2014 Şubat Anneleri

Pazara gittik parkin yanindan geciliyo gormesin diye nerlerden dolaniyorum giderken donuste yanindan gecerken coglik atiyo bisikletinden aya kalkiyo :)) salinxakta kim varsa bararak kaldiriyo kendi asla inmiyo... merdivenleri yalayarak cikiyo :KK43:( kucuk kaydiraktan degil buyugundrn kaycam diye yerlere atiyo kendini... kova top goturuyorum kendikinlete bakmiyo aynisi olsasa da baskasinin elindekini aliyo vermezse bariyo... top oynayan gormesin ciglik cigliga o topu aliyo alip kaciyo bide alcaklar diye.. kedi kopek gormesin ozellikle kedilerin arkasindan alamiyorum taksilerin altina yatiyo zor aliyorum :))) disari cikmak kavus sizdede boylemi??? Utanmiyo cekinmiyo korkmuyo kimseden??? Elindrkileri istiyo kucana al diyo guluyo el salliyo ceeee yapiyo cocuklari opuyo :))) beni hayal edin bide pesinde kostururken :/

canım selam, yaklaşık 9-10 aylıkken ben de çok zorlanmıştım kızımı taneli yiyeceklere geçirirken. hiç yemiycek zannetmiştim. önüne pirinç pilavı, bulgur pilavı, balık eti, ekmek parçası ya da kıymalı yumurta, pide içi koyduğumda yutuyordu ama çorbasında büyük parçalar varsa öğürüyordu. şimdi çorbasında ya da muhallebisinde iyi pişmiş pirinç,bulgur, şehriye ya da meyve parçaları varsa rahatlıkla yutuyor. iyi pişmiş brokoli, patates, makarna ve erişteyi de yutuyor. hatta leblebi, antep fıstığı gibi yemişleri hafifçe küçültüp önüne koyuyorum onları yiyor.

ama öyle hapur hupur yiyen bir çocuk değil, oldukça zayıf, 15 aylık kontrolünde 9,5 kilo geldi, rutin kan testi yapıldı, her türlü değerine bakıldı, hepsi maşşallah çok iyi. demiri iyi çıktığı için demir ilacını kesin dedi, zaten kesmiştik. d vitamini 1-2 ay daha kullanın dedi. kilosuna takılcak bir durum yok sağlığı yerinde genetik bir durumdur dedi. çocuk yerinde durmuyor zaten 10.5 aylıkken yürüdü. poposu yer görmez sabahtan akşama kadar. biraz otursun diye bebek arabasıyla gezmeye çıkarıyoruz.iştah şurubu falan yazmadı.

ben de kilosunun az olmasına üzülüyorum ama elimde değil, önceden % 50 lik ortalama persentilde oluyordu, şimdi % 35 e düşmüş. ama boy maşşallah % 90 lık persentilde 80 cm i geçti çoktan. kıyafetleri kısa geliyor, 2-3 yaşa göre alıyoruz artık.
Bizimkide giysisi 10330gr çıktı kilosu boy 81 cm çok iyi üst sınırda dedi ebe zorla moral yiyo kilo almiyo daha iyi boşver

Kızlar bu arada işaret dili kursuna başladım hem iş imkanı için hemde nefes alıyorum eşim bakıyo aksamlari haftada 3 kez odev falan veriyo hoca bakalom öğrenebilecek miyim

iyi akşamlar ya aslında kızıma hep rondolamıştım 2,3 yaşına kadar çok zor katıya geçirdim büyük oğlana hiç ezmeden verdim ama bizim ufaklık gel görki boğazına ufak bi parça kaçsın hemen kusuyo şaşırdım valla ensar toplasan 2,3 kere anca parka gitmiştir garibim o yüzden daha pek bilmiyo sitenin parkı var ama 15.ci kattan farkına varamıyo benimde vaktim yok 3 tane çocuk ev yemek çamaşır bulaşık zor yetişiyom valla 4 gözle yazı bekliyorum en azından eşim evde olur da çocukla ilgilenir tek ümidim o :KK9:

