yuva yıkanın yuvası olurmu?

Arkadaşım hiççççççççççççççççç üzülme bırak ......... gitsin, ALLAH zaten eger haksızlık varsa cezasını vericek sen beddua etsende etmesende elbet bulucak cezasını buna emin ol ALLAH büyük,mutlu olup olmamak zamanla görülecek birşey, sen yaşayıp göreceksin zaten gidişatı, takdiri ALLAHA bırak ve izle, hiçççç üzülme ne severek ayrılanlar var ama hepsi geçiyor insanın annesi babası ölüyorda o bile acısı dinmiyor ama hayat devam ediyor, bu acı neki, bırak gitsin ağlanıp sızlanırken ona belli etmeki kendini bişey sanmasın, eğer zaten pişma olup dönersede ben senin yerinde olsam asla kabul etmem çocuk olsada bir kere sevgim biter, yüzünü bile görmek istemem, hazmetmek zor biliyorum ama sen yoluna bak,hepsi geçicek tek erkek o değil snei mutlu edicek nice insanlar var ama sakın 2. kez hata yapma bu sefer hiç sansın olmaz iyi düşün.[/QUOTE

en büyük pişmanlığı ben olmak istiyorum.bunun için dua ediyorum.zaten elimden geldiği kadar dik durmaya çalışıyorum.anneside onunla hala görüşmüyo.geçen gün bize geldi, kaldı bir gece.çocukla vakit geçirdi.çok üzülüyor.annesininde çok ahını aldı.iflah olmaz gibi geliyo bana.

biricik kızım annanesiyle memlekete gitti.çalışmak zorunda olduğum için buna mecburuz.çok ağladı giderken.artık teselli edemeyince ben de çok ağladım.bana baktı kaldı öylece.annanen orada sana herşey alır.gezersin, eğlenirsin dedim bana verdiği cevap çok ilginçti: '' anne senide alabilecek mi, ben seni istiyorum.bırakamam seni.''dedi.çok zoruma gitti.çaresiz kaldım.yapılacak hiç birşey yok.onu şimdiden çok özledim.

yuva yikan kadin diye birsey yoktur. biten evlilik vardir.sizin kocaniz sizi sevse monica belucci gelse donup bakmaz.ben yasadigim hayat tecrubelerine dayanarak soyluyorum.sizin mahkemeyi uzatmaniz sizin zarariniza.esiniz onun yaninda sonucta yani sizle evli olsa ne olur .zaten birlikteler .nikah okadarda onemli degil.beni sevmeyen adamin nikahi bende olsa ne oolur.[/QUOT

beni hala seviyodur demiyorum ki.biliyorum sevseydi gitmezdi.biten evlilik vardır diyosunda neden dört yıl bu şekilde devam etti.çocuk için diyeceksen yedi aydır sesini bile duymuyor.eğer o kadında Allah inancı olsaydı bu yuva yıkılacaksa bile buna kendisi sebep olmazdı.boşanmaya gelince ben zaten boşanmak istiyorum ama oda benim hayatımdan çaldığı(özellikle dört yılın) bedelini ödeyecek.bence o bu dört yıl zarfında çok git-gel yaşamış.konunun tamamını okuduysan görmüşsündür, mahkemeye onbeş gün kala herşeyi toparlıycam ve size dönücem dedi.ama dönmedi..
ayrıca onun son yıllardaki davranışlarından bunalan ben, bunları öğrenmeden altı ay önce boşanmak istediğimi söyledim bir ay görüşmedik sonunda dayanamadı ve geldi, ben sensiz yaşayamam, beni bırakma dedi ve ben çok ağladı.bırakamadım.bu ne dersin...

arkadaşım seni anlıyorum aldatılma piskolojisi çok zor . senin eşin senin için üzülüyordur muhakak ama o kadına aşık olmuş demek . gel-git yşamasının sebebi zaten vicdanı . vicdanı sen diyor kalbi o diyor demek . aşk çok komplike birşey . hiç olmaması gereken insanlara aşık olabiliyoruz maalesef . o kadın senden kocanı almadı kocan ona aşık oldu sadece . belki bu aşk bitecek bir gün vicdanı ağır basıcak bilemeyiz ama sana aşık olmayan erkekle bence olma . ben bana aşık olmayan başkasını düşünen bir erkekle olmak istemezdim .sen hırs yapmışsın kendince haklısın zaten .

