Kilo sorunu olan PKO hastaları birlikte zayıflıyor!

Kizlarrr..1 haftadir evde yoktumm dolap tam takir ve daha alisverise cikmadikk...o yuzdenn olanlardan yiyorumm...

Oglennn 2 kasik bulgur pilavi yedimmm...

Aksama nohutt yapiyorumm..bide pirinc pilaviii....

Bide nohut pisirmiskenn..yarin karsiya gecicemm..kardesime acik asure yapayimm diyorummm...o cok seviyorr..kapidan birakirimm..ama bende yerimm ondan korkuyorumm...

Ve diyetisyeniminn..en masum tatlii deyisine siginiyorumm..yag yok un yokk :) :) :)
Yani acik yicemmm :) :)
Wawcim princ pilavindan yemicen dimi :KK66:
Ayrica asureye nisasta atmiyormusun seker yerine pekmez yada bal mi koyuyorsun nasil masumlasiyo bu tatli ya :s

inşallah sen yaşamazsın :KK43:
ben paylaşırım tabi inşallah güzel haberlerde paylaşırız hep birlikte :KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:
Amin insallah canim
Guzel haberleri paylasiriz. Sende tedirgin olma waw in dedigi gbi cok agir bisey degildir muhtemelen

aşureee ayy muhteşem lezzet en masum tatlı un yağ yok bakliyat çok :) afiyetler olsun
bu ara ekmeği akşam yemeklerimden çıkarttım sabah kahaltısı 2 dilim öğlen 1 dilim
yürüyüş yapmamaı tavsiye etti doktorum 15 dk yürüyorum bantta yediğim 1 dilim ekmeği anca yakıyordur :KK17:
hiç yapmamaktansa bu da iyidir sanırsam:26::26:

Olsun 1 dilim ekmek azalttin ya bu da bir adim dimi :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bende 18.30 gibi yemegimi yedim.

Bir tabak misket kofteli patates yemegi
Bir iki kasik pilav
Bir kase yogurt
Bir dilim tb ekmegi

Pilav var ekmek yememiydim evet. Ama biraz sonra pilatesle eriticem onu:)

Bu arada ben 19 dan sonra bisey yemiyorum ins. Su ve yesil cay haric.

Ayrica asureye nisasta atmiyormusun seker yerine pekmez yada bal mi koyuyorsun nasil masumlasiyo bu tatli ya :s

Amin insallah canim
Guzel haberleri paylasiriz. Sende tedirgin olma waw in dedigi gbi cok agir bisey degildir muhtemelen

:KK9::KK16: teşekkür ederimm moral oldu kan verdi bana :)
bir dilimi daha eritmiştim az önce çok şükür

ay inşallah en az wawınki kadar kolay ve rahat olur zira tedavilerin en başında bilinmesi gereken bir durummuş
nette biraz daha araştırınca bunca zaman yapılması gerekenin o olduğunu okudumm
Allah kerim inşallahh kolay atlatıp temiz neticeler alırız

OYYY OYYY oyyle iyi anliyorumki senii..yuregimi kime acsam anlamazz diyorumm..ama ben seni anliyorsam aizde beni anlarsinizzz..paramparcaaa yuregimm her nefes alisim aci veriyorr...ama sonra RABBIM geliyor aklimaa ve serinliyorr...cevrem dersen ayri daraltiyorr...5 yil oldu gecen esimin dedigi gibi artik salak olmasi lazim hala benim bahanelerime inananlarr..

Oyy oyyy..artikk esimde daraldi benim bunalumlarimdann...maddiyat desen ayri bi durumm..ilaclarrr dehset fiyataaa...adamm heran dusuncelii..bende tarlusale basladim adetim 1 mayis gibi olacakk..dr gidicem bakalim neler olacakk...

