Ne yapmalı, nasıl davranmalı

kuzenim bna asik oldugunu ifade etmis ama bn ona bu cesareti vermedim hic yanlis anlamaya musaitde davranmadim. simdi ne ortaligi karistirmak nede yuz goz olmak istiyorum cunku eminim onun bu hevesleri gececek biz yine yuzyuze bakacagiz arkadaslar cozum onerileriniz bu sekilde olursa sevinirim ilerde hatirladiginda ya bu yaptigina gulecek yada utanacsk

burda yazılanları kaale almayacaksa neden konu açıyo..
hangi msjı önemseyeceğini bizmi söylüycez..buda yeni moda oldu..herkes fikrini yazıyo..

hemen insanı gaza getiriyor bazı yorumcular . gerçekten çok iyi yorumlar yapanlardavar tabi .ben sizin tavrınızı hiç hoş bulmadım . ne demek yani . 17 yaşında reşit olmamış biri var karşısında . sanki koca adammış gibi konuşuyorsunuz .

hemen insanı gaza getiriyor bazı yorumcular . gerçekten çok iyi yorumlar yapanlardavar tabi .ben sizin tavrınızı hiç hoş bulmadım . ne demek yani . 17 yaşında reşit olmamış biri var karşısında . sanki koca adammış gibi konuşuyorsunuz .
olabilir bende sizinkini hoş bulmadım belki '' bunu takma ''mı diycem..ayrıca doğru dürüst okursanız
msjlarımda hadi şunu yap git herkese haber ver vur kır demedim..önce okuyun...ne yazmışım..
ne yapılır bilemem sen daha iyi tanıyosun dedim...burda hangi cümlem gaz vermiş..
17 yaşındaki biri reşit değilse çocukda değil..
1yıl sonra reşitolunca koca adam olup evlenebilecek eğer isterse dimi..

kuzenim bna asik oldugunu ifade etmis ama bn ona bu cesareti vermedim hic yanlis anlamaya musaitde davranmadim. simdi ne ortaligi karistirmak nede yuz goz olmak istiyorum cunku eminim onun bu hevesleri gececek biz yine yuzyuze bakacagiz arkadaslar cozum onerileriniz bu sekilde olursa sevinirim ilerde hatirladiginda ya bu yaptigina gulecek yada utanacsk

dediğim gibi yapısını siz bilirsiniz..mesela msj atıp azıcık korkutsanız annenlere söylerim diye..
daha ters teperemi..yani bişeyi hırs yapan birim,..
eğer öyleyse daha ılımlı bi msj atın..ablacım msjın yanlış geldi sanırım..bende kardeşim kime aşık olmuş diye güldüm gibibir msj olabilir..

arkadaslar ortaligi aya kaldirmanin bi luzumu yok cunku bn.ona cocuk ergen suanda ne yapmasini nasil dusunmesinii bilmiyo olarak goruyorum bastan beri diyorum ya yuzyuze bakacagiz hep gorusecegiz o yuzden onun bu sacma duugulrida gececek bn sadace simdi ne yapmam getektigini bilemiyorum

Karşımdakini kırmak istemiyorum denmesini anlamıyorum ben bazı durumlarda.
Bazı mevzular gerekirse dostlar, kuzenler ile görüşmeyi kesecek kadar, sert olunacak kadar önemlidir.
Bıçak gibi kesilmeli görüşme faslı.
Soran olursa da "öyle gerekiyordu " deyiverin.
Asla muhatap alınmamalı.

Hamile birine böyle bakabilen birini " ergen" , "kırmak istemiyorum." gibi yaklaşımlarla kendine getiremezsiniz.
Ben çok ciddi ve net tepkiler verirdim herhalde.
Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah...

olabilir bende sizinkini hoş bulmadım belki '' bunu takma ''mı diycem..ayrıca doğru dürüst okursanız
msjlarımda hadi şunu yap git herkese haber ver vur kır demedim..önce okuyun...ne yazmışım..
ne yapılır bilemem sen daha iyi tanıyosun dedim...burda hangi cümlem gaz vermiş..
17 yaşındaki biri reşit değilse çocukda değil..
1yıl sonra reşitolunca koca adam olup evlenebilecek eğer isterse dimi..

