Kısmet Bağlılığı

mavigece07

Ruh eşini arıyor
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2006
1.225
170
Kızlar bu aralar kafamı meşgul eden konu kısmet bağlılığı sizce böyle bişey varmı böyle bişey duydunuzmu hocaya gidip kısmetini açtırıcı dualar okutuluyormuş üzerinizde bir ağırlık filan varsa giderici işte...ben düne gelinceye kadar hiç bu hacı hoca işlerinden haz etmezdim öyle şey mi olur deyip geçerdim ama son aylarda 3 ayrı arkadaşımdan (ki bunlar birbirini tanımıyo) hocaya okutmayla ilgili şeyler duydum..işte birisinin ablasının görüşmeleri olumlu geçmiyomuş hocaya dua okuttuktan sonra 3-4 ay sonra kısmetini bulup evlenmiş aynı şeklide üniversiteden arkadaşımın arkadaşı da o şekilde evlenmiş bir de son olarak kursiyerimin köyündeki bir hoca böyle okuyomuş falan...
Ailem artık yuva kurmamı istiyo ve sürekli çevreye benden bahsedip bekar evlenmeye niyetli kişilerle beni görüştürüyolar fakat ya ben elektrik alamıyorum ya da ben görüşmek istiyorum karşı taraf istekli olmuyo...28 yaşıma giricem son 3-4 yıldır böyle birileriyle görüşüyorum bi türlü olumlu gitmiyor...Acaba üzerimde bir ağırlık mı var diye düşünmeye başladım hocaya gidip okutturmalımıyım... ?

hocaya gitmeye gerek yokki sen evde de kendi başına okuyabilirsin ki bu allahla senin aranda bir kuldan meded umman yanlış bence.

Bir copcatan sitesi acicam , adini da hoca koyucam. :KK52: Arkadasim yok oyle birsey. Lutfen kendini degistir, neden olmuyor diye kendine bir bak. Cevreni degistir, olmadi sehrini degistir, olmadi ulkeni. Olumlu gitmiyorsa uzulme demek ki hayirli degilmis diye dusun. Herkesle de evlenemezsin ki. Biri gelir butun dusunceni degistir.

Ben 36 yasindayim bu kadar telas yapmadim. :KK6: O kadar cok yanlis erkekle karsilastim ki, yanlis olacagina 'bay dogru' olsun diyorum artik.

Son düzenleme:
canım dua nın zararı yoktur tabiki ama öyle hacı hoca işlerine gerek yok bence kendin hep dua et yeterli başkalarından medet ummayın :KK34:

Kızlar bu aralar kafamı meşgul eden konu kısmet bağlılığı sizce böyle bişey varmı böyle bişey duydunuzmu hocaya gidip kısmetini açtırıcı dualar okutuluyormuş üzerinizde bir ağırlık filan varsa giderici işte...ben düne gelinceye kadar hiç bu hacı hoca işlerinden haz etmezdim öyle şey mi olur deyip geçerdim ama son aylarda 3 ayrı arkadaşımdan (ki bunlar birbirini tanımıyo) hocaya okutmayla ilgili şeyler duydum..işte birisinin ablasının görüşmeleri olumlu geçmiyomuş hocaya dua okuttuktan sonra 3-4 ay sonra kısmetini bulup evlenmiş aynı şeklide üniversiteden arkadaşımın arkadaşı da o şekilde evlenmiş bir de son olarak kursiyerimin köyündeki bir hoca böyle okuyomuş falan...
Ailem artık yuva kurmamı istiyo ve sürekli çevreye benden bahsedip bekar evlenmeye niyetli kişilerle beni görüştürüyolar fakat ya ben elektrik alamıyorum ya da ben görüşmek istiyorum karşı taraf istekli olmuyo...28 yaşıma giricem son 3-4 yıldır böyle birileriyle görüşüyorum bi türlü olumlu gitmiyor...Acaba üzerimde bir ağırlık mı var diye düşünmeye başladım hocaya gidip okutturmalımıyım... ?

