çalışan hanımların korkulu rüyası akşama kolay pratik ne pişirsem öneriler ??

Bu akşamki Menüm
Tavuk Suyuna Şehriye Çorbası+Izgara Sinitzel Tavuk+Pilav+Yoğurlu Biber+Közlenmiş Patlican(Konserve)

Kızlar dışardan alınan közlenmiş biber ve patlıcan sağlıklı olmasa da alıyorum pratik oluyor Salata yerine çeşit oluyor Kendim közlemeyi hiç denemedim..

ayy bayılırım tavuk suyuna çorbaya,daha doğrusu menun çok hoşuma gitti,hepsini severim.
özellikle közlenmiş yiyecekleri.
bende bazen konserve alıyorum ama en güzeli tabiki evde yapmak.
benim annem kavanozlara yapıyor biber ve patlıcan güzel oluyor.

gunaydın kızlar neler kaynatmışsınız ne tarifler verilmiş maşallah ben cuma hastaydım biraz o yüzden işe gelemedim evdede net yok ve Tüm Annelerin ve anne adaylarının anneler gününü kutluyorum ..

geçmiş olsun canım havalardan hepimiz üşüttük, seninde anneler günün kutlu olsun.

ben hafta sonu bayat ekmeklerimi kıtır ekmek yaptım. sanırım biraz yaktım :KK1: buzluğa koydum ilk çorba yapışımda denicem :KK76:
kv dedim ki ben buzluğa yemek atmak istiyorum sebze mevsimlerinde söyle alalım yapalım dedim tamam dedi :KK24:

buzluğa yemek veya sebze atmak çok iyi oluyor, ben geçen yaz okadar çok fasulye ve domates attımki
bol bol yedik kışın,halada 2-3 poşet var onları yiyoruz.

ben bayat ekmeklerımı kıtır yapınca buzluga koymuyorumm hiç bişey olmuyo buzluktan cıkarıpta çözülmesını beklemene gerek yokk dısardada bıraksan bısey olmuyo kavruldugu için canım :KK16:

aa öylemi küflenir gibime geldi benim o zaman ben kavanoza koyup dışarıda saklayabilirim. şimdi çıkarmıyım onları zaten çıkarınca hemen çorbaya çözülmesini beklemeden atarım canım kaynar olacğaı için hemn erir zaten :KK34:

tşk ederim bayan ruj şimdi daha iiyim cok sükür bende o ekmek işini beceremiyom ama bende domtes soğan felan buzluğa koyacam anacığım benim misafirim hiç bitmiyo bi hafta sonum var öğle bi misafir aksam başka misafir vala iş zor perşembe pazar kuruluo bu hafta gidecem

gunaydın kızlar neler kaynatmışsınız ne tarifler verilmiş maşallah ben cuma hastaydım biraz o yüzden işe gelemedim evdede net yok ve Tüm Annelerin ve anne adaylarının anneler gününü kutluyorum ..

geçmişş olsun canım, umarım şimdi iyisindir
seninde anneler günün kutlu olsunn :)

bugünkü menümü yazayım

(tembel işi oldu bugün :))

kıymalı yumurtalı pide
bol salata
ayran yada cola

tşk ederim bayan ruj şimdi daha iiyim cok sükür bende o ekmek işini beceremiyom ama bende domtes soğan felan buzluğa koyacam anacığım benim misafirim hiç bitmiyo bi hafta sonum var öğle bi misafir aksam başka misafir vala iş zor perşembe pazar kuruluo bu hafta gidecem

bende ekmekleri sütçüye veriom uğraşmıyorum,ama sebze atıyorum buzluğa,
soğan hiç denemedim ama geçen gün patates soyup doğradım küp küp
yumurtalı yapmak için bakalım nasıl olcak :)

bugünkü menümü yazayım

(tembel işi oldu bugün :))

kıymalı yumurtalı pide
bol salata
ayran yada cola

ooo bence harika bir menu,
yumurtalı pideyi ne zamandır canım çekiyordu,miss gibi taş fırında pişicek.:KK56:

akşam için hala karar vermedim.
dünden kalan körili tavuk sote var 1 tabak.
yanına topalak çorbası yapabilirim.
bezelyeli patates yemeği olabilir
salata ayran filan off menuyu uyduramadım
yardımcı oluuuun

yardımcı oluuuun

Benimde tavuk sotem var dünden kalma :)) Yanına Bulgur Pilavı yapacagım birde cacık :KK56: Önden bir çorba yaparsan güzel olur,patateste kızartabilirsin yanına :KK34:

Benimde tavuk sotem var dünden kalma :)) Yanına Bulgur Pilavı yapacagım birde cacık :KK56: Önden bir çorba yaparsan güzel olur,patateste kızartabilirsin yanına :KK34:

oyy oyyy yardım çığlığımı duyup yetişmiş benim güzelim
işin aslı eşim tavuk sevmiyor kesin ben yicem o tavuğu
o yüzden tavuğu saymadan bir menu oluştursam iyi olacak :KK1:
bulgur pilavı,kızartma,çorba ve salata gayet yeterli bence de
aaaaa çalışan bir bayanım ayol daha ne yapim :KK9:

yardımcı oluuuun

bencde tavuk sote yanına corba patates kızartma salata olabilir kuzummm burada senin hızına yetişemiyom her konuya yazıyon yorumların cok güzel takipçinim evde de böle hızlıysan iş yemek dayanmaaz :KK16:

bencde tavuk sote yanına corba patates kızartma salata olabilir kuzummm burada senin hızına yetişemiyom her konuya yazıyon yorumların cok güzel takipçinim evde de böle hızlıysan iş yemek dayanmaaz :KK16:

hahaayy:KK9: canım benim sağol
evde sadece mutfakta hızlıyım,yemek yapmayı severim.
ama diğer işleri hiiiç sorma,valla işkence gibi geliyor. :KK37:

aa öylemi küflenir gibime geldi benim o zaman ben kavanoza koyup dışarıda saklayabilirim. şimdi çıkarmıyım onları zaten çıkarınca hemen çorbaya çözülmesini beklemeden atarım canım kaynar olacğaı için hemn erir zaten :KK34:

yok canım küflenmıyo hıc bısey olmuyo ıyıcene kavurduysann

ozmn bende menumu yazayım bugun bende bırazcık tembellık yapıcam galıba
dunden kalan kıymalı sebzelı lazanyam var onu ıstıcam
yanına konserve şişesınde yayla corbam vardı onu cıkartırım
ve salata karpuz:KK56::KK56:

Son düzenleme:
yok canım küflenmıyo hıc bısey olmuyo ıyıcene kavurduysann

ozmn bende menumu yazayım bugun bende bırazcık tembellık yapıcam galıba
dunden kalan kıymalı sebzelı lazanyam var onu ıstıcam
yanına konserve şişesınde yayla corbam vardı onu cıkartırım
ve salata karpuz:KK56::KK56:

menüler ve secenekler saatler yaklaştıkça gelmeye başlıyor:KK1:

bu akşam yemekli düğündeyizzz ohh ne güzelll :21::21::21:

c.tesi akşam eşimle tatlı yedik o bizi kesti...gece 10 buçukta spagetti yaptım...survivor izlerken canımız çekti afiyetle yedik..
dünde annemin verdiği etli dolma vardı onu yedik ohh misss...:21::21:

bu akşam yemekli düğündeyizzz ohh ne güzelll :21::21::21:

c.tesi akşam eşimle tatlı yedik o bizi kesti...gece 10 buçukta spagetti yaptım...survivor izlerken canımız çekti afiyetle yedik..
dünde annemin verdiği etli dolma vardı onu yedik ohh misss...:21::21:

afiyet olsun canım,senin keyfin keyif ohh annesinin kuzusu :KK1:
survivor izlerken iştaha gelen sadece biz değilmişiz demekki
eşimle ben çocuk gibiyiz,onlar yiyor bizde hemen mutfağa koşuyoruz ne yesek diye :KK56:

menüler ve secenekler saatler yaklaştıkça gelmeye başlıyor:KK1:

evet valla aksam yaklastıkca mecburenn bıı plan olmalıı yoksa cok dha zor oluyo eve gıdıpte ne yapacagını duusnmek :KK36::KK36:

ben bu hafta rahatım yaaaa yarınkı menumde hazırrr dün pazardan ıspnak aldım cok tazeydı bu aksamda yarın için onu yapıcam yanına yarın aksam makrna yaparım

o ıkı gun yeter bıze persembede annem etı yaprak sarması yapmıs bizim içinde buzluga koymustuu onu verdı persembede onu cıkarırımm cumayada bıseyler dusnuruz artıkk :KK36::KK36::KK36:

afiyet olsun canım,senin keyfin keyif ohh annesinin kuzusu :KK1:
survivor izlerken iştaha gelen sadece biz değilmişiz demekki
eşimle ben çocuk gibiyiz,onlar yiyor bizde hemen mutfağa koşuyoruz ne yesek diye :KK56:

ayy sorma yaa geçende iskender vardı ödülde canımız çekti ama gece gece alcak yerde yoktu...ertesi gün dışarda yedik iskenderi :KK9::KK9::KK9: bu survivoer hem maddi olarak hemde bize kilo olarak zararlo geliyor aslındaa :KK1::KK1:
ben annemin küçük kuzusuyum yaa daha :KK1::KK1::KK1: ufalcam bir taraflarına gircem anneminn :KK1::KK1:

kızlar ya ramazan ayı yaklaşıyo var ama daha beni telaşı sardı buzluklara yiyecek stoklamam lazım hem sıcak hem çalışıyom hemde ramzan neler koyabiliriz ?

X