Eşim beni 4 yıldır aldatmış.ben bunu çok geç öğrendim.bana işlerinde sıkıntı olduğunu ve biran evvel anlaşmalı olarak boşanmamız gerektiğini söyleyip anlaşmalı olarak dava açtırdı.ve mahkemeye dava açmaya gittiğimizde o da varmış.ve benim ağladığımı görmüş.mahkeme gününden kısa süre önce kadın bana kendi ağzı ile itirafta bulundu.eşim ile 4 yıldır birlikte olduğunu.ve bütün herşeyi itiraf etti.bunun üzerine eşimde açıkladı.ve onunla olmak istediğini söyledi.onu tercih etti beni ve 8 yaşındaki kız çocuğumuzu terk edip gitti.onun üzerine bende anlaşmalı boşanmayı çekişmeliye çevirdim.mahkeme hala devam ediyor.bu arada çok yıprandım.ailem çok destek oldu.onların birlikte olduklarını düşündükçe çıldırıyorum.yedi aydır çocuğunu bile aramıyor.biz eşimle ilk görüşte aşık olup evlenmiştik.nasıl bu hale geldi.anlam veremiyorum.hala onu unutamıyorum.çok ızdırap çekiyorum.biliyorumki boşandığımız anda evlenecekler.ve ben bunu hazmedemiyorum.evlenseler bile bir kadın ve bir çocuğun ahını aldıkları için sizce mutlu olabilirlermi.çevresinde bunun gibi olay yaşayanlar yazabilirmi.

bugun senı bırı ıcın bırakan yarın onuda baska kadın ıcın bırakır sonrada bır duvara toslar feleğı sasar sabr et kardesım ısyan etmemeye calıs ne kadar zor da olsa hem herseyde hayır vardır zaman........

bugun senı bırı ıcın bırakan yarın onuda baska kadın ıcın bırakır sonrada bır duvara toslar feleğı sasar sabr et kardesım ısyan etmemeye calıs ne kadar zor da olsa hem herseyde hayır vardır zaman........

asla isyan etmiyorum.muhakkakki hayır vardır.eminim gün gelecek beni bırakıp gittiği için şükür edicem.inşallah o da yuvasını değmeyecek biri için bıraktığına pişman olur.

arkadaşım seni anlıyorum aldatılma piskolojisi çok zor . senin eşin senin için üzülüyordur muhakak ama o kadına aşık olmuş demek . gel-git yşamasının sebebi zaten vicdanı . vicdanı sen diyor kalbi o diyor demek . aşk çok komplike birşey . hiç olmaması gereken insanlara aşık olabiliyoruz maalesef . o kadın senden kocanı almadı kocan ona aşık oldu sadece . belki bu aşk bitecek bir gün vicdanı ağır basıcak bilemeyiz ama sana aşık olmayan erkekle bence olma . ben bana aşık olmayan başkasını düşünen bir erkekle olmak istemezdim .sen hırs yapmışsın kendince haklısın zaten .

işte o aşk dediğin şey yaşandığında arkanda bırakacaklarının hesabını vermeyi düşünerek biran evvel kendini toparlayabiliyosan sınavı kazandın demektir.ama pervasızca, körü körüne o aşkın peşinden gidip aşk bittiğinde sudan çıkmış balık gibi kalakaldığında sınıfta kalacak.bu söylediğim herkes için geçerli.aşık olurken çok dikkatli olmak gerekli diye düşünüyorum.o aşk denilen şeyin Türk filmlerindeki gibi çarpışmakla olduğunu düşünmüyorum.en azından biraz zaman gerekli yani karşıdakinin evli olup olmadığını anlayana kadar.sen böyle bişey yaşasan ve karşıdaki erkek evli olsa bunu sorun etmezmisin, yani ''sen evlisin, ben seninle yapamam, eşine dön,senin bir çocuğun var '' deyip karşıdakini kendinden soğutmazmısın?....

