Bebek kıyafetleri nasıl temizlenmeli ve korunmalı

yenihayatamerhaba

Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2013
21
0
Sevgili anne ve anne adayları,Allah sağlıkla bebeğinize kavuşmayı nasip etsin. Ben burdan size hijyen konusunda birşeyler paylaşmak istiyorum.Eminim hepiniz çamaşır konusunda titizsinizdir ve çoğu zaman denediğiniz deterjanlar istediğiniz sonucu vermiyor olabilir ve yine eminim ki şimdiden bebeğiniz için hangi deterjan ve ürünleri kullanacağınızı düşünüyorsunuz.
Öncelikle şunu söyleyeyim ki ben yurtdışı ve Türkiye de hem temizlik,hem kozmetik bağlamda çok ürün denedim ve iyi ürünler oldulça pahalı. Peki pahalı diye kimyasal etkileri az mı ?Hayır. Her ürün maalesef kimyasallar taşıyor ve bitkisel ürünler çağımız ve etrafımızdaki etkilerden dolayı çok da faydalı değiller artık. Madem para veriyoruz o zaman en az zararlısı ne diye araştırıyorum her üründe.
Bebek temizliği denince size iki ürünü gözüm kapalı önericem,Bu ürünler Amwaydan. Şimdi bana diyeceksiniz ki Sen Amway satıcısısın ve bize ürün satmak için mi Anlatıyorsun? Şunu belirteyim bende çocuk yapmayı düşünüyorum ve asla ve asla bir bebek için tehlikeli ürünü tavsiye etmem ,parası ne olursa olsun. Ben Amerika'da iki çocuk baktım ve Çocuklarına çok titiz bir aileyle çalıştım. Çantamızdan Yüzde 99 bakteri öldürücü ıslak mendili asla ayırmadık ve günde bir kez mama sandalyesi ya da yemek masasını,mutfak tezgahını bu mendille sildik. Amerika da bu tür ürünler belirli markalarda var ve onlarda fiyata göre etkili. Türkiye De ise yine amerika da üretilen Amway da var bu mendiller,başka hiçbir markada yok. İnternetten bulursanız yine Amerikadan gelicek ve ekstra kargo ücretiyle çok daha pahalı. Ben bunları yanımda getirmiştim ve bitene kadar kullandım,tekrar alacaktım ki Amway imdadıma yetişti.
Bebek çamaşırı için de Amway i öneriyorum. Amerikada şahsen kullandığımız üründü,çünkü bebek çamaşırından tamamiyle temizlenebilen ürün seçilmişti ve çalıştığım aile onu almıştı. O zaman ben marka hakkında birşey bilmiyordum ve araştırarak sağlık açısından en zararsızları olduğuna karar verdim. Fiyatlar pahalı evet ama bu ürünler konsantre,yani market ürünlerinden 3 kat daha fazla gidiyor ve bence bebeğin sağlığı için değer. Eminim öncelikli ihtiyaçlarınız vardır ve herşey pahalıyken tutum yapmayı planlıyorsunuzdur. Ama lütfen çocuk hijyeni için bu iki ürünü göz önünde bulundurun. Sorunuz olursa bana yazın. Şunu da söyleyeyim ben bu markanın ürünlerini hep başkalarından satın aldım fakat bu son siparişimde artık ürünü satmaya ve tanıtmaya karar verdim.Kendim kullandığım için sözlerimden şüphe duymayınız lütfen.
Sevgiler..

X