Kilo sorunu olan PKO hastaları birlikte zayıflıyor!

slm kızlar,
dün yazdıklarım gelmemiş :KK43:
neyse
beni listeye eklemenize gerek yok ama ben yinde gevezelik edeyim :KK1::KK1:
:KK1: geçen hafta bugün
73.5 olan ben hafta sonu arkadaş toplantısı ve annemler sayesinde 1.5 kg almıştım.pztesi tartıda görünce şok olmuştum. yeniden sahalara döndüm hem diuyet hemde spor yapıyorum. ev işleriyle de ayrıca enerji hacıyorum. iyi oldu kendime getirdi. bu sabah tartıda 74 gördüm ama sanırım sindirim problemim var. hayırlısı 8 ay önce yine bu tarihlerde gaza gelmiştim. ozman 74.4 ile başlamıştım. şimdi de 75 ile başladım hadi bakalım inşallah bu sefer kesin olur kilolar gide bebekler gelir :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

QUOTE=ceco34;34838915]Selamün aleyküm kızlarrrrrrrrrrrr :KK3:

Ay sabah sabah sinirlerim tepeme çıktı :KK53:
Uyanır uyanmaz lavaboya gittikten sonra tartıya çıkayım dedim hani 100 gr da olsa fark varmı diye ammaaaaa ne göreyim :KK52::KK52::KK52::KK52: 120.7 çıktım resmen :KK53::KK53::KK53::KK53:
Kafayı yiyeceğim resmen ben diyet moduna girdikçe artı görüyorum :KK50:
Yinede pes etmiyorum ödem vardır diye düşünerek ve karataya devam :KK34:

Bakalım belki haftaya daha güzel bir sonuç görürüm :KK53:
Kilo bildirimi yapmam gerekiyor artık mecbur :KK1: ama inşallah önümüzdeki hafta çok daha güzel bir sonuç görürüm :KK34: İki gündür suyumu eksik içiyorum yine sanırım sebebi o :KK34:
Bugün marketten kendime 1.5 luk bir şişe su alayım da boşaldıkça onu doldurur 3 litreye tamamlarım günlük su tüketimimi :KK34:

Aramıza hoşgeldin :KK3:
Canım umutsuzluğa kapılma çok şükür çokta fazla bir kilon yok :KK34: bende evlenirken 52 kgdum ama şu anda maalesef 120yi gördüm :KK14:
Tabi tek suçlu pco değil bende agobun kazı gibi hem sağlıksız hemde deli gibi besleniyordum bir dönem girdiğim bunalımdan dolayı :26: ne güzel bir ara 95e kadar düşmüştüm ( ki ona bile şimdi razıyım :KK1: ) ama tekrar antidepresanlar falan derken yine maf oldum :KK53:

Tamam kilo tabiki verilmeli ama pco olsun kilo olsun hamileliğe engel değil :KK34: Rabbim ol dedikten sonra olmayacak şey yok :KK34: ben ikinci kızıma pcoya rağmen doktorların asla çocuğun olmaz bir daha demelerine rağmen hamile kalmıştım üstelik 108 kgdum o zaman :26:
Hamileliğimde hatta 5 kg verdim :KK1: hiç perhiz yapmadığım halde :KK34:

Rabbim inşallah sanada en kısa zamanda mucizeni gönderir ama sen o arada tabiki doktorların tavsiyesine uyup biraz kilo vermeye çalış :KK34:
Karatay yapmaya başladım bu ara ve gayet tok tutuyor :KK34: istersen bir incele :KK34: sana uygun geliyorsa bir dene belki faydası olur millet çok güzel kilolar veriyor karatayla :KK34:

Allah razı olsun canım :KK71: Sorma valla o günden beri aklım çıkıyor yine çocuğun bir yeri çıkacak diye :KK1: çocuğu kolundan tutarken bile kırılabilecek bir şey tutuyormuş gibi dikkatliyim :KK1:
Eşimde dedi dikkat et çıkık tekrarlanabilir diye :KK34:

Bu arada sanada tekrar tekrar geçmiş olsun :KK71:
RAbbim bir daha yaşatmasın öyle bir durumu :KK34: Belki regl tarihine geldiğin için kanaman çoğalmıştır :KK34: Sanırım doktorada gittin bile :KK34: inşallah önemli bir şey değildirde bir kaç aya kendini toparlar sonrada yine Rabbime sığınır mucizeni beklersin :KK34:
İnan daha dün gece buradaki tüm kızlar için dua ettim Rabbim mübarek gecenin yüzü suyu hürmetine hepinize mucizelerini göndersin diye :KK34: inşallah kabul olur ...Aminnnn
ceco bence stres yapıyorsun ondan vücudun suyu tutuyor. şişe mevzusuna gelince ben öle yapıyorum. 1.5 lt lik şişem var onu doldurup doldurup içiyorum. iyi olyor ne kadar içtiğimi biliyorum.
bu arada dün gelmeyen yazımda küçük cadıya geçmiş olsun dilemiştim :KK43: Rabbim tekrar yaşatmasın. yalnız sana moral vermesi de büyük incelik ve ankayış takdir ettim doğrusu maşallah.

hg geldin aramıza geçmiş olsun diyemicem maalesef pko nun geçtiğini duymadım.ama en büyük düşmanı kg. dr banada 8 ay önce 15 kg vermelisin dedi. böylece hamilelikde en fazla şuanki kg na çıkma şansın olurdedi. ama ben süreki kgalıp verdiğim için muhtemelen pko da ilerleiştir NEyse ilaç verdimi dr[/QUOTE]

aynen devam canım hiç pes etme gidecek kilolar..
bende de tartı önce artı gösterdi ama sonra eksiye düştü..ödem sanırım

