Saç Rengi ve Saç Boyama Saç boyası ve renk tutturma konusunda merak ettikleriniz

meraba:KK66:

boyaların yanındaki oksidanlar var ya onlar boyanın kıvamını ve rengi getirmek için kullanılıyor yanlış bilmiyorsam peki diyelim ki;bir tüp boyaya iki oksidan koysak boyanın vereceği rengin daha açığını mı elde ederiz:))

Merhaba:)

Hangi numara ile boyama yapacağınız ve oksidanınızın volume [%6(20 volume) - %9(30volume)]göre değişir. Tabi bir de zemin renginize göre de :)
O yüzden bir şey söylersem sizi yanlış yönlendirmiş olurum :)

Eki Görüntüle 683298 saç rengim bu. anlattığım işlemler sonrası en son boya 9.1 di ama hala turunculuk var bense küllülük istiyorum yeşerme vs. birşey yok dediğin gibi dore boyarsam turunculuktan kurtulamam

Burada 2 şey tavsiye edebilirim ki ben olsam 2. sini tercih ederdim :)
1. Marketten saç açıcı alıp ilk önce saçı açmanız. Kesinlikle çok değil turunculuğu kırıldığı anda bırakın. Yeşerme olmaması için küllü renge 2. boyada elde edebilirsiniz. Üstüne saçın açılmış olduğu renk tonundan dore olanını tercih etmeniz mesela 9.3 gibi. 2 boyamanız da 9.1 tercih ederseniz saçınızı dengelemiş olursunuz. Yalnız saçınız açarken bir toz karışımına 2 tane oksidan (%9(30volume)) koymanız gerekir.

2. Market boyasına bulaşmadan LOREAL MAJİBLOND ULTRA SAÇ BOYASI - 901S ile saçınızı açmanız, bunu doğru bir şekilde uygularsanız(dibine sürmeyin ya da son 5 dk da sürün) Bir da saçınızı boyamanıza gerek olmaz. Çünkü bunun içinde küllülük mevcuttur. :)

çok teşekkür ederim bencede 2. yöntem çok daha makul :) sizce 901s mi yoksa 911 mi yoğun küllü olması daha iyi küllülüğü vermez mi* ve sizce kesin turunculuğu kapatır mı ilk boyamada? turunculuktan bıktım artık

çok teşekkür ederim bencede 2. yöntem çok daha makul :) sizce 901s mi yoksa 911 mi yoğun küllü olması daha iyi küllülüğü vermez mi* ve sizce kesin turunculuğu kapatır mı ilk boyamada? turunculuktan bıktım artık

901s ile 911 arasında pek bir fark yok, siz turunculuk istemiyorum deyince ben 901s i daha uygun gördüm, çünkü 911 doğaldır. yani şöyle örnek vereyim
901s : 11/1 gibiyken 911: 11/0 gibidir. turunculuk azılımı için 901s idealdir.

Dediğim gibi 901s doğru şekilde uygularsanız yani öncelikle dibe sürmeden saçın ortalarından uçlarına doğru uygulamanız. Dibinizde turunculuk yoksa dibinize sürmeyin. Yoksa kızıllık elde edersiniz:)

ve de oksidan olarak kolestonun marketlerde satılan küçük tüp oksidanları tavsiye eder misin?
ve saçlarım sanırım yıpranmış olduğunda uçlar çok açılmıyo gibi 1-2 hafta bakım yapsam açılma olayı düzelir mi?

:) çok teşekkürler ama turunculuk her yerimde :KK52: doğal saçlarım koyu kahve olduğundan açtıkça turunculuk bollaşıyo

ve de oksidan olarak kolestonun marketlerde satılan küçük tüp oksidanları tavsiye eder misin?
ve saçlarım sanırım yıpranmış olduğunda uçlar çok açılmıyo gibi 1-2 hafta bakım yapsam açılma olayı düzelir mi?

bu açıcı ile yaparsan uçların da açılır bu boya market boyası değil o yüzden bunu tavsiye ederim
Loreal Oksidan Krem 30 Vol. %9 'luk 1000 ml

Merak etme çok gibi gözükür ama sana anca yeter :)

$279434351849824110_eIl1Ajg0_f.jpg $tumblr_lxrcddAMuo1r5j7r7o1_400.jpg bunlara benzer bir renk ortaya çıkar o halde?

