Kalbim çok kırıldı

gelinciK8787

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2012
441
1
Burdan başka derdimi paylaşabileceğim kimsem yok..Kendimi hala çok üzgün hissediyorum, lütfen yorumlarınızda yapıcı olun...

Eşim.. Aslında iyi, içkisi kumarı sigarası olmayan, birikim yapabilmek adına birçok şeyden feragat eden birisi. Beni sever haftasonları çekirdek ailemizle mangal yakarız, bazende bana kahvaltılar hazırlar.. Ama sinirlendiğinde kendini kaybediyor ne yapacağı belli de değil..

Dün akşam işten geldim, dondurma almıştım sen hamilesin yapar içerikli şeyleri yeyip durma diye bana biraz söylendi. Tek yediğim yapay şey bu ztn, çünkü çok seviyorum. Beslenmeme acayip karışıyor..
Neyse akşam yemek hazırladım, onu çağırdım bana dombili dedi şakayla biraz kızdım ama geçiştirdim, 10 dk geçti bu defada benide mi subo güreşlerine hazırlayacaksın diye yine gıcık bir şaka yaptı..Neyse ben artık patladım, senin yarın yiyorum hamileyim diye kilo aldım, kilo için çocuğumu istemeyeyim diye sinirlendim bağırdım.. Sonra bu kendin bana her şakayı yaparsın ben yapınca kızarsın demeye başladı ki ben ona on kere sordum kırılıyorsan yapmam diye, kırılmadığını söylemişti. Ama ben defalarca kiloma takılma dedim ona ki ztn bu konu morelimi çok bozuyor.. Neyse ben saydım o saydı.. Sus artık deyip ağzımı bütün gücüyle kapattı boğuluyordum nerdeyse, ellerini tırmaladım bıraksın diye, bıraktığındada tekme attım bacağına, sonra bütün gücüyle tokat attı, oan neye uğradığımı şaşırdım, çünkü bir şiddet uygulamadığı klamıştı.. bir yandan ağlayarak bir yandan giyinerek evi ter etmeye hazırlandım, kapıya durdu gitmeme izin vermedi en sonunda çekildi kapıdan.. Ben otogara gitmek için çıkmıştım ki,, arkamdan arabayla geldi görmezden geldim, biraz daha takip etti,, sonra arabadan inip yüzü perişan bir şekilde özür diledi benden biraz konuşalım sakinleş seni ben bırakacağım ototgara dedi. Sonra bir yere oturduk konuştuk yine beni suçlayıcı konuşmaya başladı,, hiç gönül almayı bilmez ki ztn..Bnede bırak beni otogara dedim, tmm deyip yine beni eve götürdü... Artık itirazda etmedim eve çıktık konuşmadık hiç gitti sigara alıp içmeye başladı önceden bıraktığı halde,, sonra gece konuştuk biraz,, ben onu bırakıp gideceğim diye çok korkmuş ben seni asla boşamam ama sen beni boşarsın dedi.. Bende benim can güvenliğim yok çok kontrolsuz sinirleniyorsun dedim.. Ya bir insan bir melek bir şeytan olur mu anlamıyorum ki..

Elleri kirilsin insallah ,
bir insan eften puften bir sey icin hamile esine nasil el kaldirir aklim almiyor ...

Her ne kadar once sen ellerini tirmalayip tekme atsan da bunu yapmamaliydi
Aslinda ikiniz de hatalisiniz
Birbirinizi zayif noktalarinizdan vurmaya calisiyorsunuz
bu da evliginizde surekli catismaya sebep olur

Bir daha olayi bu asamaya getirmeyin

Vallahi ne diyecegimi bilemedim
cunku hamilesin ...

sen hamilelikten kaynaklı biraz hassassın haliyle. şaka yapılır tabiki ama eşininde dozunu iyi ayarlaması gerekir sonuçta sizin parçanızı taşıyorsun karnında.. bu kadar duygusal bir döneminde bunları yapması hoş karşılanamaz zaten.. ama hangimiz hata yapmıyoruzki iyi bir insan diyorsun, oturup konuşun hassaslıklarını kırgınlıklarını ona anlat. seni gerçekten seven değer veren ve kaybetmek istemeyen bir eş ise zaten seni kazanmak için gönlünü alacaktır. ama asla kendi kendine sıkıntı yapma bebişini düşün lütfen.

