2014 Şubat Anneleri

şu ara bizde çok huysuzuz 4.azı çıkmak üzere yemek yemiyo uyumuyo sürekli mızmız herşeye ağlıyor bizimki süt içmiyor uyurken biberonla mama içiriyorum süte nasıl alıştırabilirim sizce ya

Canim benimkide agzina koymuyodu bi ara dislerden felan dedim meyveli sutlerden aldim pipetle icti buyuk tepkiler verdim asiri sevinc gosterileri yaptim yani :)) sonra alisti meyveli meyvesiz iciyo artik balda katiyorum icine seker koymuyorum cok sukur bu istahsizlikta iyi bisey yani :))) pipetli bardaklara koy felan icince cok sevin bizimki pipeti agzinda tutuyodu icmiyodu paketi sıkiyodum bende zorla giriyodu agzina alisti sonra

Kizlar selam size 2 sorum olacak. Basimda tatsiz isler var oglanla ilgili reyyan kardesim biliyor anlatip caninizi sikmak istemiyorum.sizi takipteyim :)
1. Bebilere bir gun oncenin yemegini yediriyor musunuz yoksa hergun yeni mi pisiyor?
2. COcuklarinizla nasil oyunlar oynuyorsunuz evde anlatir misiniz?
herkese sevgiler

Noldu canim basimiz agrimaz paylasmak istrsen dinleriz ben dinlerim yani merakettim umarim saglikla ilgili degildir yoksa herseyin caresi bulunur herneyse uzulme...

Corba yiyo zaten bizimki evet veriyorum 2 gunde bitiyo zaten yogurtta 5/6 gunde bitiyo kucuk kavanozlara yapiyorum

Ooo oyun cok en guzeli sokakta parkta oynamak tabi saklanmbac yakalanbac evcilik muzik dans :) su sira hep beni uyut oyunu pynuyorum ben yatiyorum o beni uyutuyo boylece finleniyorum hic halim yok cunku :))) bide mindrlerle filan ev yapiyoruz. Temizlige bayiliyo bide montesoriyle ilgileniyorum etkinlikler yapiyoruz su sira yapamiyorum ama 18 aydan sonra daha bilincli olucaklar o zaman baya aktivite etkinlk yapabilicez :) umarim bende iyi hissederim

Kizlar selam size 2 sorum olacak. Basimda tatsiz isler var oglanla ilgili reyyan kardesim biliyor anlatip caninizi sikmak istemiyorum.sizi takipteyim :)
1. Bebilere bir gun oncenin yemegini yediriyor musunuz yoksa hergun yeni mi pisiyor?
herkese sevgiler

hayır olsun hakkınızda inşallah br an önce düzelir..

1 ) genelde dolapta ise yediriyorum yada mesela fazla yaptıysam ısıtma işini başka tabakta yapıyorum ilk yaptığımı dolapta muhafaza ediyorum
2 ) oyun işi ne isterse bazen saklambaç i bazen yerde yuvarlanma , bebekleri ile oyun , aktivite aklına ne gelirse

Hepinize cok tesekkurler cevaplar icin. Gercekten cok tatsiz canim otizm suphesi var oglumda, daha cok kucuk oldugu icin teshis konulmuyor haziran ortasinda ozel egitime baslanip baslanmayacagina karar verecek psikiyatrist.ben de isi biraktim onunla daha cok olabilmek icin...iyiye gidiyor ama hala bazi belirtiler var.hepinizi cok seviyorum tesekkur ederim tekrar.

Canim benimkide agzina koymuyodu bi ara dislerden felan dedim meyveli sutlerden aldim pipetle icti buyuk tepkiler verdim asiri sevinc gosterileri yaptim yani :)) sonra alisti meyveli meyvesiz iciyo artik balda katiyorum icine seker koymuyorum cok sukur bu istahsizlikta iyi bisey yani :))) pipetli bardaklara koy felan icince cok sevin bizimki pipeti agzinda tutuyodu icmiyodu paketi sıkiyodum bende zorla giriyodu agzina alisti sonra

Noldu canim basimiz agrimaz paylasmak istrsen dinleriz ben dinlerim yani merakettim umarim saglikla ilgili degildir yoksa herseyin caresi bulunur herneyse uzulme...

