Sağlıklı kilo vermek isteyenler kesinlikle baksın!

Ispanak yapacağım da aklıma geldi, sorayım dedim.
Ben ıspanak, kapuska, pırasa yaparken 1,5-2 yemek kaşığı bulgur da koyuyorum.
Bu diyeti uygularken siz sebze yemeklerinizi nasıl pişirdiniz?
Sanırım hiç pirinç, bulgur ilave etmeden, değil mi?
Çünkü 1.listede pilav, makarna yok.

Vücudumuzun her şeye ihtiyacı var. Bugüne kadar bir çok diyet deneyimim olduğunu yazmıştım zaten. Bir tarafa yönelmek iyi olmuyor. Protein almazsak kas kaybı meydana gelir ve bu sağlığımız açısından hiç iyi olmaz. :/ Bugünkü listen çok güzel olmuş canım fakat o pirinç patlaklı şeyin kalorisi çok düşük değildi yanlış hatırlamıyorsam onun yerine mavi-yeşil light'ın ürünlerinden alma imkanın varsa onlardan yemeni öneririm. Hem tatları güzel hem de kalorileri diğerlerine göre düşük. :-)

Ah kusura bakma 'arada' yesek nasıl olur demişsin ben sandım sürekli o şekilde beslenmek istiyorsun. Arada bir olur tabi öyle öğlen yemediğini akşam yersin dengelemiş olursun. Akşam ekmek yemezsin mesela hafif olsun diye. Öğlenleri bakliyat da yiyebilirsin ben yedim bir sıkıntı yok. :-)

slm canım,prinç patlaklı şeyin kalorisi diğer ürünlere çok yaklaşıktı.mavi yeşil bulamamıştım o yüzden ondan yedim:)mavi yeşilden bulmaya çalışıcam.bugünüm de güzel geçti çok şükür.listem şöyleydi,biraz değişiklik vardı umarım iyidir:)
sabah:1 bk süt.1 saat sonra 1 yumurta,uno denge tost,maydonoz,1 kupa çay
ara :3 gün kurusu,1 ceviz
öğlen :zeytinyağlı kereviz,1 kase yoğurt,1 dilim uno
ara :1 elma
akşam:2 köfte,kereviz,az yoğurt
bugün öğlen sebze yedim aakşama da az protein koydum.öğlenle akşam arası 1 ara öğün yaptım.nedense acıkmadım bugün.ama şu anda canım talı şeyler istiyor ve kendimi zor tutuyorum:KK43:(yarın tartılıcam hoş cuma başlamıştım ama bir tartılıp görmek istiyorum:))

bu arada yarın izinliyim:))iznim pzartesileri maalesef:KK43:(seninle hiç bir araya gelemiyoruz.keşke akşam girebilsen canım:))

İkinci listenin kahvaltısına benzemiş. Güzel olmuş. Öğlen ne yemeyi planlıyorsunuz? :-)

ya benim aşamadığım şey bu işte haftasonu geç saatte kahvaltı yaptığım için öğleyi yemiyorum ben:KK20:

akşam yemeği
1 dilim ekmek
yağsız tavuk(evde sebze kalmamış ya)
iki kaşık pilav

Ispanak yapacağım da aklıma geldi, sorayım dedim.
Ben ıspanak, kapuska, pırasa yaparken 1,5-2 yemek kaşığı bulgur da koyuyorum.
Bu diyeti uygularken siz sebze yemeklerinizi nasıl pişirdiniz?
Sanırım hiç pirinç, bulgur ilave etmeden, değil mi?
Çünkü 1.listede pilav, makarna yok.
Arada bir bulgur kattım ben de çok az. Ama genel olarak katmadım. :-)

slm canım,prinç patlaklı şeyin kalorisi diğer ürünlere çok yaklaşıktı.mavi yeşil bulamamıştım o yüzden ondan yedim:)mavi yeşilden bulmaya çalışıcam.bugünüm de güzel geçti çok şükür.listem şöyleydi,biraz değişiklik vardı umarım iyidir:)
bugün öğlen sebze yedim aakşama da az protein koydum.öğlenle akşam arası 1 ara öğün yaptım.nedense acıkmadım bugün.ama şu anda canım talı şeyler istiyor ve kendimi zor tutuyorum:KK43:(yarın tartılıcam hoş cuma başlamıştım ama bir tartılıp görmek istiyorum:))

bu arada yarın izinliyim:))iznim pzartesileri maalesef:KK43:(seninle hiç bir araya gelemiyoruz.keşke akşam girebilsen canım:))

Evet bir türlü bir araya gelemedik. :KK43: Bugünkü listen çok güzel olmuş ya. :-) Canım mavi yeşilin ürünleri migroslarda var. Her yerde bulunmuyor haklısın. Tatlı krizin geldiği zaman bir tane kuru kayısı yiyebilirsin keser umarım. Allahtan tatlıyla aram yok. :-) Çikolata severim o da 3. Listede var zaten yiyorum her gün. :KK70:

ya benim aşamadığım şey bu işte haftasonu geç saatte kahvaltı yaptığım için öğleyi yemiyorum ben:KK20:

akşam yemeği
1 dilim ekmek
yağsız tavuk(evde sebze kalmamış ya)
iki kaşık pilav

Yalnız değilsin tatlım ben de senin gibiyim hafta sonları geç kalkınca mecbur öğün atlamak zorunda kalıyorum. Hiiç sağlıklı değil bu yaptığımız aslında. :/ akşam yemeğindeki pilavı yiyorsan ekmeği yemeseydin keşke.

