çalışan hanımların korkulu rüyası akşama kolay pratik ne pişirsem öneriler ??

ESMERSIRINE

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2012
5.339
396
Selam kızlar forumda ne pişirsem bugun ne yemek yapsam konularına baktım maşşalah cok güzel fakat cok ve yetişecek gbi değil çalışan bayanların menülerini merak ediyorum paylaşırsak herkese fikir olur şimdiden teşekkür ederim

valla çok zor çalışan bayan ıçın hakketen. ben 7.30da evde oluyorum. genelde bır gun kızartma, bırgun makarna çorba yada bulgur pılavı çorba,bırgun bezelye pılav, bırgun taze fasulye cacık . hergun ne yapcam derdi hakkaten zor hele kışın doğru durust yemek yok.
dolma yapacaksam bır gun önceden hazırlıyorum. haftasonu ışım yoksa bırgun onceden hazırlıyorum .eğer dizim yoksa:KK1:

canım bende çalıştığım için hep birgün önceden ana yemeğimi yapıyorum eve gidince yanına yapacaklarım kolay oluyor o zaman :)
ama dün yapamadım bahar temizliği yazalık kışlık yapmıştım evde iş çoktu yorgunum çok
o yüzden bugün gidince yapıcam ama ne yapıcam hiç bir fikrim yokk :KK43:

bu topik çok iyi olmuş teşekkürler, fikir ediniriz hergün :)

ooff en sıkıntılısıı... yarımsaat oldu geleli. taze fasulye yapıyorum. yanına napsam bilemedim. ben rejimdeyim eşim için illaki bişeyler yapmam lazım..

tsk ederim arkadaşlar önerilerde bulunursak çok ii olur çamaşır ütü yemek çalışmak hepsi cok zor sanırım bende biraz uyuşuğum :)ama hızlanıyorum :)zaten bir yada 2 çeşit yemek yetişiyor burda fikir verirsek cok ii olur dün tavugu düdüklüğe koydum hemen evi toparladım eşim cok dagınıktır benim çamaşır attım o pişti suyundan bulgur pilavı üstüne tereyagı döktüm ama gec geldi yiyemedi sansa bak:) bugun yemeğim var içim rahat yoksa iş yerinde tüm gün onu düşünüyorum.

valla çok zor çalışan bayan ıçın hakketen. ben 7.30da evde oluyorum. genelde bır gun kızartma, bırgun makarna çorba yada bulgur pılavı çorba,bırgun bezelye pılav, bırgun taze fasulye cacık . hergun ne yapcam derdi hakkaten zor hele kışın doğru durust yemek yok.
dolma yapacaksam bır gun önceden hazırlıyorum. haftasonu ışım yoksa bırgun onceden hazırlıyorum .eğer dizim yoksa:KK1:

öle sibelim hergün derdine düşüyoz ne yapsak die evet yaz geliyo secenekler coğaldı fakat ben sıck memlekete yaşıyorum şimsi sanki haziran temmuz gbi oldu çamaşır cok birikiyo yemekle ilgli fikirlerimizi paylaşırsak ne yapsam sorusunu atarız kafamızdan

canım bende çalıştığım için hep birgün önceden ana yemeğimi yapıyorum eve gidince yanına yapacaklarım kolay oluyor o zaman :)
ama dün yapamadım bahar temizliği yazalık kışlık yapmıştım evde iş çoktu yorgunum çok
o yüzden bugün gidince yapıcam ama ne yapıcam hiç bir fikrim yokk :KK43:

bu topik çok iyi olmuş teşekkürler, fikir ediniriz hergün :)

saol canım benim baktım yemek topiklerine dehşet güzel fakat zamn alıcı yemekler ama bize pratik gözboyayan mide doyuran yemekler lazım:) diğer menüleri hafta sonu yapabiliriz:)

bende çalışıyorum,yaptığım menuleri paylaşayım sizlerle :KK56:
patates püresi-körili tavuk göğsü sote
domatesli bulgur pilavı-kızartma-ayran
hamburger-kumru-elma dilim patates (malzemeler buzlukta hazır)
düdüklüde kuru fasulye
hazır çorba-kızartma-salata
fırında karides güveç-balık kızartması-kalamar( buzluktan çıkarıyorum)
veeee tabiki milli yemeğimiz makarna :KK9:

bende çalışıyorum,yaptığım menuleri paylaşayım sizlerle :KK56:
patates püresi-körili tavuk göğsü sote
domatesli bulgur pilavı-kızartma-ayran
hamburger-kumru-elma dilim patates (malzemeler buzlukta hazır)
düdüklüde kuru fasulye
hazır çorba-kızartma-salata
fırında karides güveç-balık kızartması-kalamar( buzluktan çıkarıyorum)
veeee tabiki milli yemeğimiz makarna :KK9:

hayatım hazzıra cok yüklenmemişmisin kısır türü işleri eşin yemiyomu ? bide körili tavuk gögsü tnasıl oluyo tarif alabilirmiyiz önerilerin için teşekkür ederim yenilerini bekliyoz

