Kilo sorunu olan PKO hastaları birlikte zayıflıyor!

WAW

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2010
3.956
590
arkadaşlar ben hem pkolu hemde kilolu bir bayanımm...birlikte aynı tedavi yöntemlerini denerken bi yandanda bizim rahatsızlığımızı aşırı tetikleyen kilolarımızı verebilmek için gerekli motivasyonu belki burada bulabilirizdi ye düşündümm...inşallahh işe yararrr...

evettt...bismillah diyip ilk ben başlayayımmm anlatmayaaa..ben 26 yaşında 4 yıllık evli pko hastası bi bayanımm..çocuk tedavisini evliliğimin ilk yılı 4 ay tedavi gördüm bebek olmadı...şimdi kilocukları verip tedaviye başlamak istiyorumm...

pkodan dolayı kilo..kilodan dolayıda bebek sahibi olamıyorum...103..kiloyla başladım.şuan 82 kiloyum..ama daha vermem gereken kilocuklar varr..ama bütün enerjimi kaybetmiş durumdayımm..burada biçok pkolu arkadaşımda benimle aynı sorunu yaşıyor ve onlarla ortak bi karar alıp birbirimizi motive etmek amacıyla bu sayfayı açtık..inşallah bizede bizim gibi aynı sorunu yaşayanlarada yardımcı olurr..

peki neler paylaşıcaz burada...pkodan dolayı yaşadığımız sorunları..tedavilerii..ve kilo vermek için yaptığımız herşeiiii...diyet spor..vs..gün içinde yediğimizz..fedakarlık yapıp yemediklerimizzz..yıldığımız anları..çoştuğumuz anları hepsinii...haftada bigün belirleyip ogün kilo bildirimi yaparr ve birbirimizi kamçılarızz...

buranın en büyük amacı..yıldığımız ve motivasyonumuzun bittiğinde birbirimize destek olacak bi alan olmasıı...inşallah niyet ettik sonuç güzel olurr..
smile.gif

Son düzenleme:
Canım ilk hayırlı olsun diyen ben olmak istedim :KK1:
İnşallah yeni topiğinde bir çok arkadaşın desteğiylede çok güzel kilolar verip şu Pko illetini yenersin :KK34:
Bende ara ara bir göz atarım bir Pkolu obez olarak :KK1:
Bu arada artık morbit obezlikten çıkmışım hesaplara göre :KK76::KK76::KK76: çok sevindim :KK34: tabi daha çok verilecek kilolarımız var :KK34: ama bizler istedikten sonra başaramayacağımız şey yok :KK34:

RAbbim herşeyin hayırlısını ve engüzelini gönlüne göre versin canım ....Aminnnnnnnnnn :KK54:

Canım ilk hayırlı olsun diyen ben olmak istedim :KK1:
İnşallah yeni topiğinde bir çok arkadaşın desteğiylede çok güzel kilolar verip şu Pko illetini yenersin :KK34:
Bende ara ara bir göz atarım bir Pkolu obez olarak :KK1:
Bu arada artık morbit obezlikten çıkmışım hesaplara göre :KK76::KK76::KK76: çok sevindim :KK34: tabi daha çok verilecek kilolarımız var :KK34: ama bizler istedikten sonra başaramayacağımız şey yok :KK34:

RAbbim herşeyin hayırlısını ve engüzelini gönlüne göre versin canım ....Aminnnnnnnnnn :KK54:

CECOMMMMMMMMMMM.......:KK14::KK14::KK14::KK14:ama sen nettinn banaaa...kızz seni görünce nasıll bişi oldumm doldu gözlerimm...sen varyaaa benim idolümsünnn...heryöndenn..çokk ama çokk teşekkür ederimm...seninle tanıştığımm günden berii her daimm desteğimm oldunn..hep yanımdaydınnn...RABBİMM seninde gönlüne göre versinn herşeyiiiiiii.....çok öpüyorum senii...gel arada yanlızz bırakma bizii sen bilgilisin hem pkodaa..hem kiloda...hemde sosyal hayattaaaa :)

CECOMMMMMMMMMMM.......:KK14::KK14::KK14::KK14:ama sen nettinn banaaa...kızz seni görünce nasıll bişi oldumm doldu gözlerimm...sen varyaaa benim idolümsünnn...heryöndenn..çokk ama çokk teşekkür ederimm...seninle tanıştığımm günden berii her daimm desteğimm oldunn..hep yanımdaydınnn...RABBİMM seninde gönlüne göre versinn herşeyiiiiiii.....çok öpüyorum senii...gel arada yanlızz bırakma bizii sen bilgilisin hem pkodaa..hem kiloda...hemde sosyal hayattaaaa :)

