Soğan ve İncir Kürü sonrasında hamile kaldım!!!!!! Deneyin derim...

Herkese selamlar...

Son 2 yıldır uğraşmamıza rağmen gebelik oluşmadı.Belirli bir sebebi yoktu.Eşimin spermleri orta düzeyde benimde yumurta kalitem fena değilmiş.Yani görünürde bir neden yoktu... 8 ay önce adetim geçikti ve 6 haftalık düşük yaptım tabi anlatılmaz bir duygu o kadar beklediğiniz bir şeyken birden yok olup gitmesi çok ama çok üzücüydü.Tabi umudumu yitirmedim 4 ay sonra önce bir soğan kürü uyguladım ama o ay bebek denemesi yapmadık sadece kürü uyguladım.Bu kürü bilmeyen yoktur heralde Saraçoğlunun kürü.Diğer ay İncir kürünü uyguladım ve aynı zamanda denemelerede başladık.Ama inanarak ve dua ederek yaptım herşeyi.ve aynı ayın sonunda sonuç pozitifti.Şu an fena değilim yine kanamalarım oldu sürekli evdeyim ve 12 haftamı tamamladım...(allaha Şükür)

ve hamile kalırsam kendime söz vermiştim burada paylaşacağım belki birilerine umut olur diye... çünkü bende zamanında çok umut aradım...

Şimdi kürleri sorarsanız aslında hepsi internette var ama ben kendi yaptığımı anlatayım.Özelliklede yumurta zayıflığı ve çatlama sorununada çok iyi geliyorlar.Önce kesinlikle ve kesilikle inanarak başlayın bu işe.ve duaya çok inanan bir insanım dua edin bol bol o aylar.İncir kürü yaptığım ay bebek denemeleride yaptık ve önce bir hacet namazı kıldım duası ve namazı diyanet.gov.tr de var.neredeyse her akşam kıldım.Denemeler sırasında abdestli olmaya dikkat ettim.

Kürlere gelince:

Soğan kürü: Adetiniz bittikten 7 gün sonra başlanacak 15 yada 20 gün yapılacak.

Sabah ve akşam orta bir soğanı (yemeklere doğradığımız normal soğanlardan) 3 bardak suyla kaynattıp ılıyınca aç karnına için.

İncir+ Havuç kürü: adetiniz bittiği zaman başlanacak.20 gün yapılacak.

8 tane kuru inciri yıkayıp ortadan yarın ve 3 bardak suyla 15 dakika kaynatın ılımaya bırakın.bir diğer kapta 2 tane orta boy havucu büyük parçalayıp 3 bardak suyla 20 dakika kaynatın ılımaya bırakın.Sonra bunları birleştirin sabah akşam 1 er bardak için kalanı buzdolabına koyun ertesi günde içebilirsiniz.

Not: eğer başlarsanız sakın yarım bırakmayın biraz sabredin ve dua edin...

umarım biraz faydam dokunur allaha emanet olun....

canım adet bittikten 7 gün sonra soğan kürü onu 20 gün uyguladıktan sonrada adet günümüze denk geliyo tahmini adet olup bittikten sonrada incir ve havuç kürüne mi başlayacağız doğru mu anladım:44::44::44::44::44:

arkadaşlar ben de geçen sene bu zamanlar foliküler kist ve adet düzensizliğinden şikayteçiydim.her şey yolundayken birdenbire kist oluştu.bebek sahibi olmak istiyorduk.ben de her gün bu forumlara girip bir umut ışığı arıyordum.sonra 3 ay düzenli olarak soğan kürünü ve 1 ay da incir + havuç kürünü uyguladım. eşime de sürekli keçiboynuzu kürünü uyguladım bu süre boyunca ve Rabbime şükürler olsun,kürleri uyguladıktan sonraki ilk denememizde hamile kaldım.2 hafta önce çok şükür bebeğimi kucağıma aldım.O zamanlar inş. bebeğimi kucağıma almak nasip olursa ben de buraya yazıcam diye kendime söz vermiştim.çünkü kürü uygulayıp olumlu bi sonuç aldığını yazanları okuyunca nasıl da umutlandığımı,mutlu olduğumu hatırlıyorum.Bunların hepsi tabii ki vesile,ama sebebine sarılıp ALLAH'a çok dua edin arkadaşlar,Rabbim inş. dualarımızı karşılıksız bırakmaz.Rabbim isteyen herkese nasip etsin inş.Dualarım sizinle...