Son düzenleme:
işte o aşk dediğin şey yaşandığında arkanda bırakacaklarının hesabını vermeyi düşünerek biran evvel kendini toparlayabiliyosan sınavı kazandın demektir.ama pervasızca, körü körüne o aşkın peşinden gidip aşk bittiğinde sudan çıkmış balık gibi kalakaldığında sınıfta kalacak.bu söylediğim herkes için geçerli.aşık olurken çok dikkatli olmak gerekli diye düşünüyorum.o aşk denilen şeyin Türk filmlerindeki gibi çarpışmakla olduğunu düşünmüyorum.en azından biraz zaman gerekli yani karşıdakinin evli olup olmadığını anlayana kadar.sen böyle bişey yaşasan ve karşıdaki erkek evli olsa bunu sorun etmezmisin, yani ''sen evlisin, ben seninle yapamam, eşine dön,senin bir çocuğun var '' deyip karşıdakini kendinden soğutmazmısın?....

sen haklisin zaten soylediklerinde .ama aşkta hesap olmuyor.kimse ikinci kadin olmak istemez kimse toplumun gozunde kotu kadin olarak gorunmek istemez.evli birinle olmak cok agir birsey .ben kendi adima hic evli birine aşık olmadim ama bekarim buyuk konuşmayalım. senin eşinde sorun zaten sen hala kadini suçluyorsun.esin aşık olmus sevmis artik cekilmen gerek bence.allaha havale et zaten onun adaletinden suphe edilmez.esinin ben evliyim cocugum var senle isim olmaz demesi lazim .bak erkekler duzen bozulmasın isterler .genelde kacamak yapsalarda evliligi bozmazlar ama seninki bosanmak ve onla devam etmek istiyor demek ki asik diye düşünüyorum ben gozu kimseyi gormuyor.

sen haklisin zaten soylediklerinde .ama aşkta hesap olmuyor.kimse ikinci kadin olmak istemez kimse toplumun gozunde kotu kadin olarak gorunmek istemez.evli birinle olmak cok agir birsey .ben kendi adima hic evli birine aşık olmadim ama bekarim buyuk konuşmayalım. senin eşinde sorun zaten sen hala kadini suçluyorsun.esin aşık olmus sevmis artik cekilmen gerek bence.allaha havale et zaten onun adaletinden suphe edilmez.esinin ben evliyim cocugum var senle isim olmaz demesi lazim .bak erkekler duzen bozulmasın isterler .genelde kacamak yapsalarda evliligi bozmazlar ama seninki bosanmak ve onla devam etmek istiyor demek ki asik diye düşünüyorum ben gozu kimseyi gormuyor.

bana bekar biri olarak ikinci kadına karşı bukadar iyi niyetli olman çok garip geldi.ikinci kadına hak vermek bana göre ancak yaşayarak olabilecek bişey diye düşünüyorum.çünki eşinin hayatına giren başka kadına karşı hiçbir kadının böyle düşüneceğini sanmıyorum.eşime gelince bana göre yüzde yüz hatalı.eşimi savunmuyorum çünki.eğer birgün evlenirsen bu kadar rahat olurmusun bilemiyorum.

Belin87, yorumlarını okuyunca içimden şöyle düşünmek geldi: sen acaba hande sultanın eşinin beraber olduğu kadın mısın?
Bekar da olsan bir kadın olarak böyle düşünmen çok mantıksız. olsa olsa sen o kadınsın. İnsanın aklına başka bir şey gelmiyor.

Son düzenleme:
Hande sultan geçen gün oğlum çok öksürüyordu, alerjiden. Doktora götürdü. Doktor denize giderse geçer; bu aralar çoğu çocukta var demiş. Bu da hemen oğlumla tatile gitme planı kurmuş kafasında. Ben de bunu aradım. Unut oğlumla tatile falan gidemezsin dedim. Boşanma davası aç dedim, bana sen aç dedi. O kadar rahat ki. Masrafları, avukat parasını ödememek için galiba o açmıyor. Kiminle beraber bilmiyorum ama hiç alttan aldığı yok. Ya boşanmayalım, oğlumuz var falan dediği yok. Aksine boşanmak için evi terk etmiş. Benim anlamadığım neden davayı açmıyor.