Oyyy kıyamam sana :KK54:
Nedendir bilmiyorum ama benim içn sende gerçekten çok değerlisin :KK19:
Yüreğinin ne kadar güzel olduğunu buradanda olsa hissedebiliyorum :KK34: Emin ol her daim destekcin olurum seve seve :KK34: yeterki ikimizde azimli olup şu kilolardan kurtulalım :KK34:

Bak bundan sonra her gün burayada uğrayıp gözümü üzerinden ayırmayacağım :KK1:
Bİrlikte şu kiloların üstesinden geleceğiz :KK34: Olurda kaçamak yapmak aklından geçerse beni hatırla :KK1: bende söz kesinlikle kaçamak yapmayacağım :KK34: İstersen sadece bir gün ufak bir kaçamak hakkı tanıyalım kendimize :KK1: ama kalorisi 250yi geçmesin :KK34: okadar kendimizi yırtıyoruz bari kilo vermemize engel olacak kaloride olmasın dimi ama :KK1:

Oyyy kıyamam sana :KK54:
Nedendir bilmiyorum ama benim içn sende gerçekten çok değerlisin :KK19:
Yüreğinin ne kadar güzel olduğunu buradanda olsa hissedebiliyorum :KK34: Emin ol her daim destekcin olurum seve seve :KK34: yeterki ikimizde azimli olup şu kilolardan kurtulalım :KK34:

Bak bundan sonra her gün burayada uğrayıp gözümü üzerinden ayırmayacağım :KK1:
Bİrlikte şu kiloların üstesinden geleceğiz :KK34: Olurda kaçamak yapmak aklından geçerse beni hatırla :KK1: bende söz kesinlikle kaçamak yapmayacağım :KK34: İstersen sadece bir gün ufak bir kaçamak hakkı tanıyalım kendimize :KK1: ama kalorisi 250yi geçmesin :KK34: okadar kendimizi yırtıyoruz bari kilo vermemize engel olacak kaloride olmasın dimi ama :KK1:

tamamm cecomm...haftasonu kullanıyımm ben o hakkı...bigün bi öğün kacamagım olsun..sen çok güzell kilolar verdinn maşallahh....hadi bakalımm 8 li rakamları görmen dileğiylee...hislerimizz aynı karşılıklı demekkii...

Konu sahibinin dikkatine,

1) Aşağıdaki bildirim nedeniyle Diyet Grupları bölümde yeni konu açamazsınız.
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-gruplari/245968-bolum-aciklamasi-lutfen-okuyunuz.html

Bu nedenle konunuz Diyet Grupları alt forumundan, Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz alt forumuna taşınmıştır.

2) Başlığınıza imla kuralları açısından müdahele edilmiştir.
"HEM PKOLU..HEMDE KİLOLU OLANLAR..birlikte zayıflıyorr..." şeklindeki başlığınız "Kilo sorunu olan PKO hastaları birlikte zayıflıyor!" şeklinde düzeltilmiştir.

Bilginize sunar, keyifli paylaşımlar dilerim. :KK71:

tamamm cecomm...haftasonu kullanıyımm ben o hakkı...bigün bi öğün kacamagım olsun..sen çok güzell kilolar verdinn maşallahh....hadi bakalımm 8 li rakamları görmen dileğiylee...hislerimizz aynı karşılıklı demekkii...

Tamam canım :KK34: bu son miladımız olsun :KK1:
Dediğin gibi haftasonu bir öğün kaçamağımız olsun :KK1: diğer günlerde de çok sağlıklı ve aşırıya kaçmadan besleniyoruz :KK34:
Pkoyla ilgilide neler yapabildiğimizi ararştırır burada paylaşırız ki belki faydası olur :KK34:

Tamam canım :KK34: bu son miladımız olsun :KK1:
Dediğin gibi haftasonu bir öğün kaçamağımız olsun :KK1: diğer günlerde de çok sağlıklı ve aşırıya kaçmadan besleniyoruz :KK34:
Pkoyla ilgilide neler yapabildiğimizi ararştırır burada paylaşırız ki belki faydası olur :KK34:

inşallahh cecomm....miladımız olsunn...sen 8li rakamlara bende 7 li rakamlara kavuşayım inşallahh...

