2014 Şubat Anneleri

evet tatlım ya yeni bebişe baktım erkek diyor, ama zeynep e de erkek diyor. mesela ben hiç bakmadan tesadüf hamile kalmıştım ve çin takvimi benimkine kız diyordu kız oldu. hayırlı evlat olsun öncelikle, bunlar işin magazin boyutu:) ama ne yalan söyleyim 2. çocuk erkek olursa diye ben kıyafet ya baska eşyaları hep mavi-sarı-yeşil gibi renklerde alıyorum

Bizimde aksine kiloduna kadar pembe :) bu sefer pembe almicam diyorum en guzeli pembe :KK70: odamiz beyaz pembe esim diyo oglan olursa nerde yatcak hi diyorum pembe sanki zeynep uyuyo :) hic bisey almicam buyuyene kadar biseyden anladiklari yok :) sadece bebek arabamiz bisikletimiz siyah kirmizi onu dusundum o kadar :))) yoksa hoppalamiz filan pembis :) cok lazim olursa hamak gb besikler var her odaya tasinan yatak yanina konan onlardan alcam. Bu sefer daha cokdirenicem sallamamak icin:// ve cokdua ediyorum gazsiz kusmayan sakin bol istahli uykucu bi bebis istiyorum :))) bi kiyafet alirim bikac takim baska ihtiyacimiz yok biboron ve emzikte baska dusunuyorum hakkini verdik bunlarin :)

6 yaş küçüksün benden özge...yine de maşallah becerikli hatunsun, senin gibi komşularım var benim, benle aynı yaşta ama 3 tane kocaman çocuğu var, erken evlenmiş erken yol almış:)
ben yaş olayını düşünüyorum, 32 oluyorum 1 ay sonra, 35' e gelmeden 2.yi doğurmam lazım, vücut çok düşüyor, ama annemin 2. çocuğa bakacak hali yok. eşim işinde yükselse maddi durumu iyileşse belki yatılı bakıcı olurdu. şimdi bu şartlarda zor.

Bende 17 de nisanlandim 18 de evlendim nasil kandirdi beni esim hic hatirlamiyorum prensesim dedi tavladi :) o 26 yasindaydi tabi :)) senelerce cocuk istedimama daha hazir vile degilmisim :/ 30 umda 2 olsa derken 2 cocuklu oldum unumu eleyip elegimi asicam ben :KK70: rabbim bundansonra isteyenlere nasip etsin. Tvde 85 yasinda dedenin 2izolmus :)) abuuu dedim bide diyo gece kalkmak zor oluyo esime yardim ediyom :))) korkmaolunca bakiliyo mecbur :KK66:

beğenmene çok sevindim canım şekli işi çok kolay once ufak yuvaklak yap sonra bıcakla 3 tane kesik at ortasına ve sar sardıktan sonra hafif bük oldu bitti :)

maşallah canım yok babaya baba yemeğe mama süte sü daha bir çok şey diyor mesela merdiven atlarken hoppa felan diyorda beni biliyor ama mesela birine çağırıcak ve ona bakmıyorsa avaz avaz adam bakana kadar anneeeeee diyor yolda köpek görse anne diyecek resmen...

muhammed aşırı terliyor bazen üzeri incecik oluyor genetik olabilir babasıda çok terliyor aklına takılırsa dr sor canım bide sabah uyanır uyanmaz meme verme ki yemek yesin anne sütü alınca yemek yeme ihityacı hissetmiyor sanırım.
canım merhaba. senin ayın 6'sında transferin vardı? ne oldu?

h
Hosbulduk canim telefnum bozuk oldugu icin giremiyordum..cok sukur mina iyidir bu yemek yememesi beni cok uzuyor..canim hic sorma sabah kalktigimda heryerim tutulmus..simdi havalarda isindi onu emzirene kadar ikimizde ter icinde kaliyoruz..benimde sacim dokuluyor..minaninda bu gidisle emmeyi birakacagi yoktur..bide benim sutum minaya yariyor masallah kilosu iyidir..sadece anne sutu iciyor.buyuk ihtimalle ekimde sutten keserim.
canım anne sütü hariç hiç mi bir şeyler yemiyor? yiyiyorsada neler yiyiyor? çünkü sadece onun vitaminiyle olmaz. kilosu iyi ama vücut gerekli vitamini birazda başka yşeylerden alabilirse iyi olur. yanlış anlama hani burada sana illada hemen sütten kes demiyorum. .:)

