Nisan 2013 sonu aşılama yaptıranlar

Slm bana doktorum rahîm filmi cekmeycekmıs gerek yok dedi neden acaba

Aslında rahim filmi hemen hemen her doktor istiyor. Ondan sonra aşılama veya diğer tedavilere geçiyor. Aşılama için genelde izlenen yol, adetlüyken ilaç veya iğne kullanıyorsun. Sonrasıda zaten aşılama işlemi gerçekleşiyor. Ben dün oldum. Soracağın varsa yanıtlarım:KK34:

merhabalar, ben 4 yıldır evliyim 1,5 yılı aşkın süredir bebek istiyoruz. fakat bir sıkıntı olmamasına karşın çocuğumuz olmadı. 4 ay önce rahimde perde olduğu için alındı. geçen ay çatlatma iğnesi kullandım ama olmadı. bu ay aşılama yaptırıyorum. bugün 3. iğnem oldu cuma kontrolüm var. sizler ne alemdesiniz?
Bende aşılma yaptıracam nasıl bir süreçtir iğne yi kendinimi yapıyorsun

Aslında rahim filmi hemen hemen her doktor istiyor. Ondan sonra aşılama veya diğer tedavilere geçiyor. Aşılama için genelde izlenen yol, adetlüyken ilaç veya iğne kullanıyorsun. Sonrasıda zaten aşılama işlemi gerçekleşiyor. Ben dün şeoldum. Soracağın varsa yanıtlarım:KK34:
Evet aslında soracağım cok şey var ben Mayıs 1 adet oldum ve halen olmadım doktora gittim vajinal ultrasyon baktı yumurtan çatlamiş olursun dedi adet olmam için herhangi bir ilaç vermedi hersey cok güzel dedi ben acaba tüplerdemi bir sıkıntı var dedim. Sanmıyorum cüpelendiğim bir şey görseydim kesinlikle rahim filmi isterdim dedi benim eşimde varkiosel var düşük ve yavaş inşallah tutar ya bana klomen hapi ve progynex. İlaçlar verdi ama şimdi kullanma adet olan 3 günü gel dedi sonra ne olacak bilmiyorum ama adet olmadım

Slm bana doktorum rahîm filmi cekmeycekmıs gerek yok dedi neden acaba

Merhaba, neden doktorun öyle birşey istedi bilmiyorum, mutlaka bir sebebi vardır ama nedir ? benim bildiğim aşılmadan önce rahim filmi çekiliyor, ki kanallarda yapışıklık varsa açılsın diye, basınçlı ilaç verince açılıyor. aşılamanın asıl amacı da spermin yolunu kısaltıp direk kanallara ulaşması, tıkalı kanal varsa aşılamanın bir anlamı olmaz, diye düşünüyorum ama yinede doktorunun yolunu izle. çünkü herkesteki sorun aynı gibi görünse de bazen farklı olabilir. Rabbim, çok aratmasın işallah en kısa zamanda kavuşuruz bebişlere :)

canım sonucun iyi çıktığına sevindim, içiremşyorsan eşine çokda üstüne düşme :) zaten iyi çıkmış bu yöntemler etkiyi biraz daha arttırıyor sadece. inşallah canım hep dileğimiz o zaten bir an önce hamile kalmak, sağlıklı ve hayırlı evlatlarımızı kucağımıza almak. ben de izmirdeyim cnm sen neresindesin?

Slmmm:) ben evka 2 deyim.
Evet paArtesi günü adetliyken doktora gittim, bakalım yumurtaların iyi durumdaysa bu ay ilaça başlayalım , istersen hsg cekelim dedi. Bende bi deneyelim ilaça başlıyayım dedim. Ve sonunda bende klomen e başladım:/ bakalım şimdi önümüzdeki paArtesi yine takipe gidicem hayırlısı görücez artık:) stn nerdesin canım

Slmmm:) ben evka 2 deyim.
Evet paArtesi günü adetliyken doktora gittim, bakalım yumurtaların iyi durumdaysa bu ay ilaça başlayalım , istersen hsg cekelim dedi. Bende bi deneyelim ilaça başlıyayım dedim. Ve sonunda bende klomen e başladım:/ bakalım şimdi önümüzdeki paArtesi yine takipe gidicem hayırlısı görücez artık:) stn nerdesin canım
Merhaba,bizde 4 yıllık evliyiz ve yaklaşık 1 yıldır bebk sahıbı olmak isyiyoruz.hıcbır sorun olmadığı halde gebe kalamadım maalesef:KK43:rahım fılmı cektırmenin fiyatı nelerdir?bılen var mı