Hande sultan geçen gün oğlum çok öksürüyordu, alerjiden. Doktora götürdü. Doktor denize giderse geçer; bu aralar çoğu çocukta var demiş. Bu da hemen oğlumla tatile gitme planı kurmuş kafasında. Ben de bunu aradım. Unut oğlumla tatile falan gidemezsin dedim. Boşanma davası aç dedim, bana sen aç dedi. O kadar rahat ki. Masrafları, avukat parasını ödememek için galiba o açmıyor. Kiminle beraber bilmiyorum ama hiç alttan aldığı yok. Ya boşanmayalım, oğlumuz var falan dediği yok. Aksine boşanmak için evi terk etmiş. Benim anlamadığım neden davayı açmıyor.

geçmiş olsun canım.demekki arada vicdan yapıyo.çocukla ilgilenmek istiyo.bencede tatile gönderme.kesinlikle çocuk mutluluktan çok üzüntü yaşayacak.çünki yanında seni arayacak.zaten babanın yokluğuna alıştı.annenin yokluğu onu korkutabilir.benim kızım öyle mesala, babamsız yaşarım annemsiz yaşayamam diyor.çocuk psikolojisi yani.davaya gelincede sana açtırmak istiyo çünki masraftan kaçıyo.birde bana göre eğer kendisi açarsa hakim karşısında suçlu olacak.o nedenle istemiyo olabilir.zaten eğer dönmek gibi niyeti olsa bunu belli eder.ama böyle askıda kalmasıda seni üzüyor.ne olacaksa biran önce olsun.ama ne olursa olsun senin ve oğlun için hayırlısı olsun.bunu canı gönülden istiyorum..

aşık olmak.. o kadar basit. adam yada kadının evli olması önemli değil. aşık olmuşlar... evli olan bayan çıksın aradan. mutlu olsun olsunlar. romantik komedi filimleri gibi...

ne iğrenç durum. karşıdakinin evli olduğunu bile bile yada öğrendikten sonra o aşk zannedilen şeyi devam etmek... adilik... başka birşey değil... bazen aşk vazgeçmeyide gerektirir...

sevgili hande... çekişmeli boşanmayı devam ettir. ama yıpranma...yıpratıcı olduğunu söylediler.. eğer yıpranacaksan bırak inceldiği yerden kopsun.

yaşananlarda senin suçun yok. kendini suçlama... yaptıkları yanına kalmaz merak etme.. belki bu dünyada göremezsin ama öbür dünyada mutlaka göreceksin... hatta bu dünyada mutsuzluklarını göremezsen üzülme.. Allah bakalım onlar için ne gibi cezalar biçmiş... kimbilir....

Son düzenleme:
aşık olmak.. o kadar basit. adam yada kadının evli olması önemli değil. aşık olmuşlar... evli olan bayan çıksın aradan. mutlu olsun olsunlar. romantik komedi filimleri gibi...

ne iğrenç durum. karşıdakinin evli olduğunu bile bile yada öğrendikten sonra o aşk zannedilen şeyi devam etmek... adilik... başka birşey değil... bazen aşk vazgeçmeyide gerektirir...

sevgili hande... çekişmeli boşanmayı devam ettir. ama yıpranma...yıpratıcı olduğunu söylediler.. eğer yıpranacaksan bırak inceldiği yerden kopsun.

yaşananlarda senin suçun yok. kendini suçlama... yaptıkları yanına kalmaz merak etme.. belki bu dünyada göremezsin ama öbür dünyada mutlaka göreceksin... hatta bu dünyada mutsuzluklarını göremezsen üzülme.. Allah bakalım onlar için ne gibi cezalar biçmiş... kimbilir....

