2014 Şubat Anneleri

Birde ben sulu süpürge kullanıyorum temizliği zahmetli ama suda birsürü polen görünce seviniyorum evin tozunu görüyorum arkadan tozu uflemiyo benim ceylin icin iyi oluyo arçelik marka memnunum

Canım çok geçmiş olsun. Allahım korusun. Nasıl anladınız. 3 yaşına kadar teşhis konulamiyor diye biliyordum.
Ccanim 3 yasina kadar koyuluyor teshis.sadece 3 yasinda artik belirtiler cok net hale geliyor o yuzden 3 yas diyorlar.bizdeki sorun oglumun beni diger kisilerden hic ayirmamasiyla basladi aslinda.goz temasi azaldikca azaldi kendi kendine oyuncaklarla oynamayi tercih eder hale geldi.bir de yuvarlak nesnelere ilgisi ve acayip bir cevirme tutkusu var.araba tekerleklerini yuvarlark ne bulursa ceviriyor.ben isi birakip k3ndim bakmaya baslayinca biraz duzelmeler oldu.psikiyatrist otizm acisindan riskli oldugunu ama cok kuuckten aksakligi fark ettigimiz icin tedavi ile yasitlarini yakalayabilecegini soyledi...velhasil uzun hikaye...ben de cok kotu gunler gecirdim ama su an toparlandim.elimden ne gelirse yapacagim ama olmadigi yerde de kabullenmeyi bilecegim cunku o benim en kiymetlim :) ne olursa olsun cok memnunum cocugumdan, insallah o da benden memnundur.onun cani sagolsun, herseyi beraber asicaz allahin izniyle.bir de herseyi anliyor zekasi yerinde masallah o benim en buyuk avuntum.sordugunuz icin tesekkurler hepinize

canım sen çok üzmemeye çalış kendisi. benimde engelli bir kızım var. zamanla alışılıyor bu duruma. hem iyiye gidiyormuş. çok ileri düzeyde değildir büyük ihtimalle.
Jeliboncum sen beni anlarsin, insanin evladi ne olursa olsun cok kiymetli.cok ileri duzeyde degil sanirim cunku algisi acik ogrenmesi guzel...sadece konusmuyor ona uzuluyorum biraz..

Canim bende seni merak ediyordum inş iyi olacak bebeğin senin sevgin le ben yemeği 2 gün veriyorum oyun konusunu artık o seçiyor bana yemek yediriyor ortalığı tozunu alıyorsa taklit ediyor mutfak eşyalarını kaçırıyor oynuyor bide kuleleri var onları çok seviyor 8 tane üst üste diliyor ceee saklambac oynuyor dans ediyor müzikle pek maddi oyuncak yok Kablolar f işler onlar için artık hersey oyuncak bak gör senin ilgin le düzelecek yaz merakta bırakma bizi
Cok sagol canim. Ben de surekli oyun oynamaya calisiyorum da goz temasini arttirmak icin.ondan sormustum sizlere ne oynuyorsunuz diye :)

Hepinize cok tesekkurler cevaplar icin. Gercekten cok tatsiz canim otizm suphesi var oglumda, daha cok kucuk oldugu icin teshis konulmuyor haziran ortasinda ozel egitime baslanip baslanmayacagina karar verecek psikiyatrist.ben de isi biraktim onunla daha cok olabilmek icin...iyiye gidiyor ama hala bazi belirtiler var.hepinizi cok seviyorum tesekkur ederim tekrar.

Canim benim ins ustesinden gelirsiniz rabbim yar ve yardimcin olsun sana guc kuvvet vrsin ins atlatirsiniz olmadi bununla yasamayi ogreniceksiniz elden bisey gelmez en guzel en verimli egitimi vericenize eminim ins cok ama cok guzel gelecekleri olsun tum yavrularimizin kendi evladim icin istedigim hersey tum melekler icin gecerli. Rabbim herkezin omzuna kaldirabilecegi yuku veriyo demekki sen sevdigi inancli guclu kullarindansin. Ins hrsey cok guzel olsun dua edicem sizin icin. Cok sukur sagliklilar ve dedogin gb ne olursa olsun onlar bizim degerlilerimiz. Sevgiyle herseyi asarsiniz ins.

HASANPIN post: 41165185 .!.:
Hak sever zeynep nasil oldu. Bu grip çok kötü. Bir haftadır berbat durumdaydim. Sesim bugün düzeldi. Bu de bu halde ders anlatmak. :KK43: iki dakika ders anlatıyorum çocuklar 1 dakika oturalım diyorum :) bol sıvı ver canım.

