2014 Şubat Anneleri

Kızlar birşey soracağım. Zeynep henüz ellerinden tutmadan yuruyemiyor. Tutunca rahat rahat yuruyor. Ancak ayaklarını hep yana doğru tutuyor. Yani parmakları karşı yone değil de yana bakıyor:) sizde de böyle miydi? Yoksa dengesini mi kuramıyor? Doktora gotureceğim yoksa
Yok oglumda hiç öyle olmadı ilk yürüdüğü andan itibaren:KK56:

Dengeye alakası olabilirmi bilemiyorum çünkü yana bakıyomus parmaklari.

Ama ben hiç ellerinden tutup yurutmedim :KK51:
Bi sor yinede doktora bence:KK56:

Selamlarr nasilsiniz gelemedim yaa bi türlü lavaboya bile ar zor gidiyorum çünki :) bizim 2 dişimiz çikti altta baskada yok oglum da bende orta kulak intihabi geciriyoruz bulasiciymis vd salgin varmis dikkat!!!!! Uykumuz düzelmedi nerdeyse saat basi ayakta sabaha kadar cok gıcık bir durum daha emiyor diye sanirim illa kalkip emiyo daliyo yataga tekrar yatiriyorum 8 yada 10 kere böyle kalkiyoruz hasta olmadan öncede böyleydi istahida gitti maleseff yorucu bir olaymis bu cocuk işi biberonda sevmiyordu 10 gündür aksamlari sùt içiriyorum yatarken bir umut biberonu emerken uyur diye oturarak iciyo koca adam gibi :))) emzik hic kullanmadi zaten bunlar dertli yanlari ama artik oniunla disari cikip yürüdügünü görmek tatliligi söylediklerimi anlamasi bir kac kelime bile cikartmasi şaşirtiyo beni hmmm büyüyo artik diyorum umarim degisir yakin zamanda bizden bukadar valla özledim sizinle sohbeti firsat buldukca gelicem öptüm sizi bebikleride kokladim by by :KK66:
canım geçen gün aklımdaydın. bende uzun zamandır giremiyorum girsemde okuyup çıkıyorum. size çok geçmiş olsun bizde aynı durumdayız. ama benim oğlan süt içmiyor ne yapacağım bilmiyorum:KK43:(

Kızlar birşey soracağım. Zeynep henüz ellerinden tutmadan yuruyemiyor. Tutunca rahat rahat yuruyor. Ancak ayaklarını hep yana doğru tutuyor. Yani parmakları karşı yone değil de yana bakıyor:) sizde de böyle miydi? Yoksa dengesini mi kuramıyor? Doktora gotureceğim yoksa
canım aynı problemi arkadaş yaşamıştı. bilirsin elin ağzı torba değil olayı herkes bişey söyledi. sonra hastaneye götürüyordu kayınvalidem nereye gidiyorsunuz diye sordu onlarda endişelendik o yüzden dedi kayınvalidem güldü iyi de çocuklar ilk yürümeye başladığında o şekilde yürürler, üzülmeyin bişeyi yoktur, daha rahat bastıklarını hissettikleri için öyle yürüyorlar dedi ve doktorda kayınvalidem ne derse onu demiş. ve bu arkadaşım düşün biz o zaman ığdırdaydık ığdırdan erzuruma gitti bunun için tam 5 saat yol sürüyor.bence biraz bekle ondan sonra götür. hem daha başlamamış yürümeye.

kızlar bebişler ne alemde?gelişimleri nasıl gidiyor?mesala kapıyı ört dediğinizde örtüyormu?kumandayı getir dediğinizde getiriyormu?bunun gibi verebeileceğiniz örnekler varsa paylaşalım lütfen..

canım geçen gün aklımdaydın. bende uzun zamandır giremiyorum girsemde okuyup çıkıyorum. size çok geçmiş olsun bizde aynı durumdayız. ama benim oğlan süt içmiyor ne yapacağım bilmiyorum:KK43:(

Oglumda mama hic icmedi sevmedi gerci bende cok vermemistim basta ama keske alistirsaydim zaten keskelerim cok var bidaha anne olursam ki düsünmüyorum teoride kalcak fikirlerim:KK66: aman emzik emmesin disi bozulur aman emsin mama vermeyim aman ayagimda sallamayim beyni taze sonuc hic biseye alismamis bir cocuk neyse bunada sükür acemilik iste oglum inek sütü iciyo oda bazen 100 bazen 30cc bazen 120cc belli olmuyo ama icine biseyler koyup denedinmi? Cici bebe filan koyuyorum 3 yada 4 tane bide öyle dene emiyormu oglun?

kızlar bebişler ne alemde?gelişimleri nasıl gidiyor?mesala kapıyı ört dediğinizde örtüyormu?kumandayı getir dediğinizde getiriyormu?bunun gibi verebeileceğiniz örnekler varsa paylaşalım lütfen..

