Kilo sorunu olan PKO hastaları birlikte zayıflıyor!

zaten tedavilerle de kilo alacağımı söyledi doktorum zayıflamalısın dedi.
haklısın ilaçlar hormon sonuçta şişiriyor.
metformin içiyorum cnm haziranda bir yıl olacak.
ilk başlarda zayıflamıştım diyet+metformin ile 86kg ya inmiştim.
sonra diyeti bırakınca geri aldım.

oceannnn ciddimisinizz sizzz...ilaçlarr kiloaldıracakmıı bizeeeee....lütfenn yaaa bunu duyduğumda iyi olduuu benim bu bi ay içinde muhakkakk 5 kiloo vermemm lazımmm.....

zaten tedavilerle de kilo alacağımı söyledi doktorum zayıflamalısın dedi.
haklısın ilaçlar hormon sonuçta şişiriyor.
metformin içiyorum cnm haziranda bir yıl olacak.
ilk başlarda zayıflamıştım diyet+metformin ile 86kg ya inmiştim.
sonra diyeti bırakınca geri aldım.

evet malesef çokk şişiriyor ilaçta öyle ama iğne özelikle daha çok kilo aldırıyor .. bide hamile gibi aşeriyordum sürekli hamileliğmde hiç aş ermedim ama öncesi yediğim çiğ köftenin hadi hesabı yoktur yani:)

ben metformin içtiğimde kilo almıyorum daha doğrusu hamileliğimden önce öyleydi, şuan yeni başladım içmeye bakalım vermeyide kolaylaştırıyor inşallah düzgün beslenebilirsem sanırım veririm ..
bide şu havalar bi ısınsın tamamen atıcam kendimi parka bahçeye..

bide tedavi süreci uzadıkça gelsin her ay üstüne üstüne kilo alınıyor o yüzden baya bi fit girmek lazım tedaviye..
gerçi benim dr bana zayıfla dediysede çok sorun etmedi kilolarımı:) öylede böylede hamile kaldım tabi ama inşallah sende verirsin kilocukları ..
gitsin kilocuklar dolsun göbüşler..

bu arada yaşlar kaç arkadaşlar?
ben 33 yaşındayım 30 u geçince kilolar yapışıyor sanki daha bi zor veriliyor:KK43:

hoş buldum arkadaşım .. çok teşekkür ederim canım bende o tedavi yollarınnnndan geçmiş biri olarak dilerimki allahtan çok uğraşmadan hamile kalırsınız... benilkinde 5 ay ikincide 7 ay uğraştım .. dr çatalına ayda 4 veya 5 kez çıkmaktan nefret etmiştim artık...adet olduğumda ilk yinemi çatala oturcam diye hayıflanıyordum:8
tedavi süreci zor ve yıkıcı olabiliyor bazen ama düzenli tedaviye gitmekte fayda var..
ay burası iyi geldi valla bana ha siz beni kesin zayıflatırsınız bu motivasyonla..
bu ara iyice canım sıkılıyor geçen arkadaşım geldi ay göbeğin çok çıkmış vs falan dedi bende ona dedimki sen kendi göbeğine bi bak bana öyle konuş hani sende dal gibi olsan neyse dedim:))
hem ben doğum yaptım hemde sezeryanla bide üstüne hala adet olmadım e yani inecek elbet bu göbek:KK43:

sizlerinde kilo problemi basen popo göbekmi benim gibi?

benim her tarafımda var kol bacak basen göbek mide:KK53:

Topiğin hayırlı olsun canım
İnşallah yoluna burda sağlam adımlarla devam edersin ve sağlıkla bebek sahibi olursun
Rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin

ohh iyi cevapp oturtmuşsunnn ayy gıcıkk oluyorum böyle insanlaraa sanae benimm göbeğimdenn.....canımm bende belden aşağıda varrr...basenler kalçaa maşallahhhhhhhhh bende...üst gövde iyi şükürrrr...şimdi bende step.swet miydi neydi o aletten varr onuda çıkartcamm pazartesiyee ohhh..vericezz çatırr çatırrr...bakk paylaşıcazz burda yemekleri emin oll seninde iradenn süper olackk...şimdi ilk iş pazartesiye kadar evde bisküvii çikolata ne varsa şimdilik onları yok edelimm...irademizz güçlenene kadarr en azındann ben öyle yapıcamm...sonra kızartma kalkacakk...pilav yada makarna haftada 1 e inecekkk...ilk hedeflerim bunlarr..vee ekmek dilim tam buğdayy.....

