Kalori Hesabı Diyet Listeleri

Sabırsızsınız sanırım böyle bır dıyet hızlı kilo verdırmez ama kalıcı sekilde kilo vermiş olursunuz....haftada 1-1,5 kilo verdırır aktivitenize göre.. Ben sporu fazla yapıyordum hergün en az bir saat spor yaptım..

Bir şeyleri yanlış yaptım ama neyi bilmiyorum. Sürekli not aldım yediklerimi.tarttım.kalorileri kaydettim.aşmadım günlük kalori miktarını.ama 2 ayda 1 kilo verdim.bence sizin kilo vermenize asıl sebep 1 saatlik spor olmuş.spor olunca kilo vermek kaçınılmaz oluyor. Alıntı yaparak cevaplarsanız görebilirim.

Ozaman sanırım metabolizmanız yavaş olabilir yada miktar olarak fazla yiyor olabilirsiniz. Mesela 5 kaşık yemek bir porsiyona eşdeğer. Yada 4 köfte gibi...Diyetarkadaşım.com diye bir site var.. Oradan yapmıştım kalori takibini.

Ozaman sanırım metabolizmanız yavaş olabilir yada miktar olarak fazla yiyor olabilirsiniz. Mesela 5 kaşık yemek bir porsiyona eşdeğer. Yada 4 köfte gibi...Diyetarkadaşım.com diye bir site var.. Oradan yapmıştım kalori takibini.

Biliyorum o siteyi.ben de ordan takip etmiştim yediklerimi..:26:

Kahvaltı: Şekersiz çay
25 gram kepek ekmeği
30 gram kaşar peyniri
1 domates ve salatalık
Ara Ögün: 100 gram meyve
Öğle: yarım pizza
1 bardak ayran ve salata
Ara Ögün: 1 bardak meyve suyu
4 adet diyet bisküvi
Akşam: 4 kalem pirzola
1 zeytinyağlı enginar
1 dilim light ekmek ve salata

bunu üç gün ardarda uygulayacağım sonuçları paylaşırım.:KK3:

Kızlar ben bu konuları bizzat uzmanlarıyla çalışmış biri olarak size geçen gün Sertab Erener'in twitter'ında paylaştığı siteyi söylemek istiyorum. REKLAMLAR
O kadar profesyonel hazırlanmış ki.. Kilonuzu, olmak istediğiniz kiloyu yazıyorsunuz, bilgileri giriyorsunuz ve size günlük almanız gereken kalori miktarını söylüyor. Ondan sonra içinde her yediğinizi ölçüp, metrede size gösteren bir özellik, örnek diyet listeleri, yüzlerce sağlıklı, kolay tarif.. Eşime dostuma tavsiye ediyorum, ben de sıkı bir kullanıcıyım. Kesinlikle bir göz atın, göz atmakla kalmayın kullanın derim.
Canım özelden yazarmısın o siteyi bana bende bir bakmak isterim :)

Bence düzenli yapabileceğiniz saglıgınızı zorlamayacak şekilde ilerlesiniz daha iyi olur.Kalori sayma iyi bir yöntem fakat doktorlar günde 1000 kalori ve altının çok zararlı oldugunu soyluyorlar.Ustelik günlük 1000 kalorilik diyeti ne kadar süre yapabilirsinizki?Yeteri kadar kilo verdikten sonra ister istemez yine eski halinize dönersiniz.Bence uzun süre sizi zorlamadan ve saglınızı riske atmayacak sekilde kilo vermeniz.Ben günlük 1260 kalori alıyorum bu bana yeterli geliyor ki zaten kiloları tatlıdan aldıgım icin :KK53: hiç zorlanmadım.Cesitli programlarla boy ve kilonuza göre kalori ihtiyacınızı hesaplayın ve 1000 kalorinin altına kesinlikle düşmeyin.1260 kalori ile 1 ayda 7 kilo verdim (sporsuz) Kendinizi yıpratmanın manası yok birazcık sabır canlar.

Oldum olasi diyetleri hic sevmem bu kalori hesabi yemek cok sacmaca gelse de bende kalori hesabi beslendim 9 kg verdim 1.5 ay dolmadan harcanan enerji ile yenilen miktar gecmedimi sorun yok. Spor muhakkak şart sahsen benim icin oyle olmazsa olmazlardan.
Ben gun icinde tukettigim yemeklerin toplam kalorisi 300 bilemedin 400 dur. Beni cok zorluyor bazen ama mide küçülüyor cok iyi oluyor 1 kac gun sonra o dengeyi turturuyorum simdi 56 kg yim bakalim 2 kgm kaldı daha vermeme

Ben de yeni başladım nerden baksan en az 16 kilo fazlam var 1 haftadır spor salonuna gidiyorum. 1200 kalori hesabi dayım. 3 km yürüyüş yapıyorum henüz gram vermedim. Mesela bugün 698 kalori aldım ve akşam yemeği dahil acaba nerde yanlış yapıyorum

Kilo alip vermek vucudunuzun harcadigi kalori miktari ve vucudunuza yiyeceklerle aldiginiz kalorilerin arasindaki farka bakiyor. Yani su kadar miktarlik kalori icin hazirlanmis diyetler her vucuda uygun degildir cunku herkesin metabolizma hizi ve gun icindeki hareketliligi, egzersizi vs... farklidir. Tek tip diyetlerle metabolizmalarinizi yerle bir etmeyin, cunku bunlarin ne sekilde geri dondugunu her gun goruyoruz. Uzun vadede saglikli bir metabolizma en onemli noktadir ve bu nedenle dengeli, bilincli diyetler uygulamanizi oneririm.

X