Kızlarr kadın doğum doktoru görmek istemiyorum artık. Bunaldım resmen:KK14::KK14::KK14:
Bugün doktora gittim beta hcg hala aynı hiç bir değişiklik yok ne artmış ne azalmış. Ama ben kürtaj oldum hiç normal değil dedim doktora.
o da herşeyi düşünmeliyiz dedi. Yani mol gebelik ( üzüm salkımı ) geçirmiş olabilirsin. Tekrar kürtaj yapıp parça almamız gerekebilir dedi.
Ama ilk önce üç kese düştü zaten belki de bir kese de tüpte gelişmiştir dış gebelik olabilir dedi. O ay çok yumurtam olmuştu zaten:26: ihtimal var
yani....

Yarın tekrar beta hcg vereceğim. Ardından bir iğne vurulmam lazımmış. Kanser hastaları vuruluyormuş hücre öldüren bir iğneymiş. Çok düşük dozda
olduğu için dış gebelik ihtimali varsa o hücreleri öldürsün diye.

O kadar yoruldum ki bugün. Eşimi sormayın bile perişan oldu. Sabahtan beri şempazelik yapıyor yeterki ağlamayıp gülmem için.
Haftaya değerler düşmezse araştırma hastanesine gitmem gerekiyormuş. Allah hastane kapılarındaki insanlara sabır, sağlık versin..... :KK43::KK43:

canım seni çok iyi anlıyorum ama moral çok önemli..Rabbim daha beterinden korusun..ne güzel eşinde destek..iyi olacak iş. herşey

kızlar kilo serüvenime sizinle 75.400 ile başlamıştım hatırlarsanız şimdi 71.400 olduuuummm :KK66:)) saat 17.00 dan sonra bişey yemiyerek spor yaparak gidiyor şükür...öpüldünüz

tebrikler canım..:KK9:
bende istikrarla gidiyorum 2 haftada 2.300 gr verdim..gayet normal..ama ben glifor kullanmama rağmen insülin direncinin etkisini yaşıyorum..birde bende hipotroid olduğu için vücudu o kadar saat boş bırakırsam metabolizmam hepten durur..
ama akşam yemeklerinde ekmeği kestim en geç 6 da yiyorum 8 gibi de yeşil çayla kuru kayısı..

ya kızlar ben dün buraya bildirim yapmayı unuttum..

kimseler yok dolayısıyla listede yok ama yinede yapayım

başlangıç: 77.3
geçen hafta: 76.2
bu hafta: 75.0
hedef: 67 kg

:21:

Kızlar merhabalar ben de yaklasik iki hft önce pkolu oldugumu ogrendim. Aslinda bi yildir belirtiler yuzunden tahmin ediyordum ama dr gitmemistim. Dr bana ilac vermedi. Kronik migrenim oldugu icin simdilik vermeyelim dedi. Oncelikle bi yilda aldigin 15 kiloyu ver dedi. Bende 10 gun once diyetisyene gittim ve leslie ile yuruyuse basladim. Diyetisyene gittigim zaman kilom 78.8 idi. Bugun kontrole gittim ve 77.9 cikti kilom. Insulin direncim de olculmustu referans araligi maksimum 2.5 gösteriyor iken ben de 4.10 cikti. Doktor bu durumuna göre gayet iyi vermissin dedi. Bakalim iki hft sonra tekrar gidecegim o zamana kadar kac kilo vereceğim? Ben de yaklasik iki yil once evlendim. Henuz cocugum yok bu yuzden bu kilolarin gitmesi benim icin onemli. Diyetisyenimin bana verdigi diyet listesini yarin yayinlarim. Belki uygulaya olur. Hepimize kolay gelsin :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrr :KK3:

Ben geldimmmmmmmmm :KK3:

Hesapta bu gece baş başa kalacaktık herifimle ama sağ olsun büyük cadı zaten isteksiz gittiği için kardeşini hiç oyalamamış aksine birde annemi istiyorum dedikçe kayıt edip bana whatsuppdan göndermiş :KK53:
Dayanamadım bir arayıp sakinleştireyim dedim ama bu sefer cadı iyice cıldırdı ve telefonda kendinden geçercesine ağlamaya başlayınca hadi baban gelip alıcak seni demek zorunda kaldım :26:
Annem bile diyor kızım hadi oyalamaya çalışayım ama ağlamaktan kendini hırpaladı diye :26: Romantizmimiz başlamadan bitti :KK60:

Bu arada sabah güne gittik :KK1:
Anam yol hem kalabalık hemde uzun olunca fenalık geldi :KK53: Eşimle iki araba peş peşe gittik hatta birde en son bir güzel birbirimize girdik milletin yanında :KK1: uyuz hem adresi bulamadı hemde ben ilk gördüğüm polis aracına adres sorunca kıskançlık krizine girdi ve KVnin yanında bana bağırıdı :KK53: tabi onun arabasında ve benim arabamda da akrabalar vardı :KK1:
Bende altta kalırmıyım ulen açtırma bayramlık ağzımı milletin yanında havalara girdin alırım havanı diyince bozuldu :KK60:
Polisler bile şaşırdı :KK1: Çakma eltim ay ne olur birbirinize girmeyin diye panik oldu :KK1: hatun daha 2 senelik evli olduğu için kocacığım modunda tabi :KK60: Dedim boşver 15 sene sonra senide görürüm :KK1: insan hiç bir şeye takılmıyor sonuçta :KK1:
Sonunda adresi bulduk ve eşimin halası önce eşimi sonrada onu gaza getiren KVmi bir güzel fırçaladı :KK60: tabi eşim anında yanımda bitti yok işte yanlış anladın yok efendim polislerin niyeti farklıydıda yoksa hangi polis dur beni takip et seni adrese kadar götüreyim dermiş :KK1:
Tabi anında unuttum herşeyi :KK1:

Akşamda çocukları anneme bırakıp baş başa yemeğe çıktık :KK1: Öncesinde de alışveriş yaptık :KK1: Eşim bu ara takmış ille ben seni giydireceğim diye ve çok hoş iki tane üst aldı bana :KK1: hatta bir tanesini hemen mağazanın kabininde giydim :KK34: Bundan sonra o alacakmış kıyafetlerimi :KK1: Allahtan zevkli adamda aldıklarına bayıldım :KK1:
Ne güzel gecede baş başa oluruz diye düşünürkende küçük cadının kıyameti kopardığını öğrenince mecbur gitti aldı çocukları annemlerden :KK1: Artık başka zaman tekrar şansımızı deneriz dedik :KK1:
Herşeye rağmen çok güzel bir gün geçirdim :KK16:

kızlar kilo serüvenime sizinle 75.400 ile başlamıştım hatırlarsanız şimdi 71.400 olduuuummm :KK66:)) saat 17.00 dan sonra bişey yemiyerek spor yaparak gidiyor şükür...öpüldünüz

Canım tebrik ederim :KK34: Darısı bizlerin başına :KK34: inşallah bende artık eksi rakamlar görürüm :KK34:

Kızlar merhabalar ben de yaklasik iki hft önce pkolu oldugumu ogrendim. Aslinda bi yildir belirtiler yuzunden tahmin ediyordum ama dr gitmemistim. Dr bana ilac vermedi. Kronik migrenim oldugu icin simdilik vermeyelim dedi. Oncelikle bi yilda aldigin 15 kiloyu ver dedi. Bende 10 gun once diyetisyene gittim ve leslie ile yuruyuse basladim. Diyetisyene gittigim zaman kilom 78.8 idi. Bugun kontrole gittim ve 77.9 cikti kilom. Insulin direncim de olculmustu referans araligi maksimum 2.5 gösteriyor iken ben de 4.10 cikti. Doktor bu durumuna göre gayet iyi vermissin dedi. Bakalim iki hft sonra tekrar gidecegim o zamana kadar kac kilo vereceğim? Ben de yaklasik iki yil once evlendim. Henuz cocugum yok bu yuzden bu kilolarin gitmesi benim icin onemli. Diyetisyenimin bana verdigi diyet listesini yarin yayinlarim. Belki uygulaya olur. Hepimize kolay gelsin :)

İnşallah birlikte çok güzel kilolar verip şu pko illetinden ve insülin direncinden kurtuluruz :KK34: sonrada inşallah sizlerde mucizelerinizin müjdesini bizlere verirsiniz :KK34:

İnşallah birlikte çok güzel kilolar verip şu pko illetinden ve insülin direncinden kurtuluruz :KK34: sonrada inşallah sizlerde mucizelerinizin müjdesini bizlere verirsiniz :KK34:[/QUOTE]
Tesekkur ederim canim. Ins. Hep birlikte bu iletten kurtulacagiz ve kilolarimizi verecegiz. :)

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrr :KK3:

Geçte olsa uğrayabildim şükür :KK1:
Bugün bütün gün evle uğraştım daha doğrusu öğlene kadar uğraştım :KK1: sonra kendimi annem ve kızkardeşimle parka attım çocuklar eğlensin diye :KK34:
Dönüşte annemlere geçip bir güzelde yemeğimizi yedik :KK1: sonrada yine doğru eve geçip kaldığımız yerden devam ettik yatak odasının tadilatına :KK34:

Şükür eşim ben dışardaykende devam etmiş hatta boya faslı bitmiş üstüne birazda parkeleri temizlemiş :KK16:
Birlikte hazır tadilat yapmışken bazanın altınıda bir ayıklıyayım dedim :KK1: iyikide demişim :KK1: atmaya kıyamadığım bir sürü kıyafet ( 36 - 38 beden :KK14::KK14::KK14::KK14: gözlerimi doldu ama yinede ihtiyaç sahiplerine gitmek üzere poşete dizdim :KK43: ) Eşim anlam veremedi üzülmeme ama o kıyafetleri bir türlü vermeye kıyamıyordum zayıflarsam kullanırım diye ( çokda beğeniyordum üstelik hepsi yeni gibiydi en fazla 5 ay toplam gıymıştım )
Kullanılmayan eşyaları saklamanında dini acıdan yanlış olduğunu bildiğimden onlarla vedalaştım :KK1: sadece bir tane Tshirtümü vermedim oda zaten ortaokul mezuniyetinde yaptırdığımız özel Tshirt :KK1: eşim hatta istersen cerçeveletelim onu dedi ama okadarda değil :KK1:

Yatak odam çok ferah oldu çok şükür :KK16: Eşim iyiki dolabı daraltmış :KK34: Acık rengte boyayınca mis gibi oldu her yer :KK34: Tabi bir sürü yıkanacak şey çıktı yatağın altından :KK1: artık yavaş yavaş onlarıda yıkar ütülerim :KK34:
Çeyizlik annemin özel yaptırdığı bir yatak örtüsü vardı onuda çıkardım :KK1: yıkayıp ütüleyeyimde ondan sonra resmini çeker gösteririm :KK1: yatak odama kadar girdi KK derim sonra :KK1:

günaydın kızlar
ya ben bu hafta sonları olsun istemiyorum. hafta içi verdiklerimin büyük çoğu geri geliyor.
ama çok güzel bir hafta sonugeçirdim. ne zamandır hiç bişey yapmıyorduk birlikde . bir iki eksiğim vardı koçtaşa gititk. 2 saate ykın dolaştık sonuç istediklerimi bulamadım.ama olsun alışveriş kadınlığın ruhunda var bence :KK53::KK53::KK53: iyi geldi sonuçda akşamına kv'e geçtik balık yedik dün ise inceğiz 2 e gittik çok beğendim. çok güzel bir kahvaltı ardından mangal açık hava hatta otlayan koyun sürüsü bile gördük. eşimle başbaşa çokgüzel bir gündü. umarım bu hafta da güzel olur. sabah ilk iş tartıldım. tardı doğal olarak 800 gr artı gösterdi.bakalım bu hafta neler yapıcaz diyet anlamında .
sporumu yaptım şimdikahvaltı ediyorum.

1 haşlnmış yumurta 1 domates 1 biber kibrit kutusu kadar bpeynir 1 dilim kızarmış beyaz ekmek.:KK9::KK9::KK9:

yanlışlarım var biliyorum ama okadar olsun diiorum.

öncelikle hg aramıza çoğumuzun sıkıntısı insülin direnci. bende de var. bende çok yavaş veriyorum. listesni merak ettim. evet hepimize kolay gelsin. GİTSİN KİLOLAR GELSİN BEBEKLER :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrr :KK3:

Ben geldimmmmmmmmm :KK3:

Hesapta bu gece baş başa kalacaktık herifimle ama sağ olsun büyük cadı zaten isteksiz gittiği için kardeşini hiç oyalamamış aksine birde annemi istiyorum dedikçe kayıt edip bana whatsuppdan göndermiş :KK53:
Dayanamadım bir arayıp sakinleştireyim dedim ama bu sefer cadı iyice cıldırdı ve telefonda kendinden geçercesine ağlamaya başlayınca hadi baban gelip alıcak seni demek zorunda kaldım :26:
Annem bile diyor kızım hadi oyalamaya çalışayım ama ağlamaktan kendini hırpaladı diye :26: Romantizmimiz başlamadan bitti :KK60:

Bu arada sabah güne gittik :KK1:
Anam yol hem kalabalık hemde uzun olunca fenalık geldi :KK53: Eşimle iki araba peş peşe gittik hatta birde en son bir güzel birbirimize girdik milletin yanında :KK1: uyuz hem adresi bulamadı hemde ben ilk gördüğüm polis aracına adres sorunca kıskançlık krizine girdi ve KVnin yanında bana bağırıdı :KK53: tabi onun arabasında ve benim arabamda da akrabalar vardı :KK1:
Bende altta kalırmıyım ulen açtırma bayramlık ağzımı milletin yanında havalara girdin alırım havanı diyince bozuldu :KK60:
Polisler bile şaşırdı :KK1: Çakma eltim ay ne olur birbirinize girmeyin diye panik oldu :KK1: hatun daha 2 senelik evli olduğu için kocacığım modunda tabi :KK60: Dedim boşver 15 sene sonra senide görürüm :KK1: insan hiç bir şeye takılmıyor sonuçta :KK1:
Sonunda adresi bulduk ve eşimin halası önce eşimi sonrada onu gaza getiren KVmi bir güzel fırçaladı :KK60: tabi eşim anında yanımda bitti yok işte yanlış anladın yok efendim polislerin niyeti farklıydıda yoksa hangi polis dur beni takip et seni adrese kadar götüreyim dermiş :KK1:
Tabi anında unuttum herşeyi :KK1:

Akşamda çocukları anneme bırakıp baş başa yemeğe çıktık :KK1: Öncesinde de alışveriş yaptık :KK1: Eşim bu ara takmış ille ben seni giydireceğim diye ve çok hoş iki tane üst aldı bana :KK1: hatta bir tanesini hemen mağazanın kabininde giydim :KK34: Bundan sonra o alacakmış kıyafetlerimi :KK1: Allahtan zevkli adamda aldıklarına bayıldım :KK1:
Ne güzel gecede baş başa oluruz diye düşünürkende küçük cadının kıyameti kopardığını öğrenince mecbur gitti aldı çocukları annemlerden :KK1: Artık başka zaman tekrar şansımızı deneriz dedik :KK1:
Herşeye rağmen çok güzel bir gün geçirdim :KK16:

Canım tebrik ederim :KK34: Darısı bizlerin başına :KK34: inşallah bende artık eksi rakamlar görürüm :KK34:

İnşallah birlikte çok güzel kilolar verip şu pko illetinden ve insülin direncinden kurtuluruz :KK34: sonrada inşallah sizlerde mucizelerinizin müjdesini bizlere verirsiniz :KK34:

sağlık olsun ceco yine yaparsınız. :21::21::21:

tebrikler canım..:KK9:
bende istikrarla gidiyorum 2 haftada 2.300 gr verdim..gayet normal..ama ben glifor kullanmama rağmen insülin direncinin etkisini yaşıyorum..birde bende hipotroid olduğu için vücudu o kadar saat boş bırakırsam metabolizmam hepten durur..
ama akşam yemeklerinde ekmeği kestim en geç 6 da yiyorum 8 gibi de yeşil çayla kuru kayısı..

slm kızlar
ara ara yazdıklarınıza bakıyorum
çıtır annelerin diyet günlüğündeyim.

benim de bazı rahatsızlıklarım var ve diyete başladım 12 gündür uyguluyorum 1 gr vermedim.
çok üzülüyorum
ben de zor veriyorum
bir senedir de diyetteyim ama çok dikkat etmiyordum artık dikkat etmeliyim.