Saol canim bizimki disindrn dolayi boyle atesi cikmiyo artik hiriltisi gecti ama burun hep akiyo geceleri uyumuyo butun gece dort donup agliyo kayinvalideme geldim cok yoruldum cunku birz dinleniyorum allah bin kere razi olsun ondan

Jeliboncum sen beni anlarsin, insanin evladi ne olursa olsun cok kiymetli.cok ileri duzeyde degil sanirim cunku algisi acik ogrenmesi guzel...sadece konusmuyor ona uzuluyorum biraz..
Allah yar ve yardimciniz olsun canim bizim en sevdigimiz oyunlar saklambac ve yakalac evin icinde dort donuyoruz onun disinda malum kiz cocugu cay yemek vs turu seylerle oynuyoruz

kızlar yaz geldi desem gelmedi daha burya ama bende nasıl bir rehavet var yemek yapasım yok iş yapasım yok geçen hafta evin duvarlarını sildim makinaları kaldırıp altını aldım bir dünya iş yaptım şimdi bir bardağı kaldırasım yok her gün ne yemek yapsam bilemiyorum ara ara bebeklerin menusunu yazın fikir olsun bana da
bide elektrikli süperge modeli önermisizniz bana....
canım valla benimde pek halim yok mu desem, yoruldum mu desem. emiri uyut, altını al etrafı topla, çamaşır bulaşık sil arada yemek yap, sonra emir ağlasın kucağına al. daha sonra sen bulaşıklarla uğraşırken ortalık yine dağılsızn sen yine topla. canım emir mercimek çorbasını bayılır, tarhana yıda sever. oonun dışında evde ne varsa er.

Ccanim 3 yasina kadar koyuluyor teshis.sadece 3 yasinda artik belirtiler cok net hale geliyor o yuzden 3 yas diyorlar.bizdeki sorun oglumun beni diger kisilerden hic ayirmamasiyla basladi aslinda.goz temasi azaldikca azaldi kendi kendine oyuncaklarla oynamayi tercih eder hale geldi.bir de yuvarlak nesnelere ilgisi ve acayip bir cevirme tutkusu var.araba tekerleklerini yuvarlark ne bulursa ceviriyor.ben isi birakip k3ndim bakmaya baslayinca biraz duzelmeler oldu.psikiyatrist otizm acisindan riskli oldugunu ama cok kuuckten aksakligi fark ettigimiz icin tedavi ile yasitlarini yakalayabilecegini soyledi...velhasil uzun hikaye...ben de cok kotu gunler gecirdim ama su an toparlandim.elimden ne gelirse yapacagim ama olmadigi yerde de kabullenmeyi bilecegim cunku o benim en kiymetlim :) ne olursa olsun cok memnunum cocugumdan, insallah o da benden memnundur.onun cani sagolsun, herseyi beraber asicaz allahin izniyle.bir de herseyi anliyor zekasi yerinde masallah o benim en buyuk avuntum.sordugunuz için tesekkurler hepinize
canım tabiyi oda senden çok memnun. hem bak erken farketmişsiniz. bunun çok büyük faydası var size. yaşıtlarına yetişir elbette.

canım evladın nasıl olursa olsun, durumu ne olursa olsun ondan vazgeçilmez. aynen. bak göreceksin canım. ileride oda konuşabilecek. benim eltimin oğlu sağlıklıydı fakat 2 yaşından sonra konuştu. algılaması iyiymiş. bu çok kolaylık sağlıyacak size. :)

lip sağol canım ama çok paraya kıyamıyorum bende nihayetinde ozulma riski var okadar para çöpe gitmesin netten araştırıyım dedğin markları sağol

selam lar hayırlı cumalar, dyson lar çok iyi ama fiyatı yüksek, alerjik bünyesi olanlar alıyor genellikle,
bende arnica bora var 250 tl ye almıştım 3 yıldır kullanıyorum. türk malı. fena değil suya çekiyor ama tozu suya çektiği için çamurlaşmış bir su oluyor ve o haznenin temizliği zor. philips maratonu çok araştırmıştım, çok pahalıydı kıyamadım valla...
canım sulu koyuyor diye düşünmemiştim ona da bakıyım sağol