bizimki kilo 10100gr boyu 78cm bana çok az geliyor çok hareketli kilo almıyor o yüzden bizim boy kısaymış ya
Hiç boy kısa falan demeyin. Cunku benim doktor başka olmuyor sağlık ocağındaki hemşire başka olçuyor. Yani 1 -2 cm den mi kısa ya da uzun diyeceğiz. Misal benim boyum 171 eşimin 178. Bizimki sanmıyorum kısa kalsın. Ama anne baba kısaysa çocuktan da uzun olması çok beklenmez. Sonuçta genetik. Ama o bile belli olmuyor. Çünkü bizim kız kıvırcık saçlı ve yeşil gözlü. Eşimin tarafında hiç bildiğimiz renkli göz yok. Benim annemin amcası yeşilmiş. Nerdeen nereye... Sağlıklı olsunlar da gerisi önemli değil.

Vakit bulup da araniza katilmayali bayağ oldu.Siz gününüzü nasil geciriyorsunuz?
Biz sabah 7de uyaniyoruz. 8bucuk gibi kahvalti. Sonra evde oynuyoruz. 1gibi öğlen yemeği ve ardından uyku. Uyaninca meyva. Aksam yemeginden sonra parka gidiyoruz. Gelince 9gibi akşam uykusu. Oglen ve aksam yemeklerinde pek sıkıntı yasamiyorum ama kahvalti eziyet resmen. Kahvaltida sekilden sekile giriyorum.Yutmada problem yok ama sadece 6dişi var ece sarenin.

Pazara gittik parkin yanindan geciliyo gormesin diye nerlerden dolaniyorum giderken donuste yanindan gecerken coglik atiyo bisikletinden aya kalkiyo :)) salinxakta kim varsa bararak kaldiriyo kendi asla inmiyo... merdivenleri yalayarak cikiyo :KK43:( kucuk kaydiraktan degil buyugundrn kaycam diye yerlere atiyo kendini... kova top goturuyorum kendikinlete bakmiyo aynisi olsasa da baskasinin elindekini aliyo vermezse bariyo... top oynayan gormesin ciglik cigliga o topu aliyo alip kaciyo bide alcaklar diye.. kedi kopek gormesin ozellikle kedilerin arkasindan alamiyorum taksilerin altina yatiyo zor aliyorum :))) disari cikmak kavus sizdede boylemi??? Utanmiyo cekinmiyo korkmuyo kimseden??? Elindrkileri istiyo kucana al diyo guluyo el salliyo ceeee yapiyo cocuklari opuyo :))) beni hayal edin bide pesinde kostururken :/
özge aynı durumdayız canım:)) bi an memet ali sanki anlatılan dedim:))

hh
Vakit bulup da araniza katilmayali bayağ oldu.Siz gününüzü nasil geciriyorsunuz?
Biz sabah 7de uyaniyoruz. 8bucuk gibi kahvalti. Sonra evde oynuyoruz. 1gibi öğlen yemeği ve ardından uyku. Uyaninca meyva. Aksam yemeginden sonra parka gidiyoruz. Gelince 9gibi akşam uykusu. Oglen ve aksam yemeklerinde pek sıkıntı yasamiyorum ama kahvalti eziyet resmen. Kahvaltida sekilden sekile giriyorum.Yutmada problem yok ama sadece 6dişi var ece sarenin.
merhaba canım. benim oğlumda önceden 09 10 gibi kalkıyordu ama şimdi 08:00-09:00 gibi kalkıyor. genelde 08:30, kalkış, 09:30 kahvaltı, o arada ben etrafı toparlıyorum, emir dağıtıyor. 13:30 gibi uyku, 15:00 falan gibi kalkıyor, biz arada parka falan gidiyoruz, orada kraker falan yiyiyor, bazende evde meyve. sonra 18Ç:30 gibi akşam yemeği, gecede çok geç yatıyor. saat 23:00-23:30 bazen 12-1 oluyor. bizim şu 1 haftadır uykumuz sıkıntılı. geceleri 7-8 defa kaltığı oluyıor.

