Göz Makyajı Evde EYELINER YAPIMI..!

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Sonsuzzzz

Guru
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2011
3.934
333
$eyeliner.jpg

Eyeliner göz konturunu sağlayan makyaj malzemesidir. Sürmesi acemiler için zor olsada sürekli yaptıkça el alışır ve bir profesyonel makyöz edasında eyeliner sürümü gerçekleştirirsiniz :KK23:

Şimdi gelelim Eyeliner yapımınaaaaa :KK9:

Malzemeler :

- İstediğiniz renkte göz farı ( Genelde koyu renkler tercih edilir. )
- Vazelin
- Bebek Pudrası
- Kendi yaptığımız göz bazı ( Tarifi için => http://www.kadinlarkulubu.com/goz-m...oz-kalemleri/611464-evde-goz-bazi-yapimi.html linke tıklayın )
- Küçük kapaklı bir kutu

Yapılışı :

- Farınızın hepsini bir kaba koyun ve iyice ezin. ( Tortu kalmasın. ) ( Yaklaşık 3-4 çay kaşığı kadar )
- İçerisine az bir miktar vazelin koyun ve koyu bir krem kıvamı alana kadar iyice karıştırın. Vazelin az geldiyse biraz daha ilave edin. ( Yaklaşık 2 çay kaşığı kadar )
- Vazelinin fazla yağını alsın diye fazla olmamak şartıyla biraz bebek pudrası ilave ediyoruz karışıma. ( Yaklaşık 1 çay kaşığı kadar )
- Daha kalıcı olsun diye de çok az bir miktar göz bazı koyuyoruz. ( Yaklaşık yarım çay kaşığı kadar )
- İyice karıştırdığımız eyelinerı küçük kapaklı kabımıza koyuyoruz.

Ve tamamdır :KK23:

İnce uçlu bir fırça ile eyelinerımızı sürebiliriz. Ben resimdeki fırça gibi bi fırça ile kullanıyorum.

KOLAY GELSİİİİİİİİİİİİİİİİN :KK16:

NOT : ALINTIDIR..

Son düzenleme:
bu konuda cok sanslıyım cevremde cok umreye gıden oluyo ve beni sevenlerde saolsunlar ben bişey demeden bana eyeliner ve sürme kalemlerden getiriyolar :) 2 yıldır gözkalemi almadım desem yeridir zaten sadece siyah kullanıyorum ben :)

bu konuda cok sanslıyım cevremde cok umreye gıden oluyo ve beni sevenlerde saolsunlar ben bişey demeden bana eyeliner ve sürme kalemlerden getiriyolar :) 2 yıldır gözkalemi almadım desem yeridir zaten sadece siyah kullanıyorum ben :)

annemde hacdan bir sürü getirmişti bana 3 kutu kaldı:26:

cok güzeller ama simsiyah yapıyolar yumusak rahat sürülüyo bide.izmirdeysen ben umre malzemeleri satan bi yerde kemeraltı carsısında sürme satan bi yer gördüm hatta aldım kullandım umreden gelenler gibi değildi böyle bildigin merhem gibi ama kapagını acıyosun içinden ince cubuk cıkıyo o cubukla sürüyosun hem fiyatlarıda normal öyle pahalı değil.elimdekiler bittiginde gidip ordan almayı düşünüyorum yine :)

Benimde kendi yaptığım eyelinerım var.
Birde allık yapmıştım :)

cok güzeller ama simsiyah yapıyolar yumusak rahat sürülüyo bide.izmirdeysen ben umre malzemeleri satan bi yerde kemeraltı carsısında sürme satan bi yer gördüm hatta aldım kullandım umreden gelenler gibi değildi böyle bildigin merhem gibi ama kapagını acıyosun içinden ince cubuk cıkıyo o cubukla sürüyosun hem fiyatlarıda normal öyle pahalı değil.elimdekiler bittiginde gidip ordan almayı düşünüyorum yine :)

Kayserideyim, o bahsettiklerinden geldi işte banada :KK3: merhem gibi içinden çubuk çıkıyo onunla sürüyorum:21:

birde ruj gibi olanları var simsiyah annem gecen sene almıstı bana umreden 5 tlye hala bitmedi o merhemden daha güzel kayseride bulursan kesinlikle tavsiye ederim .

X