tedavi konusuna gelince 4 yıllık evli oldum bu ay..ve o muayene işi varyaa alışamadımmm ve 4 senedir erteledimm dua ettim kendiliğinden olsun diyee ama nasip işde olmadı..artık mecbur başlıcamm...inşallah güzel sonuçlarr olurr amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa senin ilk hamileliğin süperr geçmişş vee beni ümitlendiiirdiii..süperr girmişsinn doğumaaaa..inşallah bende okadar az kilo alır ve öyle çıkarım doğumdannn...

ay vallla oturttum lafı çinkikendide benden aşağı değildi bide otırmuş benim göbeğime konuşuyor..

gerçi benim şuan hem sezeryan göbeğim hemde adet olamamamın verdiği şişkinlik olmasa üst taraf bir beden alttan tan ince ...
bende adapte edeyim kendimi pazartesiye inşallah vericez hep beraber kilolarrı..

çok ertelemişsin tedaviyi ama artık bence başla daha fazla bekleme.. evet o dr kontrolleri falan benimde kabusum ya inan alışamadım hala bide hep kasarım kendimi çatala çıkınca..
dr bana 6 ay dolsun simear alalım dedi korkuyorum gitmeye:KK43:

ilk hamileliğimde sürekli yürüyüş ve diyet yaptım gebelik şeker diyeti malum insülin direncim var..
bebek 4.kilo 100 garam doğdu tam bi tosuncuktu:)
2. gebeligimde plesenta previa vardı kanamalarım olduğundan hep yattım diyette yaptım ama aldım yani kilo baya..

hele bi siz hammiş kalında ben size beslenme listemi yazarım yaparsınız bebişler alır kiloyu:)

oceannnn ciddimisinizz sizzz...ilaçlarr kiloaldıracakmıı bizeeeee....lütfenn yaaa bunu duyduğumda iyi olduuu benim bu bi ay içinde muhakkakk 5 kiloo vermemm lazımmm.....

klomen okadar çok aldırmıyor ama aldırıyor tabi.. iğne tedavisi aşılama için olan gonal f var o çok fena kilo aldırıyor:KK43:

evet malesef çokk şişiriyor ilaçta öyle ama iğne özelikle daha çok kilo aldırıyor .. bide hamile gibi aşeriyordum sürekli hamileliğmde hiç aş ermedim ama öncesi yediğim çiğ köftenin hadi hesabı yoktur yani:)

ben 33 yaşındayım 30 u geçince kilolar yapışıyor sanki daha bi zor veriliyor:KK43:

ben 26 yaşındayım arkadaşımmm....yaa bide ben sana bişi sorucammm...ben istanbulda anadolu yakasında oturuyorumm ve güvenebileceğimm bi dr bulamadım daha avrupa yakasında var ama oda uzakk...sen neredesinn...dr um iyi demişsin yaa inş istanbuldadır dedimm :KK43:

Son düzenleme:
benim her tarafımda var kol bacak basen göbek mide:KK53:

ay benim öyle dediğime bakma benimde her yerde var tabide bunlar en hitt olan öne çıkanlar yani:) onlar geride klıyor fazla göze batmıyor:)

ben metformin (glifor) kullanıyorum haziranda tam 1 yıl olacak.
onun dışında sürekli içtiğim bir ilaç yok aradan b12 takviyem var.
yalnız ilaçsız hiç adet olamıyorum.
söktürücüye başladım şimdi.
bundan sonra ne yaparım bilmem ama bebek için doktora gidicem
o ne derse öyle hareket edicem

Bende de inanılmaz unutkanlık var ama en son b12ye baktırdığımda doktor bir ilaç verdi bu bittikten sonra devamına gerek yok demişti ama tabi baya oldu :KK1:
İnşallah kilo verdikce adetinde düzene girer canım :KK34:

hoşbuldum ..
benim insülin direncimden dolayı dr bana 8 aylıkken memeden kesmemi söyledi çünkü doğumdan sonra çok kilo aldım tatlı kirizine falan giriyordum o sebepten...
6 aylık olunca bebişe ek gıdaya geçtik kaşığı alınca kendi memeyi bıraktı:KK43: ben yinede kendimce 1 sene kadar emziririm diye düşünmüştüm..
şuan glukofen 1000 mg dan 2 tane kullanıyorum günlük, çok şükür tatlı kirizlerim falan geçti.. paket paket bisküvi tükettim şu 6 ayda:KK43:(
şuanda vakitsizlikten tam anlamıyla diyet yapamıyorum:KK43: bebeğim biraz ayramaz birde abisi var oda ondan yaramaz:KK43:

ha bu arada 1.60 boy 85 kiloyum:KK43: en sevdiğim pantoloncuklarımın içine giremiyorum:KK43: tek girebildiğim şey depresyon:KK43::KK43:

