2014 Şubat Anneleri

Neeeee???? 2 kelimelik cumleler miiiiii ?
Ezgi anneeeaaaaaaaa diye bagiriyor, bir de nihayet mama demeye basladi :KK66: :KK66:
İnsallah 3 yasina dogru baba da diyecek :KK66:
Amaaa benim kizimin da sortunu ve bezini kendi basina cikarip, haliya kaka yapmak
turunden yetenekleri var nabeeeer.. :KK66:
cilgin bebek :KK66:

ezoşu kreşe mi vereceksin canım işe başlayınca?

maşallah canım muhammed de her gidene ağlıyor hatta kapıya oturuyor akkkam akkkam diye bağırıyor hadi ayakkabımı giydirin demeye çalışıyor duan için ayrıca teşekür ederim çok sağol :)

canım çok sevindim allah sağlıklı sıhhatli hayırlı uzun ömür versin inşallah ensar da 2 kelimelere geçti istediklerini anlatabiliyor dışarıyı bizimkide çok seviyor bide her gidenin arkasından ağlamasa daha iyi olacak
amin canım sağol.

sağlıkla büyüsünler inşallah...
bizim kızda hiç eve girmek istemiyor kelimeler de çoğalttı her güne başka kelime öğreniyor ..
inşallah canım ya şu dişler bir bitse rahatlasak acızık ooh ne güzel valla dışarıyı istemeyen bir bebek :)

canım hayırlı olsun. tabi en önemlisi sağlıklı olsunlarda. bizim emir dışarı delisi değil. meselsa 2-3 gün önceydi sanırım. abisine dedim emiri dışarı çıkart azıcık diye emir içeriyi tercih etti. ilk defa başına geldi ve çok şaşırdım bir an önce o dişlerdende kurtuluruz inşallah. bizim son 1 diş kaldı. sabahtan beri biraz huysuz. bu arada bizimde kelimeler yavaş yavaş artıyor.
canıım sağol :) sana bişey deyim mi konuşmasından ziyade tuvaleti daha önemli maşallah ezgi ye darısı bize önden kaka diyor ama asla bezinin dışına yapmıyor kanepe arkasına saklanıyor kaçıyor bizden :KK43:

vuhuuu bahar hanim geliyoooor :KK66:saglikla gelsin insallah.. coook sevindim..

Ezgi anneeeaaaaaaaa diye bagiriyor, bir de nihayet mama demeye basladi :KK66: :KK66:
Amaaa benim kizimin da sortunu ve bezini kendi basina cikarip, haliya kaka yapmak
lip canım hayırlı cumalar bence kreş için küçük daha biraz daha annene bırak olsun laf etsin ama güvende en azından önümüz kış hasta olur sonra seneye biraz daha büyür haftada 5 gün değil de 3 gün kreş 2 gün annen bakar olmaz mı k.v 17.30 da gelecekse sen işten daha geç çıkmıyor musun otursun yemeği o yapsın biraz anlayış olsun insanlarda ya bence eşinle konuş hafta sonunu size ayırsın çocukla o ilğilensin sende biraz kendine vakit ayır bol şans canım ya.
kızlar herkese hayırlı cumalar,

benim eşimin düşünceli mi düşünceli ailesi bir sürpriz yapıp gece yerine akşam 17.30 da gelecekmiş. bu kız işten yorgun argın gelecek mi, evinde yemek var mı, bulaşıkları kim yıkayacak, çocuğa kim bakacak....off offf

