yuva yıkanın yuvası olurmu?

boşanmanın bir an önce gerçekleşmemesi en çok sizi ve yavrunuzu yaralar.onlar şimdiye kadar nasıl yaşadılarsa halada öyle yaşıyorlar.nikah olsunda evlenip öyle birarada yaşayalık diye bi dertleri yok bence.o yüzden bir an önce kurtulanız size huzur verir.

Olmaz.Yuva yıkanın yuvası olmaz.Bizzat akrabalardan birinde şahit oldum.Bey eşini boşadı akabamla evlendi,4 sene sonra ondanda boşandı.Hemde ne tantana ile

Allahindan bulsun babamda anneme ayni seyi yapti biz Üc kiz kardesiz adam gül gibi annemi birakip yabanci bir kadinla evlendi o da yetmedi ikide cocuk yapti bazen isyan ediyorum allahin gücüne gitmesin ama babam olacak sahis erkek cocugu meraklisiydi o kadindan oglu oldu...

sabretmemiz lazim allahin vardir bir bildigi bizleride demekki boyle siniyor ben yerinde olsam bosanirim gitsin o adamdan ne hayir gelirki sana bundan sonra hic kafana takma allah sana sabir versin insallah hayirli kapilar acsin amin

ben gurursuz oldum, onursuz oldum......... onlar şerefli olup aşklarını yaşamayı sıradan ve onurlu gördüler..rabbimde görüyorr olanları bakalım sonu neye varacak....

Allah yardımcınız olsun,içinizi soğutsun inşallah.
Ahınızın yerde kalmadığını da görürsünüz umarım.

ibrahim kutluayla demet akalının bir yuvası yoktu enazından.bu bambaşka bişey.küçük bir kız çocuğu, gözü yaşlı,tüm hayalleri yıkılmış,hayata sıfırdan başlaması gereken bir eş....

Kimse haketmiyor böyle bir şeyi ama işte yaşanabiliyor, inşallah kızınla güzel bir hayat kurarsın kendine...

24:3 - Zina eden erkek, zina eden veya müşrik olan bir kadından başkası ile evlenemez; zina eden bir kadınla da ancak zina eden veya müşrik olan erkek evlenebilir. Bu, müminlere haram kılınmıştır.

Kocan olacak o adi herif layığını bulmuş,durumun üzücü can yakıcı ama dua etki kurtulmuşsun canım.
Kadında sana itiraf etmiş pişmalıklar içinde kıvranacakalar merak etme.
Benim lise öğretmenimin bir sözü vardı hiç unutmam.

''Yolda bulduğunu yolda kaybedersin''

Gün gelecek eşinin hayatında sen varken yolda bulduğu kadını yine yolda kaybedecek.Helede evli olduğunu bile bile eşinle beraberlik yaşamış ya kadın uslu duracakmı eşinide bir başkası ile aldatmayacağının garantisini kim verebilir.

Bugün senin için birini terkeden yarın başkası için seni terkeder.Gün gelecek o kadın için seni terkeden kocan bir başkası için o kadını terkedecek.
Dünyada alamadığın hakkını (ki alırsın inşAllah)ahrette aalcaksın.Senin için şu an söyleyebileceğim şeyler,Rabbim evladınla sana yardımcı olsun kötülükerden korusun.Acını dindirsin,öyle bir adam için değmesede klasik kadın kıskançlığı yapıp onunla birlikte olamsı beni çıldırtıyor deme.Bırak kendi pisliklerinde boğulsunlar.Bunu düşünmek sadece senin yüreğini acıtır.Bolca sabır dile Rabbimden.Yardımcın olacaktır bu bir imtihansa eşin malesef geçemedi bu sınavı.

Konuya ayetleri karıştırmayınız, dini yorum yasak öğrenin artık lütfen...