Bak önce kafanda kesin kararını ver ve kendini mümkün oldukca telkin et ben kesinlikle kilo vereceğim diye :KK34:
İnan ben bir ara kilo vermem durduğunda her gün defalarca kendime aaa ben diyete ihtiyaç hissetmiyorum canımda tatlı birşey istemiyor sadece sağlıklı beslenerek çok çok güzel kilolar vereceğim diye :KK34:
İnanılmaz ama bir kaç gün sonra kendimi çok daha hafif hissetmeye başladım ve bir baktım 500 grda olsa ufak ufak gidiyor kilo :KK34:
He arada ben sapıttığımda kilo verme duruyordu ama o benim kabahatimdi sonuçta :KK34:

Banada 1000 grlık glukofen vermişti doktor :KK34:
İlk etapta ilaçını düzenli tüketip bol su iç ve sonra ufak ufak beslenmeyide hayatına dahil etmeye calış :KK34: Çocuklarla oyun oynama bahanesiyle sporunda aradan çıkartabilirsin :KK34: mesela onlar ayaklarına oturur sende o arada onlara şaklabanlık yaparak mekik çekebilirsin :KK34: yada ufak olanı bir yukarı bir aşağı kol çalışabilirsin :KK34:
Ben Spor salonuna başlamadan evvel evde arada da olsa leslie yapıyordum ve bilgisayarı önüme alıp hadi diyordum kızıma :KK1: birlikte yapıyorduk kaldır bacak indir bacak diye :KK1:
Şimdi haftanın 4 günü o beni spora uğurluyor sporunu yap gel diyor tabi gelirken bana çikota al demeyi ihmal etmiyor :KK1: bende hep tamam diyorum ama almadan dönüyorum çünkü en azından çocuklarımız bizim çektiğimiz eziyeti çekmesin :KK34:

peki gebeliklerinden önce de kilolu muydun canım?
ben 92 kg yum şimdi kilo gebeliği zorlaştırıyor iyice. gebe kalamayacağım diye korkuyorum:KK5:
sanırım ben de klomen tarzı ilaç kullanıcam.
ne kadar zayıflayabilirsem o kadar kar diye düşünüyorum

Canım hiç o konuda kendini kasma :KK34: herşeyde bir hayır vardır :KK34: RAbbim vakti zamanı gelince sanada inşallah sağlıklı ve hayırlı bir evlat nasip edecektir :KK34:
Ben ikinci kızıma 108 kiloyla hamile kalıp 5 kilo vermiştim doğuma kadar :KK34: doktor bile şaşırmıştı çünkü hiç kısmadım aksine dünyaları yedim :KK1: ama protein ağırlıklı ve sadece sağlıklı şeyler :KK34:
He doğumdan sonra insülin mereti yüzünden inanılmaz tatlı krizlerine girip 120ye kadar çıktım 1 sene içinde :KK50:
RAbbim kimsenin başına vermesin ama o 2 li haneleri bile görmek çok büyük mutluluktu :KK34:

RAbbim isteyen herkese o güzel duyguyu ( annelik ) yaşatır inşallah tez zamanda :KK34:

ben metformin içtiğimde kilo almıyorum daha doğrusu hamileliğimden önce öyleydi, şuan yeni başladım içmeye bakalım vermeyide kolaylaştırıyor inşallah düzgün beslenebilirsem sanırım veririm ..
bide şu havalar bi ısınsın tamamen atıcam kendimi parka bahçeye..

bide tedavi süreci uzadıkça gelsin her ay üstüne üstüne kilo alınıyor o yüzden baya bi fit girmek lazım tedaviye..
gerçi benim dr bana zayıfla dediysede çok sorun etmedi kilolarımı:) öylede böylede hamile kaldım tabi ama inşallah sende verirsin kilocukları ..
gitsin kilocuklar dolsun göbüşler..