valla hiç bir hazırlığım yok, evi salı günü temizlettirmiştim, o da tozlandı zaten 3 günde... yemek yapacak ne vaktim var ne bir şey, dışarı gidelim dedi eşim, valla siz gidin çocuğun hiç keyfi yok, dedim. bir yere gidince akşam en geç 9 da kalkmamız gerekiyor yoksa huysuzlanıyor uykusu geliyor, bir de gittiğimiz yerde adamakıllı bir şey yemiyor. dün akşam bir tas muhallebi yedirene kadar göbeğim çatladı zaten, kafamın içinden terler boşaldı, antalya zaten sıcak ve nemli hala, klimasız oturulmuyor. çocuğun burnu akıyor hapşırıyor, dün akşam yemekten sonra bir ölçek peditus verdim, ilk 3 denemede ağzından püskürttü, 4. yü zorla verdim, kıyameti kopardı. annem bana kızdı, eşim içerden koştu, kustu zannetmiş. hepsi bir panik oldular. babam da eşime zaten ne zamandır söylemek isteyip de söyleyemediklerini söyledi. annemgilin ev oldu çarşı pazar... herkes bir triplerde... ben dayanamadım gidip ağladım.
anneme çok bozuluyorum, devamlı "ben çok zorlanıyorum, bakamıyorum, yoruluyorum" diyor. bir kaç gündür oraya götürüp bırakıyoruz ama yine yaranamadık. anneme vitamin hapı aldım kendisini zinde hissetsin diye, onu da içmemiş. ben ne yapayım. akşam 18.30 da çıkıyorum. 7 ye doğru evdeyim. çocuğu emziriyorum gider gitmez. biraz oynuyorum. yemek varsa sofra kuruyorum, yemek yoksa ya dışardan istiyoruz, ya da eşim yapıyor fırında bir şeyler. nisa beni hiç bırakmıyor. biz yerken kızın önüne yemek koyuyorum yerse ne ala, yemezse ona ayrı yemek hazırlıyorum, çorba-püre-muhallebi kaşıkla yedirebileceğim şeyler sırf aç kalmasın diye, sonra çocuğa banyo yaptırıyorum, kurulayıp giydirip odasında biraz daha oynuyoruz.sonra uykusu geliyor.illa ki memede uyuyacak, yine emzirip ayağımdaki yastığa alıyorum uyku tutana kadar azcık sallayıp daldığına emin olunca yatağpına yatırıyorum. eğer dalmazsa yatağından kalkıp ağlıyor.
sabah ezanına doğru illa ki uyanıyor yanıma alıp emziriyorum, bu sefer kah bizim yatağa kah kendi yatağına yatırıyorum.
sabah da ya eşim gidip annemi alıp geliyor ya da eşim aracıyla kızı annemgile bırakıyor. bir günümüz böyle geçiyor. buhengamede benim ne kuaföre gitmeye ne spora ne alışverişe,ya inanın kaş aldırmaya dahi gidemiyorum. bir de çalışan insanım bakımlı olmam lazım.stresten iyice yemeye vurdumi diyetisyene gidip verdiğim 6 kilonun 2 kilosunu tekrar aldım. haftasonu çocuğu eşime bırakıp 1 saat bir yere gidemiyorum. çocuk uyuduğunda zaten mutlaka ev işi oluyor. benim eş de zaten ya araba yıkatmaya gider, ya kasaba gider, ya balığa gider, ya haftasonu işi olur çalışır.

kreş düşünmeye başladım, daha da pek küçük gibi geliyor. kreşe verirsem bu kışı devamlı hasta olarak geçircek zaten biliyorum...napayım sizce...

maşallah canım muhammed de her gidene ağlıyor hatta kapıya oturuyor akkkam akkkam diye bağırıyor hadi ayakkabımı giydirin demeye çalışıyor duan için ayrıca teşekür ederim çok sağol :)

amin canım sağol.

inşallah canım ya şu dişler bir bitse rahatlasak acızık ooh ne güzel valla dışarıyı istemeyen bir bebek :)

canıım sağol :) sana bişey deyim mi konuşmasından ziyade tuvaleti daha önemli maşallah ezgi ye darısı bize önden kaka diyor ama asla bezinin dışına yapmıyor kanepe arkasına saklanıyor kaçıyor bizden :KK43:

lip canım hayırlı cumalar bence kreş için küçük daha biraz daha annene bırak olsun laf etsin ama güvende en azından önümüz kış hasta olur sonra seneye biraz daha büyür haftada 5 gün değil de 3 gün kreş 2 gün annen bakar olmaz mı k.v 17.30 da gelecekse sen işten daha geç çıkmıyor musun otursun yemeği o yapsın biraz anlayış olsun insanlarda ya bence eşinle konuş hafta sonunu size ayırsın çocukla o ilğilensin sende biraz kendine vakit ayır bol şans canım ya.

