Sayfa: 1/2 12 SonSon
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ayakları içe yada dışa basmak.

1. Konu Sahibi : Tweety26 #1
    Giriş tarihi
    Aug 2010

Ayakları içe yada dışa basmak.

Selam kızlar. 18 yaşındayım. Ama pek fark etmemiştim.. Annem önceden sürekli uyarırdı dışa basıyorsun diye dikkat etmeye çalışırdım. Bir süre sonra arkadaşlarım da söyledi aynı şeyi. Ne kadar düz basmaya calışırsam çalışayım 5 10 dk sonra yine ayni basış pozisyonunu alıyorum. Düz basmaya çalışırsam diz kapaklarım içe doğru bakıyor ve ağrıyor.(ayaklarım karşıya bakarak) . Ama rahat ettiğim gibi basarsam da diz kapaklarım düz bu sefer de ayaklarım V seklini alıyor yürürken. Buna dışa basma deniyor galiba. Elbise falan giymek rahatsız eder oldu. Yarın ortopedi doktoruna gideceğim. Acaba bunun bir tedavisi var mı yoksa bu yaştan sonra panguen gibi mi yürüyeceğim ? :D

2. Konu Sahibi : Tweety26 #2
    tıbben böyle bi rahatsızlık yoksa eğer siz de ya da tıp dahilinde, ki onu da doktorunuz belirtecektir zaten yarın, bu bi alışkanlıktır ve aşılabilir
    doğru yöntem ve sabırla elbette.

3. Konu Sahibi : Tweety26 #3
    Giriş tarihi
    Sep 2007
    penguen gibi ha, çok güldüm buna yok tatlım böyle kalmazsın, ortaokula kadar ben de bir süre öyle içe bastım. hatta hiç unutmuyorum yolda yürürken, hayırsever bir teyze "bu şekilde yürümeye devam edersen evde kalırsın, kimse almaz seni" demişti artık o gazla düzgün bastım demeyeceğim tabi bir ortopedist ile görüştüm ve bana ortopedik bir ayakkabı önermişti, unuttum adını. 1 seneden fazla o ayakkabıyı giydim, sonra normale döndü basışım. öyle kalmazsın korkma

4. Konu Sahibi : Tweety26 #4
    Giriş tarihi
    Dec 2012
    çaresi var mı gerçekten ya
    ben düz tabanım, özellikle sol ayagım çok içe basıyor
    ayak alıştırmaları yapıyoru yıllardır ama bir faydasını göremedim..

5. Konu Sahibi : Tweety26 #5
    Giriş tarihi
    Aug 2011
    Bende bu durum giydiğim ayakkabıya göre değişiyor. Yumuşak tabanlı ayakkabı giydiğimde içe doğru basıyorum ama normal sertlikte bir ayakkabı olunca düz basıyorum
    Yeni aldığım ayakkabı yumuşak taban ve resmen dediğin gibi penguen oluyorum

6. Konu Sahibi : Tweety26 #6
    A benımde boyle bır durumum vardı sımdı hatırladım. Ne zaman duzeldıgını tam bılmıyorum ama tahmınım unıversıte bıtıp ıs hayatına atlınca topuklu ayakkabılar gıymemle oldu. Topukluya alısana kadar dıkkatlı yurumen gerekıyor ve yuruyusun duzelmıs oluyor bu sekılde. Ondan once spor ayakkabı ıle yururdum hıc dıkkat etmezdım. Dısa basarak yurumem normal yuruyusumdu. Sımdı dumduz ve estetık yuruyorum:)

7. Konu Sahibi : Tweety26 #7
    Giriş tarihi
    Jul 2010
    Benim bi spor ayakkabım var ve onu giydiğimde özellikle dışa başıyorum dikkat ettim aynı ayakkabıdan giyen başkalarındada aynı sorun. Belki seninki de ayakkabı seçiminden kaynaklanıyor

8. Konu Sahibi : Tweety26 #8
    Giriş tarihi
    Sep 2012
    Ben de içe basıyorum, farketmiyorum bile.
    Hiç doktora gitmedim bunun için..
    Annem çok kızıyor düzgün yürü diye ama ben zaten düzgün yürüdüğümü düşünüyorum
    Bu yüzden ayakkabılarımın topukları çok çabuk aşınır, eskir tek sıkıntım bu :S
    Ben hiç topuklu giyemem bu arada düpdüz babetler, çizmeler giyiyorum.
    Ama sanırım topuklu ayakkabılara yönelmek gerek azar azar.
    Belki faydası olur..

9. Konu Sahibi : Tweety26 #9
    Giriş tarihi
    Mar 2013
    Ortopedi ayakkabılar giymenizi tavsiye ederiiimm :=)

10. Konu Sahibi : Tweety26 #10
    birçok insanda olan bir şey bu ben de içe basarak yürüyorum ama yolda yürürken dikkat edersen çok fazla insanın bu şekilde yürüdüğünü görürsün.bizim ailede herkes böyle yürüyor ayakkabılar yamuk hep :D dert edilecek bir şey değil bence.ama madem canını sıkıyormuş bir ortopediste danış.

Sayfa: 1/2 12 SonSon