çalışan hanımların korkulu rüyası akşama kolay pratik ne pişirsem öneriler ??

Hazır et ve tavuksuları kullanmak istemeyenler için; haşladığınız tavuğun suyunu buz kalıplarına koyup dondurun, pilav ve çorbalarda kullanabilirsiniz. buz kalıbı olarak satılan poşetler var arkadaşlar Eki Görüntüle 700910 işte bu

Kıymanın ömrünü uzatmak için; kıymayı soğanla kavurup yemek harcı olarak saklama kabına ya da poşetlere koyun. Elinizin altında kavrulmuş kıyma olunca işleriniz hızlanır, hem de kıyma uzun ömürlü olur.

bu tavuk suyu işlemını bende yapıyorummm buz posetlerıne koyup hem pratık hem saglıklı oluyoo :KK16:

değerlendirmesini bilene buzluk ve konserve yapımı çok büyük kolaylık sağlıyor.....
insan alışınca artık boş zamanlarında bişeyler yapıp ziyan etmeden; ya konserve yada buzlukta saklamayı öğrenince artık bildiklerinden vazgeçemiyor arkadaşlar.
çalışan kadın olmak çok zor hem çocuk, hemde evde yemek seçen bir eş olunca daha da zor
hepinize kolaylıklar diliyorum

günaydın şekerlerrrr :KK3::KK3::KK3:

dün 5 buçukta eve vardım elimi yüzümü yıkadım üzerimi değiştirdim hoopp mutfağa..
önce patatesleri soydum dilimledim...tencereye koydum o kaynarken köftemi ve dolma içini hazırladım..
patatesler yumuşayınca tepsiye köfteler ile dizdim...fırına verdim..
fırına verince dolmamı doldurdum ve onuda ocağa koydum...
bu ikisi olurken eşim mercimek çorbas değil tarhana çorbası yap dedi..
hemen tarhanamı çıkardım...kızlar değişik birşey yaptım tarhananın için şehriye ve tavuk bulyon attım harika oldu...denemenizi öneririm...
tam saat 6 buçukta hem masam hem yemeklerim hazırdı..
ama misafirlerim geç geldiler saat 7 buçukta :KK19::KK19::KK19:
masama salata, yoğurt ve buzluğumda olan biber kızartması vardı onları koydum...bütün yemekler bitti...hepsini beğendiler..kv şunu dedi..bunların hepsini dün akşammı yaptım...yoo dedim şimdi gelince yaptım..hatta biraz uyudum...ama gerçekten uyudum :KK1::KK1::KK1:

dün 5 buçukta eve vardım elimi yüzümü yıkadım üzerimi değiştirdim hoopp mutfağa..
önce patatesleri soydum dilimledim...tencereye koydum o kaynarken köftemi ve dolma içini hazırladım..
hemen tarhanamı çıkardım...kızlar değişik birşey yaptım tarhananın için şehriye ve tavuk bulyon attım harika oldu...denemenizi öneririm...
masama salata, yoğurt ve buzluğumda olan biber kızartması vardı onları koydum...bütün yemekler bitti...hepsini beğendiler..kv şunu dedi..bunların hepsini dün akşammı yaptım...yoo dedim şimdi gelince yaptım..hatta biraz uyudum...ama gerçekten uyudum :KK1::KK1::KK1:

maşaklah isyan bide uyumaya vakit bulmuusn benim elim ayağıma dolaşırdı dolma ugrastırcı karışık dolmamıydı menü güzel harikasın tebrikler

oooooooooooooooo süpersinn canım

bir tarifte benden;
kuşbaşı tavuk göğüsünden , tavuk pirzoladan , bagetten kısacası tavuğun istediğiniz heryerinden yapabilirsiniz..
tavukları kapaklı geniş bir tava içine alıyoruz ,
2 -3 havucu soyup dilimliyoruz (havuçların çoğunluğu tavukların altında kalsın) ,
son olarak biraz su ve 1 - 1.5 tavuk bulyon ekleyip kapağını sıkıca kapattıyoruz..
pişme süresi uzun ama yapımı çok kolay.. ne kadar uzun süre pişerse tavuklar o kadar yumuşak oluyo. kapağıda mümkün oldukça açmıyorum ki , kendi buharıda içinde kalsın.. suyu azalırsa biraz sıcak su ekleyebilirsiniz.. inanın çok lezzetli bir yemek oluyo , o pişerken diğer işlerede bolca zaman kalıyo :KK34:

bir tavuklu tarifte benden olsun :))
-- malzemeler--
kuşbaşı tavuk eti
2 adet domates
1 adet soğan
2 adet biber