reyyancım sağol, annemi el üstünde tutucaz artık hep tutuyoruz da ben çocuk yemediği ya da hasta olduğunda terör estiriyorum...k.v. leri uçağı 17.30 da onlar akşam 7-8 gibi ancak gelirler. eşim yapacak artık yemeği napalım, nisa doğduğundan beri 14-15 kez geldiler bize hiç birinde de 1 saat bile bırakıp bir yere gidemedim. k.v. asla bakmaz, 1 kaşık bir şey yedirmişliği yoktur. ancak ellerinde akıllı telefon oyun oynayıp internette gezerler. üst katta kendi evleri var ama kendi evine yatmadan yatmaya gidiyorlar, hep bizdeler

ezoşu kreşe mi vereceksin canım işe başlayınca?

Oooo canim sen iyice dolmussun... Meraklanma yalniz degilsin.. Ben de ezos yemek yemeyip iyi uyumadi mi acaip strese giriyorum ve evde teror esiyor. Ha esim pek sallamiyor bu durumu,o ayri :KK66:
En sonunda kavga ediyoruz,daha da cok sinir oluyorum :KK66: resmen kisirdongu..
Canim ben ise baslayinca annem gelecek. Ocak ayindan temmuza kadar annem bakacak, sonra sa mecburen kres..
Bizim islerde karisik. Annem kanser hastasi oldugundan kendi druyla rutin kontrolleri var. Yani birkac ayda bir evine donmesi gerekecek. En az 1 hafta surer isleri. O zamanlarda ben izin veya istirahat kullanacagim mecburen. E babam da ev de yalniz kalacak, ona da zor olacak calustigi icin.. Annem ezgiyle bas edebilecek mi bilmiyorum.. En kotu ihtimalle bir bakuci ayarlayip annemin sadece basinda durmasini dusundum ama onu da annem kabul etmez.. Yani karisik isler..
Siz bakici bulsaniz annen yaninda dursa kabul eder mi acaba. Bir yabanciyla bebegi birakmak cok zor yaa. Cok mecbur kalirsam da el mahkum, krese vericem..

yaaa kızlar yardım edin. oğlum kızım için manevi değeri olan bir et bebeği tükenmez kalemle çizdi. bebişlerle alakalı değil ama nasıl çıkar? bir fikri olan var mı? nolur yardım edin. çok üzülüyor. kızım.

vay canınaaaaaaaaa.

kızlar herkese hayırlı cumalar,

benim eşimin düşünceli mi düşünceli ailesi bir sürpriz yapıp gece yerine akşam 17.30 da gelecekmiş. bu kız işten yorgun argın gelecek mi, evinde yemek var mı, bulaşıkları kim yıkayacak, çocuğa kim bakacak....off offf

