evliligimden sogudum :((((

Şimdi erkek ailesi öyle şekerim.
Anam, babam, kardeşim, ayyyy evladım diye ağızda çevirirler bu lafları
sanırsın ki can ciğer bunlar. Birbirlerine ne kadar da bağlılar yahu:26:
diye düşüncelere dalarsın.
Ama sakın olaki 10 lira isteme hepsi birbirine bakar para deyince.
O zaman görürsün ne sahte bağlılık olduğunu.
Ben bunu gözlerimle gördüm :KK14:
Bunların ki sömürücü bağlılık canım.

Gerçek aile bağlarında gösteriş olmaz her şey gerektiği gibi yaşanır.
Kardeşine salak,manyak da dersin yeri gelir çimdikten kol morartırsın:KK53:
Ama para mı gerek, kardeşinin özel günü mü isim demen gerekmez herkes
cebine atar elini..

Senin tipler de benim kayıngillere benziyor.
Allah uzak etsin işin zor.
Ama söyleyeyim eşin üzülmesin diye susma yoksa sen daha çok üzülürsün.
Ayıp ayol yeni gelin evinde 1 ay kalınılmaz.
Bunu düşünemeyen görgüsüzlere söylemek gerek.
Bence önce eşinle güzellikle konuş evliliğime alışmadım daha ne bu böyle
bundan sonra ben kibarca reddedeceğim haberin olsun de.
sonra da aradıklarında ikiniz de ağız birliği yapın müsait değiliz.
Evde olmayacağız gibi bahaneler üretin.
Utanmazlardan utanılmaz..

SON YAZDIĞIN SATIRI YAPMASIN EŞİNİ KIŞKIRTIP kavga ettirtirler herşey eşden kaynaklanır arayı bulacak olan o..kv cvbı yapıştıracak olan o

tamamen surat yapsın demiyorum canım hani canı gönülden misafir ağırlamak vardır ya herşeyi dört dörtlük yaparsın sürekli gülersin konuşursun vs işte bunu yapmasın az konuşsun az gülsün hizmeti eksik yapsın biraz soğuk dursun yani bir şekilde isteksiz olduğunu hissettirsin demiştim ama konu sahibi zaten umursamıyorlar demiş ki işi zor en iyisi bir arkadaşında dediği gibi kursa falan yazılsın kendine çevre yapsın evde fazla durmasın gelince kapıda kalsınlar belki böyle ayakklarını çekerler

Şimdi erkek ailesi öyle şekerim.
Anam, babam, kardeşim, ayyyy evladım diye ağızda çevirirler bu lafları
sanırsın ki can ciğer bunlar. Birbirlerine ne kadar da bağlılar yahu:26:
diye düşüncelere dalarsın.
Ama sakın olaki 10 lira isteme hepsi birbirine bakar para deyince.
O zaman görürsün ne sahte bağlılık olduğunu.
Ben bunu gözlerimle gördüm :KK14:
Bunların ki sömürücü bağlılık canım.

Gerçek aile bağlarında gösteriş olmaz her şey gerektiği gibi yaşanır.
Kardeşine salak,manyak da dersin yeri gelir çimdikten kol morartırsın:KK53:
Ama para mı gerek, kardeşinin özel günü mü isim demen gerekmez herkes
cebine atar elini..

Senin tipler de benim kayıngillere benziyor.
Allah uzak etsin işin zor.
Ama söyleyeyim eşin üzülmesin diye susma yoksa sen daha çok üzülürsün.
Ayıp ayol yeni gelin evinde 1 ay kalınılmaz.
Bunu düşünemeyen görgüsüzlere söylemek gerek.
Bence önce eşinle güzellikle konuş evliliğime alışmadım daha ne bu böyle
bundan sonra ben kibarca reddedeceğim haberin olsun de.
sonra da aradıklarında ikiniz de ağız birliği yapın müsait değiliz.
Evde olmayacağız gibi bahaneler üretin.
Utanmazlardan utanılmaz..

