Saç Şekillendiriciler Evde Saclarıma Dogal Dalga Nasıl Verebılırım ??

Sanırım bu hafif dalgalı saçlar için uygun. Bende nemli olsun veya olmasın yatarken saçlarımı burup yukardan topuz halinde topluyorum ya da ortadan ikiye ayırıp her iki tarafı da topuz toplayınca sabah kalktığımda biraz da saç kremi sürersem süper kıvırcık oluyor. Fakat arkadaşımın saçları düz ve kalın telli o denedi olmuyor.CADIARZU

topuz yapacak kadar saç yoksa ne yapcaazzz

ya benim saçlarımda resmen fönlü gibi ama ben dalgalı saç seviyorum. maşa da hem yoruyor hem yakıyorkafamçokkarıştı insan kendinde olmayanı istermiş benimkide öyle.ufff bayılıyorum şöyle dalgalı saçlaracoksekeriremsu

en kolayi saclar hafif islakken azcik briyantin sür saclarini kücük dalga istiyorsan bir kac parcaya ayir ör ..büyük istiyorsan sacinin tamamini ör..ben yapiyorum cok güzel duruyo cok dogal gözüküyo ve yapa yapa saclar alisiyo git gide dalgalasiyo..cok kolay bence zahmetsiz iskencesiz zararsiz :)

ben saçımı yıkadıktan sonra havluyla fazla suyunu alıyorum ve sonra saçıma bukle belirginleştirici köpük sürüp kendi halinde kurumasını bekliyorum...kurumaya yakın veya tamamen kuruduktan sonra elimle şöyle bi karıştırıp mıncıklıyorum o kadar....sanki böyle çok uğraşılarak özel yapılmış bir saç gibi duruyor..

bu arada belirteyim saçlarım öyle çok uzun da değil..katlı küt kesiminde...ve de yapı olarak dümdüz değildir ama çok dalgalı veya kıvırcık da değildir.. en ufak bir nemde veya ıslaklıkta hemen kıvrışır veya dalgalanır..yani dalgalanmaya çok meyillidir...bu tip saçı olan arkadaşlara saç kesimi olarak aralara aramakas attırmalarını önerebilirim..bana aramakas yaptıklarında uçları maşayla yapılmış gibi lüle lüle oluyordu...

benim gibi bu yöntemi kullananız yok mu aranızda ?
ıslak saça köpük yapıp kurutan...

Son düzenleme:
bende canim istedigimde islak saclarima köpük yapiyorum ellerimle ve havluyla burusturuyorum kuruduktan sonra biraz daha özenli istiyorsam biraz daha kullaniyorum saclar sonra güzel ve havali oluyo...saclarim dalgali oldugu icin cok az kullaniyorum...

ya ben aslında düz saçı severim..arada aklıma esiyo dalgalı yapıyorm saçlarım omuz altında..saçlarımı ıslatıyorum havluyla suyunu biraz aldıktan sonra kremliyorum sonrada saçımı öne atıp elimle veya havluyla saçımı sıkıyorum(sıkıyorum derken dalgalandıracak şekilde uçtan diplere doğru) hemen kıvır kıvır oluyo..

ben saçımı yıkadıktan sonra havluyla fazla suyunu alıyorum ve sonra saçıma bukle belirginleştirici köpük sürüp kendi halinde kurumasını bekliyorum...kurumaya yakın veya tamamen kuruduktan sonra elimle şöyle bi karıştırıp mıncıklıyorum o kadar....sanki böyle çok uğraşılarak özel yapılmış bir saç gibi duruyor..

bu arada belirteyim saçlarım öyle çok uzun da değil..katlı küt kesiminde...ve de yapı olarak dümdüz değildir ama çok dalgalı veya kıvırcık da değildir.. en ufak bir nemde veya ıslaklıkta hemen kıvrışır veya dalgalanır..yani dalgalanmaya çok meyillidir...bu tip saçı olan arkadaşlara saç kesimi olarak aralara aramakas attırmalarını önerebilirim..bana aramakas yaptıklarında uçları maşayla yapılmış gibi lüle lüle oluyordu...

benim gibi bu yöntemi kullananız yok mu aranızda ?
ıslak saça köpük yapıp kurutan...

bende yapıyorum ama hemen yağlanıyo saçım:çok üzgünüm:

canımcım sen köpük sürerken saç diplerine de mi sürüyorsun ki ?
belki saç derine de sürüyorsan saç köklerini tıkayıp yağlandırıyordur...ben ona özellikle dikkat ediyorum..saç diplerine gelmemesine...
zaten 2-3 gün sonra kaşıntı yapıyo ve yıkamanın vakti geldiğini ordan anlıyorum :)

canim daha once soylendi mi bilmiyorum ama sacini yikadiktan sonra birazcik sekillendirici dax ya da su 7/24 tarzi durulanmayan ve isiya karsi koruyucu bir krem surup vigo ile kurutursan iyi bir sonuc alabilirsin bu buyuk dalgalar icin daha kucuk dalgalar icin de sacini yikadiktan sonra yine azicik durulanmayan krem ya da sekillendirici uygulayip hafif nemli kalincaya kadar kurut istedigin kalinlikta dolayip penslerle ya da bigudiyle tuttur ve birak dogal kurusun ya da makineyle biraz daha kurut ve ac :lepi: gerci ben hep masa kullaniyorum daha guzel ve daha kalici hem de 10 dk da hazirsin zaten sacimda hic boya falan yok kaliteli bir sampuan ve sac kremi de kullaninca masanin hic de bir zarari olmuyor a.s