Bursada yasiyorum canim kayinvaldem mudanyada oraya mi tasinsak diye dusunuyoruz.. kemalpasaliyim ben orda fogdum buyudIum. Bi ayamizfayamizda gemlikte bursanin heryeri bizim :)))

Cok gecmis olsun canim benimde hoc halim yok zeynepte 2 azi 4 kopek dosini ayni anda cikariyo cildirmama az kaldi :)))

Bizimki dislerden yemek yemez oldu zorla yiyo ama vorbasina yogurduna ekmek dograrim yer yani meyve puresi yapiyodum ogun olsun diye artik eline veriyorum meyveyisever yEr. Isine gelmeyince tukuruyo yoksa erigi cekirdegiyle yiyo kirazi felan salata kutur kutur yiyo kuru meyve findik fistik ceviz yiyunce yiyo ama lipin gb bizimkide istahsiz ck hareketli 9, 700du 13 aylik 10 olmustur belki :)) herseyi robottan gecmeseydin kesken ccatalla ezseydin alissaydi. SiMdi zorlanirsin catalla ez sonra elune ver yesin disleri vardir artik yer yani hos disi olmayanlar daha guzel yiyolar :)
ay canım 2 azı 4 köpek. bizimde meğersem azı geliyormuş. allahım çıldırcam. dün sabah biraz ateşi vardı. öğlen düşdü ama huysuzluk var. bende 1 hafta önce ölçtürdüm. kilo 11200 gram, boy 80cm. emirde dişten pek yemiyor.

Kizlar zeynep cok atesli oksuruyo burnu cesme maf oldu cocuk tabi bende... ilk defa atesleniyo zeynep 38, 5 zor olctum banyo yapti uyuttum yine ayni esimde yok dunden beri nabsam cocuk hastanesi cok uzak bursanin oteki ucu :KK43:( ozel var yakinda ama cok para yok yanimda guvenemiyorum :KK43:( nabicam ates dusurucu verdim simdi bakalim duscek mi yarim saat sonra bakicam islak bez koydurmuyo aglarken daha fazla cikiyo atesi :KK43:( nabicam bilmiyorum eskidem emziriyodum dusuyodu benim yuzumden boyle oldu onun hakini yedikcok uzgunum ilk defa hasta gordum zeynebi gozlerinin feri sondu icim aciyo:KK43:(

Kizlar zeynep cok atesli oksuruyo burnu cesme maf oldu cocuk tabi bende... ilk defa atesleniyo zeynep 38, 5 zor olctum banyo yapti uyuttum yine ayni esimde yok dunden beri nabsam cocuk hastanesi cok uzak bursanin oteki ucu :KK43:( ozel var yakinda ama cok para yok yanimda guvenemiyorum :KK43:( nabicam ates dusurucu verdim simdi bakalim duscek mi yarim saat sonra bakicam islak bez koydurmuyo aglarken daha fazla cikiyo atesi :KK43:( nabicam bilmiyorum eskidem emziriyodum dusuyodu benim yuzumden boyle oldu onun hakini yedikcok uzgunum ilk defa hasta gordum zeynebi gozlerinin feri sondu icim aciyo:KK43:(
Canim gecmis olsun oncelikle panik yapma.cok dogru yapmissin once dus sonra ates dusurucu.bak gor yarim saate 37leri gorursun.burnunu acik ttutmaya calis tuzlu su ile.biz daha yeni atlattik.3 defa yarim olcek peditus verdik atedi ciktikca da calpol ya da ibufen.atesi dolu dolu 4 gun surdu.5.gun devam etseydi antibiyotik verin dedi doktor ama allahtan gerek kalmadi.biraz sabir 1 haftaya hicbiseyxigi kalmayacak.allah yaninda olsun