çok kılom yok ama olanlar bana yetiyor ve kılo almamalıyım.

gizli şeker ve hiper tansiyonum var.

kılo vermek için neler yapıyorsnuz
benim bir diyet listem var onu uyguluyorum ama başarılı değilim dediğim gibi.

geçmiş olsun canım,sanada cimcimeye de

waw senin yakın zamanda istemeye gelen kardeşin mi evleniyor. Tabi öncelikle hayırlı olsun diyorum.

Benim diyet bugün şaştı, hep eşimin yüzünden. Neler yediğimi yazmayacağım. Ama 1 saat spor yaptım belki ordan yırtarım :KK43:
yarından itibaren inşallah daha güzel olacak kabak yemeği pişirdim kendime onu yiyeceğim bol bol :) hem spor hem ev işi hafta sonu misafirlerim geliyor şehir dışından

kizlarrrrrr..misafirlerim bu aksam gidiyorrrr...aksam biraz karsiya gecicemm..bu hafta yarim oradaydi yarim buradaa...ufak bi veda partisi vericezz..

Evini yerlestirdik sukur on gun sonra dugun varr..anam bende hicbisi yok amaa..

20 nisandan sonra buyuk bi bosluk olacakk simdi hersey iust uste..misafirlerr..derslerr..dugun telasii..anammm..

Diyet ne alemde diyeceksiniz..2 gun once tartildim 79.6 di..misafir var diye korkuyorsum alirim diye..misafirde karatay diyeti yapiyordu ondan pek sorun yasamadimm... Ama kacamaklarda oldu yanii..

canım mrb merak ettim seni ne zamandır aklımdasın hiç görüşmedik son zamanda durumlar nasıl canım ?

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrr :KK3:

Ay dün gece nasıl yorulduysam yine bu sabah uyanamadım gitti :KK53:
Kahvaltımı hazırlamadan sizlere bir bakayım dedim :KK34: Öğlende annemlerle pazara çıkacağım dönüştede annemlerin evinde balık faslı yapacağız :KK1: Aslında benim evde olsun diyordum ama sağ olsun benim ikiz yeğenler her geldiklerinde bir vukuat yaptıkları için kızkardeşim boşver annemde toplanırız yine nasılsa onda dağıtacak yada kıracak birşeyler yok dedi :KK1:
Benim için sorun yokta kadıncağız rahat olamıyor bana geldiğinde eee şimdi birde çocukların odasını toparlayınca badana boya için benimde işime gelmedi değil :KK1: artık o odada bitince davet ederim hem bitmiş halini görürler her yerin hemde benim işlerim bitmiş olur o zamana kadar :KK34:

günaydın kızlar ,

nasılsınız ne oldu bu foruma kimse uğramıyor artık

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrr :KK3:

Ay dün gece nasıl yorulduysam yine bu sabah uyanamadım gitti :KK53:
Kahvaltımı hazırlamadan sizlere bir bakayım dedim :KK34: Öğlende annemlerle pazara çıkacağım dönüştede annemlerin evinde balık faslı yapacağız :KK1: Aslında benim evde olsun diyordum ama sağ olsun benim ikiz yeğenler her geldiklerinde bir vukuat yaptıkları için kızkardeşim boşver annemde toplanırız yine nasılsa onda dağıtacak yada kıracak birşeyler yok dedi :KK1:
Benim için sorun yokta kadıncağız rahat olamıyor bana geldiğinde eee şimdi birde çocukların odasını toparlayınca badana boya için benimde işime gelmedi değil :KK1: artık o odada bitince davet ederim hem bitmiş halini görürler her yerin hemde benim işlerim bitmiş olur o zamana kadar :KK34:

ay cecoooo btsin artık senin bu işler walla 6 aydır nerdeysetanıyorum bitmiyor anam işlerin . ya odaların yerini değiştiriyorsun ya boya badana tamirat
bitmiyor bu işlerbitmiyo:KK53::KK53::KK53::KK53:

Yorucu ama keyifli bir gün geçirdikten sonra ancak fırsat buldum :KK1:
Öğlende malum kızlar günü yaptık kızlarımla :KK34: tabi baştan büyük cadıyla bir kapıştık :KK1:
Hanımefendiyi bekledik tam hazırlandık hadi dedik tutturdu siz gidin ben gelmiyeceğim diye :26:
Bende yine cenemi tutamadım ve başladım söylenmeye sırf senin gönlün olsun diye hazırlandık işte niye bu isteksizlik, umursamazlık falan diye :KK53:
Ufak cadıda ille gidelim diye tutturunca keyfin bilir dedim dışarı çıktım ve arabanın içinden eşimi arayıp durumu anlattım :KK34:
Sağ olsun hemen araya girdi büyük cadıyı evden arayıp kızım niye öyle yapıyorsun annen senin için dışarı çıkmak istiyordu kadıncağızı niye üzüyorsun falan demiş sonrada hadi hazırlan arabada seni bekliyorlar demiş :KK1:

5 karış surat bindi arabaya ama aradan biraz vakit geçince özür diledi :KK1:
AVMde bol bol gezdik hatta bana beğendiği ve almak için para biriktirdiği kulaklığı gösterdi ( delü 600 liralık kulaklık istiyor :KK1: bende biriktir kızım o zaman paranı dedim mecbur yoksa yüz versem bana patlayacak :KK1: )
Küçük cadıya geçen gün deneyipte almadığımız elbiseye bakalım dedik sonra :KK34:
Tabi hatun mağazaya girer girmez çıldırmış gibi elbiselere saldırdı ve hiç üşenmeden bir kaç tanesini denedi ve sonunda yine geçen günki elbiseyi aldık :KK1: altınada krem rengi babet aldık küçük cadıya :KK16:
Eşim tembihlemişti ille ya kızlarla kahve içmeye git yada iyisimi yemek yiyin diye :KK1: hadi birde öğle yemeğimizi kız kıza yedik :KK34:
Oradan İKEAya geçtik ve ufak cadı top havuzunda oynarken biz orayıda gezdik bir güzel :KK34: ama felaket yoruldum tabi :KK1: iyi spor oldu bana :KK1:

En son eve dönmeden evvel ikisinede ikişer cift küpe aldık ve baygın bir halde eve attık kendimizi :KK1:
Tam dinlendim derken bir baktım eşim geldi ve anında hadi çocukların odasına boyaya başlayalım dedi :KK34: bir kaç saat onla uğraştık ve ilk kat bitti :KK1: yarın inşallah renklere başlıyoruz :KK34: tahminimce 5 gün sonra en geç temizlik dahil her iş bitmiş olur :KK34: ondan sonra uzun bir süre kimse bana tadilat demesin :KK1:

günaydın kızlar ,

nasılsınız ne oldu bu foruma kimse uğramıyor artık

ay cecoooo btsin artık senin bu işler walla 6 aydır nerdeysetanıyorum bitmiyor anam işlerin . ya odaların yerini değiştiriyorsun ya boya badana tamirat
bitmiyor bu işlerbitmiyo:KK53::KK53::KK53::KK53:

Sorma canım valla benim bile midem bulandı artık :KK1: ama eşim sağ olsun akşamdan akşama iş çıkışı ancak birşeyler yapabildiği için ancak biticek :KK34:
Şu çocuklarında odası bitsin en az 1 sene hiç birşey yaptırmam evde :KK19: banyoyuda istiyor eşim de ona nakit para lazım ustlar tutulacağı için :KK1: o yüzden o iş baya bekler şimdilik :KK1:

Yorucu ama keyifli bir gün geçirdikten sonra ancak fırsat buldum :KK1:
Öğlende malum kızlar günü yaptık kızlarımla :KK34: tabi baştan büyük cadıyla bir kapıştık :KK1:
Hanımefendiyi bekledik tam hazırlandık hadi dedik tutturdu siz gidin ben gelmiyeceğim diye :26:
Bende yine cenemi tutamadım ve başladım söylenmeye sırf senin gönlün olsun diye hazırlandık işte niye bu isteksizlik, umursamazlık falan diye :KK53:
Ufak cadıda ille gidelim diye tutturunca keyfin bilir dedim dışarı çıktım ve arabanın içinden eşimi arayıp durumu anlattım :KK34:
Sağ olsun hemen araya girdi büyük cadıyı evden arayıp kızım niye öyle yapıyorsun annen senin için dışarı çıkmak istiyordu kadıncağızı niye üzüyorsun falan demiş sonrada hadi hazırlan arabada seni bekliyorlar demiş :KK1:

5 karış surat bindi arabaya ama aradan biraz vakit geçince özür diledi :KK1:
AVMde bol bol gezdik hatta bana beğendiği ve almak için para biriktirdiği kulaklığı gösterdi ( delü 600 liralık kulaklık istiyor :KK1: bende biriktir kızım o zaman paranı dedim mecbur yoksa yüz versem bana patlayacak :KK1: )
Küçük cadıya geçen gün deneyipte almadığımız elbiseye bakalım dedik sonra :KK34:
Tabi hatun mağazaya girer girmez çıldırmış gibi elbiselere saldırdı ve hiç üşenmeden bir kaç tanesini denedi ve sonunda yine geçen günki elbiseyi aldık :KK1: altınada krem rengi babet aldık küçük cadıya :KK16:
Eşim tembihlemişti ille ya kızlarla kahve içmeye git yada iyisimi yemek yiyin diye :KK1: hadi birde öğle yemeğimizi kız kıza yedik :KK34:
Oradan İKEAya geçtik ve ufak cadı top havuzunda oynarken biz orayıda gezdik bir güzel :KK34: ama felaket yoruldum tabi :KK1: iyi spor oldu bana :KK1:

En son eve dönmeden evvel ikisinede ikişer cift küpe aldık ve baygın bir halde eve attık kendimizi :KK1:
Tam dinlendim derken bir baktım eşim geldi ve anında hadi çocukların odasına boyaya başlayalım dedi :KK34: bir kaç saat onla uğraştık ve ilk kat bitti :KK1: yarın inşallah renklere başlıyoruz :KK34: tahminimce 5 gün sonra en geç temizlik dahil her iş bitmiş olur :KK34: ondan sonra uzun bir süre kimse bana tadilat demesin :KK1:

Sorma canım valla benim bile midem bulandı artık :KK1: ama eşim sağ olsun akşamdan akşama iş çıkışı ancak birşeyler yapabildiği için ancak biticek :KK34:
Şu çocuklarında odası bitsin en az 1 sene hiç birşey yaptırmam evde :KK19: banyoyuda istiyor eşim de ona nakit para lazım ustlar tutulacağı için :KK1: o yüzden o iş baya bekler şimdilik :KK1:

ne güzel ya kız çocuklarının keyfini doya doya çıkarmışsın :)maşallah size kuzum :KK16::KK16::KK16:
havalar bozacakmış hatta bugün bozmuş dün çıkmakla iyi yapmışsınız

