2013 Temmuz Annelerinin Doğum Hikayeleri:))

Bayanlaar maşallah hepinize 2013 ün Temmuz anneleri cesaret verdiniz, bu doğum hikayelerini okuyup hem ağladım hem heyecanlandım.. 2014 temmuz annesi olacağım inş. ama görüyorum ki bir çoğunuz haziranda doğurmuş.. :) Allah birbirinize bağışlasın sizi :emir_bebek: :nazar:

Bayanlaar maşallah hepinize 2013 ün Temmuz anneleri cesaret verdiniz, bu doğum hikayelerini okuyup hem ağladım hem heyecanlandım.. 2014 temmuz annesi olacağım inş. ama görüyorum ki bir çoğunuz haziranda doğurmuş.. :) Allah birbirinize bağışlasın sizi :emir_bebek: :nazar:

Hayırlı olsun cnm.Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inş...

8 haftalik hamileyim dogumum 14 agustos da olucak insallah ama simdiden korkmaya basladim dogumdan arkadaslarin dogum hikayelerini hem okudum hem agladim rabbim bizlerede bir an önce bebegimizi kucagmza almayi nasib etsin

5 SENELIK HASRETIMIZ EMANETIMIZ O YUZDEN HIKAYEMI AN AN ANLATMAK ISTEDIM UZUN OLDU AFFOLAA VAKTINIZI COK ALICAMM
Bebeğin Adı:ALPEREN
doğum Günü ve Saati:08/07/2013-15:40
Bebeğin Boyu ve Kilosu:51 CM-3500 GR
Hastane Adı:KAYSERİ TEKDEN HASTANESİ
doktor Adı:KK70:R.AYTÜL ERDOGUMUŞ
doğum Şekli:NORMAL(CATIRR CATIRRR:KK52: )
Kaçıncı Haftada Doğduğu:40+2

…
:21::21::21::21:

DUA ILEE…

bebeğiniz hayırlı olsun hayırlı günlerde büyüsün.
bende 3 aylık hamileyim inşAllah 2014 ağustos annesi olacağım.bebeğimde galiba erkekmiş.
bir şey sormak istiyorum.
bende tekden hastanesi zehra kalınlıya gidiyorum dktorumdan memnunum ama yatış odalarının iki kişilik olduğunu duydum.öyleyse hastaneyi değiştirecem ama içime sinende bir dktr bulamıyorum.odaların iki kişilik olması kötü bana gelenler diğer hastanın yakınları eşi babası yani erkeklerde olacak hiç rahat edemem.
sizinki nasıl oldu tek kişilik oda varmı.?

bebeğiniz hayırlı olsun hayırlı günlerde büyüsün.
bende 3 aylık hamileyim inşAllah 2014 ağustos annesi olacağım.bebeğimde galiba erkekmiş.
bir şey sormak istiyorum.
bende tekden hastanesi zehra kalınlıya gidiyorum dktorumdan memnunum ama yatış odalarının iki kişilik olduğunu duydum.öyleyse hastaneyi değiştirecem ama içime sinende bir dktr bulamıyorum.odaların iki kişilik olması kötü bana gelenler diğer hastanın yakınları eşi babası yani erkeklerde olacak hiç rahat edemem.
sizinki nasıl oldu tek kişilik oda varmı.?
özeldede yazdım cnm evt bız tek yaptırdıkk 100 tl fark ıle tek kısılık oluyor odalar allah bagıslasın ınsl paşanıdaaaa bızımde cıft olması ıcımıze sınmemıstı hele esım cok sınırlendıı ben sancıdan analamadım ama allah kolaylık versın sanda ınsl