evettt kızlarr ben ilk paylaşımımı yapıyorummm...PAZARTESİ bu diyete başlıyorum..alışkanlık olmuş pazartesi başlamakk..yarında dikkat edicemm ama pazartesi harfiyen bunu uygulucam bu liste dr.ayça kaya nın verdiği bi liste...1 ayda 4 kilo...ekmekleri azaltabilirizz arada o dahada hızlandırırr...ama ben hızlı değil yavaşda olsa kalıcı kilo vermek istiyorumm...tek dileğimm pazartesiii buraya bomba gibi gelmek hadi bakalımm bismillahhh....

listemmm...

Sabah
1 adet haşlanmış yumurta veya 1 dilim yağsız peynir
3 adet yeşil zeytin
2 dilim kepek ekmek veya tam tahıl ekmeği
Yeşillik (roka, maydanoz, dere otu vs.)
Şekersiz çay

Ara Öğün
1 kase yağsız yoğurt

Öğle
150 gram ızgara tavuk
Yağsız salata
1 dilim kepek ekmek
1 bardak az tuzlu ayran

Ara Öğün
1 kase yağsız yoğurt veya 1 bardak yağsız süt
1 adet elma

Akşam
1 kase çorba
1 porsiyon sebze yemeği
1 kase yağsız yoğurt

Bu listeyi uygularken beraberinde bolca su içiniz. Günde en az 10 bardak su içmenizde fayda vardır. Yine egzersiz ile diyeti desteklediğinizde daha kısa sürede sonuçları görürsünüz.

ben de geldimmm:KK55:
ben şu listelere uyamıyorum maalesef:KK36:
o yüzden sabah normal bir kahvaltı reçelsiz falan peynir yumurta sebze ağırlıklı
öğlen de iş yerinde ne çıkarsa onu yiyeceğim ekmeksiz.
akşama da yemek yok arada bir balık ızgara+salata düşünüyorum
akşam meyve+yoğurt düşünüyorum.
bir de 40-45 dk ya da 1 saat yürüyüş.
hadi bismillah inşallah faydalı olur.
bu arada 1,68 boy 92 kg :KK14:

evettt kızlarr ben ilk paylaşımımı yapıyorummm...PAZARTESİ bu diyete başlıyorum..alışkanlık olmuş pazartesi başlamakk..yarında dikkat edicemm ama pazartesi harfiyen bunu uygulucam bu liste dr.ayça kaya nın verdiği bi liste...1 ayda 4 kilo...ekmekleri azaltabilirizz arada o dahada hızlandırırr...ama ben hızlı değil yavaşda olsa kalıcı kilo vermek istiyorumm...tek dileğimm pazartesiii buraya bomba gibi gelmek hadi bakalımm bismillahhh....

listemmm...

Sabah
1 adet haşlanmış yumurta veya 1 dilim yağsız peynir
3 adet yeşil zeytin
2 dilim kepek ekmek veya tam tahıl ekmeği
Yeşillik (roka, maydanoz, dere otu vs.)
Şekersiz çay

Ara Öğün
1 kase yağsız yoğurt

Öğle
150 gram ızgara tavuk
Yağsız salata
1 dilim kepek ekmek
1 bardak az tuzlu ayran

Ara Öğün
1 kase yağsız yoğurt veya 1 bardak yağsız süt
1 adet elma

Akşam
1 kase çorba
1 porsiyon sebze yemeği
1 kase yağsız yoğurt

Bu listeyi uygularken beraberinde bolca su içiniz. Günde en az 10 bardak su içmenizde fayda vardır. Yine egzersiz ile diyeti desteklediğinizde daha kısa sürede sonuçları görürsünüz.

Hadi bakalım gazamız mübarek olsun :KK3:
Listen gayet güzel canım sporla birleştirince mutlaka fayda görebiliriz :KK34:

ben de geldimmm:KK55:
ben şu listelere uyamıyorum maalesef:KK36:
o yüzden sabah normal bir kahvaltı reçelsiz falan peynir yumurta sebze ağırlıklı
öğlen de iş yerinde ne çıkarsa onu yiyeceğim ekmeksiz.
akşama da yemek yok arada bir balık ızgara+salata düşünüyorum
akşam meyve+yoğurt düşünüyorum.
bir de 40-45 dk ya da 1 saat yürüyüş.
hadi bismillah inşallah faydalı olur.
bu arada 1,68 boy 92 kg :KK14:

hoşşş geldinnn şekerrrrr....okişş senin diyett yokk...ama neyi neyle yediğini paylaşırsın gün içinde fırsat buldukca bizede fikirr olurr..bende bu listeyi değişimli olarak yaparımm örnek olarak bunu verdimmm....yürüyüşünn süperrr evime geçiyimm bende pazartesii ilk yürüyüşümüü yapıcammm sen yaz böle yaptıkcaa ben çoşkuyaa geleyimm :) :))

ayyy ben çokk heycanlandımm kızzzzz.....

