yuva yıkanın yuvası olurmu?

Sen hiç merak etme yuva yıkanın yuvası olmuyor bunu bizzat gözlerimle gördüm. Bizim binada bir adam vardı 3 çocuklu bir kadınla dost hayatı yaşamış evdeki karısını yani çocuğunun annesine sürekli şiddet uyguluyordu kadının kafasını duvarlara vuruyormuş kadın söylemişti en sonunda da kadın akıl hastası oldu ailesi alıp götürdü. Sonra bu kadın geldi 3 çocuğuyla kocasından boşanıp ilk başlarda her şey güzeldi onun için ama sonradan ilk karısına uyguladığı şiddetin aynısını bu kadına da uygulamaya başladı bunun üzerine de dost tuttu sonra bu kadınla kurduğu yuvada yıkıldı. Şimdi adam tek başına sersefil yaşıyor. Duyduğuma göre ilk karısına çok yalvarmış gidip ayaklarına kapanmış ama nafile kadın zaten artık kendinde değil. Ama bir oğlu var ilk eşinden adamın o çocuk üniversitede okuyor anneannesi, dedesi ve dayıları okutuyor geçenlerde geldi binaya ve babasına senin yüzüne ilk ben türükeceğim ve en büyük darbeyi benden alacaksın bu daha iyi günlerin ne beni ne de annemi arama bizi rahat bırak diye bağırdı.

tabi dediğiniz adam yaptıklarının bedelini ödemiş ama olan ilk karısına olmuş ne yazıkki.. onun sağlığını gençliğini kim getirebilirki :KK43: çok zor bir durum..:KK43:

tabi dediğiniz adam yaptıklarının bedelini ödemiş ama olan ilk karısına olmuş ne yazıkki.. onun sağlığını gençliğini kim getirebilirki :KK43: çok zor bir durum..:KK43:

Evet zaten ilk karısına çok üzülüyorum. Adam bence henüz bu dünyada ödüyor yaptıklarını bir de bu işin öbür tarafı var. Zaten ilk karısının çektiklerini bildiğim için ikinci eşiyle hiç komşuluğum olmadı sadece birgün üst kat komşumda denk geldim, orada konuşma esnasında ilk eşi çok güzeldi bebek gibiydi onu bırakıp seni nasıl aldı anlamadım :)))) kaba tabirle attan inip eşeğe binmek gibi olmuş onun için bu durum dedim :)))) pot kırdım yani belki de bilerek yaptım ilk karısının çektikleri geldi aklıma. Kadın kızardı bozardı ama bir şey diyemedi zaten ondan sonra da benimle karşılaşmamak için çok özen gösterdi.

Tamam dediğini kabul ediyorum ama anlamıyorum, bu kadını ağlarken görmüş, hiç mi içi sızlamaz, neden daha fazla üzmek için çabalar....

E evli bir adamla birlikte olan bir kadının vicdanı var mıdır edanaz?

E evli bir adamla birlikte olan bir kadının vicdanı var mıdır edanaz?

birde yüzük takmışlar bunuda sosyal medyada kadın paylaşmış.yüzüklü ellerinin resmini çekmişler.kahroldum.şahsın arkadaşları tebrik etmişler.çok acı yaşattılar bana.bütün hayallerimi alıp gittiler.

Evet zaten ilk karısına çok üzülüyorum. Adam bence henüz bu dünyada ödüyor yaptıklarını bir de bu işin öbür tarafı var. Zaten ilk karısının çektiklerini bildiğim için ikinci eşiyle hiç komşuluğum olmadı sadece birgün üst kat komşumda denk geldim, orada konuşma esnasında ilk eşi çok güzeldi bebek gibiydi onu bırakıp seni nasıl aldı anlamadım :)))) kaba tabirle attan inip eşeğe binmek gibi olmuş onun için bu durum dedim :)))) pot kırdım yani belki de bilerek yaptım ilk karısının çektikleri geldi aklıma. Kadın kızardı bozardı ama bir şey diyemedi zaten ondan sonra da benimle karşılaşmamak için çok özen gösterdi.

umarım eşimin haytındaki o kadınında bu olaydaki gibi hatasını yüzüne tokat gibi vuracak birileri çıkar birgün.

bu dünyada kimsenin ahı kimsede kalmaz asla mutlu olmazlar canım :KK50:sen onları Allaha havale et gerisini zamana bırak ve izle
bu arada çocuğunun rızkını o adamda bırakma hakkınız neyse al asla haklarından vazgeçme
Allah yardımcın olsun

evet alışmak kolay olmuyor ama zamana bırakma bölümündeyim.mecburum.sabırlı olmalıyım.zaman zaman dik durabiliyorum ama genelde kötüyüm.kızgınlıktan çok kırgınım.