Bu yazdığıma kızacak birileri ama ben yine de yazarım. Hamile ve kadın olmanızı bir tarafa bırakıyorum ama neden birbirinizi tahrik ediyorsunuz. Ağzınızı kapatmış, siz tekme atmışsınız o da can havliyle tokat atmış. Biri bana tekme atsa ben de ona tokat atarım. Sizin yaptığınızla onun yaptığının arasında bir fark yok.

Üstelik kac aylık hamilesiniz niye böyle laf dalaslarına fiziksel hareketlere giriyorsunuz?

Kadın ve erkeğin gücü aynı değil.
Ne olursa olsun, kadın ne kadar haksız olursa olsun
üstelik hamile bir kadına bir erkek tokat atamaz.
ya kadın düşseydi, çocuğuna bişey olsaydı.
Kadın tekme atmakta hatalı ama erkeğin vurduguyla kadının vurması bir değil.
Kadın vurur can acıtır, erkek vurur hastanelik eder.
Bence eşini bu yaptığına pişman et ki bir daha cesaret edemesin.

Bu yazdığıma kızacak birileri ama ben yine de yazarım. Hamile ve kadın olmanızı bir tarafa bırakıyorum ama neden birbirinizi tahrik ediyorsunuz. Ağzınızı kapatmış, siz tekme atmışsınız o da can havliyle tokat atmış. Biri bana tekme atsa ben de ona tokat atarım. Sizin yaptığınızla onun yaptığının arasında bir fark yok.

Üstelik kac aylık hamilesiniz niye böyle laf dalaslarına fiziksel hareketlere giriyorsunuz?

Benim tekmem onun canını yakmaz, ztn yapılıdır, o attığım küçük tekme onu etkilemez.. Sadece saygısızlık ettim diye sinirlenmiş vurmaya kalktığım için, ama bende onun ağzımı boğacak gibi tıkamasından nefret ediyorum

şiddete şiddetle cevap vermiş eşin..

tamam hamilesin,hassassın anlıyorum ama şakalarınızın ve tepkilerinizin dozunu biraz ayarlasanız bi sorununuz kalmaz.

belliki eşini seviyorsun,oda seni seviyor evcilikten çıkın artık.

eşinin vurması çok acı ama ben, senin ona uyguladığın şiddetin verdiği refleks olarak düşünüyorum..

bizde birkaç gün önce tartıştık belki okuumuşsundur konumu.sinirlendiği zaman erkekler fiziksel ,ağza alınmıyacak kelimeler söylüyor ama önemli olan bunu birdaha tekrar etmemesi için önlemini almak.ben 13 yıldır evliliğimde eşimi tanıdığım için söylüyorum sinirlendiği zaman cevap vermem , o kızgınsa ben susarım ben kızgınsam o susar susmadığım içinde küfürü yedim yani.etki tepki meselesi sen nasılki onun sölediklerine sinir olup kızdıysan oda sana aynı şekilde sinirlenmiş.bir taraf kızdığında diğer taraf mutlaka susmasını bilecek sonra duymak istemediğiniz kelimeler,fiziki şiddet hemen ardından geliyor .yaşamak istemediğiniz duymak istemediğiniz şeyi karşı tarafın yapması için zorlamayacksınız.

Son düzenleme:
Benim tekmem onun canını yakmaz, ztn yapılıdır, o attığım küçük tekme onu etkilemez.. Sadece saygısızlık ettim diye sinirlenmiş vurmaya kalktığım için, ama bende onun ağzımı boğacak gibi tıkamasından nefret ediyorum

O kadarını bilemem, yapılı olmasa bile sonucta erkek elbetteki canı sizin kadar yanmamıştır.

Diyorum ya karşılıklı sakin konuşabilmeyi öğrenmeniz lazım. O sizin boğazınızı sıkıyor siz ona tekme atıyorsunuz falan.

Bir de eğer geri dönecekseniz gitmeyin otogara falan, bir süre sonra blöf inandırıcılığını yitirir.

Nerdeyse haketmissin ,
oh iyi yapmis
ellerine saglik denecek ...

Ilginc...