Sen hicmi vajinal muayene olmadinnn...ee yumoss gobekten nasil goeunuyorrrr...hic kasmaaa..adet sancisi givi bisi oluyorr...dr un bayanmii...bayan daha iyi oluyorr..benim esim piypiriklidirr..filmi cekende bayan olacak diye tutturduu..bulduda..dr da cekende bayandii..dedigim gibi aci yokdu sanci vardi acik..sonrasindada tansiyonum dustu birazz okadarr...oda ac oldugum icinn...normalde benimde tansiyon buyuk 9..kucuk 6 felandir..heycanla ice dusmuss...

Sen hic korkma ertelemede..o soru isaretide kalksin kafandann..sonra tesaviye oyle sekil verirsinizz...
:KK43: yazdıklarını okuyunca durduramadım kendimi eevvet ben de seni anlıyorumm sorandan bakandan üzerine vazife olmayan insanların bile artık bebek gelsin demesinden...........
Allahım .....:KK43::KK43: Rabbimiz dualarımızı kabul eylesin
Rabbimiz yardımcımız olsun her konuda inşallahh :KK16: Aminn
250 tl dedi doktorum sgk karşılar mı hiç sormadım korkumdan ve anlamaya alışmaya da çalışıyordum.
senin sonucun temiz çıkmıştır inşallahh
sadece az bir sancıysa inşallah bilmem :KK5: benim adetlerim 3 gün çok sancılı oluyor.
bu konuda içimi biraz daha rahatlattın Allah razı olsun.
vaj muayene olmadım 1 defa yumoşun boyutu için vajinal ultrason ile bakıldı ama o tam bir dehşetti saatlerce ağladım yumoşun büyümemiş olması tam bir yıkımdı o bir yandan öyle kadın bile olsa görevli ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy Allahımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

benim doktorum bayan görüyorum diyor karnımdan ultasonra baktığında hatta cihaz ölçüyor kaç mm yumoş :26: yumoşun uygun olacağı muhtemel günleri öneriyor sonra bir daha bakıyor bekleyeceğiz diyor.
ama yumoş takibi sonuç vermedi ben kendimi suçladım progestanı eksik içmişim birde çok hareketliydim.
Allah bize yavrularımızı verecekse hiçbir şey ona engel olamaz biliyorum.

:KK43: yazdıklarını okuyunca durduramadım kendimi eevvet ben de seni anlıyorumm sorandan bakandan üzerine vazife olmayan insanların bile artık bebek gelsin demesinden...........
Allahım .....:KK43::KK43: Rabbimiz dualarımızı kabul eylesin
Rabbimiz yardımcımız olsun her konuda inşallahh :KK16: Aminn
250 tl dedi doktorum sgk karşılar mı hiç sormadım korkumdan ve anlamaya alışmaya da çalışıyordum.
senin sonucun temiz çıkmıştır inşallahh
sadece az bir sancıysa inşallah bilmem :KK5: benim adetlerim 3 gün çok sancılı oluyor.
bu konuda içimi biraz daha rahatlattın Allah razı olsun.
vaj muayene olmadım 1 defa yumoşun boyutu için vajinal ultrason ile bakıldı ama o tam bir dehşetti saatlerce ağladım yumoşun büyümemiş olması tam bir yıkımdı o bir yandan öyle kadın bile olsa görevli ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy Allahımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

benim doktorum bayan görüyorum diyor karnımdan ultasonra baktığında hatta cihaz ölçüyor kaç mm yumoş :26: yumoşun uygun olacağı muhtemel günleri öneriyor sonra bir daha bakıyor bekleyeceğiz diyor.
ama yumoş takibi sonuç vermedi ben kendimi suçladım progestanı eksik içmişim birde çok hareketliydim.
Allah bize yavrularımızı verecekse hiçbir şey ona engel olamaz biliyorum.

Amennaa...insallah vakti geldiginde onlar gelecekk...bakk elocannin ikizlerii oluyorr coksukur rabbimeee..

Ben hukadar muayene oldummm..hala daha alisamadimmm..her seferindee aglamak geliyorr..rabbim cekemicegimiz yuk vermesinn..

Diyete devamm biz elimizden geleni yapalim sonrasi allaha kalmissss...

