Bebek Beslenmesi 5 aylık bebek beslenmesi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bebeğim 5ay 20günlük. ek gıdaya hala geçebilmiş değiliz. elma püresini ilk verdiğimde 3çay kaşığı falan yemişti ama sonradan onu da yemedi.. şu an da ne verirsem diliyle dışarı atıyo.. nasıl alışacak bilmiyorum.. bu arada şimdiye kadar sadece anne sütü aldı.. ek gıdaya nasıl alıştıcam? :KK43: bi de 17-30haziran arası çalışmak zorundayım, iznim bitiyo.(öğretmenim) ben okuldayken ( 09:30-13:00 arası) nasıl beslenecek bilemiyorum? ne yapabilirim?

bebeğim 5ay 20günlük. ek gıdaya hala geçebilmiş değiliz. elma püresini ilk verdiğimde 3çay kaşığı falan yemişti ama sonradan onu da yemedi.. şu an da ne verirsem diliyle dışarı atıyo.. nasıl alışacak bilmiyorum.. bu arada şimdiye kadar sadece anne sütü aldı.. ek gıdaya nasıl alıştıcam? :KK43: bi de 17-30haziran arası çalışmak zorundayım, iznim bitiyo.(öğretmenim) ben okuldayken ( 09:30-13:00 arası) nasıl beslenecek bilemiyorum? ne yapabilirim?

canım aynı sorunu bende yaşıyorum bende öğretmenim iznim bitti seminere gitmek zorundayım nasıl bırakıp gideceğimi bilmiyorum:KK43: benim bebeğim de 5 aylık anne sütü alıyor arada bir elma suyu şeftali suyu veriyorum çok seviyor ama fazla vermiyorum. patates havuç püresi-çorbası yaptım yemedi tatlı şeyleri çok seviyor çorbaları içmiyor ben akşamdan sütümü sağıp bırakırım yoğurt seviyor bazen yemek istemediğinde içine azıcık pekmez karıştırıyorum severek yiyor o zaman , sende deneyebilirsin. pekmezin bir zararı yok günde 1 tatlı kaşığı kadar yiyeceklerine karıştırıp verebilirsin. pirinç unuyla muhallebi yapabilirsin yine içine elma armut rendesi ya da pekmez katarak tatlandır. elma püresi veriyorum demişsin belki bebişin püreli şeyleri yemeye hazır değildir elma suyunu vermeyi denedin mi?

canım aynı sorunu bende yaşıyorum bende öğretmenim iznim bitti seminere gitmek zorundayım nasıl bırakıp gideceğimi bilmiyorum:KK43: benim bebeğim de 5 aylık anne sütü alıyor arada bir elma suyu şeftali suyu veriyorum çok seviyor ama fazla vermiyorum. patates havuç püresi-çorbası yaptım yemedi tatlı şeyleri çok seviyor çorbaları içmiyor ben akşamdan sütümü sağıp bırakırım yoğurt seviyor bazen yemek istemediğinde içine azıcık pekmez karıştırıyorum severek yiyor o zaman , sende deneyebilirsin. pekmezin bir zararı yok günde 1 tatlı kaşığı kadar yiyeceklerine karıştırıp verebilirsin. pirinç unuyla muhallebi yapabilirsin yine içine elma armut rendesi ya da pekmez katarak tatlandır. elma püresi veriyorum demişsin belki bebişin püreli şeyleri yemeye hazır değildir elma suyunu vermeyi denedin mi?

tşk ederim canım.. kaç gündür bi cvp bekliyordum.. elma suyunu deniycem.. bakalım sever inş.. yoğurdu sevmedi bi türlü, bakalım belki sonra alışır..

Arkadaşlar kızım 5 aylık halen sadece anne sütü alıyor diş kaşıntılarımız başladı bu nedenle eskisine göre emmesi azaldı,ağızdan sıvı kaybı birde havalar ısındı terliyor.bezini az ıslatıyor susuz kalmasından korkuyorum.sizce ne kadar su vermeliyim?(biberonla suyu almadı azar azar kaşıkla verdiğimde alıyor)

Şu an benimki de 5 bucuk aylik ve eskisi gibi iyi emmiyo. Ek gidalara yavastan basliyoruz o yuzden. Surekli de salyalari akiyo. Calisiyorum, bir iki kez iş yerinde ve evde de aksamdan süt sagip birakiyorum gunduz onu iciriyolar. Bebegim zaten sabahlari erkenden, 6 da sanki gec kalmis gibi uyaniyo, uyaninca emziriyorum saat 7 bucuk gibi kahvalti yedirip 1 saat sonra da ise gidiyorum. İse gitmeden once emerse emziriyorum, emmezse sutumu sagip birakiyorum. Gun icinde de biraktigim sutleri iciriyolar ve yogurt, meyve puresi veriyolar bi de bol su iciriyolar. Alismaya basladi bebisim.

merhaba. ben de bebeğimi yalnız büyütüyorum. şu an 19 aylık olmak üzere. çok zorlu bir süreçti ama geçiyor bir şekilde.

öncelikle şunu söyleyeyim sebze çorbası demişsiniz. nasıl yaptınız bilmiyorum ama çorba şeklinde değil de hafif yoğun ve tek sebzeyle verin. mesela havuç püresi, kabak püresi, vb gibi. ben 6 aylık olana kadar havuç suyu, şeftali suyu, üzüm suyu gibi gıdalar verdim. yoğurdu çok severek yedi. hala da soframızın vazgeçilmezidir. verdiğiniz bir gıdayı sevmezse onu bir süre rafa kaldırıp bir süre sonra tekrar deneyin. zaten damak tadı zamanla çok değişecek.

ben asıl şunu yazmak istiyorum. ben çok geç keşfettim ama bir sitede tesadüfen denk geldi gördüm. % 100 işe yarıyor. diş çıkaran meleklerinize karanfil yağını kullanın mutlaka. 1-2 damla karanfil yağına 4-5 damla zeytinyağı ekleyin, karıştırıp minişlerinizin diş etlerine sürün. tadını sevmeyecekler ama anında rahatlayacaklar. kıyamam ben onlara yaa. çok zor bir dönem.

Merhaba arkadaşlar ben. Kizima sebze püresi veriyorum ama ispanak uemedi ben tatrim hic tadi yok sevmesi için ne yapmaliyim tadi. Olsun diye ekstra ne koyablirim yardimci olun noluuuuur

Merhaba benim kızım da beş aylık. 5.ayını doldurmasına bir hafta önce denediğim besinleri kabul etmedi ama şimdi severek yiyor.az miktarlarda yediriyorum alışması için zorlamadan kendini geri çekerse hiç vermiyorum. Yemek yemekten korkmaması için.daha çok tatlı tadları ister bebekler. Ben çorbasına havuç katarak şekerli tadından faydalanıyorum. Ya da yoğurta hurma katarak.

X