Müstakil Ev mi? Apartman Dairesi mi?

bigsize83

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2006
1.128
12
41
Merhaba arkadaşlar.Başlıktada belirttiğim gibi bu konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.
Allah kısmet ederse ev almayı planlıyoruz.Ama benim aklım karışık.Müstakil ev biraz daha sıcak geliyor ama temizliği, bakımından biraz korkuyorum.Birde börtü böcek fobim de var.
düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.teşekkürler :)

ben müstakil evde büyüdüm ve evlendim yine müstakil evim var memnunum gürültü yapacak kimse yok.apartman dairesinde yaşabilirmiyim bilmm her ırktan insan var temizi,pisi,kurallara uyup uymayanlar ama site içinde dubleks veya 2 katlı daireler var ortanın üstünde oturan kesim oralardan alabilirsin komşuluk çok önemli daire hayatında diye düşünüyorum

gençken yani enerjiniz varken müstakil ev olmalı.sanırım çocuğunuzda var.en güzeli müstakil.ev temizliği zorlayabilir ama bahçede zorlar.eğer çalışıyorsanız bahçe için yardımcı gerekebilir.

müstakil ev bulabilirseniz ben tabi ki müstakil ev derim,kendi kafanıza zevkinize göre rahatça oturursunuz,yok üstteki halı çırptı, yok gürültü yaptı, aidat vs. derdi olmaz, bahçesiyle de uğraşırsınız hem.

Site içersinde müstakil ev olabilir ama benim tercihim apartman dairesi.

Eger müstakil ev bulabilirseniz bahçeli müstakil ev alın derim daha çok rahat ederseniz börtü böcek olayına kafanı takma bugun apartman dairelerinde bile börtü böcekler var hatta 6.ve 7. katlara yılan ve farelerin çıktıgını bilirim.

Bende müstakil hemde kocaman bir evde doğdum büyüdüm böcek olayına takılma eğer iyi bir sineklik ve korunaklı birkaç önlem alırsanız hiç sorun olmaz..Hem herkes müstakil ev alabilmek için çaba harcıyor apartman daireleri bana hep soğuk gelmiştir kimse kimseyi tanımaz ses olayı çamaşır asma olayı ayrı dert bence müstakil ev alın satarken de değerlenir deprem korkusundan bizim buralar 3 katına çıktı resmen..

slm.tamda benim derdime parmak basmışsın.ben apartman dairemi satıp eşimin babasından kalma müstakil eve bir ev parası harcayarak çocuklar için iyi olur diye taşınmış biriyim. ha bu mevsimde sorarsan kesinlikle müstakil ev cevabı alırsın çünkü bahçenin tadı gelmeye başlıyor ama kış olunca kaçmak istiyorum çünkü sadece yalıtımını yaptırmadık ve bu kış aylık 450 civarı doğalgaz yaktık ve tabki ısınamadık.her kış çıkmaya karar veriyoruz yaz gelincede unutuyoruz bahçesinde çay kahve keyfi,herşeyi unutturuyor.tabi çocukların bahçede oynaması bişeyler ekmesi ,sulaması ve büyüdüğünü görmesi çok güzel.ama apartmandaki gibi sıkı fıkı komşuluk olmuyor.ben zaten apartmandada çok samimi olamıyordum her dk. girip çıkmayı sevmem. beni tek zorlayan temizlik,3 tane kızım var ve inan üst kattan bodrum bahçe heryeri dağıtıyorlar. bahçe bakımınıda eşime bıraktım o ilgileniyor.ben evde olduğum için daha çok dağılıyor heryer ve işim hiiiç bitmiyor.tabi katlar öyle değil. çağırdığım temizlikçi bile tarif ettiğim halde kat olmadığı için temizlik yaparken bocalamıştı.benim için artı ve eksileri bunlar canım:KK16:

Konut sektörünün son 10 yılda büyük bir yol kat etmesi ve gelişmesinden dolayı artık tek katlı müstakil konut tipleri de oldukça kullanışlı ve modern yapılar halini almaya başladı. Özellikle bahçesi mevcut olan müstakil evlerde, taş ev modelleri doğa ile iç içe bir bütünlük kazandıracak güzel alternatiflerden biridir.

Bahçe evi modelleri doğa ile iç içe olmak isteyen doğa ile tümleşik bir yaşam sürmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra dubleks şeklinde müstakil ev yaptırmayı düşünenler içinde çok ayrıcalıklı ev planları mevcut, dış görünümü ile etkileyici olabilecek dubleks müstakiller iç aurası ile de evinize gelen misafirleri büyüleyecek türden yapılar için seçenekler sunmaktadır. Bu evlerin en güzel yanlarından biri planlarını sizin tercihleriniz doğrultusunda hazırlatabilirsiniz ve tamamen kendi zevkinizi yansıtan bir eve sahip olabilirsiniz.

Ev yaptırmaya karar verdiğiniz noktada gerekli resmi izin işlemlerinin tamamlanmasının ardından en önemli konu olan evin projesi konusuna geleceksiniz. Evin projesi için kendi kafanızda bir şekil ya da fikir oluşmadığı taktirde daha önceden hayata geçirilmiş olan müstakil ev projelerini incelemek sizlere bazı noktalarda ipucu vermiş olacaktır. Gelişmiş ve markalaşmış şirketlerin projelerinde yer alan ufak detaylar sizin eviniz için de önemli bir nokta niteliği taşıyacaktır ve evinize şıklık ve konfor katacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
X