:KK9::KK16: teşekkür ederimm moral oldu kan verdi bana :)
bir dilimi daha eritmiştim az önce çok şükür

ay inşallah en az wawınki kadar kolay ve rahat olur zira tedavilerin en başında bilinmesi gereken bir durummuş
nette biraz daha araştırınca bunca zaman yapılması gerekenin o olduğunu okudumm
Allah kerim inşallahh kolay atlatıp temiz neticeler alırız
Amin cuma gecesi yuzu suyu hurmetine insallah. Dualarimiz kabul olur

merhabalar kızlar...
sizleri uzunca bir süreden beri takip ediyorum..ben de malesef pco luyum:KK50::KK50:14 senelik evliyim ve 8 yaşında bir kızım var..o da tedaviyle oldu.laporoskopi rahim filmi aşılama ne gerekirse oldum şükür klomen tedavisiyle kızıma hamile kaldım...
şimdi ikinciyi düşünüyoruz.altı ay inofolic kullandım sonuç alamadım.şimdi tekrar gidicem doktora yine klomene başlıyacak galiba..

kilo problemim tabiki var ama kilo vermeye devam ediyorum..95 kilodan 78 kiloya düştüm hala devam ediyorum diyete..ben karatay diyeti yapıyorum hatta burada bir gruba katılıyorum..eğer beni de aranıza alırsanız çoookk sevinirim çünkü bizi bizden başka anlayan yok..
Rabbim tez zamanda sizlerin de kucağını doldursun inşallah...

Amennaa...insallah vakti geldiginde onlar gelecekk...bakk elocannin ikizlerii oluyorr coksukur rabbimeee..

Ben hukadar muayene oldummm..hala daha alisamadimmm..her seferindee aglamak geliyorr..rabbim cekemicegimiz yuk vermesinn..

Diyete devamm biz elimizden geleni yapalim sonrasi allaha kalmissss...

waw hoşgeldin sefa getirdin canım..sınavları ne yaptın?

ayrıca kiloya odaklan bak kilo verince göreceksin Allahın izniyle hamile kalmışsın..

ben artık çok pis takmış durumdayım..cuma takımlarından birine girdim motivem düşmesin diye..sağlıklı yaşam süper gidiyor..
yarın tartı günü göreceğiz bakalım..

ayrıca düğünde yani nikahta ne giydin merak ettim..bizim düğünde 8 haziranda..mayısın sonuna kadar iyice kilo vereyim sonra alayım kıyafeti diyorum

İyi geceler kizlar....
Ohhh maşallah topik yine senlenmis diyeti biraktim ama hergun mutlaka okuyorum yazdiklarinizi yakin takibinizdeyim yani :KK19:

Amin insallah canim

Canimm..masum derkenn bi baklavaya goree...revaniye..pastaya gore masummm..un yok..yag yok..bi zararli olan sey sekerr..1 kaseden bisi olmaz insallahhh...nisasta koymam ben hic asureme..ordanda yirttik desenee...

Pilava gelincee..pilav yemedimm
..acik nohutla asure yedimmm...

merhabalar kızlar...
sizleri uzunca bir süreden beri takip ediyorum..ben de malesef pco luyum:KK50::KK50:14 senelik evliyim ve 8 yaşında bir kızım var..o da tedaviyle oldu.laporoskopi rahim filmi aşılama ne gerekirse oldum şükür klomen tedavisiyle kızıma hamile kaldım...
şimdi ikinciyi düşünüyoruz.altı ay inofolic kullandım sonuç alamadım.şimdi tekrar gidicem doktora yine klomene başlıyacak galiba..

kilo problemim tabiki var ama kilo vermeye devam ediyorum..95 kilodan 78 kiloya düştüm hala devam ediyorum diyete..ben karatay diyeti yapıyorum hatta burada bir gruba katılıyorum..eğer beni de aranıza alırsanız çoookk sevinirim çünkü bizi bizden başka anlayan yok..
Rabbim tez zamanda sizlerin de kucağını doldursun inşallah...

Hosgeldin arkadasimm..rabbim evladini sana bagislasinn yeniiden anne olacagin gun yaindir insallahh..

