Farklı Mutfak Sunumları

gözüm dönmeye başladıı:KK53:
yemek yesem iyi olucak pc de senin topik tvde mutfağım midemm fena halde herşeyi yemek istiyo:KK35::KK35: ALLAH IM yardımcım ol amin:KK16::KK16:

:KK20::KK20::KK20:Amiiiiiin :KK1:unutma hepsinden yiyebilirsin ama doyumluk degil tadimlik:nazar:pesindeyim ona gore :KK4::KK4:

valla peşimde ol yoksa kendimi bırakıcam diye ödüm kopuyo :KK53::KK53::KK53:
birde çok fena hazımsızlığım var şişiyorum:KK15:
buna rağmen sabah tartıda 58.6 yı gördümm:nazar::KK8::KK8::KK8::KK8:

valla peşimde ol yoksa kendimi bırakıcam diye ödüm kopuyo :KK53::KK53::KK53:
birde çok fena hazımsızlığım var şişiyorum:KK15:
buna rağmen sabah tartıda 58.6 yı gördümm:nazar::KK8::KK8::KK8::KK8:

Diyet yapan insanlarin en cok ihtiyac duyduklari seylerin basinda kontrol edilme istegi yatiyor.Kontrol edildiklerinde daha bir ciddiyetle yaklasiyorlar olaya.Gerci sen sua cok ciddi bir diyet yapmiyorsun ama bu durumda kendi kontrolunu kendin yapacaksin aslinda..sadece dikkatli olman gerekiyor...yesil cay iyiydi aslinda ters etki yapmasaydi sana...aslinda vucudundaki sisligi falan atmak icin kisa sureli detoks diyetlerinden falan yapsan 2-3 gunluk o bile atar vucudundaki suyu ,sisligi...ve harika - gormen tebrikler:KK9::KK9::KK9:yogurt tuketmeye calis:KK34:

Diyet yapan insanlarin en cok ihtiyac duyduklari seylerin basinda kontrol edilme istegi yatiyor.Kontrol edildiklerinde daha bir ciddiyetle yaklasiyorlar olaya.Gerci sen sua cok ciddi bir diyet yapmiyorsun ama bu durumda kendi kontrolunu kendin yapacaksin aslinda..sadece dikkatli olman gerekiyor...yesil cay iyiydi aslinda ters etki yapmasaydi sana...aslinda vucudundaki sisligi falan atmak icin kisa sureli detoks diyetlerinden falan yapsan 2-3 gunluk o bile atar vucudundaki suyu ,sisligi...ve harika - gormen tebrikler:KK9::KK9::KK9:yogurt tuketmeye calis:KK34:

aynen aslında bazen diyorum diyetisyene gitsem hata yapmam die çünkü gerçekten diyet benim gibi boğa burcu olan birisi için çokk zorr :KK19:bol su içmeye çalışıyorum artı egzersizler yapıyorum günlük işte inşallah yararı olur haa az önce 1 küçül parça çikolata attım ağzıma:KK53:

$image.jpg Tavuk köftesi Tarifi

Malzemeler

500 gram tavuk kıyma
1 adet kuru soğan
1 adet yumurta
1 adet orta boy haşlanmış patates
3 yemek kaşığı galeta unu
1 tatlı kaşığı tuz

Tavuk köftesi Yapılışı
Kuru soğanı rendeleyin. Patatesi de haşlayıp rendeleyin. Tavuk kıyması, yumurta ve diğer malzemeleri derin bir kasede iyice karıştırın. Elinizle istediğiniz şekli verin. İster fırında, ister yapışmaz yüzeyli tavada önlü arkalı iyice pişirin.Sonrası resimdeki gibi şekilrdiriyosunuz

Eki Görüntüle 694101 Tavuk köftesi Tarifi

Malzemeler

500 gram tavuk kıyma
1 adet kuru soğan
1 adet yumurta
1 adet orta boy haşlanmış patates
3 yemek kaşığı galeta unu
1 tatlı kaşığı tuz

Tavuk köftesi Yapılışı
Kuru soğanı rendeleyin. Patatesi de haşlayıp rendeleyin. Tavuk kıyması, yumurta ve diğer malzemeleri derin bir kasede iyice karıştırın. Elinizle istediğiniz şekli verin. İster fırında, ister yapışmaz yüzeyli tavada önlü arkalı iyice pişirin.Sonrası resimdeki gibi şekilrdiriyosunuz