İyi geceler canim kismet baglamasi diye birsey yoktur bunlarin hepsi uydurma para tuzagi isler,arkadaslariniz o tur hocalara gittigi icin mi acildi kismetleri tabiki hayir rabbim istedigi icin kismetleri bir anda karsilarina cikti bunuda hemen haciya hocaya baglarlar.

Tv de cok sevdigim bir hocadan da duydum kismet baglamasi yoktur kismet beklemesi vardir dedi seninde kaderinde birileri vardir elbette er yada gec karsina cikacaktir.

Dogum saati,nikah saati ve olum saatini hic kimse bilemez lutfen bu tur insanlara gitmeyin her zaman hakkinizda hayirli olani isteyin.

Kısmet bağlılığı diye birşey yoktur. Yalnızca size göre biri çıkmamıştır karşınıza. Bulunduğunuz ortamdan biraz uzaklaşın, farklı yerler iyidir.

benım bır arkadaşım vardı 29 yaşındaydı ve acayıp takılmıştı buna kısmetim bağlı falan hep söylenıyordu sonra hocaya gıtmiş tam hatırlamıyorum ama bunadenıze atılacak bişiler vermişti trdeki butun denızlerı dolaştı snaırım bırde sabun vermiş sabah akşam yıkanıyordu :KK9::KK9::KK9:

sonunda evlendı ama bence hocadan falan değil zamanı geldiğinden

Allahümme ya Müfettihal ebvab iftah lena hayral bab.

Anlamı: Ey kapıları açan Allahım Bize maddi manevi en hayırlı kapıları aç.

Nihat Hatipoğlu hayırlı kısmet olsun diye bu dua yı okuyun demisti bir programında... :KK34:

benım bır arkadaşım vardı 29 yaşındaydı ve acayıp takılmıştı buna kısmetim bağlı falan hep söylenıyordu sonra hocaya gıtmiş tam hatırlamıyorum ama bunadenıze atılacak bişiler vermişti trdeki butun denızlerı dolaştı snaırım bırde sabun vermiş sabah akşam yıkanıyordu :KK9::KK9::KK9:

sonunda evlendı ama bence hocadan falan değil zamanı geldiğinden

evet işte o bahseden arkadaşlarımdan biri hocanın vereceği bir kağıdı galiba suya bırakıyormuşsun...Bilmiyorum ama sonuçta Allah büyü denen şeyide yaratmış annemin sürekli evlendirme ısrarları benim sürekli olumsuz olması psikolojimi bozdu..herkesin söylediğine katılıyorum herşeyin vakti saati var lakin böyle bişey uydurmaysa bütün hocalar yalancımı yani..bi de kuranı kerim okuyan insanlar bunlar...

Vakti zamanı vardır. Hocaya falan gitmek yerine, kendiniz, Allaha gönülden samimi dualar etseniz, daha doğru olur.İnşallah tez zamanda hayırlısıyla güzel bir evlilik yaparsınız.

evet işte o bahseden arkadaşlarımdan biri hocanın vereceği bir kağıdı galiba suya bırakıyormuşsun...Bilmiyorum ama sonuçta Allah büyü denen şeyide yaratmış annemin sürekli evlendirme ısrarları benim sürekli olumsuz olması psikolojimi bozdu..herkesin söylediğine katılıyorum herşeyin vakti saati var lakin böyle bişey uydurmaysa bütün hocalar yalancımı yani..bi de kuranı kerim okuyan insanlar bunlar...
butun hocalar yalancı dıyemem bırtanesı bıle dıyeme çünkü ben denk gelemdim hiç bır konuda genel olarak şöyledır dıyemeyız

ama dua etmek için para alıyorsa insan mantık olarak ınanmıyor zaten

sen annenı boşver duymamya çalış kendın evlenmek istıyorsan araya kımseyı koymadan ALLAHa dua et ondan iste