Eşim beni 4 yıldır aldatmış.ben bunu çok geç öğrendim.bana işlerinde sıkıntı olduğunu ve biran evvel anlaşmalı olarak boşanmamız gerektiğini söyleyip anlaşmalı olarak dava açtırdı.ve mahkemeye dava açmaya gittiğimizde o da varmış.ve benim ağladığımı görmüş.mahkeme gününden kısa süre önce kadın bana kendi ağzı ile itirafta bulundu.eşim ile 4 yıldır birlikte olduğunu.ve bütün herşeyi itiraf etti.bunun üzerine eşimde açıkladı.ve onunla olmak istediğini söyledi.onu tercih etti beni ve 8 yaşındaki kız çocuğumuzu terk edip gitti.onun üzerine bende anlaşmalı boşanmayı çekişmeliye çevirdim.mahkeme hala devam ediyor.bu arada çok yıprandım.ailem çok destek oldu.onların birlikte olduklarını düşündükçe çıldırıyorum.yedi aydır çocuğunu bile aramıyor.biz eşimle ilk görüşte aşık olup evlenmiştik.nasıl bu hale geldi.anlam veremiyorum.hala onu unutamıyorum.çok ızdırap çekiyorum.biliyorumki boşandığımız anda evlenecekler.ve ben bunu hazmedemiyorum.evlenseler bile bir kadın ve bir çocuğun ahını aldıkları için sizce mutlu olabilirlermi.çevresinde bunun gibi olay yaşayanlar yazabilirmi.

sen sen ol nikahını asla verme.. dost hayatına devam etsin pislikler.. bunu hak ediyorlar..

tabiki cocugun ilk basta gelcek ama sakin sadece cocugum icin istiyorum diye söyleme lütfen:KK20: ne demek o sahisa yillarca eslik et, en büyük nankörlügü edecek, kallesce oyuna getirmeye caliscak yok öylee donuna kadar alcaksin iyi bir ders verceksin ki yaptiginin cezani oda baska yönde ceksin sadece sen ve kizin olmayacak , o suan kesin mallar para icin deli olur sende noktadan vurcaksin , tabiki rabbim cezani vercek ama sende hakkini alcaksin söke söke , sen simdi dik dur dua et allah biliyor görüyor bu acini hirsa cevir , bosvereceksin onlarla alakali hic birseye bakmiyacaksin sevgini nefrete dönüstürceksin , kizin ve senin icin ! , karsisinda acili kadin görmicek asla agladigini görmicek , savacaksin kizin ve senin hakkini alcaksin a..i ser....zden

Son düzenleme:
birde yüzük takmışlar bunuda sosyal medyada kadın paylaşmış.yüzüklü ellerinin resmini çekmişler.kahroldum.şahsın arkadaşları tebrik etmişler.çok acı yaşattılar bana.bütün hayallerimi alıp gittiler.

Toplumda bu durum normalleşmeye başladı, iyice dejenere olduk. Bugün sen üzülürsün yarın onlar yalnız kücük bir nüans var; sen acılarınla olgunlaşıp ayağa kalkarsın ama onlar aaa bu bizim basımıza niye geldi diye kafası kopmuş tavuk gibi gezerler ortalıkta.

Tıpkı imzamdaki gibi; Allah hesap görmeyi imhal eder ( erteler ) ama asla ihmal etmez ( unutmaz).

Benim eski esimde boyle yapti bana iki aylik bebwgimle terk etti bixi uatelik dogum parasida dagil bir lira evde birakmadan
Uzatmicam bosandik 3 sene bitti
Ben 8 aydir evliyim o o kadinla olamadi ayrildi birine tutunmaya calisiyor ayrica butun bunlar olurkende yaslaniyorda
Allahinizdan bulun de hazir oldugunda bosan evlenseler ne olcak zaten beraberler cojmu onemli bir imza o kadin kendine dost hayatinida yakistiriyomus bosver sen yipranma onun soyadinda durmaya devam etme

Evet canim mutlu olurlar ama sadece bir ay iki ay ya da bir yil..daha sonrasi izdirap olur onlara..en basiti zaman gectikten sonra o kadin esindrn suphelencek..tartismalarnda adama sen boyle yaptin karindan ayrildin vs.. diyecek..ve kacinilmaz pismanlik gelecek sonunda..sen de uzulme sakin

Benim eski esimde boyle yapti bana iki aylik bebwgimle terk etti bixi uatelik dogum parasida dagil bir lira evde birakmadan
Uzatmicam bosandik 3 sene bitti
Ben 8 aydir evliyim o o kadinla olamadi ayrildi birine tutunmaya calisiyor ayrica butun bunlar olurkende yaslaniyorda
Allahinizdan bulun de hazir oldugunda bosan evlenseler ne olcak zaten beraberler cojmu onemli bir imza o kadin kendine dost hayatinida yakistiriyomus bosver sen yipranma onun soyadinda durmaya devam etme

peki eskiyi unutup yeni bir hayat kurmak zor oldumu.bunu çok merak ediyorum.bende geçmişi unutup ileride yeni birini düşünebilirmiyim.şuan sanki hiç öyle birşey olmayacakmış gibi geliyor.onu unutmayı çok istiyorum.

