Doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra adet düzeni

November 22

Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2009
2.280
1.822
Arkadaşlar doğum kontrol hapını bıraktıktan ne kadar süre sonra adetleriniz düzene girdi?Ben 2.5 yıl kullandım gayet de memnundum hiç bir yan etkisini görmedim ne kilo ne tüylenme. Kasımda bıraktım. Aralık ve Ocakta 35 günde bir olarak eski adet düzenimde gördüm. Şubatta kimyasal gebelik geçirdim kanamam 43 gün uzadı Nisanda da 40.gün geldi ,şimdi mayısı bekliyorum ama gebelik planladığım için ne ovulasyon tahmini yapabiliyorum ne de huzurum kaldı.Doktora gittim adetimin 3.günü hormon tahlilleri yapıldı normal çıktı.Ultrason ve jinekolojik muayenede de kist falan çıkmadı ama niye uzadı niye düzene girmiyor anlamadım.Umarım 'benim de öyle oldu ve düzeldi' diyecek beni rahatlatacak birileri vardır.

demekki düzeni bozan bi durum var mesela yememen gereken bi gıda ve sıvı veya psikolojik bi durum örnek veriyim

yaşadığın bölge itibari ile kindar ve eski kötü anıları sürekli hatırlayan filim gibi geri sarıp oyanatan biri misin
Kilon boyun yaşın kaç ?
Tuz şeker ve un ile aran nası ? yemeklerde ne sıklıkla kullanırısın
Cips gazlı asitli yiceklerle aran nası
Kırmızı ve beyaz etle aran nası ?

mesmerina valla güldürdün beni :) kendimi okurken psikolog masasında hissettim sanki :) 28 yaşındayım 1.65 boyundayım 50 kiloyum yani normalim gıdaya gelince ben zaten çölyaklıyım yani un alerjim var ama yeni değil.Sanırım d.k. hapı yüzünden karıştım.Bu kadar saydığın şey etkiler mi yahu adet düzenini bu kadar ince düşünmedim hiç :)

mesmerina valla güldürdün beni :) kendimi okurken psikolog masasında hissettim sanki :) 28 yaşındayım 1.65 boyundayım 50 kiloyum yani normalim gıdaya gelince ben zaten çölyaklıyım yani un alerjim var ama yeni değil.Sanırım d.k. hapı yüzünden karıştım.Bu kadar saydığın şey etkiler mi yahu adet düzenini bu kadar ince düşünmedim hiç :)

Nelerin etkilediğini bi bilsen kıçınla gülerdin ama şimdilik ağzınla gül şekerim :KK35: hatta örnek veriyimde nerenle güler misin ağlar mısın bilmem

hastalarımızadan biri erkek arkadaşı tarafından aldatılınca bunu kendine yediremeyip ondan intikam almaya kalktı beceremeyince içe attı ve sürekli bu intikam duygusunu besledi ve aldatılma olayını film gibi başa sarıp sarıp oynattı 4-6 ay sonra adet düzeni bozulunca oydu buydu şuydu derken doktor kontrolunde PCOS çıktı doğum kontrol hapları ile tadavi olamayınca bize geldi bi kaç testten sonra olayın kaynağını tespit edip self-hipnoz ile tedavi ettik bi kaç gıda takviyesi derken normale döndü

konuya gelince olaya önce piskolojik yaklaşıyoruz ki Rahim sorunlarının ekserisi piskolojik (çünkü rahim sorunlarının ekserisi hipofiz bezi ile alakalıdır ve psikolojik sorunlar önce hipofiiz etkiler ) sonra gıda çözümlerine bakıyoruz.

mesela :

Beyinde bulunan ve bir çok hormonu salgılayan hipofiz salgı bezinde üretilerek salgılanan ve lohusalık ve emzirme döneminde süt üretiminden, yumurtlamanın ve böylece adetlerin durmasından sorumlu olan, böylece emzirme döneminde kadını yeniden gebe kalmaktan (belli bir süre) koruyan prolaktin hormonu çeşitli nedenlere bağlı olarak uygunsuz salgılandığında adet döngüsünün düzeninin bozulmasına ve beraberinde göğüslerden süt veya süt benzeri bir sıvının salgılanmasına neden olabilir.

anlatabildimmi

Hımm teşekkür ederim pkos yok baktı doktor şükür yumurtalıklar da sıkıntısız hormon tahlillerim de normal çıktı tsh de normal sanırım doğum kontrol ilacının gazabına uğrayanlardan oldum bu ay netleşecek inşallah düzenimin ne olacağı

Çok zorda kalmadığım sürece bi daha mı doğum kontrol hapı amannnnnnnnn 1 yıl kullandım beni şişirdi adet düzenimde bi sorun yok ama yan etkisi çok

valla canım ben yan etki hiç görmedim yazz24+4 kullandım mayıs adetimi beklerlen yazmıştım ilk mesajımı bugün oldum yani nisandan 38 gün sonra.... yani 43- 40- 38 şeklinde geriledim ve tabi bu ay da olmadı melesef bebiş :KK43:

valla canım ben yan etki hiç görmedim yazz24+4 kullandım mayıs adetimi beklerlen yazmıştım ilk mesajımı bugün oldum yani nisandan 38 gün sonra.... yani 43- 40- 38 şeklinde geriledim ve tabi bu ay da olmadı melesef bebiş :KK43:
Merhaba, aradan yıllaaar geçmiş ama şu an szinle aynı durumdayım. Evlenince doğum kontrol ilacı kullanmaya başladım 4 yıl boyunca. 3 ay önce bıraktım. 1. ay 45 günde, 2. ay 33 günde , 3. ay 50 gün oldu ve hala bekliyorum adet olmayı . >Neden böyle oluyor bilmiyorum? Sizin durumunu ne oldu yıllar içinde merak ettim. Umaruım hala aktifsinizdir.

X