ALLAHIM EVLİLİĞİ BENIM İÇİN HAYIRLI KIL VE HAYIRLISIYLA NASİP ET de arkadaşda dua yazmış onuda oku ama araya böyle menfaatçi insanları sokma

Son düzenleme:

Kısmet bağlılığına dair büyüler var, kitabımız bile kabul ederken bizim bunu kabul etmememiz saçmalık olur. 30 yaşındayım, çevremde bayağı beğenilen biriyim, üniversite mezunuyum ama şimdiye dek ilişki konusunda hayatım hep ters düz oldu. Tam herşey sonuca bağlanırken bir anda yerlebir oluyor herşey. Yıllardır nasip-kader-kısmet ikileminde dönüp duruyorum. Kısmetimmi bağlı acaba diye düşündüğüm olmadı değil ama ben bu dünyanın imtihan dünyası olduğunu herkesin belli başlı şeylerle sınandığına inandım. Güzel, saygılı, sevgi dolu bir ailem var, o yandan şanslıyım diyor önüme bakmaya çalışıyorum. İsyan'ın kıyısından döndüğüm günler oldu. Namazlarımın tek bir vaktini kaçırmazdım, bir süredir ihmal ediyorum. Kendiniz okuyum dualarınızı, ben hep öyle yaparım. Evlenmeye etkili olan cuma suresi'dir. Rabbimin sıfatlarını bol bol zikredin, esmaül hüsnalardan bahsediyorum. Ve inanınki; herşeyin bir zamanı var...

bizim köyde de bir hoca vardı her yol vardı kendisinde belki ölmüştür şimdiye bilemem ama yok kısmet açıyorum yok karı-kocaların arasını düzeltiyorum muhabbetiyle afedersin eşek yüküyle para götürüyordu. ama Allah ya işte o paraları bir avucuna gelip diğer avucundan gidiyordu nasip olmuyordu mal mülk sahibi olmak çünkü insanların umutlarını sömürüyordu. zaten bir gün jandarma baskın yaptı ne kadar büyü kitabı varsa el koydu sonra da dava açılmıştı hakkında yanılmıyosam. yani hayrı varsa önce kendilerine dokunsun hayırları arkadaşın dediği gibi. kim muska yazıyorum sevabına dahi yapıyorum diyorsa yalancıdır evet. ister kuran okusun ister 4 kitabı hatmetmiş olsun yalancıdır.

Bir copcatan sitesi acicam , adini da hoca koyucam. :KK52: Arkadasim yok oyle birsey. Lutfen kendini degistir, neden olmuyor diye kendine bir bak. Cevreni degistir, olmadi sehrini degistir, olmadi ulkeni. Olumlu gitmiyorsa uzulme demek ki hayirli degilmis diye dusun. Herkesle de evlenemezsin ki. Biri gelir butun dusunceni degistir.

Ben 36 yasindayim bu kadar telas yapmadim. :KK6: O kadar cok yanlis erkekle karsilastim ki, yanlis olacagina 'bay dogru' olsun diyorum artik.

Bay doğruların neredeyse tamamı kapılmış arkadaşım. Kalanlar kırık-çaruk-çürük tayfa :KK51:

bende 30 yaşındayım ve bugüne kadar hep bir terslik oldu..nişanlımdan ayrıldım..ne yanı şimdi bana buyu mu yapılmıi uğursuz muyum ben..yakın tanıdıklarımız buyu yapıldı dıyorlarmış benım için..fesatlıklarından başıma gelenlere sevınıyorlar bana kalırsa..evlenıp boşanmamı rabbım istemedi..aslına bakarsanız bulanılımdayım bende..ama kendımı sevıyorum guzelım zekıyım ama vaktı zamanı gelmedı demek kı

Bende duymuştum bir zamanlar 7 denize bişey mi atılıyordu yoksa 7 denizden bir şey mi alınıyordu hatırlamadım
Ama en iyi dua, kişinin kendi ettiği duadır bence.
Al seccadeni gözyaşını ona dök, halini ona arzet
Hayırlı olanı hayırlı bir şekilde iste...

X