Evet ayni seyi annem de soyluyor utanmazlardan utanma ne gerekiyosa yap diyor :) zaten artik annemlere kaciyorum en guzel seyi buldum :) en azindan 2 gun bile olsa kafayi dinliyorum

Sessiz kalmamin ve ezilmemin sebebi sadece kücük olmam ben 93 dogumluyum. esim annesibe bisey diyemiyor cünkü kv zaten cok yasli ama sakayla karisik görumceye soyluyor ama o da saf ayagina yatiyor sirf boyle uzun sure evden gittigi icin kocasi aldatmis hala akillanmiyor ya sadece beni degil eltileri de biktirdi surekli gidip coculariyla orda burda kaliyor. kv baska sehirde oturuyor kisin istanbula gelip diger gelinlerinde kaliyor yazin gidiyo memlekete. kp 6 sene once vefat etmis.

kayınvalidenizin evliliğinizin 2. ayı gelmesi çok abes gelmedi ama 1 ay kadar uzun kalması can sıkıcı tabi .... görümcen uzak bir mesafeden geliyorsa 1 hafta normal gibi geldi sanki..... kocası ölmüş bir kadın belki maddi imkanı kısıtlıysa eşya hususunda o yüzden kendini geri çekmiş olabilir zaten çokta maddi imkanı yerinde olan bir oğlan annesi kimseye midare etmez her şekilde almak isterdi die düşünüyorum .... bana kalırsa yapılanları unut ve onları sevmeye çalış .... sevemesen bile saygı duyy onlar öküz gibi yayılıyor demişsin bence çok ayıp etmişsin eşin duysa yada görse bu yazdığı emin ol aranız çok kötü açılır çünkü para katmadı die annesine öle bir laf atmana asla müsaade etmeyeceği gibi babanın aldığı bütün eşyaları kapının önüne koyar .....
bu kadının kocası ölmüş bi vakit orda bi vakit burda kalıyor yapacağın tek şey senede 1 ay mı kalıyor sineye çek ve katlan .... kolay deil sevmediğin insanlarla aynı evde yaşamak ama ... hayatta dört dörtlük hiç bir şey bulamazsın ..... kocana yansıtmadan anne ara sıra annemlerde gelmek istiyor bize geleceğiniz zaman tlf la haber verin diyebilirsin mesela ..... bu şekilde kalp kırmadan onlara müsaade isteyerek gelmeyi öğretebilirsin .....evliliğinin ilk yıllarını yok görümce yok kaynana die harcama eline hiç bir şeyt geçmediği gibi eşine olan sevginin azalmasından başka hiç bir şey elde etmezsin ..... yaşamışlıkların kat kat fazlasını yaşamış ve yıpranmış biri olarak nasihatta bulunmak istedim sadece ....

kayınvalidenizin evliliğinizin 2. ayı gelmesi çok abes gelmedi ama 1 ay kadar uzun kalması can sıkıcı tabi .... görümcen uzak bir mesafeden geliyorsa 1 hafta normal gibi geldi sanki..... kocası ölmüş bir kadın belki maddi imkanı kısıtlıysa eşya hususunda o yüzden kendini geri çekmiş olabilir zaten çokta maddi imkanı yerinde olan bir oğlan annesi kimseye midare etmez her şekilde almak isterdi die düşünüyorum .... bana kalırsa yapılanları unut ve onları sevmeye çalış .... sevemesen bile saygı duyy onlar öküz gibi yayılıyor demişsin bence çok ayıp etmişsin eşin duysa yada görse bu yazdığı emin ol aranız çok kötü açılır çünkü para katmadı die annesine öle bir laf atmana asla müsaade etmeyeceği gibi babanın aldığı bütün eşyaları kapının önüne koyar .....
bu kadının kocası ölmüş bi vakit orda bi vakit burda kalıyor yapacağın tek şey senede 1 ay mı kalıyor sineye çek ve katlan .... kolay deil sevmediğin insanlarla aynı evde yaşamak ama ... hayatta dört dörtlük hiç bir şey bulamazsın ..... kocana yansıtmadan anne ara sıra annemlerde gelmek istiyor bize geleceğiniz zaman tlf la haber verin diyebilirsin mesela ..... bu şekilde kalp kırmadan onlara müsaade isteyerek gelmeyi öğretebilirsin .....evliliğinin ilk yıllarını yok görümce yok kaynana die harcama eline hiç bir şeyt geçmediği gibi eşine olan sevginin azalmasından başka hiç bir şey elde etmezsin ..... yaşamışlıkların kat kat fazlasını yaşamış ve yıpranmış biri olarak nasihatta bulunmak istedim sadece ....