Selam kızlar Nasılsıniz ?biz büyümeye devam ediyoruz ceylin bu aralar odasındaki çekmecelere fena dadandı hepsini bosaltiyo çorap getiriyo bana gülerek ,bugün beni yalamaya isirmaya başladı yeni keşfetti beni taklit ediyo hareketler yapıyo taklit etmemizi istiyo ,halen yanımızda yatiyo uyku eğitimi veremedim ama kendi kendisine yemek yemeyi ilerletti dökesaça üst baş saç rezil dusun içinde bile yemek oluyo düşünün yeterki öğrensin razıyım temizliğe bizden haberler böyle

20150612_163507.jpg bizde iyi sayiliriz cok yoruyo beni zeyneppppp gucum kalmadi artik baska bi bebekle ilgilencek 1 dk yok nasil bakicam 2. Ye bilmiyorum :///

merhabalar. ayyy bu çocuk beni delirtecek. buggün öğleden sonra bayaa misafirler geldi. carala curalar. emir bi yandan çocuklara vuruyo, bi yandan arada ne bulursa yiyiyo, misafirlerin tabaklarına gidiyo. görende aç bırakıyoz sancak bi ara kendinden küçük çocuğu itti. 10-15 dk sonra gitti ve çocuğa sarılıp kendince bi şeyler mırıldandı. özür diledi galiba. oyuncaklarını hiç vermedi bi ona vuruyo bi buna sataşıyodu. dün akşam üstü parka çıktık. orda çocuğun tekinin küreğini aldı kafasına geçirdi. çocuğun kafasına. ay ağlasammı gülsemmi bilemedim valla.

Bugun dalindan kiraz yedik gorumcemin esinin koyune gittik uzakti baya trabzon gb dag koyu zeynep ozgurlugun ve kirlenmenin dibine vurdu :)) pislik icindeydi karpuz yedi sivadi onu bunu herseyi ustune yerlestirdi erik filan dusup kalkip ellerini yaladi :)) eve geldik hemen banyoyu hamam yaptik yikandik. Sirtinda kizarikliklar vardi. Gecen piknikten gelincede yikarken gordum. Biseye alerjisi mi var acaba :/ sonra gecmisti bisey olmaz herelde

merhabalar. ayyy bu çocuk beni delirtecek. buggün öğleden sonra bayaa misafirler geldi. carala curalar. emir bi yandan çocuklara vuruyo, bi yandan arada ne bulursa yiyiyo, misafirlerin tabaklarına gidiyo. görende aç bırakıyoz sancak bi ara kendinden küçük çocuğu itti. 10-15 dk sonra gitti ve çocuğa sarılıp kendince bi şeyler mırıldandı. özür diledi galiba. oyuncaklarını hiç vermedi bi ona vuruyo bi buna sataşıyodu. dün akşam üstü parka çıktık. orda çocuğun tekinin küreğini aldı kafasına geçirdi. çocuğun kafasına. ay ağlasammı gülsemmi bilemedim valla.
Hepsi ayni canim bizimki kirk ucurmaya gelen ikizlerin kafadina tokat atti :KK43:( geldiklerinde cok mutlu oldu heycanlandi sevdi optu uyuyunca sinir llfu hareket etdin diye herelde patlatti :KK43: ben korumaya calistikca bisey yapmaz alissin bole yaparsan alismaz kardedi olcak filan dediler anlamiyoki suan zarar verebilcegini vurunca bida akillandilar korumama izin verdiler kizmadim olgisini baska yone cektim cunku bilerek yapmiyoki oda bebek daha :/ nabicaz bilmiyorum evde bi bebek olunca emzirince ici gider kuzumun simdiden uzuluyorum cok kucuk daha...

Hepsi ayni canim bizimki kirk ucurmaya gelen ikizlerin kafadina tokat atti :KK43:( geldiklerinde cok mutlu oldu heycanlandi sevdi optu uyuyunca sinir llfu hareket etdin diye herelde patlatti :KK43: ben korumaya calistikca bisey yapmaz alissin bole yaparsan alismaz kardedi olcak filan dediler anlamiyoki suan zarar verebilcegini vurunca bida akillandilar korumama izin verdiler kizmadim olgisini baska yone cektim cunku bilerek yapmiyoki oda bebek daha :/ nabicaz bilmiyorum evde bi bebek olunca emzirince ici gider kuzumun simdiden uzuluyorum cok kucuk daha...
ayyy canım allah sana yardım etsin valla çok zor. şimdi şu ikiz mevzusunda ionlarda küçük zeynepte küçük. insan hangisini haklı çıkarsa boş. ikizler kendini koruyamaz, Zeynep daha küçük anlamaz.

