çalışan hanımların korkulu rüyası akşama kolay pratik ne pişirsem öneriler ??

dün akşam yaptım kavurmamı pilavımı çok güzel oldu...

bu akşam annemdeyimm ohh misss :KK56::KK56::KK56::KK56:

yarın akşamada dün eklediğim patates dollmasını yapıcam :KK56::KK56:

Buzlukda haşlanmış mercimek fasülye vs olması kolay oluyor.Ben çalışmıyorum ama dışardan gelip yemek yapma durumunda kolaylık:KK19:

ben patatesten çok hoşlanmam ilk üniversitemde 2 yıl boyunca ful patates yemişliğim var sabah kızartması öğlen haşlaması akşam gözlemesi off artık patates görmek istemezdim. evde patatesli bişey yaptıklarında kavga çıkarırdım.
o yıllardan kalma patatesten hala pek hoşlanmam
ama siz hep patatesli bişeyler yapıyosunuz
ortaçağ avrupasına dönüp patatesin içinden cin çıkacak diye ortalığa yaymak istiyorum.

Kızlar Merhaba:KK16:
Haşlanmış bakliyatları buzluğa koyup yapınca sevmiyorum tadı değişik geliyor bana genelde bir gün önceden sıcak suya koyarım ertesi günn düdüklüye çabuk pişiyor yada bakliyatı bir gün önceden pişirip ertesi gün ısıtıp yeriz.
Ben genelde domatesleri blender geçirip veya doğrayıp buzluğa koyarım çok kolay oluyor.
Tavukları sinitzel yaptırıp sarımsaklı baharatla marina edip buzluğa koyuyorum yapacam zaman bir gün önceden buzdolabının normal kısmına koyup erir eve geldiğim zaman ızgara tavalar oluyor onalrda ızgara yapıyorum çok güzel oluyor:KK9:
Aynı işlemi kuşbası olarak yolladım tavukalrda da yapıyorum gem baharat daha sinmiz olarak tad olar güzel oluyor ben beğeniyorumm..

evde bayatlamış ekmekler var bende onları kıtır ekmek yapıp buzluğa atmayı düşünüyorum yarın :KK31:

kızlar yarın sabah arkadaşlarım kahvaltıya gelecek,neler yapabilirim sizce? Ben normal kahvaltılıkların yanısıra,börek,kek,yoğurtlü biiber kızartması yapmayı düşündüm.Başka ne yapsam karar veremedim.Bir fikri olan var mı şekerler? :KK34:

selamm herkesee :)

dünkü menümüz

kuru fasulye
pirinç pilavı
turşu
yoğurt idi

bugünkü menüzmü

yokkkk

çünkü akşama doğum günü partisine gidicez yemekli :))

kızlar yarın sabah arkadaşlarım kahvaltıya gelecek,neler yapabilirim sizce? Ben normal kahvaltılıkların yanısıra,börek,kek,yoğurtlü biiber kızartması yapmayı düşündüm.Başka ne yapsam karar veremedim.Bir fikri olan var mı şekerler? :KK34:

slm canım şimdiden kolay gelsin.
ben kahvaltı hazırlamayı çok severim.
şunları yapabilirsin mesela
yumurta salatası
rus salatası
yeşil zeytin salatası
zeytinyağlı yaprak sarma
çökelek salatası
otlu baharatlı tereyağ yapabilirsin görüntü muhteşem oluyor(google yaz tarifi çıkar)

Kshvaltılık için sosisli sucuklu muffin yapabilirsin çok güzel oluyor öneririm

nasıl yapılıyor tatlım benimde var bayata ekmeklerim...

canım bende internetten buldum. ekmekleri küçük kküçük kıtır ekmek gibi doğruyosun az yağ ve istediğin baharatla karıştırıyorsun.
180 derece fırında 15 dk falan kızartıyosun. soğuyunca da hoop difrize :KK76:

öğle molasında eve gittiğim için bazen akşam yemeğini pişirip bırakıyorum.
etli taze fasulye yaptım akşam yanına pilav-salata ve ayran yaparım :KK56:

Bu akşamki Menüm
Tavuk Suyuna Şehriye Çorbası+Izgara Sinitzel Tavuk+Pilav+Yoğurlu Biber+Közlenmiş Patlican(Konserve)

Kızlar dışardan alınan közlenmiş biber ve patlıcan sağlıklı olmasa da alıyorum pratik oluyor Salata yerine çeşit oluyor Kendim közlemeyi hiç denemedim..

gunaydın kızlar neler kaynatmışsınız ne tarifler verilmiş maşallah ben cuma hastaydım biraz o yüzden işe gelemedim evdede net yok ve Tüm Annelerin ve anne adaylarının anneler gününü kutluyorum ..

ben hafta sonu bayat ekmeklerimi kıtır ekmek yaptım. sanırım biraz yaktım :KK1: buzluğa koydum ilk çorba yapışımda denicem :KK76:
kv dedim ki ben buzluğa yemek atmak istiyorum sebze mevsimlerinde söyle alalım yapalım dedim tamam dedi :KK24:

ben hafta sonu bayat ekmeklerimi kıtır ekmek yaptım. sanırım biraz yaktım :KK1: buzluğa koydum ilk çorba yapışımda denicem :KK76:
kv dedim ki ben buzluğa yemek atmak istiyorum sebze mevsimlerinde söyle alalım yapalım dedim tamam dedi :KK24:

ben bayat ekmeklerımı kıtır yapınca buzluga koymuyorumm hiç bişey olmuyo buzluktan cıkarıpta çözülmesını beklemene gerek yokk dısardada bıraksan bısey olmuyo kavruldugu için canım :KK16:

X