benim dogumum cok zor oldu doktorum lafta hacet tepe un.birincilikle bitirmişti ama hiç memnun kalmadım önce kis var normal dogum yapamazsın dedi kisin patlama riski var senide bebegin içinde tehlikeli olur dedi hoş bu durum benim iyime geldi aslında zaten sezeryan olmak istiyordum neyse 1 temmuz geldi çattı 8:30 da burda ol dediler saat 12:00 de ameliyata girdim 12:10 da kuzumu verdiler koynuma anında sustu yavrum beni koklayınca.çıkar çıkmaz da doktorun üstüne büyük tuvaletini yapmış:)iyi olmus diyorum hala...ameliyatta acı yoktu ama herseyi hissettim ve bana kis kendiliğinden kaybolmuş dedi ultrasonda bebekten dolayı görünmüyordu kisin oldugu taraf şimdiki aklım olsa adet agrısı gibi bi sancıyla normal dogum oluyormus ondan isterdim bu kadar zor olacagını bilemedim neyse ameliyattan cıktıktan sonra agrı degilde sürekli bi acı hissediyordum çok kuvvetli ve geçmek bilmeyen bıçak kesiği acısı iğneden cok jorkan ben hemşireye iğne yap diye yalvarıyordum ama iğne agrıyı alıyor benimki acıydı yani oda fayda etmedi.daha sonra kanamam durmadı o kesik halimle bana bide suni sancı verdiler neymişte rahim kendini toparlasın diyeymiş o acıyı hiç unutamıyorum.ardından yine o kesik halde doktor içerde pislik kalmasın diye kesiğin üst tarafından ögle bir bastırdı ki 4 kişi beni tuttu zorla hstane benim çığlıklarla inledi o 3 saniye...ameliyattan saat 13:00 da cıktım saat 21.00 oldu beni daha hemşireler gelip kaldıracakta yürüyüşe çıkacaz falan filan...ablamsa benden 3 gün önce doğum yaptı başka bir doktor ve hastanede 2 saat sonra yürüyüşe kalktıgını ve hiç acı hissetmediğini söyler hala:)üstelik onun 4 sezeryanı benim ilk cok ilginc geliyor velhasıl ertesi günü bebegimi alıp hastaneden cıktıgımda benden mutlusu yoktu evime geldiğim için ve en önemlisi bebişimle geldiğim için.ama bizimki ilk bir ay hep uyudu aman uyansada sevsek diyorduk sonra bi uyandı bidahada uyumadı cadı:)şimdi oldu 8 aylık ben 55 kiloyla hamile kalıp 64 ile doğum yaptım şimdi gelin görün halimi 51 kiloyum bu cadı beni yedi bitirdi:)en başta uyumuyordu bu 20 gündür uyuyor şimdide iki lokma bişey yedireyim diye peşinden koşuyorum o örümcekle kaçıyor ben kovalıyorum...

Ne diyeyim bu doktorlar böyle bebeğim sağlıklımı gerisi yalan ben mama sandalyesi aldım artık kaçamıyo benimki örümcejte sanıyodu ilk samanlar ayaklarını sallıyo ama gidemiyodu

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

doğum Günü ve Saat:25 temmuz 2013 9.15
Bebeğin Boyu ve Kilosu: 52 cm- 3840 gr
Hastane Adı:Telek hastanesi
doktor adı: metin demirtürk
doğum Şekli:en çatırından normal
Kaçıncı Haftada Doğduğu:40+0

