Saç Rengi ve Saç Boyama Saç boyası ve renk tutturma konusunda merak ettikleriniz

thalia490

kiraz_cnsu
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2011
1.445
12
34
Merhabalar;

10 yıldır saçla uğraşıyorum. Ailemin çevremdekilerin ve arkadaşlarımın saçını boyamaktayım. Boyama ile ilgili merak ettikleriniz, şu rengi nasıl elde ederim, saçım sarı nasıl koyultabilirim, saçımı boyadım yeşilimsi renk oldu diye arkadaşlar varsa lütfen yazın. Bilinçlenmeden önce çok mağdur oldum. Bu yüzden istediklerinizi cevaplamak isterim. Albümüme resimler ekledim. Ordan da seçip bu ton ne ren diyebilirsiniz

Her soru itinayla cevaplanacaktır:)

DİPNOT : YOĞUNLUK NEDENİYLE BAZEN MESAJLAR GÖZÜMDEN KAÇABİLİYOR. BU DURUMDA YA ÖZEL MESAJLA HATIRLATINIZ YA DA SORUYU BİR DAHA SORUNUZ. BU HATADAN DOLAYI ÖZÜR DİLERİM.

RAMAZAN AYI BOYUNCA BÜTÜN SORULAR SAAT 21.00 İLE 01.00 ARASI CEVAPLANACAKTIR, ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

12 TEMMUZ İLE 15 TEMMUZ ARASI YAŞANAN GECİKMEDEN DOLAYI ÖZÜR DİLERİM.

Son düzenleme:
soru sormayacam çünkü yeterince sordum başlıklarımda:)) ve çok güzel cevaplar aldım ayrıntısana kadar tüyolarına kadar herşeyi yazdın bi kezde burdan tşk etmek istedim:))eline ve emeğine sağlık canım :))

saç rengim $230220133333-002.jpg ve ben bunu http://www.ysmcafe.com/wp-content/uploads/Dakota-rose.jpg veya biraz daha koyusu ama mutlaka küllü bir renk istiyorum ne yapmalıyım :2: lütfen yardım et marka numara ?

Merhabalar;

Size en mükemmel cevabı verebilmem için son hangi renge boyadığınızı bilmem gerekmektedir. (Mesela Loreal Récital Préférence 8.3 gibi) Bunu söylerseniz yardımcı olurum :)

:) çok teşekkürler ben saçımı koyu kahveye boyamıştım siyah gibi olmuştu sonra 2 kere 9 numarayla boyadım az açıldı sonra açıcı kullandım ve 2 hafta bekleyip 7.1 boyadım geçen ayda loreal 9.1 le boyadım yanlış fotoyu atmışım :) yarın doğru rengi atıcam o zaman değerlendirirseniz çok sevinirim :) ama şimdiden oluşmuştur kafanızda sanırım bu arada o attığım renk açıcı ile açtıktan sonraki hali(fazla tutmamıştım yıpranmasın diye 15 dakika tutup yıkamıştım)

:) çok teşekkürler ben saçımı koyu kahveye boyamıştım siyah gibi olmuştu sonra 2 kere 9 numarayla boyadım az açıldı sonra açıcı kullandım ve 2 hafta bekleyip 7.1 boyadım geçen ayda loreal 9.1 le boyadım yanlış fotoyu atmışım :) yarın doğru rengi atıcam o zaman değerlendirirseniz çok sevinirim :) ama şimdiden oluşmuştur kafanızda sanırım bu arada o attığım renk açıcı ile açtıktan sonraki hali(fazla tutmamıştım yıpranmasın diye 15 dakika tutup yıkamıştım)

