de karakaleme yeteneğim var. acaip seviyorum resim yapmayı.

gönlünden ne geçiyorsa onunla başla sen :KK9:

kızlar merhaba

ben resim kursuna baslayacagım. bugun biyerle konustum karakalem donemı bıttıgı ıcın yaglıboyadan benı baslatacagını soyledı. kopyalama teknıgı kullanıyorlarmıs yanı resım hazır oluyor, sen boyamasını renklendirmesini yapıyorsun. resim hakkında hic bilgim yok fakat yetenegım az da olsa var. sızce bu kopyalama teknıgı dogru mu? yaglıboyadan resme baslamak dogru mu? ben hep karakalemle baslamalı dıye bılıyorum. once karakalemı ogrenıp kopyalama teknıgı gıbı seyler kullanmadan yaglı boya tablo yapmak benım dusuncem. ama çok iyi bilmiyorum dediğim gibi.

beni aydınlatırsanız cooooook sevınırım. resım yapmayı cok ıyı ogrenmek ıstıyorum cunku.

bence bu yetenek işi, içinden nasıl geliyorsa öyle yapacaksın.
ben hiç bir kursa gitmedim. daha doğrusu küçükken annem beni bi kaç kursa göndermişti ama devam etmedim, sıkıldım, öğretmenin şunu yap bunu yap demesinden.. özgür ruh olmak istiyordum :KK70:
dediğim gibi, doğru dürüst kursa gitmedim ama hepsini yapıyorum. yağlı boya, sulu boya, kara kalem..hepsini.. içimden geldiği gibi
bir kaç birincilik ödülümde var bu arada övünmek gibi olmasın :KK14:

ha birde şey, zamanında tekniklerle ilgili bir kaç kitap almıştım, sanat tarihiyle ilgilenmiştim, ama dediğim gibi, kendi başıma.

Son düzenleme:
Yetenek sınavına mı gireceksin yoksa hobi olarak mı eğitimini almak istiyorsun?

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim kızlar çok yardımcı oldunuz :) hobi olarak düşünüyorum ama herşeyiyle öğrenmek istiyorum

Hobi olaraksa istediğin aşamadan başla bence..
Karakalemden başlamak istiyorsan onun kursunun belirli zamanları oluyor onları beklemek zorundasın..

karakalem dersleri olur ya.gsf ler karakalemden alıyor genelde.öyle yağlı boyaya geçtik karakalem dönemi bitti diye bişey yok ki..resme karakalemle başlanır zaten en zoru budur.

karakalem dersleri olur ya.gsf ler karakalemden alıyor genelde.öyle yağlı boyaya geçtik karakalem dönemi bitti diye bişey yok ki..resme karakalemle başlanır zaten en zoru budur.

canım karakaleme ekimde baslamıslar suan yaglıboyadalar o nedenle oyle dedı bana o bayan. kurs donemı yani. bende karakalemle baslanır diye duymustum o nedenle sizlere sordum canım.

eşim resim öğretmeni. 10 yıldır özel kurslarda veriyor. hem hobi hem yetenek sınavları için. hiç bir öğrencisini karakalemde bir yıl çalıştırmadan renkli çalışmaya geçirmedi. kendisi gibi kurs veren arkadaşlarıda öyle. yağlı boyadan öncede sulu boya ve kuru pastel öğretiyorlar sonra yağlı boya öğretiyorlar. resimde özellikle yağlı boyada ilk öğrenmede kopya doğru olur diyor. eşimin tavsiyesi üniversiteden bir hocanın kursu ya da işini kuralına göre yapan bir profesyonelin kursuna gitmen.

bi de gsf ne canım?

Güzel Sanatlar Fakültesi canım :KK31:
Benimde 2 yağlı boyam var kopyalamayla yaptım .
3yıl kurs aldım ama karakalemden başladık.
Ben teknik biliyorum ama uygulamam :KK1:
İçimden geldiği gibi yaptığımda daha hoş şeyler çıkıyor ortaya.
3 yıl yetenek sınavlarına hazırlandım ama girmedim bu yıl düşünüyorum inşallah.
Eğer öyle bir düşüncen varsa karakalemden başla

eşim resim öğretmeni. 10 yıldır özel kurslarda veriyor. hem hobi hem yetenek sınavları için. hiç bir öğrencisini karakalemde bir yıl çalıştırmadan renkli çalışmaya geçirmedi. kendisi gibi kurs veren arkadaşlarıda öyle. yağlı boyadan öncede sulu boya ve kuru pastel öğretiyorlar sonra yağlı boya öğretiyorlar. resimde özellikle yağlı boyada ilk öğrenmede kopya doğru olur diyor. eşimin tavsiyesi üniversiteden bir hocanın kursu ya da işini kuralına göre yapan bir profesyonelin kursuna gitmen.