25 temmuzda normal 40. haftamız bitiyordu. o gün doktora gidecektik. eşim ve kardeşime sahur hazırlamak için kalktığımda adet olmuşum gibi ağrılarım vardı. 2 gündür bu ağrılar ve kasılmalarım çok fazlaydı. sonra nişanımın geldiğini gördüm. duşumu aldım kuranımı okudum. netten doğum anında okunacak dualara falan baktım. not aldım çantama attım. saat 5 gibi uyuyayım dedim. nerdee. benim sancılar başladı. kronometreyi açtım 10 dakikada bir 2 dakka sancı geliyor. başta azdı sonradan şiddetlenmeye başladı. sancı başladıkça oturma odasından kızımın odasına hızlı hızlı yürüdüm. sancı geçince uzandım. bu arada eşim ve kardeşim uyuyo tabi. 8e çeyrek kalaya kadar kendi kendime sancı çektim artık 3 4 dakikada 1 e düşmüştü. 5 tane falan hurma yedim birde. eşimin saati çaldı hadi dedim gidiyoruz yeter uyuduğunuz. hazırlandık gittik. 2 dakika hastane tabi. doktor yok erken olduğu için. birazz beklettiler bizi. ben tabi hastane karidorunu turluyorum bu arada. sonra odaya aldılar nstye bağladılar. yatamadım yatakta . kalp atışları normal duyunca çıkardım kabloları falan kalktım dolaşıyorum sancıdan. damar yolu açmaya çalışıyo hemşirenin biri allahım 3 4 dakika geçti açamadı ben bağırıyorum neden uzun sürdü bu kadar. o arada doktorum girdi bırak aneztezici açsın dedi. açılmaya bakalım dedi. 8 cm olmuş. 2.5 saate kadar doğar dedi. aman allahım epidural istiyorum ben dedim. aneztezici 4 5 cm den sonrasında olmuyor dedi. bu arada saat 8.30 oldu. doğumhaneye alalım dediler daha rahat olur die. sandalyeye bindirdiler yukarı çıktık ne eşimi ne kardeşimi gördüm. neyse yattık çatala zor zahmet ben bağırmaya odada başladım tabi .ebe diyor bağırma nefes al çiçek koklar gibi mum üfler gibi falan. nerdeee. sonra birden çişim geldi dedim ebeye o çiş değil bebeğin kafası dedi bana. amanın doğuruyordum. 2.5 saat falan durmadı benim kız. sonra doktor geldi. iğne falan vurdular kesik için. bana ıkın deyince ıkıanacaksın dur dediğimde ıkınma yırtılır dedi. ne okumak için yazdığım dualar ne başkaları için edeceğim dualar hiçbişi gelmedi aklıma. 2 3 ıkındım sonra ebe 1 kere karnımdan bastırdı ve oh öyle bir rahatladımki ne sancı ne ağrı. ama bebişimin sesi çıkmadı neden ağlamadı dedim. kakasını yutmuş dedi doktorum. sonrasında bayılttılar beni uyandığımda doktorum dikişlerimi dikiyordu hala. bebeğimi 4 5 saniye yanağıma dokundurdular oyy pamuk gibiydi. sonra titremey başladım çok fena sandalyeyle odaya indik ebe üstümü giydirdi ben tam kendimde değildim sancı gelmeyecek değilmi dediğimi hatırlıyorum ama. bebeğimi kuveze koymuşlar başucumda duruyordu. 4 5 saat sonra çocuk doktoru ajıtasyonu var diye tıp fakültesine göndereceğini söledi. giderken 15 20 saniye kucağıma verdiler. allahım ağlamaya başladım. çok güzel bir duyguydu. bu şimdi benimmi die geçti içimden. bembeyazzz tombul tombull..1 kere bile emziremedim götürdüler hemen. sonrasında bebeğim yalnız başına 5 gece kaldı tıp fakültesinde. sabah akşam gidip süt sağıp bırakıyordum. 1 2 dakikada kuvezde görebiliyordum. dokundurmadılar bile bebeğime. salı günü benide aldılar bebişimin yanına 3 gecede beraber kaldık. maşallah pek usluydu kızım. hiç üzmedi annesini. ilk bebeğim olmasına rağmen zorlanmadan bakabildim. sadece emzirmekde zorlandım artık sağdım verdim sütümü. doktor doğum anında oksijensiz kaldığını söledi. doğumda kakasını yemiş demişlerdi diğer hastanede. 1. evredeymiş beynini etkilememiş çok şükür. tabi doktor yüzde yüz kesin konuşmadı istatistiklere göre hasar bırakması çok düşük bir ihtimal dedi. ama kızım çok ii maşallah hiç aklıma kötü bişi getirmyorum. cuma günü de evimize geldik. bugün 17 günlüğüz çok şükür onu bize verene. eşimle bu bizimmi şimdi deyip duruyoruz. allahım bebişi olmayan tüm ailelere nasip etsin. kimsenin kucağını boş bırakmasın ve evlat acısı vermesin. bizim hikayemizde böle teyzelerimiz..
Eki Görüntüle 775544
bu da kızımmm pamuğum benim. :nazar::nazar::nazar:

canım Allah size bağışlasın çok tatlı. Kakasını yutmuş demişsin bu sonradan bi sorun yarattı mı. umarım yaşatmamıştır. Allah sağlık versin.

Arkadaslar merhaba yillar gecmis cocuklarimiz 4 yasina girecek 1 ay kaldi hala ilk gunki yazismalar telaslar heyecanlar ve meraklar aklimda.Hepimizin evladi saglikla yasasin isnsallah benim prenses anaokuluna gidiyor hatta dun karne heyacanimiz vardi.Sizler neler yapiyorsunuz..

X