Son düzenleme:
eşin ya da sevgilisi önemli değil.onların mutlu olması,mutsuz olması önemli değil.sen önemlisin.kendi değerinin farkına var.maddi olarak haklarını aldıktan sonra bu evliliğe son ver.çocuğunun babasız büyümesine hiç üzülme.çünkü siz evliyken de çocuk babasız büyüyormuş.senin ve çocuğunun nafakasını ,rızkını haysiyetsiz kadına yediriyormuş.sana evde huzur vermiyormuş borçlarıyla sorumsuzluğuyla bunaltmış.hatta bu olaylar olmadan önce sen ayrılmak istediğini söylemişsin yani sen içten içe bu evlilikten vazgeçmişsin.ama şimdi gururun kırıldığından onları süründürmek istiyorsun.yalnız sen de yıpranıyorsun.her ay mahkemelere git,onların suratını gör,her ay tekrar aynı acıları yaşa çok zor.asıl yıpranan sen oluyorsun çünkü acın hep taze kalıyor.oysa bunları geride bıraksan acılarını sarsan sonra sana ve çocuğuna layık onurlu bir insanla tanışacağına inansan her şey farklı olur.Allah ne kader yazmış bilemem ama mutlaka seni hak edecek biri vardır geleceğinde.tüm bunların olma nedeni onunla bir geleceğinin olmasıdır.üç beş yıl sonra bunları atlatınca güleceksin ve iyi ki bu evlilik bitmiş iyi ki artık yeni bir hayatım var diyeceksin.çünkü aldatma olmadan önce de çok mutluyduk çok huzurluduk diyemiyorsun.seni yıpratan insanlardan uzaklaş boşver kardeşim.her gün yeni hayatına daha fazla yaklaşıyorsun.çok mutlu olacaksın eminim.:)

Tabiki unutacaksin ama kalbin cok aciyo biliyorum icim doluyo boyle konular okudukca ama birax zor biraz hirpalana hirpalana olur Allahindan bulsunlar iki yakalari bir araya gelmesin bende eski esime cok ama cok yalvarmistim geri donsun diye

Allahım sana tez zamanda içindeki acıyı alıp rahatlığa kavuştursun inşallah =(

Üzülme desemde boş ama inan mutlu olmazlar olamazlar...

Bacım sana tek diyeceğim şu; sen sus, kul susunca rab konuşurmuş ve allah konuşursada öyle böyle konuşmaz... sen sus bırak rab konuşsun...

Ben de yakin bir tanidigin basina gelenleri anlatayim. Ayni sizin gibi bi kizi vardi yedi sekiz yaslarinda. Esi is sebebiyle deyip surekli sehir dışına gidiyormuş...10yillik evlilik ve severek evlenmisler. Sonra baska kadin meselesi olduğu ortaya çıkmış ama benim tanidik aldatmayi da ispat edip bosanmadi. Uzerinden uzun yillar gecmesine ragmen hala bosanmadi. Adamla diger kadın da ayrilmislar tabii...bilindik son...
Asil onemlisi ben bu tanidik dedigim kisiyle tanıştığımda yasini sordum 45 falan dedi. Yuh dedim nasil genc gorunuyor ve guzel...kendi evi var fistik gibi isi ve kiziyla cok mutlu.
Allah size yardim edecektir. Eminim buna. Bol bol dua edin. Kabullenmek cok guc ihanet (bu sadece baska kadin degil yalancilik ,arkadan vurma...vs) gercekten aci ama inanin bu zamanlar geçince farkli ve daha ayaklari yere basan daha mutlu bir kadin bulacaksiniz.

Ben olsaydim istedigim tutarda nafaka ve mallari bana verseydi anlasmali bosanmayi kabul ederdim. Kendi durumumda oyle yaptim zaten. Alsin ceketini ciksin o zaman selametle...
Ama hem kel hem fodul bir de size para koklatmak istemeSe bu aldatmayi ispatlayip cekismeli hem maddi hem de manevi tazminat davalari acardim.

X