valla hiç bir hazırlığım yok, evi salı günü temizlettirmiştim, o da tozlandı zaten 3 günde... yemek yapacak ne vaktim var ne bir şey, dışarı gidelim dedi eşim, valla siz gidin çocuğun hiç keyfi yok, dedim. bir yere gidince akşam en geç 9 da kalkmamız gerekiyor yoksa huysuzlanıyor uykusu geliyor, bir de gittiğimiz yerde adamakıllı bir şey yemiyor. dün akşam bir tas muhallebi yedirene kadar göbeğim çatladı zaten, kafamın içinden terler boşaldı, antalya zaten sıcak ve nemli hala, klimasız oturulmuyor. çocuğun burnu akıyor hapşırıyor, dün akşam yemekten sonra bir ölçek peditus verdim, ilk 3 denemede ağzından püskürttü, 4. yü zorla verdim, kıyameti kopardı. annem bana kızdı, eşim içerden koştu, kustu zannetmiş. hepsi bir panik oldular. babam da eşime zaten ne zamandır söylemek isteyip de söyleyemediklerini söyledi. annemgilin ev oldu çarşı pazar... herkes bir triplerde... ben dayanamadım gidip ağladım.
anneme çok bozuluyorum, devamlı "ben çok zorlanıyorum, bakamıyorum, yoruluyorum" diyor. bir kaç gündür oraya götürüp bırakıyoruz ama yine yaranamadık. anneme vitamin hapı aldım kendisini zinde hissetsin diye, onu da içmemiş. ben ne yapayım. akşam 18.30 da çıkıyorum. 7 ye doğru evdeyim. çocuğu emziriyorum gider gitmez. biraz oynuyorum. yemek varsa sofra kuruyorum, yemek yoksa ya dışardan istiyoruz, ya da eşim yapıyor fırında bir şeyler. nisa beni hiç bırakmıyor. biz yerken kızın önüne yemek koyuyorum yerse ne ala, yemezse ona ayrı yemek hazırlıyorum, çorba-püre-muhallebi kaşıkla yedirebileceğim şeyler sırf aç kalmasın diye, sonra çocuğa banyo yaptırıyorum, kurulayıp giydirip odasında biraz daha oynuyoruz.sonra uykusu geliyor.illa ki memede uyuyacak, yine emzirip ayağımdaki yastığa alıyorum uyku tutana kadar azcık sallayıp daldığına emin olunca yatağpına yatırıyorum. eğer dalmazsa yatağından kalkıp ağlıyor.
sabah ezanına doğru illa ki uyanıyor yanıma alıp emziriyorum, bu sefer kah bizim yatağa kah kendi yatağına yatırıyorum.
sabah da ya eşim gidip annemi alıp geliyor ya da eşim aracıyla kızı annemgile bırakıyor. bir günümüz böyle geçiyor. buhengamede benim ne kuaföre gitmeye ne spora ne alışverişe,ya inanın kaş aldırmaya dahi gidemiyorum. bir de çalışan insanım bakımlı olmam lazım.stresten iyice yemeye vurdumi diyetisyene gidip verdiğim 6 kilonun 2 kilosunu tekrar aldım. haftasonu çocuğu eşime bırakıp 1 saat bir yere gidemiyorum. çocuk uyuduğunda zaten mutlaka ev işi oluyor. benim eş de zaten ya araba yıkatmaya gider, ya kasaba gider, ya balığa gider, ya haftasonu işi olur çalışır.

kreş düşünmeye başladım, daha da pek küçük gibi geliyor. kreşe verirsem bu kışı devamlı hasta olarak geçircek zaten biliyorum...napayım sizce...
ayyyyy içim şişti okurken ben. seni düşünemiyorum birde canım. allah yardımcın olsun. annenizde bir zahmet bakıversin. torunu deüğil mi sonuçta? canım kreş için küçükler bencede.

reyyancım sağol, annemi el üstünde tutucaz artık hep tutuyoruz da ben çocuk yemediği ya da hasta olduğunda terör estiriyorum...k.v. leri uçağı 17.30 da onlar akşam 7-8 gibi ancak gelirler. eşim yapacak artık yemeği napalım, nisa doğduğundan beri 14-15 kez geldiler bize hiç birinde de 1 saat bile bırakıp bir yere gidemedim. k.v. asla bakmaz, 1 kaşık bir şey yedirmişliği yoktur. ancak ellerinde akıllı telefon oyun oynayıp internette gezerler. üst katta kendi evleri var ama kendi evine yatmadan yatmaya gidiyorlar, hep bizdeler
canım evleri sizin şuan oturduğunuz evin üst katında mı?

yaaa kızlar yardım edin. oğlum kızım için manevi değeri olan bir et bebeği tükenmez kalemle çizdi. bebişlerle alakalı değil ama nasıl çıkar? bir fikri olan var mı? nolur yardım edin. çok üzülüyor. kızım.

Bir pamuğa aseton surup sil. Çıkmazsa cif ile kesin çıkar. Ama pamuğa sureceksin. Başka beze değil

Meraba kızlar Nasılsıniz benin kafam karışık şu sıra maddi açıdan sikisigiz eşim 2. İşe başladı gece yarimda geliyo yüzünü gördüğümüz 15 dk nasıl ge er böyle zaman yorgun oluyo stres içinse ben gönlüme göre bir kreş bulsam calismaya ceylinle gidip gelmeye oda olmuyo napsam bilmiyorum

Meraba kızlar Nasılsıniz benin kafam karışık şu sıra maddi açıdan sikisigiz eşim 2. İşe başladı gece yarimda geliyo yüzünü gördüğümüz 15 dk nasıl ge er böyle zaman yorgun oluyo stres içinse ben gönlüme göre bir kreş bulsam calismaya ceylinle gidip gelmeye oda olmuyo napsam bilmiyorum