Bende yarın başlıycam inş. soğan kürüne ibrahim saraçoğlu adetten 2 gün sonra başlayın diyo.Bakalım inş. hayırlı oldur

Bn 7aylik evliyim bebek istiyorum ama adetlerim duzensiz bu ay 47 gun oldu adet olmadim daha 4gun once kan verdim hamile degilim sogan kurune baslayim mi simdi bilgisi olannn varmiii acabaaaa

HYirli olsun canim Rabbim sag salim kucagina almauida nasip etsin insallah!! Bende 3 gun once sogan kurune baslamaya karar verdim ama benim durumum biraz karisik :) 9 haftadir adet olmuyorum gecen hafta cuma kan aldirdir pazartesi sonuc geldi negatifti.. En azindan adet olurum umidiyle basliyacaktim ama suan tup bebekle hamile kalan arkadasima danisayim dedim oda bekle dedi belki hamilesindir kanda cikmamistir dedi.. Pazartesi hastanede randevum var asilama hakkinda bilgi alicam olmazsa doktordan ego istiicem.. Bakalim hayirlisi olsun insallah bizde tez zamanda senin gibi mujdeli haberi aliriz

yazarsan sevnrm
Herkese selamlar...

Son 2 yıldır uğraşmamıza rağmen gebelik oluşmadı.Belirli bir sebebi yoktu.Eşimin spermleri orta düzeyde benimde yumurta kalitem fena değilmiş.Yani görünürde bir neden yoktu... 8 ay önce adetim geçikti ve 6 haftalık düşük yaptım tabi anlatılmaz bir duygu o kadar beklediğiniz bir şeyken birden yok olup gitmesi çok ama çok üzücüydü.Tabi umudumu yitirmedim 4 ay sonra önce bir soğan kürü uyguladım ama o ay bebek denemesi yapmadık sadece kürü uyguladım.Bu kürü bilmeyen yoktur heralde Saraçoğlunun kürü.Diğer ay İncir kürünü uyguladım ve aynı zamanda denemelerede başladık.Ama inanarak ve dua ederek yaptım herşeyi.ve aynı ayın sonunda sonuç pozitifti.Şu an fena değilim yine kanamalarım oldu sürekli evdeyim ve 12 haftamı tamamladım...(allaha Şükür)

ve hamile kalırsam kendime söz vermiştim burada paylaşacağım belki birilerine umut olur diye... çünkü bende zamanında çok umut aradım...

Şimdi kürleri sorarsanız aslında hepsi internette var ama ben kendi yaptığımı anlatayım.Özelliklede yumurta zayıflığı ve çatlama sorununada çok iyi geliyorlar.Önce kesinlikle ve kesilikle inanarak başlayın bu işe.ve duaya çok inanan bir insanım dua edin bol bol o aylar.İncir kürü yaptığım ay bebek denemeleride yaptık ve önce bir hacet namazı kıldım duası ve namazı diyanet.gov.tr de var.neredeyse her akşam kıldım.Denemeler sırasında abdestli olmaya dikkat ettim.

Kürlere gelince:

Sabah ve akşam orta bir soğanı (yemeklere doğradığımız normal soğanlardan) 3 bardak suyla kaynattıp ılıyınca aç karnına için.

8 tane kuru inciri yıkayıp ortadan yarın ve 3 bardak suyla 15 dakika kaynatın ılımaya bırakın.bir diğer kapta 2 tane orta boy havucu büyük parçalayıp 3 bardak suyla 20 dakika kaynatın ılımaya bırakın.Sonra bunları birleştirin sabah akşam 1 er bardak için kalanı buzdolabına koyun ertesi günde içebilirsiniz.

Herkese selamlar...

Kürlere gelince:

merhaba ben yazdığınızı yenı okudum ınşallah görüp cevap yazarsınız bizde 6 aydır bebek düşünüyoruz ama hala olmadı doktor geç yumurtluyor olabılırsın dedı ve yumurtalıkların yavaş çalışıyor dedı bende soğan ve incir kürünü denemek istiyorum benim sorum ikisinide aynı anda kullansammı bişey olmaz dimi yoksa ilk soğan kürünü bitincede incir kürünümü yapim..

arkadaşlar ben de geçen sene bu zamanlar foliküler kist ve adet düzensizliğinden şikayteçiydim.her şey yolundayken birdenbire kist oluştu.bebek sahibi olmak istiyorduk.ben de her gün bu forumlara girip bir umut ışığı arıyordum.sonra 3 ay düzenli olarak soğan kürünü ve 1 ay da incir + havuç kürünü uyguladım. eşime de sürekli keçiboynuzu kürünü uyguladım bu süre boyunca ve Rabbime şükürler olsun,kürleri uyguladıktan sonraki ilk denememizde hamile kaldım.2 hafta önce çok şükür bebeğimi kucağıma aldım.O zamanlar inş. bebeğimi kucağıma almak nasip olursa ben de buraya yazıcam diye kendime söz vermiştim.çünkü kürü uygulayıp olumlu bi sonuç aldığını yazanları okuyunca nasıl da umutlandığımı,mutlu olduğumu hatırlıyorum.Bunların hepsi tabii ki vesile,ama sebebine sarılıp ALLAH'a çok dua edin arkadaşlar,Rabbim inş. dualarımızı karşılıksız bırakmaz.Rabbim isteyen herkese nasip etsin inş.Dualarım sizinle...

