Bebek Beslenmesi 5 aylık bebek beslenmesi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

tubaaaaaaaaaa

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2013
10
0
merhabalar oğluşum 5 aylık ve ek gıdaya başladık yavaş yavaş malesef anne sütü veremedim oğluma mamayla besleniyor.bebeğime neler verebilirm tecrübeli anneler meyve suyu veriyorum az az. sebze corbası yaptım ama asla yemiyor tükürüyor kusuyor hemen nasıl sevdirebilirm yardım edin :KK43:(

merhabalar oğluşum 5 aylık ve ek gıdaya başladık yavaş yavaş malesef anne sütü veremedim oğluma mamayla besleniyor.bebeğime neler verebilirm tecrübeli anneler meyve suyu veriyorum az az. sebze corbası yaptım ama asla yemiyor tükürüyor kusuyor hemen nasıl sevdirebilirm yardım edin :KK43:(

Selam Canım,

Sana söyleyebileceğim tek şey..Sakın zorlama..2 kaşık yerse 2 kaşık yesin..Hiç yemiyorsa hiç yemesin..Nasıl olsa acıkıp yiyecektir en kötü mama (devam sütü) ver..

Ayrıca Kaç gündür veriyorsun ek gıdayı??Eger cok yeniyse alışır zamanla..bi anda çocuk sütten başka bir şey yemeye başlıyor ne olduğunu şaşıyor..ona da hak vermek lazım..

Kolay gelsin sana..Hiç dert yapma kendine sen stres sıkıntı yaptıkça hiç yemez..
Aman yemezsen yeme de..Sakın unutma mutlaka acıkınca yer..En kötü sütünü içer.. :)

2 haftadır mücadele içindeyim acemilik de var tabi ki. Cevabın için teşekkür ederim umarım zamanla alışır zorlamak istemiyorum çünkü :KK43:

Bende ozaman. Başladım ekgıdalara meyve püresi sebze püresi yoğurt veriyordum zorlama az az başla alıştıkça arttırırsın amaç doyurmak değil zaten tadlarına baktırmak

dün farkettim diş çıkarıyor oğlum 5 aylığız altda 2 dişinin ucu görünüyor elleri hep ağzında.daha tatlara alıştırmadan diş çıkarıyor ay sanki ben diş çıkarıyorum nasıl heyecanlandım :)

dün farkettim diş çıkarıyor oğlum 5 aylığız altda 2 dişinin ucu görünüyor elleri hep ağzında.daha tatlara alıştırmadan diş çıkarıyor ay sanki ben diş çıkarıyorum nasıl heyecanlandım :)

bizde 5 aylıktık dişlerimiz çıkmıştı..bizde de eller hep ağızdaydı..salya o biçim.. :) biraz ateş yaptı ve huzursuzdu da..
Şimdi de üstler geliyor..yine başladık salyalara :)

merhaba canım benı bebegımde 10 gun sonra 6. ayına gırecek bızede baslayabılırsın dedı doktorumuz ben ılk ıspanak havuc ve pirinci haslayıp verdım ama acken verken ben oyle yaptım yedı benım bebişim sırf anne sutu almasına ragmen ılk seferde yedı acıkmasını bekledım cunku ... sonra kı gunler yogurt meyve purelerı falan ver meyveyı sonradan vermek gerekıyomus cunku tatlı ya sebze corbalarını reddedıyormus o zmn.... ben daha hıc meyve puresı vermedım bırde acısız ve yagsız tarhana corbası cok faydalıymıs... umarım faydalı olur:)

Bende meyve ile başladım bence onla alakası yok zamanla alışacak hepsine bak gör sadece sana önerim zorlama

benim hatam ben meyveyle başladım sebzeyi istemiyor daha çok yeniyiz bakalım alışacak mecbuurr :)

alısmayıp napıcaklar:) bırde yenı ogrendım bıze kolay gelıyo amam blendırdan gecırmememk lazımmıs yıyeceklerını cıgnemeyı ogrenemeyıp kusuyolarmıs ılerkı yaslarda :) ben bugun seftalı puresı verdım hıc sevmedı puskurte puskurte yedı :) aksama yogurt verecegım bakalım napacak:)

şimdide kabıs oldu yawrum ıkına ıkına mosmor kesiliyor :KK43: bide yapayalnızım burda nettden çözüm arıyorum sürekli :KK43:

bende tek buyutuyorum ve gercekten cok zor ınsanın yanında tecrubelı bırının olması gerekıyo uyuyo hemen ınternete bebegım ıcıcn ne ogrenebılırım ne yaparsam ıyı olur dıe tek basına bebek buyutmek cok zor gercekten:KK43:

selam kızlar.. benimde bebeğim 4 aylık ve eli sürekli ağzında ve ağzından devamlı su akıyo bunlar diş çıkarma belirtilerimi????ben de tek büyütüyorum bebeğimi çalışıyorum ama çalışmaya ara verdim ücretsiz izindeyim...

X