Evet koyu kahve zaten siyahtan 1 numara daha açıktır ve alt renginiz koyuysa siyah gibi tutmuştur :)
Fotografı atarsanız daha rahat yardımcı olabilirim ama tahminimce saçı açıp küllü renk vurmuşsunuz yeşillenme ya grilenme olmuş olabilir bu yüzden dore renkler tercih edilmeli. tabi ne kadar açıldığına bağlı olarak pigmentasyona da saçınızın ihtiyacı olabilir. Resmi atarken flaşsız olursa daha net görebilirim ve size göre en son hangi renk saçınız onu da yazarsanız sevinirim. :)

Merhabalar...benimde bir sorum olacak cevaplarsaniz cok memnun olurum. sacimi ilk defa boyadim. saclarim normalde siyah ve omuzlarimda. Bir hafta once renk aciciyi yirmi dakika acarak koleston 7.0 kumrala boyadim tahmin edebileceginiz gibi birakin kumrali koyu kahveye zor dondu. eski rengiyle pek farki yok gibi.aslinda karamel kumral renk istiyorum ama nasil yaparim bilmiyorum. daha boyayali bir hafta oldugundan ne zaman aciciyi kac dakika bekleterej ve hangi marka vek ren boyalri nasil kulleanmam gerekiyor hic bilmiyorum. pek bilgim olmadigi icin yeterince aciklayici anlatirsaniz cok sevinirim.simdiden cok tsk ederim...

Merhabalar...benimde bir sorum olacak cevaplarsaniz cok memnun olurum. sacimi ilk defa boyadim. saclarim normalde siyah ve omuzlarimda. Bir hafta once renk aciciyi yirmi dakika acarak koleston 7.0 kumrala boyadim tahmin edebileceginiz gibi birakin kumrali koyu kahveye zor dondu. eski rengiyle pek farki yok gibi.aslinda karamel kumral renk istiyorum ama nasil yaparim bilmiyorum. daha boyayali bir hafta oldugundan ne zaman aciciyi kac dakika bekleterej ve hangi marka vek ren boyalri nasil kulleanmam gerekiyor hic bilmiyorum. pek bilgim olmadigi icin yeterince aciklayici anlatirsaniz cok sevinirim.simdiden cok tsk ederim...

Merhabalar;
Size birkaç sorum var bunları yanıtlarsanız daha net bir bilgi verebilirim.
1. saçınızın doğal rengi mi siyahtı yoksa boya alıp siyaha mı boyamıştınız?
2. Rengi açıp, 7.0 numara ile boyadıktan sonra saçınızda yeşerme oldu mu ?
3. Rengi açtıktan sonra elde etmek istediğiniz renk karamel kumral mıdır? Karamel kumral ise içinde bakır yansıma olan mı yoksa sarı yansıma olan bir karamel kumral mı tercih ediyorsunuz ?

Bunlar çok önemli detaylar. Bu bilgileri verirseniz size yardımcı olabilirim :)

Merhabalar;
Size birkaç sorum var bunları yanıtlarsanız daha net bir bilgi verebilirim.
1. saçınızın doğal rengi mi siyahtı yoksa boya alıp siyaha mı boyamıştınız?
2. Rengi açıp, 7.0 numara ile boyadıktan sonra saçınızda yeşerme oldu mu ?
3. Rengi açtıktan sonra elde etmek istediğiniz renk karamel kumral mıdır? Karamel kumral ise içinde bakır yansıma olan mı yoksa sarı yansıma olan bir karamel kumral mı tercih ediyorsunuz ?

Bunlar çok önemli detaylar. Bu bilgileri verirseniz size yardımcı olabilirim :)

saçımın kendi rengi siyah. yeşerme olmadı. açılmada pek olmadı anca ışık vurunca kahverengi gibi duruyor boyadıktan sonra yıpranma filanda hiç olmadı.

aslında istediğim renkte bu Eki Görüntüle 683177

saçımın kendi rengi siyah. yeşerme olmadı. açılmada pek olmadı anca ışık vurunca kahverengi gibi duruyor boyadıktan sonra yıpranma filanda hiç olmadı.