Bugun dalindan kiraz yedik gorumcemin esinin koyune gittik uzakti baya trabzon gb dag koyu zeynep ozgurlugun ve kirlenmenin dibine vurdu :)) pislik icindeydi karpuz yedi sivadi onu bunu herseyi ustune yerlestirdi erik filan dusup kalkip ellerini yaladi :)) eve geldik hemen banyoyu hamam yaptik yikandik. Sirtinda kizarikliklar vardi. Gecen piknikten gelincede yikarken gordum. Biseye alerjisi mi var acaba :/ sonra gecmisti bisey olmaz herelde

günaydınlar iyi haftalar herkese,

çok iyi yapmışsınız, kirli çocuk mutlu çocuktur, kısıtlamamak lazım
kuzum maşallah çok tatlı dişlerinin nerdeyse hepsi çıkmış ayyy çok özendim bizimkinin de bir çıksaydı...
biz de dün hep dışardaydık, kuzenim bir otele gelmiş 2 çocuğuyla, ona ziyarete gittik, çok sevindiler, çocuklar ilk defa gördüler birbirini, 8 aylık bebek de vardı ay çok güzeldi maşşallah küçük bebeğe insanın kanı kaynıyor hemen, sarı saçlı tontiş bir şeydi alman çocukları gibi. nisa da orada 3 yaşındaki abisiyle kumda oynadı, alman çocukların küreklerini almış toplarını almış, her şey kendisinin zannediyo, akşam eve gelince doyurdum yıkadım,yatırdım baktım tırnaklarının içleri bile kum olmuş:) kestim artık, biraz zor uyudu, huylandım bir şeyi mi var diye, ama yorgundu herhalde.

bu arada k.v. leri yolcu ettik, ama ramazan da yine buradalar,
cuma akşamı k.v. 22.30, k.peder gece 2 de geldi, uçakları rötar yapmış, eşim hiç uyuyamadı o gün, sabah da 7 de nisa bizi ayağa dikti. cumartesi-pazar yorgunlukla geçti yani. yine de nisa mutlu olduğu için ben de mutlu oldum,
eminim sizler de öylesiniz

canım zeynep in sırtında gördüğün kızarıklıklar nisa da da var, ben de dün yıkadıktan sonra gördüm, hassas ciltler için mustela nın stelatopia diye serisi var onun yağını kullanıyorum. yüzünde olduğu zaman da coresatin diye hassas ciltler için nemlendirici var, onu sürüyorum. çocuk doktoru vermişti.

canım çok sağol allahım herkesin gönlüne göre versin inşallah.

Haydi hayırlısıyla
İnşallah. Bilmiyordum. Allah gönlüne göre versin

muhammed de aynı kendini dünyanın merkezsi sanıyor biraz vuruyor sonra gidiyor cici diyor ben oğlumun hiperaktif felan olduğunu düşünüyorum bir an durmuyor yerinde dediğin gibi hep milletin tabağına göz dikiyor başka çopcuklar gibi oturarak yemek yeme huyu yok ben 6. ayında mama sandalyesine alıştırdım sadece rda oturursa kımıldamadan yer yoksa tüm odayı geziyor bir yiyor 2 koşuyor anlamıyorum valla niye böyle...

Zeynep bensiz uyumuyo beraber yatiyoruz butun gece uyanip agliyo katilana kadar yatanda olunca :KK43: bas parmagimi tutuyo dalinca birakip rahat pozisyon aliyorum viyyyykkk agliyo elimi veriyorum susuyo emzik gb :/// tuhaf sekillerden ne uyudumu anlamiyorum dun beraber banyo yaptik giyinirken memeleri gordu ih ihhh kucama aldim opuyo memeleri kokluyo :KK43:( ozledi herelde :KK43: bende onu emzirmeyi cok ozledim. Hamile oldugumu hissediyo sanirim ramazanda mudanyada kayinvaldemde kalicaz orda beraber yatiyoruz zaten artik eve gelince tekrar yatana alistircam cok uzmek istemiyorum da ama duzenimiz bozuldu boyle :/

X