Çok güzeller:KK56::KK19::KK52:

aynen aslında bazen diyorum diyetisyene gitsem hata yapmam die çünkü gerçekten diyet benim gibi boğa burcu olan birisi için çokk zorr :KK19:bol su içmeye çalışıyorum artı egzersizler yapıyorum günlük işte inşallah yararı olur haa az önce 1 küçül parça çikolata attım ağzıma:KK53:

Bogamisin sen :KK53:zordur valla bogalarin disipline edilmeleri :KK1::KK1:onlari fazla sikmadan yaptirmak lazim diyetide herbiseyide.ama bak yillardir derim hep mutfakta superlerdir hani tas pisirseler tas bile lezzete gelir ya o derecedir ellerinin lezzeti bogalarin :KK42:

MOZAİK TOPLAR

$66802_463878430348691_807351780_n.jpg

Malzemeler:

- 100 Gr Sana Hamurişi
- 2 Adet kayısı
- Sütlü çikolata
- 400 gr pötibör bisküvi
- 1 Çay Bardağı toz şeker
- 1 Çay Bardağı kuru meyve şekerlemesi
- 1 Su Bardağı ılık süt
- Şekerleme süs
- 2 Yemek Kaşığı kakao

Hazırlanışı:
- Margarini eritip ılıtın.
- Süt, kakao, şeker ve meyve şekerlemesini ekleyin. Kayısıları küçük küp şeklinde doğrayıp ekleyin. Bisküvileri elinizde ufalayarak karışıma ilave edin. Katılaşıp şekil alıncaya kadar eklemeye devam edin.
- Üzerini örterek 30 dakika buzdolabında bekletin.
- Karışımdan parçalar kopartıp elinizde yuvarlayın.
- Çubuklara batırın.
- Erittiğiniz çikolayata batırdıktan sonra şekerleme ile süsleyin.

Servis yapıncaya kadar buzdolabında bekletin.
Afiyet olsun:)

Kelebek Pasta Tarifi

$306146_456063634463504_1710375134_n.jpg

Malzemeler

4 adet yumurta
4 kahve fincanı tozşeker
5 kahve fincanı un
Yarım paket kabartma tozu
250 gram ıspanak
Kreması için:
1 su bardağı süt
1 adet yumurta
Yarım su bardağı un
Yarım su bardağı tozşeker
Dört buçuk çorba kaşığı margarin
Yarım çay kaşığı vanilya
Süslemek için: Krem şanti

Kelebek Pasta Yapılışı

Hamur için yumurtaları ve tozşekeri çırpın. Ispanağı robottan geçirin. Suyunu süzüp yumurtalı karışıma ekleyin. Un ve kabartma tozunu ilave edip karıştırın. Hamuru küçük kek kalıplarına pay edin. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında, kontrol ederek pişirin. Kreması için süt, yumurta, un ve tozşekeri çırpın. Ocağa oturtup, muhallebi kıvamı alana kadar pişirin. Margarin ve vanilya ekleyin. Fırından aldığınız kekleri kalıplarından çıkarın. Keklerin üst kısımlarından enlemesine ikiye kesin. Alttaki kısıma hazırladığınız kremayı sürün. Kestiğiniz kek parçalarını ise ikiye bölün. Her iki parçayı, krema sürülmüş kekin üzerine kelebek kanatlarına benzer şekilde yerleştirin. Krem şanti ile süsleyip servis yapın.

PATATESLİ PEYNİRLİ KÜLAHLAR

$522758_455846314485236_1641418780_n.jpg $417375_455846324485235_1667472385_n.jpg $580583_455846037818597_1378144485_n.jpg

Malzemeler

12 adet milföy hamuru
5-6 dal maydanoz
3-4 dal dereotu
3 adet haşlanmış patates
1 paket krem peynir
3 çorba kaşığı süt
Tuz, karabiber
12 adet siyah zeytin

Patatesli Peynirli Külahlar Yapılışı

külah kalıplara hafif üst üste binecek şekilde sarın. Önceden ısıtılmış 170 derece fırında üzerleri pembeleşene kadar pişirin. Fırından aldıktan sonra kalıplardan çıkarın. Maydanoz ve dereotunu ince kıyın. Haşlanmış patatesleri ezin. Üzerine krem peynir, süt, ince kıyılmış dereotu ve maydanoz, tuz ve karabiberi ekleyin. İyice karıştırın. Karışımı krema torbasına doldurun. Milföy külahların içine karışımdan sıkın. En üste çekirdeği çıkartılmış zeytin yerleştirip servis yapın.

X