Birde ben sulu süpürge kullanıyorum temizliği zahmetli ama suda birsürü polen görünce seviniyorum evin tozunu görüyorum arkadan tozu uflemiyo benim ceylin icin iyi oluyo arçelik marka memnunum

canım göz teması için bir oyuncagı alnına koyuyorsun ve bebek ona bakarken göz göze geliyorsun konuşurken onun seviyesine iniyorsun bunlar aklıma gelenler inşallah daha iyi olacak

Cok sagol canim. Ben de surekli oyun oynamaya calisiyorum da goz temasini arttirmak icin.ondan sormustum sizlere ne oynuyorsunuz diye :)
jelibon canım senin işin daha zor valla 3 tane allahım kolaylık versin tarhana benimde oğlumun en sevdiği çorba ama bitti artık tazeler ne zaman yapılırsa beklemedeyiz :)

canım valla benimde pek halim yok mu desem, yoruldum mu desem. emiri uyut, altını al etrafı topla, çamaşır bulaşık sil arada yemek yap, sonra emir ağlasın kucağına al. daha sonra sen bulaşıklarla uğraşırken ortalık yine dağılsızn sen yine topla. canım emir mercimek çorbasını bayılır, tarhana yıda sever. oonun dışında evde ne varsa er.

lip sağol canım ama çok paraya kıyamıyorum bende nihayetinde ozulma riski var okadar para çöpe gitmesin netten araştırıyım dedğin markları sağol

canım sulu koyuyor diye düşünmemiştim ona da bakıyım sağol

canım göz teması için bir oyuncagı alnına koyuyorsun ve bebek ona bakarken göz göze geliyorsun konuşurken onun seviyesine iniyorsun bunlar aklıma gelenler inşallah daha iyi olacak

jelibon canım senin işin daha zor valla 3 tane allahım kolaylık versin tarhana benimde oğlumun en sevdiği çorba ama bitti artık tazeler ne zaman yapılırsa beklemedeyiz :)
ay evet canım bizimde azaldı bauya. biz yazın köyden buraya getiriyoruz. bakalım bu yaz ne olacak. canım benim evet 3 çocuk. kızım emir meteyle ilgileniyorda işte emirde çok hareketli, oda bir süre sonra onun peşinde koşmaktan yoruluyor. oğlum zaten ilgilenmiyor. al eşimden vur oğluma. yani anlayacağın bende anlamadım bir abisinin 1 ablasının olması emir için iyi mi kötü mü?

Canım al bendende o kadar hergün yemek evi topla çamaşır bulasik ...haftada 3 kez kursa gitmeye başladım sırf sosyallik olsun hava alayım diye akşam 7den 9 30 a kadar eşim bakıyo çocuğa . Dün geldim saat 10da çocuk 2 kaşık yemek yemiş eşim uyukluyo mizmizlanmis durmamis cinnettin gelmis:KK48: ya dedim anladın mi çocuk bakmak ne kadar zor bide yediğin içtiğin tabak ortada bi iş yapmadın ben hem çocuk bakıyorum hem ev Toplu hediyeler var hergün hem temiz ütü çamaşır hazır gordunmu lafta bütün gün evdesin napiyosun ki olur dedim evet evet çok haklısın birkez daha anladım Allah razı olsun dedi senden. Yani is bitmiyor canım yemekte sebze kabak yaptım geçen dün dolma yaptım kıyma pirinç karışık ezip yoğurtla verdim öğlen çorba karışık sebze evde ne varsa at irmik te koyuyorum faydaliymis bazen et yada tavuk atıyorum tarhana mercimek tavuk çorbası şimdi bezelye zamanı alıp alıp buzluga koymalı işte öyle canim ayy çok yazdım heralde:KK200:
canım gözümden kaçömış yazın ne güzel yapmışsın valla hem sosyallik hem hava alıp rahatlamışsındır eşin de görsün bebek bakmak ev temizlemek kolay mı zor mu bide bebeklerin en pasif olduğu saatleri seçmişsin eşin sabah baksa demek ki tam çıldırırmış :) irmiği muhallebiye koyuyorum ben kabak felan daha bizim burda çıkmadı diğerleri hala hormonlu tarifler için sağol canım....

anneler dikkatttttt elma alırken dikkat edin üzerinde mum var elmayı yıkasanız da geçmiyor bebeğinize verirken soyun da verin yada manavdan alırken tırnaklayın üzerinde mum var mı diye