boyumuzz aynıı.....bende 1.68 im..kilomu pazartesi sabah eklerimm 82.5 83 arasında gidip geliyorumm...pazartesi ayın 13 ü...bidahaki ayın 13 -5 olucazz inşallahh....sen 87 olucan...ben 79 olsamm yeterrrr...:21::21::21::21::21::21::21::21:

Hayde breee obez pko lu arkadaslarim hep beraber zayiflayalim insaalllahhhh

bu da benim hikayem.... 8 yildir pko hipotroit hastasiyim ve insülin direncim var.....

Boyum 1.75 kilom 98 son iki haftadir diyet yapiyorum ama pek bir fark yokkkk.....

İnsaalllah burda bütün pko lu lar birlikte hem eglenip hem birbirimize destek olup zayiflariz ;-)

bu da benim hikayem.... 8 yildir pko hipotroit hastasiyim ve insülin direncim var.....

Boyum 1.75 kilom 98 son iki haftadir diyet yapiyorum ama pek bir fark yokkkk.....

İnsaalllah burda bütün pko lu lar birlikte hem eglenip hem birbirimize destek olup zayiflariz ;-)

Hoşgeldin :KK3:
Aşağı yukarı aynı kilodayız :KK34: inşallah burada hepbirlikte çok çok güzel kilolar vereceğiz :KK34:
Ben ne zamandır pkolu olduğumu tam olarak bilmiyorum en son 3.5 sene evvel ikinci bebişimize niyetlendiğimizde bir kaç olmayınca genel kontrole gittiğimde pkolu olduğumu öğrendim ve çocuk olmaz tedavi olmadan diyince doktor sanki hiç çocuğum yokmuş gibi hüngür hüngür ağlamıştım:KK53:
Tam tedavi olmaya başlayıp endokrinden randevu almıştım ki hamile olduğumu öğrendim ve tedavi doğal olarak başlamadan bitti :KK34:
Hamilelikten sonrada kadındoğumcumun bana dediği zayıfla insülin direncin yok olduğu an zaten pkonun sana zararı olmaz :KK34:

İnşallah eski zarif günlerimize dönerde şu pko illetindende tamamen kurtulmanın yolunu buluruz :KK34:

Bu arada ben banu , 33 yaşında biri 12.5 diğeri 2.5 yaşlarında iki cadının annesiyim ve istanbuldayım :KK3:
1.5 sene evvel zayıflama yolculuğuma başladım ve ancak bu kadar verebildim :KK34: Başkaları belki aynı kiloyu 6 - 7 ayda verebilir ama işte şu pko ve insülin direnci illeti yüzünden ancak bukadar gitti ama bunada şükür :KK34:
İnat ettim ne olursa olsun bu kilolar gidecek :KK34: görelim bakalım insülin direncimi inat ben mi :KK1:

Bu arada sizler insülin direnci ve pko için birşey kullanıyormusunuz :44:

merhaba arkadaşlar..
bende 20 li yaşlarımdan beridir pko luyum ve insülin direncim var..

şu sıralarda kilocuklarımdan pekbi dertliyim:KK43:(

doğum sonrası henüz adette görmedim kendi çapımda yediklerime dikkat ediyorum şuan için motive olmaya ihtiyacım var..

aynaya bile bakmak istemiyorum bu kilolardan dolayı:KK43:

Ben pazartesi baslayacagim icimde heyecan olustuuu...birlikte basaracagimiza inanmanin heyecani olsa gerek.....

Ben ilk olarak akapunktr uzmaninin verdigi bir hftalik diyeti yapacagim....

SABAH

3-5 zeyytin
Peynir
Domates salatalik
kepek ekmegi

ARA ÖĞÜN

Yarim paket etiform ve elma

ÖGLEN

Yogurt ve salata

ARA ÖGÜN

Yarim paket eti form

AKSAM

salata corba

ARA ÖĞÜN

Bir adet meyve

bir hafta uygulayacagim ve yürüyüs yapacagim....