aslında istediğim renkte bu Eki Görüntüle 683177

Saçınıza önerebileceğim 2 şey var:
1. Uzun süre bekleyemem diyorsanız Koleston yoğun renk açıcıdan 2 kutu alıp saçlarınızı diplerine sürmeden açmanız.(Saçlarınızı açarken bir tane toz açıcıya 2 tane %9(30volume)luk oksidan gereklidir.)
2. Hayır benim için sorun değil 2 ay bekleyebilirim diyorsanız Garnier 110 alıp saç, koyu sarıya dönene kadar sürekli bu boya ile boyamanız.(garnier 110 kullanırken 1 boyaya 1.5 %9(30volume)luk oksidan gereklidir.) Garnier saç açıcı değildir. bu yüzden etkisini, açıya oranla, daha geç görürsünüz.

Evet.. Hangi yolu kullanmışsanız; artık diyelim ki saçlarınız koyu sarı oldu.. Şimdi istediğiniz rengi vurmaya geldi. Burdaki fotoğraftaki renk Koleston Perfect 8/41 + %9(30volume)luk oksidanla boyanmıştır. Saçlarınızı açtıktan sonra bu rengi vurursanız, fotograftaki rengi elde edebilirsiniz.

Koleston perfect, market boyası değildir, sadece kuaför malzemeleri satan yerlerde ya da internette bulabilirsiniz. Kolay gelsin :)

Saçınıza önerebileceğim 2 şey var:
1. Uzun süre bekleyemem diyorsanız Koleston yoğun renk açıcıdan 2 kutu alıp saçlarınızı diplerine sürmeden açmanız.(Saçlarınızı açarken bir tane toz açıcıya 2 tane %9(30volume)luk oksidan gereklidir.)
2. Hayır benim için sorun değil 2 ay bekleyebilirim diyorsanız Garnier 110 alıp saç, koyu sarıya dönene kadar sürekli bu boya ile boyamanız.(garnier 110 kullanırken 1 boyaya 1.5 %9(30volume)luk oksidan gereklidir.) Garnier saç açıcı değildir. bu yüzden etkisini, açıya oranla, daha geç görürsünüz.

Evet.. Hangi yolu kullanmışsanız; artık diyelim ki saçlarınız koyu sarı oldu.. Şimdi istediğiniz rengi vurmaya geldi. Burdaki fotoğraftaki renk Koleston Perfect 8/41 + %9(30volume)luk oksidanla boyanmıştır. Saçlarınızı açtıktan sonra bu rengi vurursanız, fotograftaki rengi elde edebilirsiniz.

Koleston perfect, market boyası değildir, sadece kuaför malzemeleri satan yerlerde ya da internette bulabilirsiniz. Kolay gelsin :)

yardımcı olduğunuz için çok tşk ederim. ama benim bikaç sorum daha olacaktı. hiç sabırlı biri değilimdir oyüzden bekleyemem açıcı ile saçlarımı açmak istiyorum. ama şu oksidan dediğinize çok takıldım o kutudan çıkan sıvıya mı deniyor. eğer o ise30 volume olup olmadğını nerden anlayacağım. birde kuaför malzemeleri satan yer bilmiyorum aynı birebir rengin tutması önemli değil biraz acık veya biraz koyuda olabilir market boyalarından nasıl elde ederim. birde dediğim gibi daha bir hafta oldu boyayalı açıcıyı tekrar ne zaman sürebilrim saçıma zarar gelmesini istemiyorum..

yardımcı olduğunuz için çok tşk ederim. ama benim bikaç sorum daha olacaktı. hiç sabırlı biri değilimdir oyüzden bekleyemem açıcı ile saçlarımı açmak istiyorum. ama şu oksidan dediğinize çok takıldım o kutudan çıkan sıvıya mı deniyor. eğer o ise30 volume olup olmadğını nerden anlayacağım. birde kuaför malzemeleri satan yer bilmiyorum aynı birebir rengin tutması önemli değil biraz acık veya biraz koyuda olabilir market boyalarından nasıl elde ederim. birde dediğim gibi daha bir hafta oldu boyayalı açıcıyı tekrar ne zaman sürebilrim saçıma zarar gelmesini istemiyorum..