Kayinvalidenin parasi var eger olmasa inan sesim cikmaz. dugnden sonra takilan ceyrekleri borc olarak alip umreye gitti gikimi cikartmadim ökuz gibi yayilan kv degil görmce. kvmin basimin ustnde yeri var. gorumceyle ayni sehirde oturuyoruz.

Bence olaya yeni evlilerin evi değilde, oğlumun evi kardeşimin evi ne olacak ki diye bakıyorlar. Mutlaka kendilerine göre nedenleri vardır, gezmek, diğer akrabalarına yakınlık gibi...Yoksa böyle nedenleri yapılan tam bir oyunbozanlık...Bende kesinlikle haklısın, insan yalnız kalmak istiyor; en azından ilk yıl çiftleri yalnız bıraksınlar. Sonuçta ne kadar flört dönemi olsada evlilik bambaşka...Garip çatışmalar olabiliyor, alışması lazım eşlerin birbirine...Eşinle konuşursan uygun kelimelerle ifade etmeye çalış; haklıyken haksız duruma düşme...Gelin istemiyor durumu olmasın, herşey yoluna girer...

madem eşinizle aynı fikirdesiniz,istemiyorsunuz; kapıyı açmayın bundan sonra.hatta telefonunuzu arasınlar.evde çaldığını duysunlar,yani evdesin ve açmıyosun kapıyı.bunu bilsinler.yine mi olmadı,açık açık söyleyin,gelmeden önce arayın ki bileyim filan deyin.ne bileyim politika yapın azcık.olmuyorsa da açık açık söyleyin gitsin.amaaaann:)

En cok da kizdigim sey 3 cocuguyla yerlesip kendi evi gibi davranmasi. bir de gorseniz o cocuklar nasil yaramaz ya yemin ederim mobilyalar eskidi. salondaki orta sehpanin derisi soyulmus o cocuklar butun gun masa ve sehpalarin ustunde geziyo anneleri sesini cikarmiyo nasil kizginim anlatamam. bi sekilde kendimi cekmem lazim bu evde misafir oldugunu bildirmem lazim ama nasil :KK43:

canım bunu eşinle paylaş bence uygun bir dille...
değil 1 senelik 10 yıllık evli olsan bile gelip öyle keyif süremezler evinde...benim eşimin sülalesindede var malesef böyle gelelim yiyelim içelim kalalım keyif yapalım mantığında insanlar...

ama ne eşim nede ailesi bu konuda hiç yüz vermediler,düğünde falan gelirler 15 gün kalmak isterler bi gece bile yatmazlar ben çünkü bunları düşünerek eve ne yer yatağı var nede çekyat vari bişeyler koltuk takımlarına yatacaklar izin versem ama kimsenin hizmetçisi olmak için evlenmedim kusura bakmasınlar diyorum kayınvalidemde doğru söylüyosun ben yollamam zaten diyor...

ve ablam evleniyor mayısta eşinden boşanmış 9 yaşında bi kızı var şimdiden ablamın evinde odasını hazırlama çabasına girmiş durumda ablam nefret etti bu sebeblerden ötürü nişanlısının ailesinden...

ben anlayamıyorum böyle insanları...

canım bunu eşinle paylaş bence uygun bir dille...
değil 1 senelik 10 yıllık evli olsan bile gelip öyle keyif süremezler evinde...benim eşimin sülalesindede var malesef böyle gelelim yiyelim içelim kalalım keyif yapalım mantığında insanlar...

ama ne eşim nede ailesi bu konuda hiç yüz vermediler,düğünde falan gelirler 15 gün kalmak isterler bi gece bile yatmazlar ben çünkü bunları düşünerek eve ne yer yatağı var nede çekyat vari bişeyler koltuk takımlarına yatacaklar izin versem ama kimsenin hizmetçisi olmak için evlenmedim kusura bakmasınlar diyorum kayınvalidemde doğru söylüyosun ben yollamam zaten diyor...

ve ablam evleniyor mayısta eşinden boşanmış 9 yaşında bi kızı var şimdiden ablamın evinde odasını hazırlama çabasına girmiş durumda ablam nefret etti bu sebeblerden ötürü nişanlısının ailesinden...

ben anlayamıyorum böyle insanları...