çok çok teşekkür ederim ilginiz için. böyle bi yoruma o kadar ihtiyacım vardı ki. çok teşekkür ederim duyarlılığınız için... bende başka bir kursla görüşmeyi düşünüyordum şimdi bu düşüncem sayenizde kesinleşmiş oldu

eşinizle beraber çok büyük, daimi mutluluklar :nazar: :)

Güzel Sanatlar Fakültesi canım :KK31:
Benimde 2 yağlı boyam var kopyalamayla yaptım .
3yıl kurs aldım ama karakalemden başladık.
Ben teknik biliyorum ama uygulamam :KK1:
İçimden geldiği gibi yaptığımda daha hoş şeyler çıkıyor ortaya.
3 yıl yetenek sınavlarına hazırlandım ama girmedim bu yıl düşünüyorum inşallah.
Eğer öyle bir düşüncen varsa karakalemden başla

çok teşekkür ederim tatlım verdiğin bilgiler için :)
inşallah çok başarılı olursun sınavlarda. bende karakalem öğrenip yavaş yavaş ilerleyerek kendi eserlerimi çıkartmak istiyorum ortaya. sürrealist çalışmaları o kadar çok beğeniyorumki hayalim bigün öyle eserler ortaya çıkarabilmek

çok teşekkür ederim tatlım verdiğin bilgiler için :)
inşallah çok başarılı olursun sınavlarda. bende karakalem öğrenip yavaş yavaş ilerleyerek kendi eserlerimi çıkartmak istiyorum ortaya. sürrealist çalışmaları o kadar çok beğeniyorumki hayalim bigün öyle eserler ortaya çıkarabilmek

Rica ederim canım ne demek :KK34:
Çok sağol inşallah , bu yıl olmazsa seneye modatasarımı üzerine kurs düşünüyorum :KK17:
Sende yeteneğin varsa bırakma peşini , başlarda olmasada üzerine gittikçe çizgilerin tadı o kadar değişiyor ki.
Benim ilk çizdiğim resimlerle sonrakiler arasında uçurum var.
Bu insana öyle keyif veriyorki.
Umarım sende istediğin yerlere gelirsin. :KK16:

Son düzenleme:
Rica ederim canım ne demek :KK34:
Çok sağol inşallah , bu yıl olmazsa seneye modatasarımı üzerine kurs düşünüyorum :KK17:
Sende yeteneğin varsa bırakma peşini , başlarda olmasada üzerine gittikçe çizgilerin tadı o kadar değişiyor ki.
Benim ilk çizdiğim resimlerle sonrakiler arasında uçurum var.
Bu insana öyle keyif veriyorki.
Umarım sende istediğin yerlere gelirsin. :KK16:

ne kadar güzel ya moda tasarımı üzerine kurs açma fikri... inşallah bütün hayallerin gerçekleşir canım

sanatla uğraşmak o kadar güzel bişeyki bakış açın inanılmaz farklı bir boyutta seyretmeye başlıyor... çok haklısın söylediklerinde inşallah bende güzel şeyler çıkarabilirim ortaya :)

ne kadar güzel ya moda tasarımı üzerine kurs açma fikri... inşallah bütün hayallerin gerçekleşir canım

sanatla uğraşmak o kadar güzel bişeyki bakış açın inanılmaz farklı bir boyutta seyretmeye başlıyor... çok haklısın söylediklerinde inşallah bende güzel şeyler çıkarabilirim ortaya :)

Amin canım inşallah.
Benim önümde çok engelim var ama hedeflerim büyük :KK1:
Umarım sen başarı merdivenlerini yorulmadan engelsiz çıkarsın :KK16:

çok çok teşekkür ederim ilginiz için. böyle bi yoruma o kadar ihtiyacım vardı ki. çok teşekkür ederim duyarlılığınız için... bende başka bir kursla görüşmeyi düşünüyordum şimdi bu düşüncem sayenizde kesinleşmiş oldu

eşinizle beraber çok büyük, daimi mutluluklar :nazar: :)

önemli değil,sana da başarılar canım

X