benim saclarim kalcalarima kadar nerdeyse..üst tarafi dümdüz sanki fönlüymüs gibi ama alt tarafi dalgali... diplerine vurma ihtiyaci duymuyorum,zaten bir kac kez denedim cok kötü gözüküyo :))..sac diplerine vurdugun icin belki yaglaniyordur ALMAGESTER06 birde cesitli köpük vardir isla,kuru,sert,yumusak,v.s onalarada dikkat et

canim daha once soylendi mi bilmiyorum ama sacini yikadiktan sonra birazcik sekillendirici dax ya da su 7/24 tarzi durulanmayan ve isiya karsi koruyucu bir krem surup vigo ile kurutursan iyi bir sonuc alabilirsin bu buyuk dalgalar icin daha kucuk dalgalar icin de sacini yikadiktan sonra yine azicik durulanmayan krem ya da sekillendirici uygulayip hafif nemli kalincaya kadar kurut istedigin kalinlikta dolayip penslerle ya da bigudiyle tuttur ve birak dogal kurusun ya da makineyle biraz daha kurut ve ac :lepi: gerci ben hep masa kullaniyorum daha guzel ve daha kalici hem de 10 dk da hazirsin zaten sacimda hic boya falan yok kaliteli bir sampuan ve sac kremi de kullaninca masanin hic de bir zarari olmuyor a.s
evet özel spreylerde var fön masa isisina karsi ...nemli saclarina sikarak sonra masa uygulayabilirsin,daha az zarar görür saclarin..

Arkadaşlar haklısınız bazı zararlara karşı koruyan ürünler var ama saçları tamamen onlara emanet etmek de doğru değil...yani onları sürelim sonra istediğimizi yapalım nasıl olsa koruyor demeyelim.....hiçbirisi herşeye karşı yüzde yüz koruyamaz...ayrıca koruma vazifesi gören şeylerin saç telinin kılıf gibi sardığını unutmayalım

çünkü ne de olsa onlar da kimyasal madde...yani bize bazı faydalar sağlarken bir yandan bazı olumsuzluklar da katabiliyorlar..saçların hava almasını engellemek..dökülmesine yol açmak ve yağlandırmak gibi...

saçların uzunsa banyodan çıkıp taradıktan sonra sıkı bir şekilde ör. İstersen hafiften fön makinası tutabilirsin örgüne ve istersen de hafif köpük sür sana kalmış. ama gayet güzel oluyor :)

canımcım sen köpük sürerken saç diplerine de mi sürüyorsun ki ?
belki saç derine de sürüyorsan saç köklerini tıkayıp yağlandırıyordur...ben ona özellikle dikkat ediyorum..saç diplerine gelmemesine...
zaten 2-3 gün sonra kaşıntı yapıyo ve yıkamanın vakti geldiğini ordan anlıyorum :)

yok tatlım ya uçlarına sürüyorum ama benim normalde saçalrım ince telli ve düz akşama yağlanır hemensenağlama

Arkadaşlar haklısınız bazı zararlara karşı koruyan ürünler var ama saçları tamamen onlara emanet etmek de doğru değil...yani onları sürelim sonra istediğimizi yapalım nasıl olsa koruyor demeyelim.....hiçbirisi herşeye karşı yüzde yüz koruyamaz...ayrıca koruma vazifesi gören şeylerin saç telinin kılıf gibi sardığını unutmayalım

çünkü ne de olsa onlar da kimyasal madde...yani bize bazı faydalar sağlarken bir yandan bazı olumsuzluklar da katabiliyorlar..saçların hava almasını engellemek..dökülmesine yol açmak ve yağlandırmak gibi...

bencede ya ben boya yaptırıken bile korkuyorum artık çünkü zaten yediğimiz içitiğimiz hormon bide kimyasallarla saçı hepten döküyoruz

bende canim istedigimde islak saclarima köpük yapiyorum ellerimle ve havluyla burusturuyorum kuruduktan sonra biraz daha özenli istiyorsam biraz daha kullaniyorum saclar sonra güzel ve havali oluyo...saclarim dalgali oldugu icin cok az kullaniyorum...

ya benim saçım karışıyo :1shok: böle su dalgası yapayım diyorum en iyi ürünlerde alıyorum saçım dolşıyo resmen. acaba ince telli olduğundan mı oluyor:sm_confused:

saçım dümdüz ama banyodan çıkınca bir topuzum var benm tepeden onu yapıp yatıyorum.başkada bişey yapmıyorum..kalktığımda dalgalı oluyor..topuzu anlatamam karışık bişey =))

saçım dümdüz ama banyodan çıkınca bir topuzum var benm tepeden onu yapıp yatıyorum.başkada bişey yapmıyorum..kalktığımda dalgalı oluyor..topuzu anlatamam karışık bişey =))

aa nasıl yapıyosun kız bana da söle beniimkide dümdüz yakafamçokkarıştı

ben bazen dax kullanıyorum şekillendirici olarak. o dax ısıya karşı da mı koruyormuş??

ya benim saçım karışıyo :1shok: böle su dalgası yapayım diyorum en iyi ürünlerde alıyorum saçım dolşıyo resmen. acaba ince telli olduğundan mı oluyor:sm_confused:
benim saclar kalin telli daha cok karismasi gerkiyo ki bazen cok karisiyo..bence sacin ince telliyse saclarini ikiye ayir siki ör gece actiginda cok seker duruacaktir inan..yapa yapa saclarinda alisir...köpüge falan gerek kalmaz

X