merhaba bende dotora qittim ama bende bir sorun olmadıqını söyledi ama eşimde sperm eksikliqi var ve varikosel ameliyatı oldu... ameliyattan bir ay sonra test yaptırdı yine düşük cıktı... :KK50: bu ayın 18 inde tekrar yaptracak inş onda yüksek cıkar.... eqer bu da düşük cıkarsa asılama falan dedi ama nasıl olacak bilmiyorum ve cok korkuyorum..... asılama nasıl oluyo ve kac defa oluyo bu... yorumları okudum ama pek bişe anlamadım ve kafam karıstı.... ne olur bana yardımcı olun kızlarr......:18:

merhaba bende dotora qittim ama bende bir sorun olmadıqını söyledi ama eşimde sperm eksikliqi var ve varikosel ameliyatı oldu... ameliyattan bir ay sonra test yaptırdı yine düşük cıktı... :KK50: bu ayın 18 inde tekrar yaptracak inş onda yüksek cıkar.... eqer bu da düşük cıkarsa asılama falan dedi ama nasıl olacak bilmiyorum ve cok korkuyorum..... asılama nasıl oluyo ve kac defa oluyo bu... yorumları okudum ama pek bişe anlamadım ve kafam karıstı.... ne olur bana yardımcı olun kızlarr......:18:

asilama 4 defa yapila biliyor doktor karar veriyo agrisiz oluyo bence kendini uzme ben 2 defa asilama yaptirdim olmadi ama asilama sonrasi hamile kaldim bos gebelikti ama folik asit ic asilama sonrasi jel veya fitil veriliyo onu iste ve cok rahat ol ben alistim artik gezmeye gidermis gibiyim bu ayda 3 yaptirmayi dusunuyorum olmazsa ocakta tup bebek dusunduk esimle beraber asilama sonrasi iliski olayinida doktora sor

canım hiçbişeye qerek kalmadı hamileyim...:KK3: sonunda oldu doktor beni cok korkutmustu olmayabilir diye ama oldu işte... verdiqi ilaclar ve macunlar işe yaramıs meqer.... ama daha doktora qitmedim ultrasonda qörünmez diye... ama cok heyecanlıyım hala saka qibi qeliyor bana :KK9: ins isteyen herkesin olur..

Aslında rahim filmi hemen hemen her doktor istiyor. Ondan sonra aşılama veya diğer tedavilere geçiyor. Aşılama için genelde izlenen yol, adetlüyken ilaç veya iğne kullanıyorsun. Sonrasıda zaten aşılama işlemi gerçekleşiyor. Ben dün oldum. Soracağın varsa yanıtlarım:KK34:

merhaba,benim eşimde hareketli sperm sayısı çok düşük kadın doğum uzmanı aşılama yapalım dedi.hangi aşamalarda geçicez bu durumda bana adım adım yazarmısınız lütfennn,doktorlar insanı aydınlatmıyor konuşmuyorlar hep bi aceleleri var ben nasıl psikolojideyim anlamıyorlar.haftaya hsg çektiricem.öyle çok korkuyorum ki :KK43: kolumdan kan aldırırken bile ağlayan bi insanım,bu aşamaları nasıl atlatıcam hiç bilmiyorum,derdimi kimseylede paylaşamıyorum

merhaba,benim eşimde hareketli sperm sayısı çok düşük kadın doğum uzmanı aşılama yapalım dedi.hangi aşamalarda geçicez bu durumda bana adım adım yazarmısınız lütfennn,doktorlar insanı aydınlatmıyor konuşmuyorlar hep bi aceleleri var ben nasıl psikolojideyim anlamıyorlar.haftaya hsg çektiricem.öyle çok korkuyorum ki :KK43: kolumdan kan aldırırken bile ağlayan bi insanım,bu aşamaları nasıl atlatıcam hiç bilmiyorum,derdimi kimseylede paylaşamıyorum

Merhaba, daha yolun başındasın canım, böyle düşünmen çok normal, insan zamanla alışıyor. Her zaman en kötüsünü düşünürüm, o zaman rahatlarım. Sende öyle düşün. Hsg korkulacak, çekilmeyecek bir ağrı değil. Burada çok abartılmış, hem inşallah hamile kalacağız, doğumlar yapacağız, biraz gözümüz kara olmalı değilmi?
Aşılama korkulacak, acı çekilecek bir durum değil. Adetliyken başlanır tedaviye, hap yada iğne ile başlarsın. Yumurtalar yeterli olgunluğa gelince, çatlama iğnesini vurulup, aşılama olayına geçilir. Eşinden sperm alınır ve sana uygulanır. Özeldemi yaptıracaksınız peki? Eşin ilaç kullandımı , ne zamandır uğraşıyorsunuz?