sen gönlünü rahat tut canim inan inan rabbim herseyi iyi bilir onlarinda yanina kar kalmiycak bak göreceksin...henüz yaran cok taze dualarim seninle Allah sana sabir versin

dün gece yine aklıma geldi.ağlamaktan kendimi alıkoyamadım.kızımın babası mahkemeden önce son geldiğinde sadece birgün gördü sabahtan akşama kadar tabiki doyamadı.akşam sekiz gibi ben gidicem demeye başladı.bu arada telefonları sürekli aranıyo.size yemin ediyorum sekizden onbire kadar çocuğu ikna edemedi.kızım babasının bacaklarını kollarının arasına aldı ve gitme baba ,gidersen biliyorum gelmeyeceksin diye çok yalvardı.çok ağladı.üzüntüsü midesine vurdu.istifra etmekten babasının kucağında bayıldı kaldı.aynı şekilde bende sinir krizi geçirdim.yeter artık bizi bırakma diye feryat ettim.çocuk sonunda ağlamaktan uyuyup kaldı.son kez konuştuk eşimle söz verdi onbeş gün içinde herşeyi bitirip gelicem dedi.çocuğu o halde bırakıp gitti.ben gece dua ettim cocuk uyanmasın diye.ama tedirgin yattığı için uyandı.ve okadar ağladıki sadece Allaha dua ediyorum benim o anda yüreğimdeki sızıyı bir an olsun yaşasın diye. ve gittikten onbeşgün sonra beni beklemeyin diye aradı.

ben bu kadınları da anlamıyorum aslında..adam kaç yıllık eşini,yuvasını ve en önemlisi canından kanından olan çocuğunu bırakıp sana geliyor da sen çocuğunu bile gözü görmeyen bu adam yarın birgün beni de kapı dışarı edebilir diye hiç mi düşünmüyorsun! bazı kadınlarda mı akıl yok bazı erkekler mi fazla cin akıllı anlayamadım ben..nasıl güvenirler böyle adamlara.

ayrıca eğer bir yuva yıkılıyorsa 2.kadın kadar aldatan eş de suçludur..diğer kadını suçlamak kollayımıza gittiği için öyle davranırız aslında.ama yuvayı asıl yıkan eş'tir.sevdiğin adam,sana evlik sözü vermiş olan adamdır o.

sanatçılardan örnekler verilmiş ama onlar biraz uç örnekler bana göre.çoğunun bizim normal diye tabir ettiğimiz bir aile yaşantısı yok ki..onlar için aldamak falan sıradanlaşmış artık.

bence de yuva yıkanların yuvası olmaz ayrıca adalet sadece bu dünyada tecelli etmez..bir de ilahi adalet vardır ki ondan asla kaçış yoktur.

konu sahibi İnşallah çocuğun ile birlikte geçireceğin güzel günler seni bekliyor,güçlü dur lütfen.

Son düzenleme:
dün gece yine aklıma geldi.ağlamaktan kendimi alıkoyamadım.kızımın babası mahkemeden önce son geldiğinde sadece birgün gördü sabahtan akşama kadar tabiki doyamadı.akşam sekiz gibi ben gidicem demeye başladı.bu arada telefonları sürekli aranıyo.size yemin ediyorum sekizden onbire kadar çocuğu ikna edemedi.kızım babasının bacaklarını kollarının arasına aldı ve gitme baba ,gidersen biliyorum gelmeyeceksin diye çok yalvardı.çok ağladı.üzüntüsü midesine vurdu.istifra etmekten babasının kucağında bayıldı kaldı.aynı şekilde bende sinir krizi geçirdim.yeter artık bizi bırakma diye feryat ettim.çocuk sonunda ağlamaktan uyuyup kaldı.son kez konuştuk eşimle söz verdi onbeş gün içinde herşeyi bitirip gelicem dedi.çocuğu o halde bırakıp gitti.ben gece dua ettim cocuk uyanmasın diye.ama tedirgin yattığı için uyandı.ve okadar ağladıki sadece Allaha dua ediyorum benim o anda yüreğimdeki sızıyı bir an olsun yaşasın diye. ve gittikten onbeşgün sonra beni beklemeyin diye aradı.

Rabbim o çocuğun yaşadıklarını onların yanına bırakmaz bırakmasında
Ah canım o adam zaten çocuğuna baba değilmiş
İnan bu yazdığın beni çok üzdü ne yazacağımı bile bilemedim, herşey bir yana o çocuğun haline acıdım
Rabbim acısın merhametiyle size muamele etsin inşallah.
Bu günlerinizi unutturacak günler yaşatsın.