inşallah iğneye gerek kalmadan klomenle kalırım hamile.
metformin fayda ediyor yaa ben pek dikkat etmedim aslında :KK25:
ben 27 yaşındayım:KK55:

Topiğin hayırlı olsun canım
İnşallah yoluna burda sağlam adımlarla devam edersin ve sağlıkla bebek sahibi olursun
Rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin

yaaa sizz benii çookk mutlu ettinizzz....ceco...nuhann..sennn...çokk teşekkürler arkadaşlarrrr duana kocamannn aminn diyorumm rabbim hayırlısını versin inşallahhh....

ben 26 arkadaşımmm....yaa bide ben sana bişi sorucammm...ben istanbulda anadolu yakasında oturuyorumm ve güvenebileceğimm bi dr bulamadım daha avrupa yakasında var ama oda uzakk...sen neredesinn...dr um iyi demişsin yaa inş istanbuldadır dedimm :KK43:

evet istanbuldayım ama avrupa yakasındayım avcılarda oturuyorum.. keşke yakın olsaydın benim dr iyi evet ben 8 sene oldu ona gidiyorum hep zaten tavsiyeyle gittim onada..
tedavide drun yakın olması daha iyi çünkü adette gidiyorsun bakıyor ilacı ona göre veriyor en az 3 kere bazen 4 kere gidiyorsun o 10 gün içinde o yüzden mutlaka yakınında olmalı ..

Bende de inanılmaz unutkanlık var ama en son b12ye baktırdığımda doktor bir ilaç verdi bu bittikten sonra devamına gerek yok demişti ama tabi baya oldu :KK1:

Bak önce kafanda kesin kararını ver ve kendini mümkün oldukca telkin et ben kesinlikle kilo vereceğim diye :KK34:
İnan ben bir ara kilo vermem durduğunda her gün defalarca kendime aaa ben diyete ihtiyaç hissetmiyorum canımda tatlı birşey istemiyor sadece sağlıklı beslenerek çok çok güzel kilolar vereceğim diye :KK34:
İnanılmaz ama bir kaç gün sonra kendimi çok daha hafif hissetmeye başladım ve bir baktım 500 grda olsa ufak ufak gidiyor kilo :KK34:
He arada ben sapıttığımda kilo verme duruyordu ama o benim kabahatimdi sonuçta :KK34:

İlk etapta ilaçını düzenli tüketip bol su iç ve sonra ufak ufak beslenmeyide hayatına dahil etmeye calış :KK34: Çocuklarla oyun oynama bahanesiyle sporunda aradan çıkartabilirsin :KK34: mesela onlar ayaklarına oturur sende o arada onlara şaklabanlık yaparak mekik çekebilirsin :KK34: yada ufak olanı bir yukarı bir aşağı kol çalışabilirsin :KK34:
Ben Spor salonuna başlamadan evvel evde arada da olsa leslie yapıyordum ve bilgisayarı önüme alıp hadi diyordum kızıma :KK1: birlikte yapıyorduk kaldır bacak indir bacak diye :KK1:
Şimdi haftanın 4 günü o beni spora uğurluyor sporunu yap gel diyor tabi gelirken bana çikota al demeyi ihmal etmiyor :KK1: bende hep tamam diyorum ama almadan dönüyorum çünkü en azından çocuklarımız bizim çektiğimiz eziyeti çekmesin :KK34:

Canım hiç o konuda kendini kasma :KK34: herşeyde bir hayır vardır :KK34: RAbbim vakti zamanı gelince sanada inşallah sağlıklı ve hayırlı bir evlat nasip edecektir :KK34:
Ben ikinci kızıma 108 kiloyla hamile kalıp 5 kilo vermiştim doğuma kadar :KK34: doktor bile şaşırmıştı çünkü hiç kısmadım aksine dünyaları yedim :KK1: ama protein ağırlıklı ve sadece sağlıklı şeyler :KK34:
He doğumdan sonra insülin mereti yüzünden inanılmaz tatlı krizlerine girip 120ye kadar çıktım 1 sene içinde :KK50:
RAbbim kimsenin başına vermesin ama o 2 li haneleri bile görmek çok büyük mutluluktu :KK34:

RAbbim isteyen herkese o güzel duyguyu ( annelik ) yaşatır inşallah tez zamanda :KK34:
evet aSLINDA İŞ MOTİVE OLMAKTA TABİ ÖNCE ONU BAŞARAYIM PAZARTESİYE KADAR:9 ÖNERİLERİNE UYACAĞIM ARKADAŞIM ..

inşallah iğneye gerek kalmadan klomenle kalırım hamile.
metformin fayda ediyor yaa ben pek dikkat etmedim aslında :KK25:
ben 27 yaşındayım:KK55:

inşallah hiç gerek kalmaz bide kendim yapıyordum hergün göbekten çok sinir bişey o iğneler.. umarım klomenle kalırsınız..

