Kare salonda ferah bir ortam

acemigelin

bir masum mor menekşe :)
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2013
86
65
36
Arkadaşlar merhaba :)
yeni taşındım, salonum kare ve pencerem yere kadar... Yan duvarda ise balkon kapısı var... Salonda ferah bir ortam bir türlü yaratamıyorum... Fikri olalardan cevap bekliyorumm :)

Benim salonum da kare ve ufak.
Bir duvarına uzunlamasına ayna koydum derinlik katsın diye.Başka bir yöntemi bulamadım henüz :26:

3lü koltuklarınız nasıl duruyor? Karşıkarşıyaysa öyle daha daraltır.

3lüleri karşı karşıya koyunca kapı girişi kapanıyor gibi oluyor hiç hoşuma gitmedi öyle,
Şu anki düzenimle özellikle pencere önü kapandı üçlü koltukla,ona üzülüyorum... :KK43:

Boydan boya ayna olan yerlerın önune sevımlı mınderle koyabılırsınız mesela ve cok fazl duvarlarda cerceveler cok kalabalık ve bogucugelır bana mesela

geç gördüm ama faydası olabilir diye yazıyorum
benim de salonum kare ve dar. ilk taşınınca bir haftada 5 kere yerlerini değişitrdim. ama sonuç mukemmel oldu. bir kere benim mobilyalarım 3,2,1 li şekilde.
her gelen çok ferah çok güzel olmuş diyor. ev sahibi bile bu ev en az 20 yıllık, şimdiye kadar ki en geniş görünen-ferah oda olmuş dedi.
ama böyle olması için fedakarlık yapmak zorunda kaldım.
1. tablom vardı asamadım
2. konsolun aynasını kaldırmak zorunda kaldım
3. orta sehpa yok
$Adsızd.jpg

canım halledebildin mi merak ettim

yok canım ya tam içime sinmedi, pencerenin önünde 3lü koltuk var, balkon kapısına kadar olan yere de diğer 3lü yü koyduk karşıya da tv yi koyduk. tv yanına hafif çapraz berjeri koyduk. yemek masası da pencerenin önündeki koltuğun tam karşısında... çok da içime sinmiyo, pencerenin önünü açmak istiyorum... :)

yok canım ya tam içime sinmedi, pencerenin önünde 3lü koltuk var, balkon kapısına kadar olan yere de diğer 3lü yü koyduk karşıya da tv yi koyduk. tv yanına hafif çapraz berjeri koyduk. yemek masası da pencerenin önündeki koltuğun tam karşısında... çok da içime sinmiyo, pencerenin önünü açmak istiyorum... :)

son durum nedir evinizde ferah oldu mu ? benim evimde dikdörtgen camlarımda sizin ki gibi Fransız balkon var onun yanında da balkon kapısı var bende evime taşınırken çekyatları attım onun yerine geçici olarak minderde oturduk evimin ölçüsünü aldım ona uygun köşe takımı aldım bakalım onlar gelince ev nasıl olucak ?

son durum nedir evinizde ferah oldu mu ? benim evimde dikdörtgen camlarımda sizin ki gibi Fransız balkon var onun yanında da balkon kapısı var bende evime taşınırken çekyatları attım onun yerine geçici olarak minderde oturduk evimin ölçüsünü aldım ona uygun köşe takımı aldım bakalım onlar gelince ev nasıl olucak ?

son durum salonu boşalttık :KK70: oturma odası yaptık hazır kış gelmişken. salona köşe almayı düşünüyoruz bizde :) bakalım hayırlısı :) bu arada güle güle oturun hayırlı olsun :)

kesinlikle duvarları beyaza boyatın. odanızın boş bir duvarına duvar stickerları var. boğaziçi köprüsü, eifel kulesi gibi. onlardan yapıştırın.
böylelikle odak noktası orası olacaktır.

mobilyalar da pastel veya soft renklerde olmalı. ayrıca perdeler de çok önemli. perdelerinyanlarına fonlar koymayın.
süt beyaz perde olmalı. üzerlerinde az desen olsun. mümkünse stor perde kullanmanız da daha güzel olacaktırr :)

tv ünitesi varsa onu kaldırın. onun yanında tvyi duvara monte edin. altına da ikeada raflar var. ihtiyacınız kadar rafları duvara monte edin.

kesinlikle duvarları beyaza boyatın. odanızın boş bir duvarına duvar stickerları var. boğaziçi köprüsü, eifel kulesi gibi. onlardan yapıştırın.
böylelikle odak noktası orası olacaktır.

mobilyalar da pastel veya soft renklerde olmalı. ayrıca perdeler de çok önemli. perdelerinyanlarına fonlar koymayın.
süt beyaz perde olmalı. üzerlerinde az desen olsun. mümkünse stor perde kullanmanız da daha güzel olacaktırr :)

tv ünitesi varsa onu kaldırın. onun yanında tvyi duvara monte edin. altına da ikeada raflar var. ihtiyacınız kadar rafları duvara monte edin.

bu fikre bayıldım :KK16: şimdiden gözüme güzel göründü. tam istediğim gibi sade olur böylece... teşekkürler deneyeceğim... :KK36: ama koltukları nasıl yapalım bilemedim köşe şık olacak sanki... :18:

bu fikre bayıldım :KK16: şimdiden gözüme güzel göründü. tam istediğim gibi sade olur böylece... teşekkürler deneyeceğim... :KK36: ama koltukları nasıl yapalım bilemedim köşe şık olacak sanki... :18:

şu tarz koltuklar ve bu renk güzel gider. internette bu tarz koltuklar 300-400 liraya bulabilirsin.
http://www.nuev.com/media/catalog/p...08d6e5fb8d27136e95/g/i/gio-koltuk-yesil_1.jpg

ikeada satılan fiyatı da 35 TL olan bu mini seralardan alıp bi köşeye koyabilirsin. içine de güzel çiçekler bitkiler koyarsın. farklı bir hava yaratırsın :)
http://www.binbirdekor.com/wp-content/uploads/2012/08/ikea-mini-bahçe-serası.jpg

X