babam ben 4 yaşındayken terketti bizi.. bende sarıldım ayaklarını tuttum, gitme dedim ama gitti.. 23 yaşındayım şimdi diyorum ki iyi ki gitmiş, cehennemin dibine gitsin inşallah! gitti o kadın için terketti bizi, bana da acımadı gencecik anneme de.. mutlu oldu mu ? asla :) olamaz allah izin vermez buna, vermedi de zaten.. 17 yıldır evli onunla neye yarar.. kaç defa aldattı onu da bunalımlara girdi kadın.. bir gram huzuru olmadı, hep maddi manevi sorunlar yaşadı hala yaşıyor. görüşüyor muyum? hayır. o yüzden sen sakın canını sıkma arkadaşım, o mutlu olamayacak seni mumla arayacak ama faydası yok.. kızına sarıl, onu hiç bırakma.. onun senden başka hiçkimsesi yok.. sorumlulukların çok büyük. elinden geldiğince ona babasının yokluğunu hissettirmemeye çalış.. çünkü hayata karşı çok güçlü durabilecek bir kızın olmayacak..

Aynı şey teyzemin başına geldi. Eşi, teyzemin arkadaşıyla aldattı. iki çocuğunu bırakıp gitti 2 sene o kadınla yaşadı. Çok sürmedi tabi yine teyzemin peşine düştü yalvar yakar oldu ''seviyorum pişmanı'' falan...
Yani o kadın şimdi eşiniz için sadece heves mutlu olacakmı aslaa. Hevesi geçince belkide aklı başına gelince dönmek bile isteyecek.
şubi gerçek ben duymadım yuva yıkanın gerçekten mutlu yaşam sürdüğünü....

Okurken düşündüm. Neden 15 gün izin istedi. Kararlı olan adam arar bitti der birliket olduğu kadına biter. 15 günlük süre ne için. Boşverin. Kısa vadede kaybeden siz gibi görünüyorsunuz ama inanın uzun vadede kaybeden o olocak. Sizinki neyse ama o yalvaran evladının içindeki acıyı nasıl ödeyecek. Nasıl yapabildi. Nasıl gidebildi . Yaşadığım şeyler bunlar da benim. Ama hala anlayamıyorum. Nasıl gidip de rahat uyuyabildiğini, yemeğini nasıl yiyebildiğini, nasıl nefes alabildiğini. Ömrümün sonuna kadar da anlayamayacağım zaten.
Ama geçiyor. Zaman gerçekten ilaç oluyor. Tüm acılar bitiyor ve hayat normale dönüyor...

Okurken düşündüm. Neden 15 gün izin istedi. Kararlı olan adam arar bitti der birliket olduğu kadına biter. 15 günlük süre ne için. Boşverin. Kısa vadede kaybeden siz gibi görünüyorsunuz ama inanın uzun vadede kaybeden o olocak. Sizinki neyse ama o yalvaran evladının içindeki acıyı nasıl ödeyecek. Nasıl yapabildi. Nasıl gidebildi . Yaşadığım şeyler bunlar da benim. Ama hala anlayamıyorum. Nasıl gidip de rahat uyuyabildiğini, yemeğini nasıl yiyebildiğini, nasıl nefes alabildiğini. Ömrümün sonuna kadar da anlayamayacağım zaten.
Ama geçiyor. Zaman gerçekten ilaç oluyor. Tüm acılar bitiyor ve hayat normale dönüyor...

gittiği şehirde iş kurmuş tabi benim haberim yok sonradan öğreniyorum.işleri toparlayıp gelicem dedi.gittikten iki gün sonra aradı seni seviyorum bekle onbeşgün içinde gelicem dedi.çok sevinmiştim herşey bitiyo eşim beni tercih etti diye.he bu arada bende hala telefonu yok.gizli numaradan arıyo.zaten uzun zamandırda öyleydi.benim çocuğum babasıyla telefonda konuşmak istediğinde değilde babasının canı istediğinde ancak konuşabiliyordu.telefonun başında bekliyodu arayacak diye.aradan onbeşgün geçti ve sonunda aradı.tercihini o yönde yaptığını, onu unutmamızı söyledi ve ben kandırıldığımı bir kez daha anladım.zaten birkaçgün sonra geldi ve cocuğu psikoloğa getirmemiz gerektiğini söyledim .gittik.psikoloğada itiraf etti hayatında birinin olduğunu.o arada zaten kadın beni aradı ve herşeyi anlattı.

olan cocuklara oluyor derlerya dogru bak o yavrunun hic sucu günahi yokken nasil üzülüyor kiyamam:KK43: bacim rabbim sana cook sabir versin hakkinizda hayirlisi olsun allah esinide akil fikir versin...aglamak bazen iyi geliyor ama kendini harab etme üzme o tatli canini kendine iyi bakki o evladinda etkilenmesin

zaten iyiki kızım var ve iyiki yanımda.onun için çok şükür ediyorum Allaha.onun sayesinde ayakta duruyorum.