Kizlar facede bebek yapim bakim onarim diye bi site var takip eden var mi? Siyasi gorusleri beni cildirtsada bebekle ilgili seyler ilgimi cekiyo gurupta asla bebeklere ilac kullandirilmiyo d vitamini haric kan ilaviydi gaz damlalariydi tamamen karsilar. Bebekler kendi yicek kendi uyucak 6 aydan sonra gece beslenmesi kesilcek uyku egitimi 4/6 ay arasinda verilcek. Mama verilmicek gag meme gug mmeme yontemiyle emzirme kamplariyla gerekirse tum dunya durucak sadece cocuk anne sutu alicak inek sutune karsilar keci sutu oneriyolar. Kefire cok onem veriyolar. Cocuk somon avokado filan da yicek gb bisuru onerileri var. Ateslenince ilac verilmicek hep ilaca karsilar. Heesey dogal akisla dogal yollarlacozuyolarsinek ilaci bile kkullandirmiyolar o kadar yani

Neyse bu gurupta kefir kardesligi var. Kefirde cocuklarada yetiskinlerede cok faydali organik kefirini cogaltanlar kefir kardesligi yapip ayni ildekilerle paylasiyolar. Bende bursadan birinden isticem ve kefir vericem zeynebe simdi biride yolda onu ordaki felsefeyle buyutmek iztiyorum herseye ilac kakalamak istemiyorum gaz ilaclarnin faydasiz oldugunu masaj ve sevgiyle cozulcegini soyluyolar cidden hangimiz faydagordukki su gaz ilaclarinin:KK43: bu sefer ilk dogdugundan itibaren o bagi kurmak istiyorum zeynepte 52 gun kayinvaldemle kaldik hep o ilgilendi aylarca alisamadik birbirimize ben de oda mutsuz ve depresyondaydik bu sefer ben ilgilenicem srvgi bagini kuricam ilk once ve emzirmeye odaklanicamsadece bakalim iste boyle seyler uyku egitimi de super bakmanizi oneririm hersey var.

Biraz kuralci despot insanlar toplulugu ona takilmayin sadece okursaniz problem olmaz :))) benim gb

Kizlar facede bebek yapim bakim onarim diye bi site var takip eden var mi? Siyasi gorusleri beni cildirtsada bebekle ilgili seyler ilgimi cekiyo gurupta asla bebeklere ilac kullandirilmiyo d vitamini haric kan ilaviydi gaz damlalariydi tamamen karsilar. Bebekler kendi yicek kendi uyucak 6 aydan sonra gece beslenmesi kesilcek uyku egitimi 4/6 ay arasinda verilcek. Mama verilmicek gag meme gug mmeme yontemiyle emzirme kamplariyla gerekirse tum dunya durucak sadece cocuk anne sutu alicak inek sutune karsilar keci sutu oneriyolar. Kefire cok onem veriyolar. Cocuk somon avokado filan da yicek gb bisuru onerileri var. Ateslenince ilac verilmicek hep ilaca karsilar. Heesey dogal akisla dogal yollarlacozuyolarsinek ilaci bile kkullandirmiyolar o kadar yani

Neyse bu gurupta kefir kardesligi var. Kefirde cocuklarada yetiskinlerede cok faydali organik kefirini cogaltanlar kefir kardesligi yapip ayni ildekilerle paylasiyolar. Bende bursadan birinden isticem ve kefir vericem zeynebe simdi biride yolda onu ordaki felsefeyle buyutmek iztiyorum herseye ilac kakalamak istemiyorum gaz ilaclarnin faydasiz oldugunu masaj ve sevgiyle cozulcegini soyluyolar cidden hangimiz faydagordukki su gaz ilaclarinin:KK43: bu sefer ilk dogdugundan itibaren o bagi kurmak istiyorum zeynepte 52 gun kayinvaldemle kaldik hep o ilgilendi aylarca alisamadik birbirimize ben de oda mutsuz ve depresyondaydik bu sefer ben ilgilenicem srvgi bagini kuricam ilk once ve emzirmeye odaklanicamsadece bakalim iste boyle seyler uyku egitimi de super bakmanizi oneririm hersey var.