Oyy canim kotu olmus yaa. Esinin cslisma temposu bu sekilde olursa hepiniz icin cok sikinti olur. Sanki sen calissan daha iyi olacak gibi.. Umarim gonlunce olur hersey..

kızlar selam herkese,
1 haftadır yazamadım size içim şişti valla.
kız haberi gelmiş:KK66: hayırlı olsun kızımız...
bizimki de 2 gündür anneannesinde takılıyor, ben akşam oraya gidiyorum zira meme emmeden asla uyumuyor.
süte ben de alıştıramadım, bir kaç teklif edip de almayınca ısrar etmedim. yoğurt ve muhallebide ve anne sütü yeter diye düşündüm.
kitap konusuna gelince, net çocuk-pearson yayıncılık-mikado yayıncılık gibi yayınların yaşına uygun kitaplarını ve kartlarını aldım. 1 kaç tane de masal kitabı var, resimlerine bakıp eliyle gösteriyor bize söylettiriyor adını. biz sorunca da gösteriyor, bazılarının adını söylüyor, renkleri öğrendi bu ara, takla atmayı öğrendi. sayı sayıyor bir de aklınca, bi-du-du-du diyor. güya dört e kadar sayıyor:) mini okey takımı aldım orada sayıları eşleştiriyor. bir de ikea dan açık pembe renkte çalışma masası ve sandalyesi aldım. ona oturup boyama kitabını karalıyor. içindeki çıkartmaları benim yardımımla çıkartıp kitabı iç sayfalarına yapıştırıyor. küçük hayvanları var onlarla oynuyor. hayvan seslerini taklit ediyor.
dedesi parka götüriyor, orada çocukları indirmeye çalışıyormuş elbislerinden çekiştirip. parktaki küçük eve girip girip çıkıyormuş. çok komik sıpa ya...bir de çiroz ki hiç sormayın...
dişlere gelince 2 tane köpek dişi kaldı çıkmayan, biri bu sabah beyazı azıcık görünüyordu, zaten 2 gündür iştahsız, mızmız. bugün de burnu akıyormuş hapşırmış bir kaç kez. inşallah diştendir, hasta olmaz. hasta olacak bir şey de olmadı ki yani bu kadar dikkat ediyoruz. canım sıkıldı hemen bunu duyunca. cuma da k.v. ler geliyor 9 gün buradalar.
bende durumlar böyle canlar, hepinize önce sağlık sonra huzur mutluluk...diliyorum...

Lipim canım benim okurken ben bir hoş oldum..ne deyim Allah kolaylik versin.bir nevi bende aynı şeyleri yaşıyorum. Tek tesellim Rabbim başka dert vermesin diyorum..hani geçenlerde boğazına fıstık tanesi kaçan bir çocuk vardı ömer baran..işte hep o aklıma geliyor..Babası öyle bir yazı yazmışki okurken her satırı beynime kazındı..durun sizlerlede paylaşayım