Ayrica yulaf kepegi kullanacagim yogurtta ve benim korkulu belam seker ilacimi düzenli kullanmaya calisacagimmm ;-)

bebukuuuu maşallahh arkadaşımm senin boyy bayaa varmışşşş :) :) kilocukları kaldırıyordur ama sen onaa kanma sakınn...inşallahh pazartesiii sabahıı bomba gibii başlıyoruzzz bugun ve yarınn kendimizi buna alıştıralımmmm....korksunn bizden kilocukklarrr...gitsin kilolarr gelsinn yazrularrrr..:KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55:

Hoşgeldin :KK3:
Aşağı yukarı aynı kilodayız :KK34: inşallah burada hepbirlikte çok çok güzel kilolar vereceğiz :KK34:
Ben ne zamandır pkolu olduğumu tam olarak bilmiyorum en son 3.5 sene evvel ikinci bebişimize niyetlendiğimizde bir kaç olmayınca genel kontrole gittiğimde pkolu olduğumu öğrendim ve çocuk olmaz tedavi olmadan diyince doktor sanki hiç çocuğum yokmuş gibi hüngür hüngür ağlamıştım:KK53:
Tam tedavi olmaya başlayıp endokrinden randevu almıştım ki hamile olduğumu öğrendim ve tedavi doğal olarak başlamadan bitti :KK34:
Hamilelikten sonrada kadındoğumcumun bana dediği zayıfla insülin direncin yok olduğu an zaten pkonun sana zararı olmaz :KK34:

İnşallah eski zarif günlerimize dönerde şu pko illetindende tamamen kurtulmanın yolunu buluruz :KK34:

Bu arada ben banu , 33 yaşında biri 12.5 diğeri 2.5 yaşlarında iki cadının annesiyim ve istanbuldayım :KK3:
1.5 sene evvel zayıflama yolculuğuma başladım ve ancak bu kadar verebildim :KK34: Başkaları belki aynı kiloyu 6 - 7 ayda verebilir ama işte şu pko ve insülin direnci illeti yüzünden ancak bukadar gitti ama bunada şükür :KK34:
İnat ettim ne olursa olsun bu kilolar gidecek :KK34: görelim bakalım insülin direncimi inat ben mi :KK1:

Bu arada sizler insülin direnci ve pko için birşey kullanıyormusunuz :44:

heytt bee cecommm...senin verdiğinn gibi bizdee varsekkk ooo...ben senin azminee hayranımm hayrannnn....görün bakk ne insülin direnci kalacakk ne pkoo....cecomm ben glukofen kullanıyorumm eger kullanmıyorsan kesinlikle kullan derimm..sende adet düzensizliği yok du galiba onada iyi geliyorrr..kilo vermeye yardımcı ve tatlı isteginide aşırı azaltıyorrr....ve pkonun baştacı bi ilacı..

hoşşş geldinnn şekerrrrr....okişş senin diyett yokk...ama neyi neyle yediğini paylaşırsın gün içinde fırsat buldukca bizede fikirr olurr..bende bu listeyi değişimli olarak yaparımm örnek olarak bunu verdimmm....yürüyüşünn süperrr evime geçiyimm bende pazartesii ilk yürüyüşümüü yapıcammm sen yaz böle yaptıkcaa ben çoşkuyaa geleyimm :) :))

ayyy ben çokk heycanlandımm kızzzzz.....

boyumuzz aynıı.....bende 1.68 im..kilomu pazartesi sabah eklerimm 82.5 83 arasında gidip geliyorumm...pazartesi ayın 13 ü...bidahaki ayın 13 -5 olucazz inşallahh....sen 87 olucan...ben 79 olsamm yeterrrr...:21::21::21::21::21::21::21::21:

tabii paylaşırım yediklerimi..
bir de ben oturarak çalışıyorum, hareket sıfır.
yoksa çok yemiyorum kilolu olduğumu bildiğim için.
şimdi tarlusal içiyorum 2.5 aydır adet olmadım onun şişkinliği de var.
adet olunca 2.5 kg gidiyor benden söylemesi:KK55:

akşamdan akşama gelebilirim topiğe.
şimdi de yürüyüşe çıkıyorum:KK55:
pek dikkat etmedim bugün yediklerime bari yürüyeyim de yakayım:21:

X