Canim gecmis olsun oncelikle panik yapma.cok dogru yapmissin once dus sonra ates dusurucu.bak gor yarim saate 37leri gorursun.burnunu acik ttutmaya calis tuzlu su ile.biz daha yeni atlattik.3 defa yarim olcek peditus verdik atedi ciktikca da calpol ya da ibufen.atesi dolu dolu 4 gun surdu.5.gun devam etseydi antibiyotik verin dedi doktor ama allahtan gerek kalmadi.biraz sabir 1 haftaya hicbiseyxigi kalmayacak.allah yaninda olsun
Saol canim calpol verdim bi tatli kasigi az dustu nesesi az geldi yanlizim ilk defa atesli ndi korktum esimde 1 de evde olurum merak etme gotururuz gecmezse dedi. Oyle gorunce gucumr gitti rmzirebilseydim hemencik duserdi diye uzuldum... simdi daha ii ins cikmaz yine

geçmiş olsun canım eğer ateşi düşmezse fitil koy istersen geçen bizimde ateş 40 a çıktı fitil koyup acile gittik allahtan ateşi düştü özel hastaneydi ama acil olduğu için para almadılar

Haksever kendine haksızlık ediyorsun. Ne demek benim yüzümden oldu? Çocuk bu ateşlenecek hastalanacak düşecek kalkacak. Hem bak ilk defa böyle hasta oldu diyorsun. 15 aylık bebek şimdiye kadar çok hadtalanabilirdi. Ayrıca mesela ben ne yapayım sütüm yoktu 3 ay emebildi. Hatırlarsan daha önce burada çok detaylı yazmıştım ne kadar uzulduğumu. Hastalık işte. Parka gidiyor salıncakları yalıyor. Kapıyorlar biryerlerden. Ben de dolven veriyorum ya da pediatrik minoset. Önce Allah'a şükür... Elinden geleni yapıyorsun daha ne yapacaksın.

Kizlar zeynep cok atesli oksuruyo burnu cesme maf oldu cocuk tabi bende... ilk defa atesleniyo zeynep 38, 5 zor olctum banyo yapti uyuttum yine ayni esimde yok dunden beri nabsam cocuk hastanesi cok uzak bursanin oteki ucu :KK43:( ozel var yakinda ama cok para yok yanimda guvenemiyorum :KK43:( nabicam ates dusurucu verdim simdi bakalim duscek mi yarim saat sonra bakicam islak bez koydurmuyo aglarken daha fazla cikiyo atesi :KK43:( nabicam bilmiyorum eskidem emziriyodum dusuyodu benim yuzumden boyle oldu onun hakini yedikcok uzgunum ilk defa hasta gordum zeynebi gozlerinin feri sondu icim aciyo:KK43:canım (
üzme kendini. bende 6 ay gece gündüz daha sonra 7. ayda ise geceleri uyurken zor zar emzirdim. sonra emirde bıraktı kendisi. oda ateşlendi, ishal istifra bebek bnlar iyide olacaklar, hastada. bence çok iyi dayanmış. 15 ay. geç miş olsun.

kızlar bi şey sorucam. sizin bebişlerin tv ile arası nasıl? aslında izletmek doğru değil ama emir arada bakıyor. reklamlara bakıyor genelde. birde pepe, niloyayı seviyor. neden bilmem ama onlara daha ilgili bakıyor.

Kızlar bu kayınvalide durumlarını nasıl yonetiyorsunuz? Biz en son birbirimize girdik. Valla delirecem...

kızlar bi şey sorucam. sizin bebişlerin tv ile arası nasıl? aslında izletmek doğru değil ama emir arada bakıyor. reklamlara bakıyor genelde. birde pepe, niloyayı seviyor. neden bilmem ama onlara daha ilgili bakıyor.

Ooo yapmam dediğim her şeyi yaptım. Bizimki de bayılıyor reklama. Altını bile değiştiremiyorum durmuyor. Ayakta değiştiriyorum. O sırada reklam olmazsa tvde mümkün değil altını değiştirmek...

hh
Ooo yapmam dediğim her şeyi yaptım. Bizimki de bayılıyor reklama. Altını bile değiştiremiyorum durmuyor. Ayakta değiştiriyorum. O sırada reklam olmazsa tvde mümkün değil altını değiştirmek...
canım emir odanın ortasında direk gibi duruyo. arada sırada reklam olan kanalı geçersek ve o o kanalda reklam olduğunu anlarsa yandık. ağlayabilir.

X