Biraz kuralci despot insanlar toplulugu ona takilmayin sadece okursaniz problem olmaz :))) benim gb
Valla bu kadar doğallığa karşıyım. Çocuk ateşlenince ya da diş ağrısı olunca işkence çeksin deyip ilaç vermeyecek miyiz? Ya da evde internet cep telefonu zaruriyken radyasyondan koruyalım mı diyeceğiz. Kullanmayacak mıyız? Evet her şeyin doğalı iyi de. Doktorlar oyle demiyor. Veriyor kan ilacını vitamini... Bir de madem doğallık dedik... Evet sivrisinek ilacı vb. Ben de kullanmadım. Size bir oneri... Bileniniz vardır mutlaka ama ben denedim ile yarıyor. Malum yaz geldi. Artık sivrisinekler çıkar... Bebeğin odasına iki küçük saksı fesleğen koyun. Hiç girmiyor sinekler odaya. Ben Zeynep e mutlaka somon veriyorum haftada en az bir kere. Avakado her meyveye koyarım. Meyvesine caviz ve badem rendelerim. Kefir malmalesef içiremedim. Sut de içmiyor çünkü:KK43: ama hamileyken her gün kefir içerdim

Bu arada doğallık demişken... Kan ilacını bir aydır veriyorum da aslında bizim çocuk doktoru içsin takviye olsun demişti. Ama babam karşı... Çocuk iyi besleniyor ne gerek var dedi. Bilemm belki devam etmem. Siz hangi vitaminleri kullanıyorsunuz? Bir de bebişleriniz hangi kelimeleri soyluyor? Zeynep baba dede kedi anne mama derdi. Şimdi bir tek mama ve baba diyor. Bıraktı o kelimeleri. Israrla annee diyorum yuzume bakıp baba diyor hahaja

Haksever sen de mutlaka kefir iç ceviz balık avakado ihmal etme. Çorekotu koy mutlaka yediklerine. Ben hamileyken ayva çok istemişti canım. Şimdi olsa hayatta yemem:) ne enteresan :)

Can
Ccanim 3 yasina kadar koyuluyor teshis.sadece 3 yasinda artik belirtiler cok net hale geliyor o yuzden 3 yas diyorlar.bizdeki sorun oglumun beni diger kisilerden hic ayirmamasiyla basladi aslinda.goz temasi azaldikca azaldi kendi kendine oyuncaklarla oynamayi tercih eder hale geldi.bir de yuvarlak nesnelere ilgisi ve acayip bir cevirme tutkusu var.araba tekerleklerini yuvarlark ne bulursa ceviriyor.ben isi birakip k3ndim bakmaya baslayinca biraz duzelmeler oldu.psikiyatrist otizm acisindan riskli oldugunu ama cok kuuckten aksakligi fark ettigimiz icin tedavi ile yasitlarini yakalayabilecegini soyledi...velhasil uzun hikaye...ben de cok kotu gunler gecirdim ama su an toparlandim.elimden ne gelirse yapacagim ama olmadigi yerde de kabullenmeyi bilecegim cunku o benim en kiymetlim :) ne olursa olsun cok memnunum cocugumdan, insallah o da benden memnundur.onun cani sagolsun, herseyi beraber asicaz allahin izniyle.bir de herseyi anliyor zekasi yerinde masallah o benim en buyuk avuntum.sordugunuz icin tesekkurler hepinize
Canım benim elbette senden memnun olmasaydı biraz düzelir mıydı. Benim oğlum da yuvarlak şeylere bayılıyor. Çoğunlukla k ayinvalidem bakıyor arada tv de izliyor. Eskiden o kadar bakmazdi ama şimdi o da çok bakıyor. Sanki büyük adam gibi açın izleyelim diyor. Düğmesini bozdu. :KK43: ama dışarıyı seviyor, başkalarıyla oynamayı bilmiyor ama. Sürekli kitap getirip buuu diye soruyor 15 dakika sürekli kitap karıştırıyorum. Dönem dönem çocuklarda gelgitler olabiliyormus. Birde farklılıklar. Inşallah çabuk atlatirsiniz. Ben eminim canım düzelecek yasitlarini geçer bile. Pek çok otizmli şu anda önemli yerlerde. Otizm sadece beyinde gerilik değil çünkü bazıları çok zeki de olabiliyor.

Lise tarih canım. Şimdi 9. Sınıflara giriyorum ve hepsi erkek :)
Ayy en nefret ettiğim ders tarihti lisede ezber işini hiç sevmem benim kafa sayısal seviyo rakamlarla oynasın fonksiyon çözdüm Sudoku mantık oyunları seviyorum. Günaydın herkese bu arada yeni kalktik yeni gün maratona haziriz

X