17 yaşındaki bir insan yasalar önünde çocuktur . bu kanunda var . ister kabul et ister etme . cezalar bile ona göre veriliyor .
vur kır demedin ama bu kapıya çıkıcak şeyler söylüyorsun neyse ben hoşlanmadım ben fikrimi söylerim gerisini konu sahibine kalmış bence kaale almasın ama isterse alabilir kendi bilir . ben çözüm yolunu söyledim zaten konuşmasın o çocukla . senle tartışmak istemiyorum birdaha bana yorum yapma . aynı kulvarlardavebakış açısında olamayız bu belli .

acaba ona ''bu mesajları eşimin veya ailemizden birinin görmesi hiç hoş olmazdı'' diye hafif tehdit içerikli bir mesaj mı gönderseniz? zor durum allah yardımcınız olsun

17 yaşındaki bir insan yasalar önünde çocuktur . bu kanunda var . ister kabul et ister etme . cezalar bile ona göre veriliyor .
vur kır demedin ama bu kapıya çıkıcak şeyler söylüyorsun neyse ben hoşlanmadım ben fikrimi söylerim gerisini konu sahibine kalmış bence kaale almasın ama isterse alabilir kendi bilir . ben çözüm yolunu söyledim zaten konuşmasın o çocukla . senle tartışmak istemiyorum birdaha bana yorum yapma . aynı kulvarlardavebakış açısında olamayız bu belli .

bende senin yorumlarından hoşlanmadım..kime ne yorum yapacağımı sen söyleyemezsin..
bunu söyleyen kişi en başta başkalarının yorumuna karışmamalıydı..
tartışma?ne alaka..2 satır cümleyi doğru düzgün yazmayı beceremeyip tartışmaya yoracaksak vay halimize..kreşe gidelim oldu olacak..
hadi selametle..iyi forumlar..

bende senin yorumlarından hoşlanmadım..kime ne yorum yapacağımı sen söyleyemezsin..
bunu söyleyen kişi en başta başkalarının yorumuna karışmamalıydı..
tartışma?ne alaka..2 satır cümleyi doğru düzgün yazmayı beceremeyip tartışmaya yoracaksak vay halimize..kreşe gidelim oldu olacak..
hadi selametle..iyi forumlar..

valla canım sen beni alntı yaptın ilk .ben lafı ortaya attım sen alındın banane . hoşlanmadıysan okuma . cahil yorumlara pek tahammül edemiyorum ondan hoş bulmadın sanırım .neyse herkesin yorumundan hayatı, bakış açısı belli oluyor.yüksek lisansımı yeni bitirdim kreş falan ne oluyoruz yani

valla canım sen beni alntı yaptın ilk .ben lafı ortaya attım sen alındın banane . hoşlanmadıysan okuma . cahil yorumlara pek tahammül edemiyorum ondan hoş bulmadın sanırım .neyse herkesin yorumundan hayatı, bakış açısı belli oluyor.yüksek lisansımı yeni bitirdim kreş falan ne oluyoruz yani

çok tatlısın yaa..hadi gez gönlünce forum senin:KK14:

bunun ergenlikle hiç bir alakası yok ahlakla alakası var böyle ergenlik olur mu allah korusun eşin duysa bi mesaj görse sende yanabilirsin kesinlikle eşine söyle halam var arada diyorsun yuvandan evladından kıymetli değildir heralde gelen giden insanlar evine allah korusun sana mesaj atmaya cesaret eden bi tip başka şeyler de yapabilir ergenlik böyle olmaz yaşı 7-8 olur anlarım da 17 yaş koca adam bana göre

oha konu sahibi iyimisin kendindemisin 17 yasindaki 1 insandan soz ediyorsun 1 sene sonra resit olacak sen ergendir diye hosgoruyorsun k.bakmada ya cok safsin yada..

O yasta ogretmenlerine asik olanlar var. Ben olmadim ama bu durumun olmadigini gostermez. Aslinda ask degilde oyle saniliyor. Yapacagin sey bir psikologa beraber gitmeniz ya da susup oturacaksin. Senin anlatma tarzinla bir psikologun konusmasi bir olmaz. O yuzden konusmayi denemeyin.

17 yasinda evden kacan kizlar nasil muamele goruyorsa erkegi de aynidir. Fazla ustune gidilmemeli.

Son düzenleme:
Konu içeriği nedeniyle ilgili başlığa taşınmıştır.

:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:ayyy daha neler asla bu konuda taviz vermeyin:KK52::KK52::KK52:
:KK17::KK17:bence halanızla konuşun o da :KK1:ERGEN oğluyla konuşsun:KK6::KK6: yaptığının doğru olmadığını anlatsın:KK30::KK30:

Son düzenleme:
dediğim gibi yapısını siz bilirsiniz..mesela msj atıp azıcık korkutsanız annenlere söylerim diye..
daha ters teperemi..yani bişeyi hırs yapan birim,..
eğer öyleyse daha ılımlı bi msj atın..ablacım msjın yanlış geldi sanırım..bende kardeşim kime aşık olmuş diye güldüm gibibir msj olabilir..

Bence de önce böyle bir mesaj atman iyi olur. Yine de ısrarla aynı şeyde ısrar ederse karşılıklı oturup anlatırsın böyle birşeyin mümkün olmadığını. Gençlik heyecanı dersin, zamanla sen de bunun ne kadar komik olduğunu anlayacaksın, bak yakında bir bebeğimiz olacak falan dersin. Daha da anlamazsa artık annen ve baban bunu öğrenmek istemez heralde deyip tehdit yollu bir uyarı yaparsın.

X