şimdilik çıkıyorum kızlar ben sizlere iyi geceler görüşmek üzere..

evet istanbuldayım ama avrupa yakasındayım avcılarda oturuyorum.. keşke yakın olsaydın benim dr iyi evet ben 8 sene oldu ona gidiyorum hep zaten tavsiyeyle gittim onada..
tedavide drun yakın olması daha iyi çünkü adette gidiyorsun bakıyor ilacı ona göre veriyor en az 3 kere bazen 4 kere gidiyorsun o 10 gün içinde o yüzden mutlaka yakınında olmalı ..

gelecek ay avrupa yakasında aksarayda dr.ayşe büyüköğüt var ona gidicemm ona çok güveniyorumm inşallah anadolu yakasında bi dr a yönlendirir beniii :KK43: herşeyinn hayırlısını diliyorum allahdann...

ne kadar güzel konuşmuşsun canım valla süper moral verdin gaza getirdin.:KK19:
zaten genelde doğumdan sonra kg alındığını söylüyorlar bayağı dikkat etmek lazım anlaşılan

gelecek ay avrupa yakasında aksarayda dr.ayşe büyüköğüt var ona gidicemm ona çok güveniyorumm inşallah anadolu yakasında bi dr a yönlendirir beniii :KK43: herşeyinn hayırlısını diliyorum allahdann...

Canım hayırlısı inşallah çok iyi bir doktora yönlendirirde sende mucizene kavuşursun....Aminnnn
Aslında buralarda olsaydın kesinlikle benim doktorumu tavsiye edebilirdim kadındoğumcu olarak birde aynı hastanede TVde sık sık cıkan bir Tüp bebek uzmanıda vardı :KK34: adam gerçekten işini süper yapıyor ve ben bir kere 3.lü ultrason için ona gitmek zorundaydım ( o makineyi ondan başkası kullanamıyormuş :KK1: ) kesinlikle işinde uzman ve insanı çok rahatlatan biriydi :KK34:
He senin kıskanç eşin belki ona erkek diye müsaade etmeyebilirdi :KK1: ama işin ucunda sağlık varsa dinimizcede sakınca yok diye biliyorum :KK34:
Tabi bir sürü işinde uzman bayan doktorda vardır eminim :KK34:

RAbbim inşallah sana en kısa zamanda bizlere hamilelik müjdesi vermeyi nasip eder ....Aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Canım hayırlısı inşallah çok iyi bir doktora yönlendirirde sende mucizene kavuşursun....Aminnnn
Aslında buralarda olsaydın kesinlikle benim doktorumu tavsiye edebilirdim kadındoğumcu olarak birde aynı hastanede TVde sık sık cıkan bir Tüp bebek uzmanıda vardı :KK34: adam gerçekten işini süper yapıyor ve ben bir kere 3.lü ultrason için ona gitmek zorundaydım ( o makineyi ondan başkası kullanamıyormuş :KK1: ) kesinlikle işinde uzman ve insanı çok rahatlatan biriydi :KK34:
He senin kıskanç eşin belki ona erkek diye müsaade etmeyebilirdi :KK1: ama işin ucunda sağlık varsa dinimizcede sakınca yok diye biliyorum :KK34:
Tabi bir sürü işinde uzman bayan doktorda vardır eminim :KK34:

RAbbim inşallah sana en kısa zamanda bizlere hamilelik müjdesi vermeyi nasip eder ....Aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

aminnn cecommm benimm aminn....