Merhaba, daha yolun başındasın canım, böyle düşünmen çok normal, insan zamanla alışıyor. Her zaman en kötüsünü düşünürüm, o zaman rahatlarım. Sende öyle düşün. Hsg korkulacak, çekilmeyecek bir ağrı değil. Burada çok abartılmış, hem inşallah hamile kalacağız, doğumlar yapacağız, biraz gözümüz kara olmalı değilmi?
Aşılama korkulacak, acı çekilecek bir durum değil. Adetliyken başlanır tedaviye, hap yada iğne ile başlarsın. Yumurtalar yeterli olgunluğa gelince, çatlama iğnesini vurulup, aşılama olayına geçilir. Eşinden sperm alınır ve sana uygulanır. Özeldemi yaptıracaksınız peki? Eşin ilaç kullandımı , ne zamandır uğraşıyorsunuz?

özelde yaptırıcam evet,eşim ilaç kullanmadı doktor ilaçın faydası olmaz ameliyat sonra ilaç dedi,yada aşılama yaptırın dedi.2 yıldır uğraşıyoruz ama olmadı en son doktora gitmeye karar verdik,hsg yi anestezi ile çektiricem ondan korkmuyorum.vajinusmustum öncesinde onu zar zor atlattım ama bu defada bu çıktı alttan spekulum denen aletle muayene olmam lazım korkuma yenik düşüyorum muayene olamadım,okadar üzgün ve çaresizim ki anlatamam yani :KK43: vajinusmusu bu forum sayesinde yendim umarım bu spekulum,aşılama onlarıda burda yenerim :KK43::KK43:

Son düzenleme:
özelde yaptırıcam evet,eşim ilaç kullanmadı doktor ilaçın faydası olmaz ameliyat sonra ilaç dedi,yada aşılama yaptırın dedi.2 yıldır uğraşıyoruz ama olmadı en son doktora gitmeye karar verdik,hsg yi anestezi ile çektiricem ondan korkmuyorum.vajinusmustum öncesinde onu zar zor atlattım ama bu defada bu çıktı alttan spekulum denen aletle muayene olmam lazım korkuma yenik düşüyorum muayene olamadım,okadar üzgün ve çaresizim ki anlatamam yani :KK43: vajinusmusu bu forum sayesinde yendim umarım bu spekulum,aşılama onlarıda burda yenerim :KK43::KK43:

Aslında sayınız iyi ise, ileri hareket zamanla düzelebilir demişti doktor. Benim eşiminde öyle, sayısı güzel fakat ileri hareketi her zaman biraz ortalardadır, normal yolla olmaya engel değil denildi hep. Bence yinede ilaç kullanmaya başlasın, sende bu kadar kasma kendini, rahat bırak, muayene öyle kötü bir şey değil, aşılama ise muayeneden de kısa sürüyor, hemen spermler bırakılıyor, o kadar. Biraz kendini ferah tutmaya çalış..

Sevgili arkadaşım sana tek bişey söylicem ve bunu yazımı okuduktan sonra lütfen hsg ile ilgili lütfen bişeyler okuma ben bu korku yüzüne tam 2 sene hsg den kaçtım ama sonuç olarak kurtulamadım işlem başlayacağı zamana kadar ölesiye ağladım ve öleceğimi felan zannettim korkunun bu kadarı fazlaydı ama elimden gelen bişey yoktu mecburdum .... Sonuç mu hsg çekildiğinde kendimden utandım doktorumdan özür diledim ne oldugunu bittiğini bile anlamadım tek hissettiğim neydi biliyor musun adet sancısı belirtisi olur ya hafiften başka hiçbirşey hissetmedim doktoruna güven onunla bu yolda yürüdüğünü asla unutma o ne derse onu yap benim doktorum ağrı hissetmeyeceksin anesteziye gerek yok demişti güvendim bu kadar...sana umarım cesaret vermiştir bu tecrübem. ayrıca benimde canım çok ufucuk..

Sevgili arkadaşım sana tek bişey söylicem ve bunu yazımı okuduktan sonra lütfen hsg ile ilgili lütfen bişeyler okuma ben bu korku yüzüne tam 2 sene hsg den kaçtım ama sonuç olarak kurtulamadım işlem başlayacağı zamana kadar ölesiye ağladım ve öleceğimi felan zannettim korkunun bu kadarı fazlaydı ama elimden gelen bişey yoktu mecburdum .... Sonuç mu hsg çekildiğinde kendimden utandım doktorumdan özür diledim ne oldugunu bittiğini bile anlamadım tek hissettiğim neydi biliyor musun adet sancısı belirtisi olur ya hafiften başka hiçbirşey hissetmedim doktoruna güven onunla bu yolda yürüdüğünü asla unutma o ne derse onu yap benim doktorum ağrı hissetmeyeceksin anesteziye gerek yok demişti güvendim bu kadar...sana umarım cesaret vermiştir bu tecrübem. ayrıca benimde canım çok ufucuk..