Corba yiyo zaten bizimki evet veriyorum 2 gunde bitiyo zaten yogurtta 5/6 gunde bitiyo kucuk kavanozlara yapiyorum

Ooo oyun cok en guzeli sokakta parkta oynamak tabi saklanmbac yakalanbac evcilik muzik dans :) su sira hep beni uyut oyunu pynuyorum ben yatiyorum o beni uyutuyo boylece finleniyorum hic halim yok cunku :))) bide mindrlerle filan ev yapiyoruz. Temizlige bayiliyo bide montesoriyle ilgileniyorum etkinlikler yapiyoruz su sira yapamiyorum ama 18 aydan sonra daha bilincli olucaklar o zaman baya aktivite etkinlk yapabilicez :) umarim bende iyi hissederim

Hepinize cok tesekkurler cevaplar icin. Gercekten cok tatsiz canim otizm suphesi var oglumda, daha cok kucuk oldugu icin teshis konulmuyor haziran ortasinda ozel egitime baslanip baslanmayacagina karar verecek psikiyatrist.ben de isi biraktim onunla daha cok olabilmek icin...iyiye gidiyor ama hala bazi belirtiler var.hepinizi cok seviyorum tesekkur ederim tekrar.
Canım çok geçmiş olsun. Allahım korusun. Nasıl anladınız. 3 yaşına kadar teşhis konulamiyor diye biliyordum.

Hak sever zeynep nasil oldu. Bu grip çok kötü. Bir haftadır berbat durumdaydim. Sesim bugün düzeldi. Bu de bu halde ders anlatmak. :KK43: iki dakika ders anlatıyorum çocuklar 1 dakika oturalım diyorum :) bol sıvı ver canım.

herkese sevgiler
ben çorba yapınca 2,3 tabak çıkıyor bende 1 tabağını yedirip kalanını hemen konserve yapıyorum aynı kavanoz maması gibi oluyor sonra ihtiyaç olduğunda kullanıyom

geçmiş olsun canım bebeğinle bol bol vakit geçir merak etme hiç bir sorun çıkmaz inşallah dualarımız seninle

herkese sevgiler
Canim bende seni merak ediyordum inş iyi olacak bebeğin senin sevgin le ben yemeği 2 gün veriyorum oyun konusunu artık o seçiyor bana yemek yediriyor ortalığı tozunu alıyorsa taklit ediyor mutfak eşyalarını kaçırıyor oynuyor bide kuleleri var onları çok seviyor 8 tane üst üste diliyor ceee saklambac oynuyor dans ediyor müzikle pek maddi oyuncak yok Kablolar f işler onlar için artık hersey oyuncak bak gör senin ilgin le düzelecek yaz merakta bırakma bizi

Otizm teşhisi eskiden daha geç konuyordu ama artık değişti biraz daha erken konuyor bildiğim kadarıyla. Bir arkadaşımda aynı şüphe olduğu için babama sormuştum. Babam doktor. Psikiyatrist değil ama binlerce çocuk gorduğu için biliyor. Eğer böyle birşey varsa ayırdetmek zor olmuyor. Kuzenimin çocuğu otistik oradan da biliyorum. Detayları paylaşırım istersen.

şu ara bizde çok huysuzuz 4.azı çıkmak üzere yemek yemiyo uyumuyo sürekli mızmız herşeye ağlıyor bizimki süt içmiyor uyurken biberonla mama içiriyorum süte nasıl alıştırabilirim sizce ya
canım anlaşılan herkes aynı. süt konusunda pek bir şey söyleyemeyeceğim ama.

canım sen çok üzmemeye çalış kendisi. benimde engelli bir kızım var. zamanla alışılıyor bu duruma. hem iyiye gidiyormuş. çok ileri düzeyde değildir büyük ihtimalle.

Hak sever zeynep nasil oldu. Bu grip çok kötü. Bir haftadır berbat durumdaydim. Sesim bugün düzeldi. Bu de bu halde ders anlatmak. :KK43: iki dakika ders anlatıyorum çocuklar 1 dakika oturalım diyorum :) bol sıvı ver canım.
canım merak ettim. ne öğretmenisin ve kaçıncı sınıflara ders anlatıyorsun?

kızlar yaz geldi desem gelmedi daha burya ama bende nasıl bir rehavet var yemek yapasım yok iş yapasım yok geçen hafta evin duvarlarını sildim makinaları kaldırıp altını aldım bir dünya iş yaptım şimdi bir bardağı kaldırasım yok her gün ne yemek yapsam bilemiyorum ara ara bebeklerin menusunu yazın fikir olsun bana da
bide elektrikli süperge modeli önermisizniz bana....