Günaydınnnnn :KK3:

Yine ben geldim :KK1:
İnşallah herkese bol eksili az kalorili bir gün olur :KK71:

Rabbim şu mübarek günde gönlünüzden ne geçiyorsa sizlere kat kat fazlasını hayırlı olarak nasip eder inşallahhhhhhhhh....Aminnnnnnn
Hayırlı cumalar :KK3:

ne güzel ya kız çocuklarının keyfini doya doya çıkarmışsın :)maşallah size kuzum :KK16::KK16::KK16:
havalar bozacakmış hatta bugün bozmuş dün çıkmakla iyi yapmışsınız

Evet canım gerçekten şansımıza hava güzeldi dün :KK34:
Küçük cadı iyi alıştı anneciğimmmm bugün nereye gidiyoruz demezmi gözünü açar açmaz :KK1: dedim otur oturduğun yerde bugün evdeyiz az iş yapalım diye nasıl ayaklarını yere vurup pufluyor ama benim canım çekmişti dışarı çıkmak istemiştim diye :KK60:
Tam anasının kızı :KK1: bol bol gezsin ve alışveriş yapsın :KK1:

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar:KK3:
nerelerdesiniz yaaa ne oldu topiğimize böyle. :26:
ben hep buralardayım doğrusu kimseyi bulamayınca bende hemen çıkıyorum.:KK19:
bugün yeni bir diyete başlıyorum beş günde beş kilo diyeti. tabiki benim hedefim 5 kilo vermek değil yarısını versem de razıyım. çünkü kısa sürede verilen kiloların kısa sürede de alındığını biliyorum. kendimi çok kasmadan esnek bir şekilde uygulayacağım bakarım çok zor olursa bırakırım.:KK53: zaten bende migren ve kabızlık sorunu var bunları tetiklerse bırakırım. biraz araştırma yaptım çok zor gelmedi bana. bugün patates günüm.:KK56: bakalım cumaya kadar inşallah devam ederim.:KK16:

merhaba arkadaşlar:KK3:
nerelerdesiniz yaaa ne oldu topiğimize böyle. :26:
ben hep buralardayım doğrusu kimseyi bulamayınca bende hemen çıkıyorum.:KK19:
bugün yeni bir diyete başlıyorum beş günde beş kilo diyeti. tabiki benim hedefim 5 kilo vermek değil yarısını versem de razıyım. çünkü kısa sürede verilen kiloların kısa sürede de alındığını biliyorum. kendimi çok kasmadan esnek bir şekilde uygulayacağım bakarım çok zor olursa bırakırım.:KK53: zaten bende migren ve kabızlık sorunu var bunları tetiklerse bırakırım. biraz araştırma yaptım çok zor gelmedi bana. bugün patates günüm.:KK56: bakalım cumaya kadar inşallah devam ederim.:KK16:

Canim cecoyla ben hep burdayiz Bizden baska da yazan yok. Diyetini paylasirmisin

İki gün aradan sonra tekrar merhabalarrrrrrrr :KK71:

Anam iki gündür aklım buralardaydı ama maalesef fırsat olmadı hiç :KK20:
cumartesi malum annemlere amcamlar gelicek diye öğlende ona gittik :KK34: gece geç saatte kadar oradaydık gelincede okadar yorulmuşum ki uyumuşum anından :KK53:
Aslında cumartesi sabahı az bakacaktım sizlere ama sağ olsun eşim hadi ille bana yardım et diye tutturdu :KK1: tam öğlene doğru hazırlanır anneme geçeriz hem yardım ederdim diye düşünüyorken hafif bir birbirimize girdik yine :KK53:
Bunun ablası yurtdışında ya pazarda dönüyorlarmış. Öncesinde bunlar eşinin memleketine gitmişlerdi ve pazartesi döndükleri halde eşime telefon acıpta kardeşim biz geldik görüşelim demediler :KK19: Sonrada eşime diyormuş ki yok efendim beni aramadın :KK53: eşimde ben sizi hala eniştemin memleketinde sanıyorum rahatsız etmek istemedim demiş. Bu mevzu aralarında perşembe günü geçiyor ve eşim gitmeden görüşelim bize buyrun gelin diyor tabi hanım kusura bakma çok yoğunuz cumartesi ancak çok az vaktimiz olur o zamanda ya siz bir yarım saat uğrarsınız ( oturacağımız süre bile önceden belirtiliyor :KK35: ) yada biz fırsatımız olursa uğrarız diyor :KK53:
Onada eyvallah dedik ama bu seferde cumartesi aradığında ne kendi evine kabul ediyor nede bize geliyorlar:KK53: neymiş efendim bir ara anannesine geçicekmişte o zaman ararmış gelir orada görüşürmüşüz :26:
Bilmiyorum benmi çok alınganım ama bana çok ters geldi sonuçta hangimiz sana gelmek istiyorum diyen misafire yaa ben fatmalara gideceğim sen iyisimi oraya gel derki heleki ertesi gün yurtdışına çıkıp uzun bir süre gelmeyeceksen :KK19: bende sinir oldum tabi sonuçta hem cumartesi anneme yardım etmem gerekiyordu hemde bütün gün onların keyfini mi bekleyeceğiz onlar ananneye gidecekte bizleri arayıp oraya çağıracaklar :KK47:
Eşimede aynen o şekilde söyledim ama tabi biraz daha yumuşatarak :KK1: anam demez olaydım :26: yok efendim sen git anana yardım et zaten gitmemek için bahane arıyorsun işte ben tek giderim falan diye saydı durdu :KK53:
İnadımdan anama yardımada gitmedim ve giyinip görümcenin keyfini bekledim :KK53:
Eşim bir saatte kadar geçerler nasılsa hemen uğrar annene geçeriz oradan dedi ama baktı iki saat sonra arayan yok sen git annenlere ben ablamla görüşmeden gelmiyeceğim dedi :KK53:
Ulen eşşek bunu her defasında yapıyorlar senin ailen zaten :26: ne zaman amcamlarla görüşsek ( kardeşimde olsun, bizde olsun yada annemlerde ) hep anası bir angarya çıkartır maksat sinir etmek :26:
Sabahtanda zaten aramıştı yok anannenin yatağının kenarı kırılmış gel tamir et diye bende o anda yanındaydım eşimde gelir bakarım diyince yaa aşkım yarın bakalım hem bende anannene istiyordum birlikte gideriz diye kıvırmaya çalıştım :KK60: hem bugün biliyorsun amcamlar gelicek dedim üstüne basa basa ki KVde nasılsa duymuştur :KK1: ordan fitili aldı ya beni sinirlendirecek bir yol geliştirip kızını araya sürdü :KK53:

Neticede eşimde bir saat kadar evde bekledikten sonra arayan yok nasılsa diye geldi annemlere :KK34: Tam sofraya oturacağız ablası aramış ben ananneme geldim diye ( aradan tabi 3 saat geçti :KK1: ) eşimde masaya oturmak üzereyken ben gidiyorum demezmi :KK47: ay çıldırdım resmen ulen misafirlere ayıp nereye gidiyorsun bari yemeğini ye öyle git sonuçta kaçmıyorlar ya :26:
Benim fena bozulduğumu görünce sen karar ver ne yapayım dedi bende tabiki önce yemeğimizi yiyelim öyle git madem dedim :KK53: anam adam okadar acele yemek yedi ki onları bekletmemek için herkes şaşırdı hani kalmasaymış daha iyimiş :26:
Benim büyük kızda kuzenini bırakıp takıldımı peşine iyice cin ifrit oldum :KK53: ulen yeğenim diyipte bir kere bile aramayan, hatrını sormayan hatta bir kere bile sarılıp öpmeyen hatuna koştur koştur gitti :26:
Tamam tabiki büyüklerini saysın ama bunlar iki senede görmeseler hiç beyzacığım seni çok özledik nasılsın demezler ana kız :KK53: eşimin halaları desen aksine 3 gün sesimizi duymasınlar ararlar iyimisiniz özledik hadi haftasonu gelin diye :KK34:

Ayyyy alt tarafı iki günümün özetini geçecektim ama maşallah yine çenem düştü ve ben destan yazdım sadece bir gün için :KK60:
Pazarı çok kısa özetliyeyim :KK1: adam kahvaltıdan sonra çocuk odasına bir girişti tabi bende diğer işlerle uğraştım derken akşamı yaptık ama her fırsatta ben içeride uğraşıyorum siz ne yapıyorsunuz diye söylenip durdu ( sanki ben afrodit gibi koltuğa uzanmış TV seyrediyormuşum gibi ) Ulen mutfakla boğuştum kaç posta çamaşır yıkayıp astım, kızın ingilizce performans ödeviyle uğraştım ( benim cadıda gitmiş en kazık bölümü seçmiş iyi not alsın diye :KK1: ) etrafı toparladım, akşamlık pazı sarma yaptım, bulaşık yıkadım, çocuk odasının camını sildim birde balkonu düzenleyip toparladım :KK34:
Tam tableti elime aldım ( saat 22:30 o arada :KK1: ) başladı söylenmeye yok efendim ben interletle kafayı yemişim, işte kendisi 10 saat çocuğun odasıyla boğuşmuşta ben ne yapmışım bütün gün falan diye başladımı :KK47::KK47::KK47::KK47:
Anam ölürmüsün öldürürmüsün :26: tableti aldığım gibi onun yanına koltuğa sıpıttım al ne çok yersen ye ellemiyorum tabletinide dedim :KK1: ( labtobuma kız el koymuştu ödevi için :KK53: )
Neymiş o evimiz toplu olun istiyormuş şu badana tadilatini toparlayıp bitirmek şartmış falan diye söylendi durdu bende bırak ben hallederim bir pazarım var onuda köle gibi çalıştırdın hala yaranamadım diye ben söylenmeye başladım bu sefer :KK1:
Ulen sen çalışıyorsun akşam oldunmu paydoz ilan ediyorsun ben ne yapayım :KK53: evhanımı olunca akşam 6da ( onun gibi ) paydoz ilan edemiyorum aksine o saatten sonra daha çok iş çıkıyor bana :26:

Baktım küstü gitti yattı ve normalde her sabah 9buçukta en geç arar beni ama hala aramadı :KK1: sanırım benim aramamı bekliyor ama daha çok bekler :KK1:
Bugün bende kızların odasının işlerini bitirip bir güzel silip süpüreceğim ve akşamda artık resti çekeceğim bundan sonra ben görevimi yaparım ama akşam 8den sonrada paydos ilan ederim kimse benden birşey istemesin diye :KK34:
Ulen zaten bedava çalışıyorum ( üzerine maaş veren yok ) herkesin gönlünü yapmaya çalışıyorum ama 14 senedir yaranamıyorum :KK35: adamı hasta etmeyin ulennnnnnnn diye bağırasım geldi ( kendi kendini gaza getiren ceco :KK60: )

Bu arada sizinde başınızı ağrıttım ( tabi bukadar uzun yazıyı baştan sona okuyabilen olursa :KK1:tabi gelen biride olursa :KK1: )

X