Cok guzel kilo vermissinn..valla aramiza katilmandan beni memnun ederr.bizi karatayla ilgilii bilgilendirirsende mutlu oluruzz..gecen buyuk eltim misafirimdi 10 gun oda karatay yapiyorduu.biraz biraz alistim gibii..ama kilo verdirme hizi ne kadarr.??yani ayda ne kadar veriyorsun tahminenn??
waw hoşgeldin sefa getirdin canım..sınavları ne yaptın?

ayrıca kiloya odaklan bak kilo verince göreceksin Allahın izniyle hamile kalmışsın..

ben artık çok pis takmış durumdayım..cuma takımlarından birine girdim motivem düşmesin diye..sağlıklı yaşam süper gidiyor..
yarın tartı günü göreceğiz bakalım..

ayrıca düğünde yani nikahta ne giydin merak ettim..bizim düğünde 8 haziranda..mayısın sonuna kadar iyice kilo vereyim sonra alayım kıyafeti diyorum

Hosbuldukk canimmm...sinavlarr berbattii..uykusuz girdim zati kardesimin nikah gunu kosdur kosdurr saka gibiydii..

Jikahda ne giydimm...guzel hi feeace aldim abiye..ayakkabi ve cantaa..ve esarpp...jikah oldugu icin bu tarz giyindimm...

Kinada kadin arasinda oldugu icinn acicik acik bisiler giydimm..guzel bi elbise diktirdim..ful kupurr..icine astar diktirmedim bayan arasinda olacagi icin kendim kisa astar giydim sifon gibi bisi..kollar hafid kisaydi..ust tarafi dikissiz yirtmac seklinde acik 3 tane tek tasla belirli araliklarla yirtmaclari birlestlrdi..basima ince sal aldimm yine bayan arasi diye....iste boylee..

Kizlarrrr yarinñnnn bildirimm gunuu..uzun zamandirr bende bildirim yapmiyordumm..bu hafta yapalimmm....yarin evde olmucamm ama aksama geldigimde eklerim listeyii...tabiki olanlarii...duyanlar duymayanlara soylesinn :) :) bu hafta eksiklikler olsada haftaya tam bi liste paylasirizzz...

hayırlı sabahlar hayırlı cumalar kızlar...:21:

ilk bildirim benden gelsin..istediğim gibi olmasa da...

başlangıç: 93

geçen hafta: 74.8

bu hafta: 73.9

hedef: 67

sizlere de bol eksiler diliyorum kızlar...
:KK16:

Gunaydin kizlar,

72.1 gecen hafta da ayni

Hedef simdilik 69 sonrasi degisecek :)
Henuz kahvalti yapmadim
Kv ye gidicem annemle kkardesimde gelecek kek yaptim arpa sehriyesi salatasi yapicam umarim.yemem

Cumamiz mubarek olsun.

Muz ve incir dogal serotonin kaynagiymis. Ben yeni ogrendim sizinle de paylasmak istedim kizlar. Cikolata yerine bunlari tuketmeyi dusunuyorum bu aralar cikolatayla cok yogun bir ask yasiyorum cunku enerji ve mutluluk kaynagi olarak gormeyeye baslamistim kendisini.

Bu sefer de muz ve incire abartirim kesin. Su sinir bilmezligim cok kotu, cok :KK43:
Umarim kas yaparken goz cikarmam.

Carsamba gunu dr. randevum var. Esimle sonunda karar verdik, bebik konusuna. Hazirlik donemi ile ilgili bilgi alip, smear testi yaptiracagim.

Swisse markasinin folic acid ve iodine icerikli destek vitaminlerinden alacaktim ama forumda infolic'i duydum. Dr.a onu da soracagim

Baslangic: 62
Guncel: 56
Hedef : 52

Gebelik 3 ay once den planlanmaliymis. Bu yuzden 3 ayda su inatci 4 kilodan yavasca kurtulmak istiyorum. Gerci istesem sanki hizli kilo verebilecegim :KK70:

Bir pcoslu daha gebelik hayalleri kurmaya basladi :) vatana millete hayirli olsun :)

Sent from my iPad using Kadınlar Kulübü

Kizlarrr..benimde ayniiiii....79.6 kilo bildirimimm...amaa haftayaa eksileri gorucemm insallahhh....