Kuşbaşı olarak doğranmış tavuk etini ilk olarak kendi suyunda rengi değişene kadar pişirin.Sonra tavada soğanı güzelce kavurun,dilerseniz minik minik doğranmış biberde ilave edin,tavuklarınızı dökün soğanlı biberli karışımın üzerine,kük küp doğranmış domatesi de ekleyin bir kere karıştırın şöyleee ve tavanın kapağini kapatın.pişmeye yakın tuzunu ve dilediğiniz baharatları dökün yemeğinize ohhhh missss.Kısa sürede pişiyor.Yanına da miss gibi bir pilav.eee yeter di mi afiyet olsun :))

Son düzenleme:
maşaklah isyan bide uyumaya vakit bulmuusn benim elim ayağıma dolaşırdı dolma ugrastırcı karışık dolmamıydı menü güzel harikasın tebrikler

tatlım dolma biber dolmasıydı...birkaç tanede patlıcan yaptım...saol şekerim...sende yetiştirirsin emin ol

bir tarifte benden;
kuşbaşı tavuk göğüsünden , tavuk pirzoladan , bagetten kısacası tavuğun istediğiniz heryerinden yapabilirsiniz..
tavukları kapaklı geniş bir tava içine alıyoruz ,
2 -3 havucu soyup dilimliyoruz (havuçların çoğunluğu tavukların altında kalsın) ,
son olarak biraz su ve 1 - 1.5 tavuk bulyon ekleyip kapağını sıkıca kapattıyoruz..
pişme süresi uzun ama yapımı çok kolay.. ne kadar uzun süre pişerse tavuklar o kadar yumuşak oluyo. kapağıda mümkün oldukça açmıyorum ki , kendi buharıda içinde kalsın.. suyu azalırsa biraz sıcak su ekleyebilirsiniz.. inanın çok lezzetli bir yemek oluyo , o pişerken diğer işlerede bolca zaman kalıyo :KK34:

sadece neden havuç canım haşlama gbi bişemi oluyo ?

slm kızlar nasılsınız hafta sonu nasıl geçti benim sınav vardı yorucuydu ne kadarda sınav olsa yorucu olsa insan aç yaşarmı :)
-cumartesi -pilav yeşilfasulye salata
-pazar-kısır ayran söğüş
bugun ne yapacam bilmiyom malum yaz ayı hersey yenmiyo burada bi sıcakki anlatamam

slm kızlar nasılsınız hafta sonu nasıl geçti benim sınav vardı yorucuydu ne kadarda sınav olsa yorucu olsa insan aç yaşarmı :)
-pazar-kısır ayran söğüş
bugun ne yapacam bilmiyom malum yaz ayı hersey yenmiyo burada bi sıcakki anlatamam

ben hafta sonu yemek yapmadım desemm :KK1::KK1::KK1:
c.tesi nöbetteydim akşamda bişi yiyesimiz gelmedi..evde kalan yemekleri ısıttık...dünde piknikteydikkk öle geçti..
bugün çok yoğunum ve yoruldum akşama sebzeli tost var..ve ayran nasıl meni ama :KK56::KK56:

-pazar-kısır ayran söğüş

selammm :)

cumaretsi menümüz aynıymışş canım
pazar ızgara balık + salata

bugün daha bilmiyorum, düşünüyorum

c.tesi nöbetteydim akşamda bişi yiyesimiz gelmedi..evde kalan yemekleri ısıttık...dünde piknikteydikkk öle geçti..
bugün çok yoğunum ve yoruldum akşama sebzeli tost var..ve ayran nasıl meni ama :KK56::KK56:

hafif bir menü canım ben beğendim :)

sadece neden havuç canım haşlama gbi bişemi oluyo ?

haşlama gibi değil , suyunu neredeyse tamamen çekiyo zaten.. havuçtan başka bişeyle denemedim , havuçlar eriyo resmen içinde , tatlar çok güzel birbirine karışıyo.. uzun süre , kapağı açılmadan pişsin yeter.. :KK56:

sebzeli tost nasıl oluyo..? duymadım hiç.. :44:

eşim tostu yemek die görmez :KK43: sölenir

X