evet aşk gerektiğinde vazgeçmeyide bilmektir.düşünsenize benim kızım birdaha bizi yanyana belkide hiç göremeyecek.benim çocuğum baba ile çocuğu bir arada görmeye asla tahammül edemiyo.bunu söylemesede belli ediyo.zaten babasının adını bile anmıyo.küçük bir çocuğun vebalini almak sadece geçici olan bir aşk için değermi. hiçbir engel yokken,çok severek evlenince bile aşk biterken birde böyle vebal alarak bitmeyecekmi.o zaman işte asıl vicdan azabı başyacak.inşallah Mevla bana o günü gösterecek..

birde şunu söylemek istiyorum.eşim benimlede ilk görüşte aşk ile evlenmişti...:)

Ya bu aşk mış maşkmış vesveseleleriyle aldatmayı mazur gösterenlere sinir oluyorum. Kendilerinin kocaları da kendilerini aldatsaydı hoş görecekler miydi acaba? O zaman ben de onlara ne üzülüyorsun, kocan aşk olmuş diyeceğim.

Ne yani biz de aşk olarak evlenmiştik ama ben kimsenin çocuğunu gözü yaşlı bırakmadım. kimsenin ikincisi olmadım. Aldatan ikinci olmayı kabul ediyorsa o onun midesizliği. Ben asla aşk için bile olsa bu gurursuzluğu yaşamak istemem. Bizim çocuklarımızın vebali ne olacak? aşkmış. Kardeşim ben de aşk olabilirdim. Benimdemi aldatmam gerekirdi? Bu nasıl mantık ya.....

Bu kadar midesi genişlik de görmedim. Bunu söyleyen kesin hande sultanın aldatıldığı kadın olmalı. Başka birisi olamaz. Kimse böyle aptalca bir mantık yürütemez çünkü.

Son düzenleme:
Hande sultan ben hala araftayım. Eşim halinden memnun mutlu mutlu geziyor. 5 ay oldu. ne birleşmek için çabalıyor ne de dava için. Dün aç davayı dedim. Sen aç dedi. Utanması da yok artık. Ne yapmaya çalışıyor bilmiyorum. Beni yıldırmaya galiba. Ben de artık önümü görmek istiyorum. Bu arada o arkadaşlarıyla hala görüşüyormuş . Adamda da ne mide varmış anlamadım. Dallas gibi oldu bizimkisi. Nasıl böyle birisiyle evlenmişiz, ne idik ne hale geldik anlamadım. Neyse Allah yardımcımız olsun. Sabredelim bakalım. Zaman ne gösterecek. Ama bir gün dualarımızı yaşayacağız inşaallah.

Ne yani biz de aşk olarak evlenmiştik ama ben kimsenin çocuğunu gözü yaşlı bırakmadım. kimsenin ikincisi olmadım. Aldatan ikinci olmayı kabul ediyorsa o onun midesizliği. Ben asla aşk için bile olsa bu gurursuzluğu yaşamak istemem. Bizim çocuklarımızın vebali ne olacak? aşkmış. Kardeşim ben de aşk olabilirdim. Benimdemi aldatmam gerekirdi? Bu nasıl mantık ya.....

Bu kadar midesi genişlik de görmedim. Bunu söyleyen kesin hande sultanın aldatıldığı kadın olmalı. Başka birisi olamaz. Kimse böyle aptalca bir mantık yürütemez çünkü.

bende öyle şüpheleniyorum doğrusu.sanki beni ikna etmeye çalışıyo gibi değilmi:) yada böyle bişey yaşamış olabilir.olayı bukadar normalleştirdiğine göre.aldatılmanın acısını yaşamadıysa bile yaşayınca anlayacaktır.