Herşeye katlanabiliyorum Ömer'im.Herşey bir süre sonra normalleşebiliyor.Bin dereden bin su isteyen prosedürlere de alıştım, arayıp merak edenlere tüm hikayeni anlatırken her kelimesinde aynı anı yaşamaya da.Ama tüm bu yaşananların 'bir fıstık parçası' yüzünden olmasına alışamadım ay yüzlüm.Tüm hayatımızı bıçak gibi ortadan ikiye bölen, hayatı 'eski' ve 'yeni' diye anlamsız dönemlere ayıran o fıstık tanesine akıl sır erdiremiyorum.Herşeyin kader, herşeyin imtihan olduğuna sonsuz kanaatim olsa da çok derin düşündüğümde bunun dişin kadar bile olmayan bir fıstık parçasından olmasını kaldıramıyorum.Evet afetler, belalar ve tüm kötü olaylar hayatın bir gerçeği, ama sebebin sadece bir fıstık parçası olması beni benden almakta ve anlamlı tüm düşüncelerimi anlamsızlaştırmakta.Evet Ömer'im herşeyi ama herşeyi hayal edebilirdim ama her gün gördüğüm bir fıstık parçasının aramıza böyle aşılmaz duvarlar öreceğini, seni benden alıp 'araf' lara götüreceğini düşünemezdim.Nerdesin ay yüzlüm? O fıstık parçası boğazına düğümlenip nefesini kestiğinde neler yaşadın ay parçam? Gözlerini arkaya iterken neden babam yetişmiyor mu dedin içinden? Neler yaşadın kuzum o an? Hangi alemlerde bıraktın bilincini? Neler hissediyorsun kuzum? Neden konuşamıyorum, neden elimi oynatamıyorum diye düşünüyor musun kuzum? Tek tesellim çocuk olman bebeğim.Daha küçük, anlamıyordur diye basitten yaşıyorum bu anları.Ya anlıyorsan kuzum, ya kafesler arkasından çaresiz çaresiz herşeyin farkındaysan.Neden babacığım beni bu halden çekip çıkarmıyorsun diye her şeyi anlıyorsan....Ne olur Rabbim oğlum anlamasın.Ne olur Rabbim bilmesin şu andaki halini.Yalvarırım Allah'ım herşeyi kuzuma bir rüya, bir uyku eyle.Herşeye katlanırım ciğer parem.Yeter ki sen katlandığımı görme.Yeter ki sen acıların farkında olma.Yeter ki sen ne halde olduğunu bilme.
Allahım acımı hafiflet.Bu dünya güzeli meleğimi Sen bana sevdirdin.Belki çok sevdim.Belki dillerime destan eyledim.Ne yaptım, ne ettim bilmiyorum ama şunu biliyorum ki Senin iznin olmasaydı ben onu sevemezdim bile.Sevgisini de acısını da Sen verdin.Ya Rab ben güçsüz bir kulunum.Kendime yetemiyorum.Sana sonsuz hamd olsun.Acımı şeytana meze kılma ve bana acımı,inanan birine yakışacak şekilde yaşamamı nasip et.Acımın bana galebe çalmasına müsade etme.Karekterlerde yazılarda ve sadece dilimde kalsın çaresizliğim.Sen çaresizliğimden oluşan karamsarlığımı kalbime hakim kılma.Ben acıdan zaman zaman yalpalasam da, Sen beni istikametinden ve hayrından mahrum etme.

birde özgemin dediği cümle aklımdan çıkmıyor..demiştiki ben herşeyi kendime sorun ederdim şimdi ne deseler tamam,yaparız,hallederiz,olur diyorum dedi..ne saçma sapan şeylere üzülmüşüm meğerse diyede ekledi..

kızlar bu günler geçecek ve biz bugünleri çok arayacağız..annem hep derki evladın hamı tatlı,yetiği(büyümüş) acı olur...gerçekten öyle büyüdükçe dertleri artacak..keşke hep çocuk kalsalardı diyeceğiz..bugünlerin tadını güle oynaya çıkartalım..sağlık olsun sıhhat olsun gerisi fasafiso..

bir kız haberi de ben veriyorum oğlumun kız kardeşi olacak içimden hep 2 erkek annesi olmak geçiyordu ama yeterki sağlıklı olsun hiç önemli değil ben adını bahar düşündüm yanına ikinci isim de koyarım diyorum ama bilmiyorum :) bu arada biz bizi bırakmayalım arada yazalım kızlar mesela muhammed baya baya konuşuyor artık her şeyi anlıyor ve tam dışarı delisi oldu asla eve girmek istemiyor ya balkondayız ya parktayız yemek yemiyor dişleri çıkacak sanırım.
Canim senin kime hayırlı olsun..prensesim izin ismine çok güzel adıyla yaşasın.inşallah sağ salim kucağına alırsın..Mina da artık baya konuşuyor.cümle kuruyor..misafirlere gittiğimizde orda sıkıldığında anne eve diyor..artık çok tatlı olmuşlar..

hayırlı geceler kızlar ensar uyuyor benide uyku tutmadı sizler napıyosunuz ensar 2 gündür bişey yemiyo uykusu da az dişten olabilir mi acaba ya bide poposunda 4 gündür süren pişikle mantar oldu mantar kremi falan sürüyorum ama bi türlü geçmiyor sizce napıyım

X