Once a planini uygulayip nasil misafir olunur onu ogreticem :) o tutmazsa b planina gecip esimle konusucam... aynen oyle ama yiyelim icelim keyif yapalim derdindeler. ve uzuldugum sey kimse bizim evimize 1 igne bile almadi. ama simdi ne olduysa esim onlarin gözunde kiymete bindi. buzdolabimizi ve dondurucumuzu bile annemler dolduruyo her ay . Kv yazin koye gidiyo ama gelirken ekip bictiklerinden getirmiyo hep anlatiyo eriste ettüm manti ettüm yogurt ettüm (sivesini cok sevdigim icin boyle yaziyorum) diye ama sadece anlatiyo getirmiyo :KK43: hic düsünmüyo bizi. yani ben eristesinde yogurdunda degilim tabi ama üzülüyorum cok :KK43:

En cok da kizdigim sey 3 cocuguyla yerlesip kendi evi gibi davranmasi. bir de gorseniz o cocuklar nasil yaramaz ya yemin ederim mobilyalar eskidi. salondaki orta sehpanin derisi soyulmus o cocuklar butun gun masa ve sehpalarin ustunde geziyo anneleri sesini cikarmiyo nasil kizginim anlatamam. bi sekilde kendimi cekmem lazim bu evde misafir oldugunu bildirmem lazim ama nasil :KK43:

abla çocuklara biraz dikkat edermisin BABAM bu mobilyalara çok para döktü desen anlar herhalde :26:

demedin mi eşyalar alınırken de böyle içli, samimi olmanızı beklerdim. diye.

eğer ağzını açmazsan çokkk çekersin.

böyle insanlar malesef anlama da zorluk çekerler.

ayrıca eşine değil ama ailesine karşı eşyalar babamın sayılır o aldı mesajı ver.

ya da açıkça söyle.

hiç korkma.

iyi davranma nasıl ki kötü günde yoklardı yine hiç yoklar gibi devam et.

hatta arsız ol nasılsa bunlarla samimi olsan size bir yarar getirmeyecek hep zarar.

öylese neden katlanasın ki?

Son düzenleme:
Benim galiba cesarete ihtiyacim varmis sayenizde anlamis oldum. bundan sonra susmam ezik gelin olmak istemiyorum. sustukca daha da yerlesirler evimize olan kocamla bana olcak bu yuzden aramiz bozulucak diye korkuyorum kimse icin kocamla arami bozamam. tabi bi terbiyesizlik de yapmam ama alttan alttan sokarim lafi. gerci bundan da anlamaz ya neyse.

Once a planini uygulayip nasil misafir olunur onu ogreticem :) o tutmazsa b planina gecip esimle konusucam... aynen oyle ama yiyelim icelim keyif yapalim derdindeler. ve uzuldugum sey kimse bizim evimize 1 igne bile almadi. ama simdi ne olduysa esim onlarin gözunde kiymete bindi. buzdolabimizi ve dondurucumuzu bile annemler dolduruyo her ay . Kv yazin koye gidiyo ama gelirken ekip bictiklerinden getirmiyo hep anlatiyo eriste ettüm manti ettüm yogurt ettüm (sivesini cok sevdigim icin boyle yaziyorum) diye ama sadece anlatiyo getirmiyo :KK43: hic düsünmüyo bizi. yani ben eristesinde yogurdunda degilim tabi ama üzülüyorum cok :KK43:

:KK1: ettümm :KK1:
bunları kime ettün diyeydin :KK1:
bak mesela benim bir komşum var geçen sene çok toplanırdık,benim eşyalarda beyaz diğer komşular çocuklarına yapma etme dur otur derdi ama ben bunun ağzından birkere bile duymadım...