kızlar yaz geldi desem gelmedi daha burya ama bende nasıl bir rehavet var yemek yapasım yok iş yapasım yok geçen hafta evin duvarlarını sildim makinaları kaldırıp altını aldım bir dünya iş yaptım şimdi bir bardağı kaldırasım yok her gün ne yemek yapsam bilemiyorum ara ara bebeklerin menusunu yazın fikir olsun bana da
Canım al bendende o kadar hergün yemek evi topla çamaşır bulasik ...haftada 3 kez kursa gitmeye başladım sırf sosyallik olsun hava alayım diye akşam 7den 9 30 a kadar eşim bakıyo çocuğa . Dün geldim saat 10da çocuk 2 kaşık yemek yemiş eşim uyukluyo mizmizlanmis durmamis cinnettin gelmis:KK48: ya dedim anladın mi çocuk bakmak ne kadar zor bide yediğin içtiğin tabak ortada bi iş yapmadın ben hem çocuk bakıyorum hem ev Toplu hediyeler var hergün hem temiz ütü çamaşır hazır gordunmu lafta bütün gün evdesin napiyosun ki olur dedim evet evet çok haklısın birkez daha anladım Allah razı olsun dedi senden. Yani is bitmiyor canım yemekte sebze kabak yaptım geçen dün dolma yaptım kıyma pirinç karışık ezip yoğurtla verdim öğlen çorba karışık sebze evde ne varsa at irmik te koyuyorum faydaliymis bazen et yada tavuk atıyorum tarhana mercimek tavuk çorbası şimdi bezelye zamanı alıp alıp buzluga koymalı işte öyle canim ayy çok yazdım heralde:KK200:

herkese sevgiler

canım merhaba,

inşallah ileri boyutta değildir. eşimin kuzeni otistik, ama okula gidiyor anadolu lisesine, kitap okuyor, bilgisayar kullanıyor. zekası oldukça üst seviyede.ezberi çok ama çok kuvvetli. sadece insan ilişkileri biraz zayıf gibi, göz teması kuramıyor çok fazla. çalıştığım yerde de benzer birisi var, bankada çalışıyor, o da çok zeki, zehir gibi.
bence değildir ama tabi ki için rahat olsun diye doktorlara göster, belki dei özel bir çocuktur, indigo çocuk, üstün zekalı çocuk falan oluyor.

selam lar hayırlı cumalar, dyson lar çok iyi ama fiyatı yüksek, alerjik bünyesi olanlar alıyor genellikle,
bende arnica bora var 250 tl ye almıştım 3 yıldır kullanıyorum. türk malı. fena değil suya çekiyor ama tozu suya çektiği için çamurlaşmış bir su oluyor ve o haznenin temizliği zor. philips maratonu çok araştırmıştım, çok pahalıydı kıyamadım valla...

Canım al bendende o kadar hergün yemek evi topla çamaşır bulasik ...haftada 3 kez kursa gitmeye başladım sırf sosyallik olsun hava alayım diye akşam 7den 9 30 a kadar eşim bakıyo çocuğa . Dün geldim saat 10da çocuk 2 kaşık yemek yemiş eşim uyukluyo mizmizlanmis durmamis cinnettin gelmis:KK48: ya dedim anladın mi çocuk bakmak ne kadar zor bide yediğin içtiğin tabak ortada bi iş yapmadın ben hem çocuk bakıyorum hem ev Toplu hediyeler var hergün hem temiz ütü çamaşır hazır gordunmu lafta bütün gün evdesin napiyosun ki olur dedim evet evet çok haklısın birkez daha anladım Allah razı olsun dedi senden. Yani is bitmiyor canım yemekte sebze kabak yaptım geçen dün dolma yaptım kıyma pirinç karışık ezip yoğurtla verdim öğlen çorba karışık sebze evde ne varsa at irmik te koyuyorum faydaliymis bazen et yada tavuk atıyorum tarhana mercimek tavuk çorbası şimdi bezelye zamanı alıp alıp buzluga koymalı işte öyle canim ayy çok yazdım heralde:KK200:
al benden de o kadar, aynı durumdayız eşim çok fazla bakamıyor çocuğa oynatamıyor, kızım hep beni istiyor bu yüzden...ben de yemeği eşime yaptırıyorum napıyım...eve çok yakın spor salonu açılacak ona başlamak istiyorum ama eşime bırakıp nasıl gidicem bilmiyorum, zaten çocuğun banyosuydu, yemekti, bulaşıktı derken bir sürü iş oluyor akşamları.

ben de çorba türlerini yapıldığı gün ve kalırsa ertesi gün de veriyorum. 3. gün vermiyorum.

bir de yaptığım bir seyi 1 kez ısıtıyorum, ısınıp hepsi yenmediyse döküyorum.
köfte tarifi;
kasaptan 2 defa çekilmiş kuzu kıyma +çiğ patatesi rendeleyin + soğanı rendeleyin +ekmek içini rondodan geçirin+tuz+ karabiber

çok yumuşak güzel bir köfte oluyor tavsiye ederim.

bir de bezelye faydalıymış, çorbalarına katıyorum, pirinçle pişirip hafifçe eziyorum havuç + bezelye ve pirinç güzel oluyor...

X