Eşim beni 4 yıldır aldatmış.ben bunu çok geç öğrendim.bana işlerinde sıkıntı olduğunu ve biran evvel anlaşmalı olarak boşanmamız gerektiğini söyleyip anlaşmalı olarak dava açtırdı.ve mahkemeye dava açmaya gittiğimizde o da varmış.ve benim ağladığımı görmüş.mahkeme gününden kısa süre önce kadın bana kendi ağzı ile itirafta bulundu.eşim ile 4 yıldır birlikte olduğunu.ve bütün herşeyi itiraf etti.bunun üzerine eşimde açıkladı.ve onunla olmak istediğini söyledi.onu tercih etti beni ve 8 yaşındaki kız çocuğumuzu terk edip gitti.onun üzerine bende anlaşmalı boşanmayı çekişmeliye çevirdim.mahkeme hala devam ediyor.bu arada çok yıprandım.ailem çok destek oldu.onların birlikte olduklarını düşündükçe çıldırıyorum.yedi aydır çocuğunu bile aramıyor.biz eşimle ilk görüşte aşık olup evlenmiştik.nasıl bu hale geldi.anlam veremiyorum.hala onu unutamıyorum.çok ızdırap çekiyorum.biliyorumki boşandığımız anda evlenecekler.ve ben bunu hazmedemiyorum.evlenseler bile bir kadın ve bir çocuğun ahını aldıkları için sizce mutlu olabilirlermi.çevresinde bunun gibi olay yaşayanlar yazabilirmi.

canım sen hıc uzulme allah yapılan hıcbıseyı karsılıksız bıraktırmaz ıyılığıde kotuluğude sen hıc sıkma canını.yuva yıkanın yuvası olmaz...

Yüreğim parçalandı. Yaşadıklarım aklıma geldi. Eşim evi ter ettikten sonra o da bizi hiç aramamıştı. Bir hafta sonra ben aradım. Çünkü oğlum evde oda oda babasını arıyordu. Her kapı çalındığında babam geldi diye koşuyordu. Ertesi gün geldiğinde 2 saat zor durup gitti. Önceleri oğlum kötü dediğinde nesi var ki deyip beni ciddiye almıyordu. Benim onu görmek için oğlumu kullandığımı düşünüyordu herhalde. Sonra oğlumun okuldaki dersleri kötüye gitmeye başlayınca öğretmeni çağırıp konuşmuş. O günden sonra hafta sonları görüşüyorlar. Tabi oğlumu bana bırakırken yüzüme bile bakmıyor. Bilmem bakacak yüzü mü yok yaptıklarından yoksa görmek mi istemiyor. Ama mutlu. Öyle görünüyor. Ben ailemin yanına taşındım, geçici bir süreliğine. Oğlum için. Çünkü kalabalık, dede ve anneanne sevgisi ona iyi geldi. Eski haline geldi. Hatta evimize dönmek istemiyor artık, sadece biraz şımardı, zor ders çalışıyor. Babası kendi vicdan azabını onu şımartarak çıkarıyor herhalde.
Hande Sultan sana çok üzüldüm. Yaşadıkların korkunç birşey. Kızın için ayakta durmalısın, onun varlığı sana güç verir. Benim öyle oldu. oğlum olmasaydı belki ben çoktan kendimi kapıp koyvermiştim ama onun için yaşamalı, ayakta durmalıyım dedim. Bir nefes bile insana güç veriyor bazen. Şu an kızının yaşadıkları seni yıpratıyor biliyorum ama hepsi geçecek. Bence bir çocuk psikoloğuna götür onu.

Yuva yıkanın yuvası olmaz.
İlginçtir, böylesine pislik bir kadın sana henüz boşanmadan durumu neden anlattı acaba..
Bence bu hikayenin kazananı sen olacaksın.
Emin ol kitabın son sayfasında iyiler hep kazanacak, sen ve kızın mutlu olacak,
o adamın parasının bir kısmını çocuğun için almalısın. Kalanı ise ziyan olup ortalarda kalacaklar...

X