Son düzenleme:
zaten en hashas olduğumuz donemdeyız. erkeklerın daha dıkkatlı davranması gerekıyo. butun şiddetıyle tokat attı demışsın. ya bırşey olsaydı sana yada bebeğine
bence burnundan getır daha doğrusu bırdaha bunu tekrarladığında boşanacağını bılsın. kı oylede yap bı kere o el kalktı mı hep kalkar. helekı hamıle eşine

Ya Allah aşkına siz nasıl insan evladıysanız o da insan evladı, sen adama tekme at o da odaya kapanıp ağlasın mı? Tamamen refkles göstermiş. Hamile kadını durduk yere tekme tokat döven bir tipten bahsetmiyoruz yaa.

Neyse forum bana kabak tadı vermeye basladı.

Tekmenin kucugu buyugu olmaz. Ilk sen saygisizlik etmissin. Daha simdiden tekme tokatla karisik sakalasirsaniz ilerde bu ciddi ciddi siddete donusebilir. Sakanin da bir adabi vardir sozle olsun fiziksel olsun. Senin kalbin kirilmis ama esinin kalbi de kirilmistir.
Birbirinize karsi daha saygili olun derim nacizane.

valla oluyorlar,oluyorlarmış.
Benim nişanlımda iyiyken dğnyanın en iyi insanı yani bu kadar olur ama sinirlenince gözü dünyayı görmüyor ya gercekten sasırıyorum iki kişi aynı insan olamaz diyorum bazen.
son seferinde cok korkmuş ama 2 haftadır sinirlense bile baya kontrol ediyor kendini inşallah böyle devam eder.
İnşallah sizin eşinizde bu kontrolü öğrenir.

Mesele acıyıp acımaması değil zaten..Senin göstermiş olduğun uygunsuz davranış..

Anlayamadığım bir nokta, neden ikinizinde uzatıp durduğu..
Hamile bayanlara bu tarz espiriler sık yapılır, eşim bana neler neler diyor, gülüp geçiyorum.
Kilo sorunu can sıkılacak bir şey mi allah aşkına?
Bazı hamileleri de anlamıyorum, hamile olunca aman şu olmasın, aman bu olmasın, aman tüm ilgi benim üzerime olsun.. Böyle yaptıkça insan; karşındakini bezdirir. Ve ortaya bencillik çıkar. Ama sorsanız, ben hamileyim cevabı verilir.

Nedir hamilelik, hastalıklı ruh hali mi?
Biz de can taşıyoruz. Kilo yüzünden eşinle mu tarz kırıcı muhabbetler yapman sadece sizin mutluluğunuzu bozmuş.

Ha, bak şunu anlıyorum, her insanın bir hassas noktası olur, sen eşine söylemişsin bu konuda bana bu tarz konuşma diye..O da devam ettirmiş..Sen onun çocuğunu taşıyosun, kolay bişey mi bu. Bunları söyle..Benim eşim de benle dalga geçtiği zaman burda bebek var heralde diyorum susuyor. Çünkü öyle.

Bu kadar abartma bence.
Cidden Cem Yılmaz'ın dediği gibi var.
''Yer çekimsiz ortamda çilek yeyim, ama muz tadı olsun''
Bu tarz hastalıklı ruh haline girilmesini hiç uygun bulmuyorum.

şaka kaldıramıyorsanız şaka yapmayacaksınuız.ayrıca basit olayları neden bu kadar uzatıyorsunuz.etki tepki meselesi olmuş sanki.inşallah bundan sonra her ikinizde aklınızı başınıza toplarsınız:KK34:

Kocası kadının ağzını kapatmış ne demek bu ya. kadın herhalde can havliyle tekme atar. Ama erkek peşinden refleks bahanesiyle kadını tokatliyor.
bence şiddete meyyal, öfkesini kontrol etmesi lazım yoksa devamı gelir.
Yahu kadın hamile ne olursa olsun asla tokat atamaz isterse bir de yerlerde sürüklesin.

Burdan başka derdimi paylaşabileceğim kimsem yok..Kendimi hala çok üzgün hissediyorum, lütfen yorumlarınızda yapıcı olun...