çocuk aldı buzdolabı süsümü parçaladı,sakladı koltuğun köşesine aman kızım blue görmesin demiş bunu diğer komşum söyledi ben o ara mutfaktaydım...

bir oldu iki oldu en sonunda en sonunda tv ünitemi bi güzel çizdi kızı ve ben bunu gördüm gözümle eşimden bi ton laf yedim tabi, daha sonra kırılmasın diye uygun bi dille anlattım yani bendeki maksat çocuğuna birazcıkta olsa göz kulak olsun...

ama yok ben bunu söyledim kadın başladı yok benim çocuğum yapmaz bilmem ne...

tabi ben iyice gıcık oldum bu sefer çocuğu her geldiğinde yanında bilerek uyardım yapma çocuğum etme çocuğum,çizersin falan diye yanında ikaz ettim...

düşün aradan bir sene geçti geçen sene olmuş bu olaylar bana tuttu geçen gün ben çok salakmışım sen benim çocuğumu asker ettin ozamanlar ne diye geldimki falan demeye başladı...
bende evet bukadar içerledin neden geliyodun o halde sen çocuğunu uyarmaktan çekiniyosun benim bi suçum yok burda dedim aram açıldı kafamda rahat...

annemde biz ne alsak bişey alırken banane evinize alıyosunuz derdi eşimi gıcık ediyodu,en meşhur lafıydı banamı alıyosunuz evinize alıyosunuz...
ama beyaz koltuk alınca yazıklar olsun nasıl temizliyceksin falan gibi laflarda söyledi tabi hemde eşimin yanında...

şimdi ise ablamın düğününe uzaktan yatılı akrabalar geliyor annemin evinden buraya yer yatağı taşıyacakmışım,yok öyle birşey dedim en eşimin akrabalarını yatıyo kabul etmeyip kendi akrabalarımı kabul edersem burda bir ayrımcılık olur dedim ama anlatamıyorum...

canım valla ben böyle konularda kendi ailemden çekiyorum...
en basit örnek akşam 9 da teyze kızım annem ablam falan evlerinden gelicek geçenlerde anneme telefon açtım kek vs.bişeyler hazırlayım dedim tamam kek yap,şunu yap bunu yap yemeklikte hazırlarsın dedi...
eşim evde adam demiycekmi bunlar evden geliyolar ne yemeği bu saatte diye ama anneme bunu söylesem kapımın önünden geçmez ::KK1:

bizim bir komşumuz var.
çok severim kendisini.
2 çocuğu var kendisinin.
evine gidenlerin çocuklarıyla oynadıklarında hepsine dağıttıklarını toplattırıyor.
karşısındakine de pat diye söyler çocuğuna sahip çık diye.

bir kere şöyle söyledi.
çocuğunu getirdiysen bakacaksın sahip çıkacaksın.

isteyen gelir istemeyen gelmez diyor.
herkes biliyor onun huyunu.

Uslubunca anlayana söylenir. Kardeşinin evini dingonun ahiri zannedenlere değil. Zaten güzel lafdan, kibarliktan anlicak insan olsa gelipde coluk cocuğu ile 1 hafta yayilmaz yeni gelin evinde.
Bence gayet sert davran.
Bu kiz sandiğim kadar saf değilmiş diye düşünsün belki akli başina gelir. Bazi insanlara kötülük yariyor emin ol.

Arkadaşım sanki benim eşimin ailesini anlatmışsın valla bu kadar olur:) benimkiler de hiç bişeye karışmadılar herşeyi iğneden ipliğe altımda arabam da dahil ailem yaptı.yaranabildim mi maalesef hayır babanın evinden ne getirdin s... Git diye kayınvalideden laf bile yedim yani:) o yüzden seni en iyi ben anlarım.sana tavsiyem herkesin anlayacağı dilden konuş.alınır mı kırılır mı diye sakın düşünme koy tavrını şimdiden ezdirme sakın kendini yoksa üzülen sadece sen olursun kimsenin umrunda bile olmaz inan bana.seninkilerin yaptığını, baktım benimkilerde yapacak ben ilk günden gösterdim dişimi,biraz sıkıntılı bi süreç oldu ama şimdi kafam çok rahat çünkü ben en baştan iZin vermedim kendi evlerinde gibi davranmalarına.aynı yüzsüz görümceden bende de var iyi bilirim o yüzden.dediğim gibi onlar yüzsüzse sen daha da yüzsüz ol.anca böyle haklarından gelirsin canım benim.kolay gelsin...

Ya evi de ayni sehirde hadi sehir disindan gelse neyse ama yine bize dusmez ki burda esimden baska 5 tane erkek kardesi var. kocasi nasil izin veriyo anlamadim. tabi adam kari gidince isine bakiyo cocuklari da beraberinde gonderiyo oh ne rahat. ay nasil dolmus icim görüyosunuz dimi

X