bir de şunu danışmak istiyorum boyama işleminden sıkıldığımda beren saatin rengiyle sonlandırmak istiyorum nasıl elde edebilirim? $ASK-I-MEMNU-Bihter-ask-i-memnu-19762787-700-800.jpg $beren-saat-fotograflari-1.jpg $beren-saat-stili-4.jpg

Eki Görüntüle 683318 Eki Görüntüle 683319 bunlara benzer bir renk ortaya çıkar o halde?

bir de şunu danışmak istiyorum boyama işleminden sıkıldığımda beren saatin rengiyle sonlandırmak istiyorum nasıl elde edebilirim? Eki Görüntüle 683320 Eki Görüntüle 683321 Eki Görüntüle 683322

Senin için bir daha baktım 901s kullanmak yerine L’Oréal Efassor Boya Silici L’Oréal Oksidan Krem 20 Vol. %6 ‘lık okidan krem ile saçın alt zemini açabilirsin. Üstelik saçına zarar vermez. yalnız boya silici evde hiç denemedim.

Beren saatin saç rengine 6.1 dir. Bunu açmadan da rahatlıkla elde edebilirsin.

efassor alabileceğim tek yerde fiyat 120 küsur onu alamam gibi :S boyada da aynı etki olmaz mı? yada palette açıcı kullansam?

efassor alabileceğim tek yerde fiyat 120 küsur onu alamam gibi :S boyada da aynı etki olmaz mı? yada palette açıcı kullansam?

Uygulamayın zaten çünkü boya silici uzman gerektiriyor. Kuaförde açtırmayı düşündün mü hiç ? Son boyasını sen yaparsın ?

saçlarım uzun ve kıbrıstayım burda kuaförler saç kesimini bile 40 tl ye yapıyor boyayı siz düşünün artık :) o yüzden kendim halletmek istiyorum ama tecrübelilere danışmadan da saçlarımla daha oynamayayım dedim 3 ayda 1 kere açıcı ve yaklaşık 7 boyama yaptım

saçlarım uzun ve kıbrıstayım burda kuaförler saç kesimini bile 40 tl ye yapıyor boyayı siz düşünün artık :) o yüzden kendim halletmek istiyorum ama tecrübelilere danışmadan da saçlarımla daha oynamayayım dedim 3 ayda 1 kere açıcı ve yaklaşık 7 boyama yaptım

Saçların şu an ne renk ?
En son ne zaman boyadın? Diplerin çıktı mı çıktıysa ne kadar ?
Ulaşmak istediğin renk nedir?

koyu kahveyle başladım boyaya sarı , açıcı derken en son 9.1 boyadım ve açık küllü kumral istiyorum ben http://images5.fanpop.com/image/photos/29900000/Dakota-Rose-real-Barbie-barbie-29968032-400-600.jpg bu rengi istiyorum biraz daha koyusuda olabilir ama mutlaka küllü istiyorum

Bu rengi evde tutturmanız gerçkten zor, çünkü avrupalıların yani yapacıların kendi saçları zaten açıktır. Bizim kendi rengimiz daha çok kumraldır. Evde siz açık küllü kumral alıp boyarsanız kızıllaşma yapabilir. Küllü üzerine küllü de yeşerme yapabilir. Gerçekten istiyorsanız profesyonel bir kuaförden yardım alın derim.

diplerim 1 cm kadar çıktı ulaşmak istediğim renk açık küllü kumral ve koyu kahveyle boyadım sonra sarıyla boyadım sonra tekrar sarıyla boyadım olmadı açıcıyla açtım sonra 7.1 boyadım ve son olarakta 9.1 boyadım

diplerim 1 cm kadar çıktı ulaşmak istediğim renk açık küllü kumral ve koyu kahveyle boyadım sonra sarıyla boyadım sonra tekrar sarıyla boyadım olmadı açıcıyla açtım sonra 7.1 boyadım ve son olarakta 9.1 boyadım

Saçınızda yoğun olarak küllüler var şu an ve tahmin ediyorum ki saçınız koyu sarı tonlarında bir renk eğer öyleyse saçınızı açmadan açık küllü kumralı vursanız bile tutmaz. Saçınızı açtıktan sonra 9.3, 2 boyamada 9.1 vurmalısınız bence. Bu sayede saç dengelenmiş olur. Tabiki bu arkadaşa sorarsan küllü hakkında o daha iyi bilir :)
http://www.kadinlarkulubu.com/sac-rengi-sac-boyama/605501-kullu-renk-meraklilarigiren-iceri.html

X