soğan kürüyle incir kürünü aynı andamı yaptınız bende yapmak istiyorumda ilk ay soğan kürünü sonraki ayda incir kürünümü yapsam cvap yazarsanız sevinirim :KK16:

Kızlar merhaba... Ben de Dr.saracoğlunun incir ve havuçkürünü kullanıyorum fakat bir sorum olacak sizlere... Adet düzensizliğinden dolayını kürü 9 gün önce kullanmaya başladım ve dün adet oldum... Acaba adet olunca bu küre aramıvermek gerekiyor yoksa 21 günü tamamlamak mı gerekiyor... Hepinize teşekkürler :)

Herkese selamlar...

Kürlere gelince:

Kaç kez uyguladınız ??

adet düzensizliğim yok benim 21 gün incir kürü yaptım 7 gün ara verdim.Günüm gelmesine rahmen adet olamadım incir kürüne devam etmelimiyim acaba adet olmadan.cevaplarsanız sevinirim 8. gün bugün :KK43: ne adet belirtisi ne hamilelik belirtisi var anlamadım :KK43:

Ben 8 aylık ewliyim
3 ay önce korunmayı bıraktık adetim gecikti olmdm testler yaptım negatf en son dra gttim polikistik over teshisi koydu ama bn ne asırı kiloluyum ne asırı tüylnme war üsteşk adetm korunmayı braktıktan snra düzensişleşti bugün doktor adetn 2. Günü hapa baslıcaz dedi yumurtlama olmuo incir kürüne basladm lütfen yardımcı olabilen warmı ?

Ben 8 aylık ewliyim
3 ay önce korunmayı bıraktık adetim gecikti olmdm testler yaptım negatf en son dra gttim polikistik over teshisi koydu ama bn ne asırı kiloluyum ne asırı tüylnme war üsteşk adetm korunmayı braktıktan snra düzensişleşti bugün doktor adetn 2. Günü hapa baslıcaz dedi yumurtlama olmuo incir kürüne basladm lütfen yardımcı olabilen warmı ?

Bende 9 aylık evliyam cnm aynı sorun bende de var yumurtalıklarım çatlamıyo ama bende küçük biçikolata kisti var bende incir havuç kürünü uyguluyorum bu ay ve doktor bana inofolic diye bi ilaç verdi bi dahaki ayda klomene başlıcaz dedi bakalım nolcak sabırsızlıkla bekliyorum

Canım bende incir hawuçkürüne başladım bu ay ben korunmayı bıraktığım ay çok sıkıntılı zamanlar geçirdim yani aralık ayında 3 ay adet olmadm hapla adet oldum stresten mi oldu bilmiorum bu yasıma kadar hersey normaldi 23 yasındaym zaten sende nası oldu polikistik over mı dedi doktor

Once iki kur sogan kuru sonra incir kuru yaparsan daha faydali olur canim.

bende senin bildiğin gibi biliyorum canım ama burdaki arkadaşlar 1 defa soğan kürü uygulayıp sonra incir kürüne başlamış...benim bildiğim soğan kürünün 1.uygulaması adete 15 gün kala uygulanıyor ikinci uygulaması adete 10 gün kala uygulanıyor 3.ayda incir kürü uygulanıyor diye biliyorum siz de mi öyle yaptınız:44:

Ben 8 aylık ewliyim

bana da doktor 3 hafta önce polikistik overli olduğumu söyledi bende de hiç bir belirtisi yok bende tesadüf eseri öğrendim ama hormon testi yapmadı sadece ultrason görüntüsüne bakıp söyledi...siz hormon testi yaptırdınız mı...ben şimdi soğan kürünün 3.günündeyim kürün sonunda hormon testlerini yaptırcam

bende senin bildiğin gibi biliyorum canım ama burdaki arkadaşlar 1 defa soğan kürü uygulayıp sonra incir kürüne başlamış...benim bildiğim soğan kürünün 1.uygulaması adete 15 gün kala uygulanıyor ikinci uygulaması adete 10 gün kala uygulanıyor 3.ayda incir kürü uygulanıyor diye biliyorum siz de mi öyle yaptınız:44:

Bende cikolata kisti oldugu icin sadece sogan kuru yapiorum canim.incir kurunu kistin durumuna gore bakicam.insallah incire gerek kalmaz.

X