Rica ederim dilediginiz kadar sorabilirsiniz :)

Evet oksidan kutudan çıkan sıvı şeydir. İlla kutudan çıkmasına gerek yoktur. Marketlerde tekli olarak koleston ya da vital markada bulabilirsiniz. Size gereken 30 volume dir. Kısacası şişenin üstünde %6 DEĞİL, %9 yazması gerekiyor.

Ne yazık ki market boyası için bir öneride bulunmam imkansız. Çünkü gösterdiğiniz gerçekten özel bir renk ve marketlerde yok, kutunun üstündeki renge sakın aldanmayın. Önerdigim boyayı internetten sipariş edebilirsiniz. En geç 1 haftaya evinize kadar geliyor. Ya da Profesyonel bir kuaföre gidip Koleston perfect 8/41 almak istiyorum diyip de alabilirsiniz :)

Açıcıyı en az ilk açmadan 20 gün daha beklerseniz sizin açınızdan daha iyi olur :)

ben diğer konuya yazmıştım siyah saç konusunda ama arkadaşın konusu daha fazla meşgul etmemek için buradan sormak istedim.. benim saçımda siyah boya var akmış durumda dip boyası da geldi.. koyu renkten memnunum ama siyah boyayınca kömür gibi siyah durmasını istemiyorum arık böyle Megan Fox'un gibi daha yumuşak bir renk istiyorum.. koleston ya da palette yoğun açıcıyla evde kendim açıp tutturabilir miyim bu rengi? $Megan-Fox-Thumb-in-Mouth.jpg $Megan-Fox-Wallpaper-megan-fox-23130653-1024-768.jpg

ben diğer konuya yazmıştım siyah saç konusunda ama arkadaşın konusu daha fazla meşgul etmemek için buradan sormak istedim.. benim saçımda siyah boya var akmış durumda dip boyası da geldi.. koyu renkten memnunum ama siyah boyayınca kömür gibi siyah durmasını istemiyorum arık böyle Megan Fox'un gibi daha yumuşak bir renk istiyorum.. koleston ya da palette yoğun açıcıyla evde kendim açıp tutturabilir miyim bu rengi?Eki Görüntüle 683256 Eki Görüntüle 683257

Merhabalar;

Bu rengin aslında siyahtan farkı pek yok market boyası alacaksanız dibinize Koleston 4/0 almanız gerekir fakat siyah olan yerlere sürmeyin.
Ama size tavsiyem alacak fırsatınız varsa Loreal Majirel 5.1 alıp sadece diplerine sürmeniz.

Saçınızda eşitliği sağladıktan sonra bir kuaföre gidip uçlarına krepe karamel balyaj istiyorum diyin :)

kolestonun 4 numarasını yada lorealı alınca dibiyle uçları arasında renk farklılıkları oluşur mu

kolestonun 4 numarasını yada lorealı alınca dibiyle uçları arasında renk farklılıkları oluşur mu

Tabiki oluşur oluşmaz dersem yalan söylemiş olurum ama siyah vurmayacaksanız en yakın renkler bunlardır. Üstelik saç uçlarınıza uygulatırsanır karamel krepe balyajı farkı gözükmeyecektir :)

meraba:KK66:

boyaların yanındaki oksidanlar var ya onlar boyanın kıvamını ve rengi getirmek için kullanılıyor yanlış bilmiyorsam peki diyelim ki;bir tüp boyaya iki oksidan koysak boyanın vereceği rengin daha açığını mı elde ederiz:))

$110420133466.jpg saç rengim bu. anlattığım işlemler sonrası en son boya 9.1 di ama hala turunculuk var bense küllülük istiyorum yeşerme vs. birşey yok dediğin gibi dore boyarsam turunculuktan kurtulamam

X