Evet bir türlü bir araya gelemedik. :KK43: Bugünkü listen çok güzel olmuş ya. :-) Canım mavi yeşilin ürünleri migroslarda var. Her yerde bulunmuyor haklısın. Tatlı krizin geldiği zaman bir tane kuru kayısı yiyebilirsin keser umarım. Allahtan tatlıyla aram yok. :-) Çikolata severim o da 3. Listede var zaten yiyorum her gün. :KK70:

slm canım,nihayet yakaladım seni:))ne kadar şanslısın tatlıyla aran olmadığı için:))haklısın kuru kayısı kesiyor biraz.çok şükür ki yaramazlık yapmadım:))
dediğin gibi bulmaya çalışıcam mavi yeşili.bu arada 3. listeyi çok merak ediyorum.daha 3. günüm bitti ama cidden merak ediyorum.bu 50 günde düzenli kilo verdin mi??durduğu oldu mu??yaşın ve boyun kaç??çok soru sordum ama merak ediyorum:))

slm canım,nihayet yakaladım seni:))ne kadar şanslısın tatlıyla aran olmadığı için:))haklısın kuru kayısı kesiyor biraz.çok şükür ki yaramazlık yapmadım:))
dediğin gibi bulmaya çalışıcam mavi yeşili.bu arada 3. listeyi çok merak ediyorum.daha 3. günüm bitti ama cidden merak ediyorum.bu 50 günde düzenli kilo verdin mi??durduğu oldu mu??yaşın ve boyun kaç??çok soru sordum ama merak ediyorum:))

Evet tatlıyla aram olmadığı için çok şanslıyım. :-) 50 günde düzenli kilo verdim. İlk başlarda baya hızlı veriliyor sonra biraz yavaşlıyor tabi. Verilecek kilo azaldıkça vermek de zorlaşıyor haliyle. Ama ben 2. Listenin sonunda kilo vermem durduğunda kendime bir ödül verdim. Ve kilo vermeye tekrar başladım. Eğer 2.listenin sonunda kilo verme durursa ödül verin kendinize cidden kilo verdiğinizi görürsünüz kızlar. :-) ama 2. Listenin sonunda diyorum altını çizerek. Yaşım 22 boyum 1.70. :-)

diyeti yaparken sporda yapiyormusunuz cok guzel kilo vermissiniz
Çok teşekkür ederim. İlk başlarda yürüyüş yaptım biraz. Bi 10 gün kadar da callanetics yapmıştım. Daha sonra bıraktım. Uzun süredir spor yapmıyorum. Bir türlü başlayamadım. :KK70:

Tebrık ederım :KK9:
Spor yaptınız mı pekı ?

Teşekkür ederim. :-) Yukarıda biri daha sormuş bu soruyu. İlk başlarda yürüyüş yaptım biraz. Bir 10 gün kadar da callanetics yaptım. Tekrar call yapmaya başlamak istiyorum gerçekten çok güzel bir spor tavsiye ederim.

Merhaba çok iyi kilo vermşsnz maşallah dyelm de nazar değmesin:13: ben akşam okula gdyorum da geç kalkıyorum sabah süt için saat kursam içip tekrar yatsam olur mu hareketli mi olmak lazım illa ki yattğm içn kilo yapar mı :131:

Merhaba çok iyi kilo vermşsnz maşallah dyelm de nazar değmesin:13: ben akşam okula gdyorum da geç kalkıyorum sabah süt için saat kursam içip tekrar yatsam olur mu hareketli mi olmak lazım illa ki yattğm içn kilo yapar mı :131:

Merhaba. Çok teşekkür ederim öncelikle. :-) Ben baştan süt içip yürüyüşe gidiyordum. Daha sonra yürüyüşü bırakınca sütü içip geri yatmaya başladım. Bir sorun yaşamadım. Sizin de yaşayacağınızı zannetmem. :-)

Merhaba. Çok teşekkür ederim öncelikle. :-) Ben baştan süt içip yürüyüşe gidiyordum. Daha sonra yürüyüşü bırakınca sütü içip geri yatmaya başladım. Bir sorun yaşamadım. Sizin de yaşayacağınızı zannetmem. :-)

çok iyi hemen başlayabilsem bende keşke kendimi ikna edip :) benim de 9 kilo fazlam var gitseler çok mutlu olucam :KK42:

çok iyi hemen başlayabilsem bende keşke kendimi ikna edip :) benim de 9 kilo fazlam var gitseler çok mutlu olucam :KK42:

Bence bir an önce başlamalısınız. Yaz geliyor,yaza hep beraber incecik girelim. :-) İnanırsanız başarırsınız. Burada birbirimize destek de oluyoruz. :-)

X