Eşim beni 4 yıldır aldatmış.ben bunu çok geç öğrendim.bana işlerinde sıkıntı olduğunu ve biran evvel anlaşmalı olarak boşanmamız gerektiğini söyleyip anlaşmalı olarak dava açtırdı.ve mahkemeye dava açmaya gittiğimizde o da varmış.ve benim ağladığımı görmüş.mahkeme gününden kısa süre önce kadın bana kendi ağzı ile itirafta bulundu.eşim ile 4 yıldır birlikte olduğunu.ve bütün herşeyi itiraf etti.bunun üzerine eşimde açıkladı.ve onunla olmak istediğini söyledi.onu tercih etti beni ve 8 yaşındaki kız çocuğumuzu terk edip gitti.onun üzerine bende anlaşmalı boşanmayı çekişmeliye çevirdim.mahkeme hala devam ediyor.bu arada çok yıprandım.ailem çok destek oldu.onların birlikte olduklarını düşündükçe çıldırıyorum.yedi aydır çocuğunu bile aramıyor.biz eşimle ilk görüşte aşık olup evlenmiştik.nasıl bu hale geldi.anlam veremiyorum.hala onu unutamıyorum.çok ızdırap çekiyorum.biliyorumki boşandığımız anda evlenecekler.ve ben bunu hazmedemiyorum.evlenseler bile bir kadın ve bir çocuğun ahını aldıkları için sizce mutlu olabilirlermi.çevresinde bunun gibi olay yaşayanlar yazabilirmi.

aşkmış hıh...bırak evlensinler zaten evliler bir tek nikahları yok..deftere imza atsalar ne olur atmasalar ne olur..kocanın aklında başkası varken sen onun için bir yabancısın..bak senlede aşk evliliği yapmış .aşk gelir geçer saman alevine benzer...aşk demek cinsel yönden birbirini çekici bulma isteme demek.doyuma ulaştıktan sonra bıkacaklar birbirlerinden başka tatlar peşine düşecekler .en sevdiğin yemeği bile hergün yiyemezsin....ama çocuk var ortada..ama birde şunu derler (ben senden boşanıyorum çocuğumdan değil)çocuğuda unutuyorlar sonra..vefalı olmalı insan..sevgi baki olmalı..ama nerdeeee..merak etme üzülme er geç onlarınkide bitecek..kocan olacak o adam ile o...kadın çocuk ahı karısının ahı vs bunları dinlemez gözünün yaşına bakmazlar..nefret ediyorum evli kişilerle ilişki kuranlardan..sanki yeryüzünde bekar erkek kalmadı..ama hep kadınlarda değil kabahat böyle ayran gönüllü koca müsveddelerinde..be adam sen evlisin evde eşin çocuğun var..başka kıza kadına için gitse bile nefsine hakim olacaksın..tavsiyem kendini üzme hayatın tadını çıkar ailenle çocuğunla..bak hem ailen yanında senin birde hiçkimsesi olmayanları düşün..

beni yanlış anlamamanızı umarak yazıyorum.
aşkın aldatmanın kılıfı olmadığını elbette ben de görebiliyorum. keşke karakterli olsaydı da 4 sene bunu sürdüreceğine, oyunlar çevireceğine olayın olduğu ilk zamanlarda gelip sizi de kendini de özgür bıraksaydı, konuşsaydı.

hayatta hiçbir şeyin garantisi yok, orada imzaların atılmış olması kimseyi kimsenin ebedi malı haline getirmiyor ne yazık ki. kocanızın başkasına aşık olması doğru bir şey olmasa da olmuş. bunu bir hata gibi düzeltmek zaten imkansız, sadece o süreçteki tavrından ötürü evet doğru bir adam değilmiş diyorum.

size gelince, bırakın onların yuvası olur mu olmaz mı? mevzu bu mu şimdi? lütfen onurlu bir kadın gibi davranın ve kocanızın sırtından inin. hukuken zaten size vermek zorunda olduğu, sağlamak zorunda olduğu bir şeyler elbet olacaktır. hayatınıza o şekilde devam edin ve hakettiğiniz güzel günlere doğru geç kalmadan yelken açın. kozlarınızı hukuken paylaşın. bırakın aşıksa da ne yaşamak istiyorsa istediği insanla yaşasın.

tekrar ediyorum, 4 yıl saklaması ve tavrı çok yanlış ama şu an da sizin malınız değil ki bu adam. hiçbir zaman değildi. gönlü böyle istiyorsa böyle yapar. çocuğuyla olan ilişkilerini düzeltmesi için de bir yol bulmanız gerekiyor. asıl dertleriniz bunlar olsun lütfen. bırakın kimin yuvasında ne kadar huzur olacağını siz düşünmeyin.

X