Muz ve incir dogal serotonin kaynagiymis. Ben yeni ogrendim sizinle de paylasmak istedim kizlar. Cikolata yerine bunlari tuketmeyi dusunuyorum bu aralar cikolatayla cok yogun bir ask yasiyorum cunku enerji ve mutluluk kaynagi olarak gormeyeye baslamistim kendisini.

Bu sefer de muz ve incire abartirim kesin. Su sinir bilmezligim cok kotu, cok :KK43:
Umarim kas yaparken goz cikarmam.

Carsamba gunu dr. randevum var. Esimle sonunda karar verdik, bebik konusuna. Hazirlik donemi ile ilgili bilgi alip, smear testi yaptiracagim.

Swisse markasinin folic acid ve iodine icerikli destek vitaminlerinden alacaktim ama forumda infolic'i duydum. Dr.a onu da soracagim

Baslangic: 62
Guncel: 56
Hedef : 52

Gebelik 3 ay once den planlanmaliymis. Bu yuzden 3 ayda su inatci 4 kilodan yavasca kurtulmak istiyorum. Gerci istesem sanki hizli kilo verebilecegim :KK70:

Bir pcoslu daha gebelik hayalleri kurmaya basladi :) vatana millete hayirli olsun :)

Sent from my iPad using Kadınlar Kulübü

Hadii bakalimm hayirlii olsunnn....ayyy seninn kilonuu ben hayal bile edemiyorummmmmm......

Insallah bebis cok bekletmeden gelirrrr....

hoşbuldum waw cım...en yakın zamanda sizleri de hamile olarak duyarız inşallah...

karatay diyetine gelince...ilk defa açlıktan mideme kramplar girmeyerek bir diyet yapıyorum diyebilirim..ilk zamanlar üç öğün yiyordum bünye alışınca iki öğüne düşürdüm...ara öğün kesinlikle yok..ilk başlarda meyve yemek de yok içindeki şekerden dolayı..hamur işi ekmek makarna pilav yok..bulguru haftada iki defa 3-4 kaşık yiyebilirsin..sabah kahvaltılarında mutlaka yumurta olacak peyniri bol tüketebilirsin zeytin 10 tane ye hiç birşey olmaz...biğer öğünlerde yasaklar dışında herşeyi yiyebilirsin...

asıl önemli olan işlenmiş market ürünlerinin hiç birini yememek..yoğurdu ben kendim yapıyorum..tereyağı köyden..yemeklerde mutlaka tereyağı veya zeytinyağı olmalı..şimdilik bunları yazdım aklıma geldikce yazarım arkadaşım..

Kizlarrrr yarinñnnn bildirimm gunuu..uzun zamandirr bende bildirim yapmiyordumm..bu hafta yapalimmm....yarin evde olmucamm ama aksama geldigimde eklerim listeyii...tabiki olanlarii...duyanlar duymayanlara soylesinn :) :) bu hafta eksiklikler olsada haftaya tam bi liste paylasirizzz...

Bildirimmmm mii ? :18::18::18::18::KK17::KK17::KK17::KK17::KK56::KK56::KK56::KK56: şeyyyy ben baya bi adım da :KK52::KK52: yazmaya korkuyorumm.

Hayirli gunler arkadaslar
Cumamiz mubarek olsun.
Once kahvalti menumu yazayim.

Iki haslanmis yumurta
Iki domates
Bes zeytin bir parca da peynir
Bir dilim tb ekmegi

Ilk bildirimimi de yapayim o zaman. Baslangic tarihim 23 nisan.
Bugun tartildim nur topu gibi 108 i gordum.
Ve baslamadan bir aksam evvel de malum gunume girdim.
Herkese basarilar. :)

Merhaba arkadaşlar:KK3:
yeniden toparlanmamıza çok sevindim:KK16:
yola devam o halde bende bildirim yapayım:KK42:

başlangıç:69

şu anda: 66

hedef:55

X