Kapiyi kapat diyorum kapatiyo hayir süs ellenmez diyorum elini cekiyo (bazen inatla gülerek yapiyo yapcagini) kumandayi getir dedigimi anliyo ama elinden hep aldigimiz icin getir dedikmi kosarak kaciyo:)) aciktiginda mamamama diye geziyo su istediginde burrmm diyo kirmizi kapili bi oyuncak varya fisher prece in onu aldik zile bas diyorum basiyo daha bunun gibi ufak tefek seyleri var

Bebikleriniz nasil uyuyor???? Bizimki h E p emerek uyuyo bir kac gündür arada duck tv yi izlerken uyudu yatagimda ayni odadayiz uyudu yatagina yatirdim evet tv izlerken uyumamasi gerekiyo ama yavastan benden kopmasi lazim azcikta alissin vallla baska biseye zor oluyo herseydende uzak tutmam bu bile mucize benim icin

Kapıyı bilmiyo ama elindeki bişeyi ver deyince kaçıyorum biliyo istedigimi:KK48:

Hiç bişey vermez kacirir:eek:

Adını evin bi ucundan cagirdigim zaman heh der önce Sonra koşarak gelir:KK53:

Ama fırlatma işi son hız devam tabak kaşık çatal Bi dakka önünde durmaz oyuncakları ne yere vuruyo:KK58:

Çatalca kaşıkla benim tabağımdan almaya çalışıyo herseyi yere atiyo:eek:cisss ne dersem hiç umursamaz yine yapacağını yapar:KK12:

Ama fırın sıcakta bilir asla yanına yaklasmaz:KK16:

Yemek yaparken bağırır kucağıma çıkar tencereye bakar dikkatlice bişeyler der
:KK56:

Elektrik süpürgesi ni benden önce oturma odasına çeker getirir prize sokmaya calisir:KK58:

Aklıma gelen bunlar:KK22:

Bebikleriniz nasil uyuyor???? Bizimki h E p emerek uyuyo bir kac gündür arada duck tv yi izlerken uyudu yatagimda ayni odadayiz uyudu yatagina yatirdim evet tv izlerken uyumamasi gerekiyo ama yavastan benden kopmasi lazim azcikta alissin vallla baska biseye zor oluyo herseydende uzak tutmam bu bile mucize benim icin
Oğlum 2 ayliktan itibaren kucağımda gezerek uyur:KK52:

Canim benim kizimda emerek uyuyor yada emdikten sonra saga salo doner oyalanir ve uykuya dalar ondan sonrada onu yatagina koyuyorum.

Bizde duck tv işe yaramıyor artık ya...Dönüp bakmıyor bile...:63::63::63:
Yerim ben bu minnoşları ya...Deli gibi yürüyor hızlandı bizimki iyice herşey yiyor artık...Yenidoğan gibi emmemeye başladı benim emmeyen oğlum...Elinle elimi tutuyor çıkar memeyi...:21::21:
Gezip duruyoruz dışarlarda... :KK49::KK49::KK49:

Mina hani bebek diyorum bebegini gosteriyor diyorum hani bebegin burnu gosteriyor..kapiyi kat diyorum kapiya bakiyor ama kapatmiyor..mesala gecenlerde cekmeceden sarj makinesi almis pirize koymaya calisiyordu...sarj makinesini kaldirmisim pirize koymasi cok tehlikelii...hani kumanda gosteriyor topu gosteriyor oyle iste.

Bizde duck tv işe yaramıyor artık ya...Dönüp bakmıyor bile...:63::63::63:
Yerim ben bu minnoşları ya...Deli gibi yürüyor hızlandı bizimki iyice herşey yiyor artık...Yenidoğan gibi emmemeye başladı benim emmeyen oğlum...Elinle elimi tutuyor çıkar memeyi...:21::21:
Gezip duruyoruz dışarlarda... :KK49::KK49::KK49:
Masallah oglusuna bizim minada yurumek konusunda tembel cikti ama tutunurak yuruyor...benim kizimda emmek icin elbisemi cekistiriyor mama diyor....

Elindeki birşeyi ver diyorum veriyor. Babaya ver diyorum veriyor. Bazen kediye vermeye çalışıyor. Kedi kaçıyor :) bizimki de kızıyor. Yemek istemediği zaman kafasını yana sallıyor. Ateşini olçmek için elimi alnına goturuyorum o da elini benim alnıma koyuyor. :) saklan diyorum saklanıyor. Aslında her şeyi anlıyorlar da işlerine gelmiyor. Bu arada önce burun akıntısı sonra öksürük sonra da ateş başladı. 3 gundur ateşi bir yükseliyor bir dusuyor. Yarın da olursa doktora gotureceğim. Domuz gribi falan salgını varmış bu yüzden goturmek istemedim şimdiye kadar...

He bide kislar ısirma varmi bebelerinizde:KK45:

Yaw bu konudan çok muzdaribim:KK51:

Oğlum çok isiriyo en az günde 5 kere isiriyo

:KK51:

Ama ne ısirma valla 8 disinin izi cikiyoo_O

Farkediyorum:KK47:

Çok sevinip simardigi zaman yapiyo:eek:

Uffff Ciss diyorum yine yapiyo:KK51:

Meme mi koparacakti kanadı karnı mi bacağı mi kalcami kolumu nere olursa:KK12:

Yanıma yaklasinca kendi bebem den korkuyorum:KK48:

Altını değiltiremiyorum ben de... Mümkün değil yatmıyor ki değiştireyim... Ayakta değiştiryoruz. Önceden reklam açıyordum yatıyordu. İzlerken değiştiriyordum. Şimdi oooo mümkün değil. Ne yapmak lazım ki :KK43:

Hic sorma minada isiriyor helekii mememiyi isirdiginda mahhfoluyorum....

X