Saç Rengi ve Saç Boyama Saç boyası ve renk tutturma konusunda merak ettikleriniz

Merhabalarrrr, saçlarımı açıp küllü kumral rengine boyayacağım. Direkt açılmış saça küllü renk uygulayınca yeşillenme olur gibime geliyor, bunu önlemek için ne yapmalıyım? Boyayı Igora 0.22 ile karıştırsam yeşillenmeyi önlemiş olur muyum? Bir de küllü kumral için hangi markayi tavsiye edersiniz Majirel mi Koleston Perfect mi?

Saçlarımı yaklaşık 2 yıl çilek kırmızısı kullandıktan sonra akma probleminden dolayı mavi siyah renge geçiş yapmıştım, aralarını da orialle açıp sarı yapmıştım. Sonra kırmızıyı özlediğimi farkedip morfose kızıl açıcıyla, bosley markanın çilek kırmızı boyasını alıp boyamaya karar verdim. Açıcıyı ve boyayı uyguladıktan sonra tek seferde istediğim pembe kırmızı tona ulaştım ilk resimde görüldüğü gibi. Fakat ilk yıkamada bütün renk aktı sarı olan yerlerim sarıya döndü diğer yerlerimde ise mat bakır gibi bi renk oluştu. Bugün tekrar çilek kırmızısına boyadım fakat bu sefer boya hiç tutmadı hic boyamamışım gibii anlam veremedim. 40 volümlük oksidan kullanıyorum boyada. Açıcı da öyle kullanmıştım fakat şuan renkten hiç memnun değilim. Ne yapmam gerekli o parlak kırmızı rengi tekrar elde edip daha uzun süre korumam için ? Şimdiden teşekkürleer 💕
İlk resim ilk boyadığım zaman, ikincisi 2 yıkamadan ve tekrar aynı renge boyadığım zaman.

Eklentiler

• IMG_20200424_155642_596.jpg
    IMG_20200424_155642_596.jpg
    79,9 KB · Görüntüleme: 94
  • P_20200430_214304_BF_p.jpg
    P_20200430_214304_BF_p.jpg
    115 KB · Görüntüleme: 97
X