Akşamdan patlıcanlarını kızarttığım ve ertesi gün kıymalı,salça soslu harcını hazırlayarak işten eve gelir gelmez fırına sürdüğüm patlıcan musakka.Yanında pilav..bu aklıma gelen kolay menülerden biri :))

Fırında tavuk ve baharatlı patates,yanında makarna,bir diğer menü

çorba ve salata ama ana menü bol kıymalı,yoğurtlu makarna :))

patates kızartma,köfte,salata

börek,ayran

yaz geliyor bol sebze kızartması,yoğurt

Bulgur pilavı,patates yemeği,cacık

Bunlar benim kolay menülerim,aklıma geldikçe yazarım yine :))

Buarada güzel topik olmuş:KK34:

hayatım hazzıra cok yüklenmemişmisin kısır türü işleri eşin yemiyomu ? bide körili tavuk gögsü tnasıl oluyo tarif alabilirmiyiz önerilerin için teşekkür ederim yenilerini bekliyoz

canım görev yaptığımız ilçede dışarı çıkıp yeme imkanımız olmadığından,
il merkezinde markete gidince hazır gıdalardan bolca alıyoruz,canımız çekiyor :KK1:
eşim kısır seviyor ama akşam yemeği niyetine değilde öğle molasında eve geçiyoruz ozaman yapıyorum.
körili tavukta çok basit benim uydurmam :KK1:
eşim tavuk sevmediği için bol baharatla bi şekilde kandırıp yediriyorum:KK9:
tavuk göğsünü küp küp doğra,azıcık yağlı tavada pişmeye bırak,sıcak suda ilave edebilirsin.
suyunu çektirince,kapatacağına yakın içine şunları koy karıştır,2 dk daha pişir tamamdır:)
1 tatlı kaşığı salça,
1 t.kaşık köri sos,
1 t.kaşık şili sos
1 t.kaşık hot pepper sos
bir fiske kimyon,karabiber ve tabiki dilediğin kadar tuz.

yaptığımız patates püresini servis tabağına alıyoruz ve körili tavuk sotemizi de üzerine koyup afiyetle yiyoruz :KK56:

Son düzenleme:
bende geldim kızlar aranıza...valla bende dün 3 tane yufkam kalmıştı tava böreği yaptım yanına penir domates çay falan demledim onu yedik..
bu akşam kv dedeyiz...yarında inşş karnıyarık yapıcam kafaya koydum

benimde kolay menülerimmm,

mericmek çorbası+köfte+patates kızartması

tarhana çorbası+fırında patatesli tavuk+salata bazen yanına pilav bu bazende köfteli oluyor...

hazır çorba+etli dolma+yoğurt

çorba+yeşil fasülye+salata

bunlar genelde yaptığım şeyler..

bende geldim kızlar aranıza...valla bende dün 3 tane yufkam kalmıştı tava böreği yaptım yanına penir domates çay falan demledim onu yedik..
bu akşam kv dedeyiz...yarında inşş karnıyarık yapıcam kafaya koydum

Tava böreğini kıymalı harçla denediniz mi,muhteşem oluyor.Denemediyeseniz kesinlik tavsiye ederim.Yanına da ayran ohhh misss :))

Tava böreğini kıymalı harçla denediniz mi,muhteşem oluyor.Denemediyeseniz kesinlik tavsiye ederim.Yanına da ayran ohhh misss :))

Hımm eminim çok güzel olur.
Harcınızda kıyma dışında soğan, baharat vs neler var sorabilir miyim?
Teşekkürler.

Buraya kadar gelmişken menüyü yazayım.
Benim için için peynirli salata, eşim için ton balıklı salata ve ayrandı akşam ki menü...

Son düzenleme:
benimde kolay menülerimmm,

mericmek çorbası+köfte+patates kızartması

tarhana çorbası+fırında patatesli tavuk+salata bazen yanına pilav bu bazende köfteli oluyor...

hazır çorba+etli dolma+yoğurt

çorba+yeşil fasülye+salata

bunlar genelde yaptığım şeyler..

iSyan eşleştirmelerin cok güzel cok uyumlu Hosgeldin tekrar kuzum

X