sonunda bende başardım,anestezili yaptırdım ve 5-10dakika bişi sürdü,uyuyacak olmama rağmen o masaya yatarken yine korkudan ağladım ama dediğin gibi uyandığımda kendimden utandım,hiç bir yerim hiç bi şekilde ağrımadı,böyle böyle korkularımı yeneceğim sanırım

sonunda bende başardım,anestezili yaptırdım ve 5-10dakika bişi sürdü,uyuyacak olmama rağmen o masaya yatarken yine korkudan ağladım ama dediğin gibi uyandığımda kendimden utandım,hiç bir yerim hiç bi şekilde ağrımadı,böyle böyle korkularımı yeneceğim sanırım

inşllah canım çok geçmiş olsun . . . anestezi almasan bile hiçbişey hissetmicektin diye düşünüyorum ama olsun sonunda bitti ya peki sonuç nasıl doktorun değerlendirdi mi...

inşllah canım çok geçmiş olsun . . . anestezi almasan bile hiçbişey hissetmicektin diye düşünüyorum ama olsun sonunda bitti ya peki sonuç nasıl doktorun değerlendirdi mi...

teşekkür ederim canım ya..iltahap vardı onun için bir haftadır antibiyotik kullandım,doktorum adetin 2. günü gelmemi yumurtalara bakıp ona göre ilaçmı iğnemi başlayacağına karar vereceğini söyledi, sonrada aşılama yapılacakmış,ama ben şuara sigarayıda bırakıp öylemi gitsem diyorum bu ay değilde önümüzdeki ay gidicem buaradada sigarayı bırakıcım,erteledikçe erteliyorum ama ne yapayım :KK43:
sende durum ne? varmı bebeğin?

teşekkür ederim canım ya..iltahap vardı onun için bir haftadır antibiyotik kullandım,doktorum adetin 2. Günü gelmemi yumurtalara bakıp ona göre ilaçmı iğnemi başlayacağına karar vereceğini söyledi, sonrada aşılama yapılacakmış,ama ben şuara sigarayıda bırakıp öylemi gitsem diyorum bu ay değilde önümüzdeki ay gidicem buaradada sigarayı bırakıcım,erteledikçe erteliyorum ama ne yapayım :KK43:
sende durum ne? Varmı bebeğin?

bence hiç ara verme derim tabi yinede sen bilirsin bana bu hafta aşılama yapılacaktı fakat kullandığım ilaç yumurtalara aşırı cevap verdiği için doktorum erteledi kendimi çok hazırlamıştım psikolojimi ama hayırlısı allahım ne zaman kısmet ettiyse o zaman bi tek ona inanıyorum. Bu ay böyle geçecek bakalım bi sonrakine nasıl bi tedavi izleyeceğiz bilmiyorum inşllah kısmet olur bizede.

hepimize öncelikle geçmiş olsun.ben kasım ayında aşılama yaptıracağım. aşılama ne zaman oluyor.ne zaman hangi ilaçlar kullanılıyor.yumurta geliştiği zaman mı? spermi naklediyorlar?eşinizle ilişki öneriyor mu doktor aşılama döneminde .çünkü ben Ankara da yaptıracağım.bana anlatırsanız çooook memnun kalırım.bunların hiç birini bilmiyorum .çünkü çevremde aşılma yaptıran hiç kimse yok.sonuç ne zaman belli oluyor.birde benim tek tüpüm kapalı aşılama ile olur mu.rabbim dualarımızı kabul etsinn.

hepimize öncelikle geçmiş olsun.ben kasım ayında aşılama yaptıracağım. aşılama ne zaman oluyor.ne zaman hangi ilaçlar kullanılıyor.yumurta geliştiği zaman mı? spermi naklediyorlar?eşinizle ilişki öneriyor mu doktor aşılama döneminde .çünkü ben Ankara da yaptıracağım.bana anlatırsanız çooook memnun kalırım.bunların hiç birini bilmiyorum .çünkü çevremde aşılma yaptıran hiç kimse yok.sonuç ne zaman belli oluyor.birde benim tek tüpüm kapalı aşılama ile olur mu.rabbim dualarımızı kabul etsinn.

merhaba canım bende kasım aralık gıbı yaptıracagım ama benımde ılk hıc bır fıkrım yokk bu konuda sadece netten arastırdım bılen arkadaslar yarcımcı olsunn lutfeeennn

X