kızz aynenn nasıll bildinnn :) evet eşim erkek dr yasak koyduu...yanii bende kadına alışamadım erkegede mecbur kalsam tabii giderim ama eşimi burdan anlattıklarımla az bucuk tanıdınn :) sen şu macerayı dinlee :KK1: ilk yılki tedavimdee hsg çekilmemi istedi dr..rahim filmi yanii..randevu aldık gittik özel hastaneydii..drum kadın..ama o filmi çeken kişi adammış..makinayı karnıma koyacak içeri gidecek ve filimleri çekecekk..benim eşim bunu duyuncaa çıldırdııı..ama tabii ogün geçilmesi gerekiyor adet sonrasııı...neyse allem etti gullem etti geldi başhekimden kadın biride varmış onu aratmış 1 saat onu bekledik ve öyle çektirdikk :KK1::KK1::KK1::KK1: napam alıştım artıkk

aminnn cecommm benimm aminn....

kızz aynenn nasıll bildinnn :) evet eşim erkek dr yasak koyduu...yanii bende kadına alışamadım erkegede mecbur kalsam tabii giderim ama eşimi burdan anlattıklarımla az bucuk tanıdınn :) sen şu macerayı dinlee :KK1: ilk yılki tedavimdee hsg çekilmemi istedi dr..rahim filmi yanii..randevu aldık gittik özel hastaneydii..drum kadın..ama o filmi çeken kişi adammış..makinayı karnıma koyacak içeri gidecek ve filimleri çekecekk..benim eşim bunu duyuncaa çıldırdııı..ama tabii ogün geçilmesi gerekiyor adet sonrasııı...neyse allem etti gullem etti geldi başhekimden kadın biride varmış onu aratmış 1 saat onu bekledik ve öyle çektirdikk :KK1::KK1::KK1::KK1: napam alıştım artıkk

Ne yapacaksın be güzelim kıskanç adam :KK1:
Benim eşim tam aksine yeni hamile olduğumu öğrendiğimizde ( düşük tehlikesi vardı ) ilk gittiğim kadını hiç sevmedi :KK1: kadın resmen eşimi odadan kovdu ki alt tarafı üstten muayene edecek :KK35:
Gece kanamam olunca başka bir yere gittik ve oradada kadın doğumcu nöbetci olmayınca en yakın büyük hastaneye gidin diyince bizde şu anki kadındoğumcumun olduğu yere gittik tesadüfen :KK34:
Adam önce eşimle ilgilendi kendini tanıttı ve sonra beni muayene etmek için odaya aldı :KK34: sonra beni hazırladıktan sonra kapıyı açıp eşimi davet etti :KK1: sonuçta ortada görünen bir şey yok :KK60: tövbe ya Rabbim :KK1:
İnan öbür türlü muayenede bile hemşire hazırlayıp çarşafı örttükten sonra doktoru çağırıyordu :KK34:
Eşim o 9 ay boyunca doktorumu benden çok sevdi :KK60: hatta geçen gittiğimizde ( rutin kontrol birde regl olmamam gerektiği halde az kanamam var diye ) adam önce eşimle uzun uzun sohbet etti sonra kızlarımla :KK1: en son sıra bana geldi :KK1:

Doğumada çok istemiştim eşimde girsin diye sonuçta sırtını dönüp sadece bana destek olacaktı ama doktor izin verdiği halde başhekimlik izin vermemişti :KK60: neymiş adamın nevri dönerde doktora girişirse korkusu :KK60:
Geçen gittiğimizde dedim yanarım yanarım bir tek ona yarım diye :KK1: nasıl gülüyor doktorla eşim :KK1: dedim neee yalanmı şimdi fotografcılar bile giriyor o zaman izin vermemiştiniz diye :KK60: artık 3.cüye demezmi :KK60:

Hayde breee obez pko lu arkadaslarim hep beraber zayiflayalim insaalllahhhh

bu da benim hikayem.... 8 yildir pko hipotroit hastasiyim ve insülin direncim var.....

Boyum 1.75 kilom 98 son iki haftadir diyet yapiyorum ama pek bir fark yokkkk.....

İnsaalllah burda bütün pko lu lar birlikte hem eglenip hem birbirimize destek olup zayiflariz ;-)

Ciyaakk :KK70: Aynı benim durumum :KK70: Delirtiyor bildiğin.

Ben de geldim bu arada. Gerçi benim testlerim daha devam ettiği için hiçbir şey yaptırmıyorlar, bitse de kurtulsam, çok sıkıldım yaa

Onun için diyete şimdilik kalkışmıyorum. Spora gelince, ben dans etmeyi severim daha çok onun için dans videoları toparlıyorum şu anda, tavsiye ederim.

Son düzenleme:
X