Eşim.. Aslında iyi, içkisi kumarı sigarası olmayan, birikim yapabilmek adına birçok şeyden feragat eden birisi. Beni sever haftasonları çekirdek ailemizle mangal yakarız, bazende bana kahvaltılar hazırlar.. Ama sinirlendiğinde kendini kaybediyor ne yapacağı belli de değil..

Dün akşam işten geldim, dondurma almıştım sen hamilesin yapar içerikli şeyleri yeyip durma diye bana biraz söylendi. Tek yediğim yapay şey bu ztn, çünkü çok seviyorum. Beslenmeme acayip karışıyor..
Neyse akşam yemek hazırladım, onu çağırdım bana dombili dedi şakayla biraz kızdım ama geçiştirdim, 10 dk geçti bu defada benide mi subo güreşlerine hazırlayacaksın diye yine gıcık bir şaka yaptı..Neyse ben artık patladım, senin yarın yiyorum hamileyim diye kilo aldım, kilo için çocuğumu istemeyeyim diye sinirlendim bağırdım.. Sonra bu kendin bana her şakayı yaparsın ben yapınca kızarsın demeye başladı ki ben ona on kere sordum kırılıyorsan yapmam diye, kırılmadığını söylemişti. Ama ben defalarca kiloma takılma dedim ona ki ztn bu konu morelimi çok bozuyor.. Neyse ben saydım o saydı.. Sus artık deyip ağzımı bütün gücüyle kapattı boğuluyordum nerdeyse, ellerini tırmaladım bıraksın diye, bıraktığındada tekme attım bacağına, sonra bütün gücüyle tokat attı, oan neye uğradığımı şaşırdım, çünkü bir şiddet uygulamadığı klamıştı.. bir yandan ağlayarak bir yandan giyinerek evi ter etmeye hazırlandım, kapıya durdu gitmeme izin vermedi en sonunda çekildi kapıdan.. Ben otogara gitmek için çıkmıştım ki,, arkamdan arabayla geldi görmezden geldim, biraz daha takip etti,, sonra arabadan inip yüzü perişan bir şekilde özür diledi benden biraz konuşalım sakinleş seni ben bırakacağım ototgara dedi. Sonra bir yere oturduk konuştuk yine beni suçlayıcı konuşmaya başladı,, hiç gönül almayı bilmez ki ztn..Bnede bırak beni otogara dedim, tmm deyip yine beni eve götürdü... Artık itirazda etmedim eve çıktık konuşmadık hiç gitti sigara alıp içmeye başladı önceden bıraktığı halde,, sonra gece konuştuk biraz,, ben onu bırakıp gideceğim diye çok korkmuş ben seni asla boşamam ama sen beni boşarsın dedi.. Bende benim can güvenliğim yok çok kontrolsuz sinirleniyorsun dedim.. Ya bir insan bir melek bir şeytan olur mu anlamıyorum ki..

aslında ortada hiçbir sorun yok eşin katkısı olan gıdalar tüketmemeni istiyor,zaten yediklerimizin cogunda hormon var ve dıkkat edersen 9 ayını saglıklı tamamlayabılen anne adayları o kadar az ki...sen hamılelık dolayısıyle fazlasıyla hassassın ama ne olursa olsun bu şiddettin başlangıcı sende olmuş tekme atmasaydın oda sana o can havliyle tokat atmak zorunda kalmayacaktı kusura bakma bence bu melek şeytan ikilemini aslında sen yaşıyorsun karşındakıd senın ruh haline göre davranıyo

Niye şakalarına bu kadar alındın anlamadım?
Hamile karısının kilolarına takılmayı sever genelde erkekler..
Bunlar tatlı takılmalar.
Eğlenmeye bakın..
O size laf atıyorsa siz de laf atın gıcık edin, uğraşın.
Bu tarz diyalogların sonu kavga ile tekme tokatla değil
gülüşmelerle bitmeli..
İkiniz de çok suçlusunuz bence..
Eşine sayıp sövmemiz haksızlık olur.
Kırgınlığını saya söve belirtmek yerine
As suratını küs bak nasıl vicdanı sızlıyor.
Onun ağzını kapatması da çok yanlış nefessiz kalmanın
bebeğinize verebileceği zararın farkında mı?
Büyüyün artık anne baba oluyorsunuz..

X